Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> "Růžová" budoucnost

Z domova

* "Růžová" budoucnost

Vydáno dne 12. 03. 2001

„Vláda České republiky“ učinila další krok k likvidaci jedné z posledních tradičních hodnot a opětovně (po několika nezdařených iniciativách dalších subjektů), schválením věcného návrhu zákona o registrovaném partnerství, usiluje o likvidaci pojmu „RODINA“ v klasickém slova smyslu.

Snahy o postavení vztahu osob stejného pohlaví na stejnou úroveň, jakou je tradiční manželství, nejsou v našich zemí v posledních letech ničím novým. Jdou ruku v ruce s dalšími symptomy uvolňování morálky v podobě benevolentního postoje k dealerům a uživatelům drog, přinejmenším shovívavé reakce na „svobodomyslnost“ anarchistických bojůvek, prudkého rozvoje pornografie atd. Zarážející ovšem je, s jakou urputností je snaha o prosazení „práv“ homosexuálů uplatňována. Byl-li návrh zákona KDU-ČSL, označovaný jako „třikrát a dost“, smeten ze stolu, zdá se, jednou provždy, pak nelze v žádném případě očekávat, že v případě neúspěchu žhavé (či spíše teplé) novinky vlády nebude docházet k opakovaným pokusům „až do konečného vítězství“.

Co má vlastně nový zákon přinést? Na první pohled by se zdálo, že nic světoborného… Právo dědit, možnost zastupování „partnera“ na úřadech, informace o zdravotním stavu atd. Netušil jsem, že nemohu se svým majetkem ve smyslu jeho odkázání nakládat podle libosti (samozřejmě s ohledem na tzv. neopomenutelné dědice). Zároveň je mi známa skutečnost, že v případě nutnosti existuje cosi jako plná moc pro případ zastupování kohokoli (snad budou mít homosexálové právo jednat za „druha“ i v případech, kdy je v případě „obyčejných“ spoluobčanů právě tato vyžadována?). Rovněž jsem nezaznamenal, že by mne kdosi zbavil práva informovat kohokoliv o čemkoliv (ve stejném smyslu mohu instruovat i svého lékaře).

K čemu má tedy připravovaný zákon skutečně sloužit? Pominu-li velice nepravděpodobnou možnost, že 4% populace budou po večerech místo televize zálibně hledět na vystavená potvrzení, že jsou „fakt svoji“, pak mne napadá jediné. Celá homosexuální menšina se připravuje na další, mnohem tvrdší útoky vůči tradičnímu pojetí lidského soužití. O tom mne mimo jiné vzápětí po přijetí návrhu zákona přesvědčila pracovnice vládní rady Andrea Baršová svým výrokem v deníku MF Dnes (27.2.2001) Cituji: „Adopce není pro gaye ani lesbičky nejpalčivější. Je třeba učinit první krok, to znamená ustanovit institut registrovaného partnerství, přiznat této menšině rovnocenná práva.“ V podobném smyslu se vyjádřil i předseda Gay iniciativy Jiří Hromada.

A to je přesně to, o co jde. Je nám zcela nepokrytě dáváno najevo, že další kroky k úplnému „zrovnoprávnění“ svazků homo- a heterosexuálních budou následovat. Naše děti se budou rodit s rizikem, že nebudou vyrůstat v tradiční rodině, ale ve zvrhlé formě soužití osob stejného pohlaví. Není zde brán žádný zřetel na psychiku dětí, kteří jsou tímto čtyřprocentním přízrakem ohroženy. Není to ostatně poprvé a jistě ani naposledy, kdy jsou práva dětí ohrožována. Vzpomeňme jen namátkou legální provádění potratů, při nichž je porušováno minimálně právo dědičné (právo dědit má dítě již v okamžiku početí), pomineme-li, zdá se zcela „nepodstatné“, právo na život. Obávám se, že mne poprvé v životě mrzí, že budoucnost by mohla být „růžová“.

Jedním z hlavních „argumentů“ pro zavedení RP je skutečnost, že homosexualita byla v devadesátých letech vyjmuta ze „seznamu chorob“. Jedná se tedy o věc zcela normální. Stejně jako jsme si před deseti lety nebyli schopni představit současný stav (ba ani diskusi o jeho možnosti), pak je zcela na místě obava, že budoucnost bude v mnohém ohledu ještě kritičtější. Nevím, proč by z hlediska nastoleného kursu nebylo za pár let možné, aby se na radnici dostavila kyprá zoofilka s požadavkem, aby byla oddána se svým ochočeným syslem. Ve frontě za ní by se již řadil fetišista, probírající se svými textilními úlovky a zcela v pozadí netrpělivě přešlapoval nekrofil, čekající, až se oddávající uvolní a odjede s ním k dalšímu obřadu do blízkého krematoria. Ve výčtu zmíněných absurdit (alespoň z dnešního pohledu) bychom mohli pokračovat předpokladem, že např. pro pedofily budou již v porodnicích vytvářeny jakési pořadníky… Ne, nechci zde srovnávat homosexuály a pedofily. Jde mi jen o to, že skutečnosti, v jistém období stěží představitelné, mohou být v budoucnu až příliš reálné. Uvědomme si, že homosexuálové se nespokojí se současným návrhem zákona a po jeho případném přijetí budou požadovat další výhody.

Od návrhu zákona je naštěstí ještě dlouhá cesta k jeho schválení a uvedení v platnost. Nicméně nebudeme daleko od pravdy, pokud vyslovíme jisté pochybnosti, že útoky na tradiční hodnoty evropské civilizace, ať už formou zvrhlých zákonů či celkovým životním stylem, nebudou pokračovat. Nikdy bych si nepomyslel, že budu mít radost z přítomnosti poslanců za KDU-ČSL v obou komorách parlamentu ČR. Doufám, že se na jejich stranu při hlasování přikloní i ta část poslanců, které nejde o vnější líbivost a „moderní vidění“, ale o blaho národa a jeho přirozený vývoj. Je třeba co nejrozhodněji odmítnout hned v zárodku jakékoli další snahy o likvidaci národů sebevědomých, civilizovaných a zdravých. S politováním ovšem konstatuji, že v senátu bude mít návrh zcela jistě alespoň jednoho „nezávislého“ zastánce.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.