Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Lidský odpad

Z domova

* Lidský odpad

Vydáno dne 19. 02. 2001

V názvu článku jsem úmyslně použil eufemismus, neboť označit ty zaměstnance ČT nebo jejich sympatizanty, kteří vysypali na Trabanta starší dámy p. Valterové obsah hygienického záchodu (když předtím proto, aby ji mohli vyloučit z odborů, změnili své vlastní stanovy), za dobytek by bylo urážkou zvířat a za zrůdy by nevystihovalo plně jejich duševní povahu.

Nejiné označení si ovšem až na čestné výjimky zaslouží i drtivá většina mediálních pracovníků, neboť této cause, jež se jim rozhodně nehodí do schématu "zlýchů a "dobrých" při informování o dění v ČT, věnovali okrajovou, v některých případech i žádnou (MF Dnes ) pozornost. A tak semknuté šiky našeho mediálního bratrstva svinstva narušil pouze "Blesk". Je příznačné, že právě tento "bulvární" časopis mi přijde v poslední době spolu s "komerční" Novou ve srovnání s ČT, MFD, LN i Právem úplným ostrovem nezávislého a objektivního zpravodajství.

Sledování a četba etablovaných médií v nás, kteří více pamatujeme, tak stále více a více evokuje pocit informační jednostrannosti a cenzurní vytříděnosti. A situace je o to horší, že zatímco v dobách komunistické zvůle každý věděl, odkud "vane vítr" (z Moskvy a od zrádců národa -komunistů), tak dnes se můžeme pouze dohadovat, kdo za dnešními manipulátory veřejného mínění skrývá svou tvář. Titíž lidé jako před 12 lety? V mnoha redakcích bezpochyby sedí a rodinné vazby o mnohém napovídají (viz zprávy o panu Chmelíčkovi starším - důstojníkovi StB a SNB). Havel? Západní zpravodajské služby? Lobby tajných a polotajných seskupení? Klan vlastníků novin? Přední žurnalisté, kteří se nechtějí smířit s informační rolí a rozhodli se stát subjektem dějinného vývoje?

Pravda bude asi někde uprostřed a protože se nedá předpokládat, že by se jmenování kdy uvolili nám ji, třeba i po částech, servírovat, můžeme si dovolit ten luxus, že se pokusíme svými domněnkami k ní co nejvíce přiblížit a zároveň veřejnou diskusí o ní znejistět sebejisté manipulátory v jejich přesvědčení o trvalé utajitelnosti a úspěšnosti jejich konání. A budeme s vírou hledět vpřed, kdy se s rostoucím vlivem nekontrolovatelného internetu zhroutí zavedený mediální systém a otevřenost nového informačního prostředí bezpochyby zajistí vyšší objektivitu a informovanost.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.