Dnešní datum: 18. 03. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 179 nalezených)

Zahraničí

* Další hřebíčky

Vydáno dne 19. 07. 2016

S odstupem několika dní si dovolím následující komentář k čtvrteční vraždě 84 lidí ve francouzském Nice a v pátek načatému pokusu o převrat v Turecku.


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Prohlášení ukrajinské opozice

Vydáno dne 27. 01. 2014

Komentář NM k prohlášení ukrajinské opozice: Současná situace na Ukrajině čím dál víc připomíná dojmy z Bulgakovovy Bílé gardy. Naprostý zmatek, zájmy velmocí a uprostřed nich pár zodpovědnejších zoufalců mletých v mlýnici, výkřiky o fraškách, rozdělený národ, nakonec vítězící bolševici... v naší době představovaní klidně i modrohvězdným hadrem namísto rudým....

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Templum Novum č. 13

Vydáno dne 11. 03. 2013

Kanonáda národního romantismu pokračuje!

Nové číslo polského časopisu TEMPLUM NOVUM otevírá citát německého konzervativního spisovatele Michaela Klonovského:

„Stát, ve kterém není ani hrstka inteligentních nepřátel zřízení, je buďto totalitní nebo ztrouchnivělý.“


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Máme dôvod na oslavu!

Vydáno dne 14. 02. 2013

Slovenské Hnutie Obrody malo v mesiaci január dôvod oslavovať.

Mali sme, a vy spoločne s nami, dva veľké dôvody na oslavu. Prvým dôvodom bolo 20. výročie vzniku druhej Slovenskej republiky a druhým dôvodom bolo 2. výročie nášho projektu Staráme sa.

Odveká túžba Slovákov po vlastnom štáte sa pred 20 rokmi naplnila po druhýkrát. Počiatočné obdobie radosti a nadšenia však po týchto 20 rokoch vystriedalo obdobie pesimizmu až beznádeje. Stav nezamestnanosti dosiahol k 31.12.2012 rekordných 14,44%, čo znamená v prepočte 425 858 nezamestnaných Slovákov. Tento jav má na svedomí systém, ktorý v našom štáte vládne, konkrétne zástupcovia ľudu, ktorých sme si zvolili. Táto banda zlodejov zradila našu mladú republiku a zradila rovnako nás všetkých. Zapríčinila chudobu, beznádej, pesimizmus. A preto tam, kde zlyháva systém, nastupujeme my. Áno, my členovia Slovenského Hnutia Obrody.

Solidarita sa musí stať súčasťou našich životov. Solidarita, na ktorej je založený náš spoločný projekt Staráme sa. Vďaka nej sme mohli v Stropkove aj v januári navštíviť sociálne slabšie rodiny, zaniesť im základné životné potraviny, drogériu a aspoň trochu im pomôcť. Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami už 2 roky.

Na záver je potrebné zdôrazniť, že napriek mnohým vyššie zmieneným negatívam je čo oslavovať, ale neoslavujeme tento kvázi demokratický systém, ale naše právo na samourčenie, slobodu a samobytnosť. Takisto oslavujeme vznik nášho projektu. Sme presvedčení, že dnes je náš projekt viac ako potrebný.

SHO.sk


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Antirasista pedofilem

Vydáno dne 18. 12. 2012

Slovenská policie obvinila známého antirasistického aktivistu Miroslava Lacka z celé řady závažných trestných činů, v první řadě z výroby a distribuce dětské pornografie, dále ze zneužívání nezletilých chlapců a z kuplířství.

Lacko je přitom známým cikánksým aktivistou, působil i jako šéf slovenské pobočky eurounijní organizace Evropská síť proti rasismu (ENAR). 44-letý Prešovan se k činům přiznal s tím, že je páchal už od roku 2006. Hrozí mu až 12 let vězení.


Link | Infomail | Tiskni

* Proti stalinskému vrahovi

Vydáno dne 18. 12. 2012

Aktivisté švédské organizace Nordisk Ungdom protestovali před domem stalinistického vraha Stefana Michnika. Bratr velkého přítele Václava Havla a šéfredaktora Gazety Wyborczej v současné době žije v Uppsale a Švédsko odmítá tohoto člověka, který poslal na šibenici celou řadu polských antikomunistů, vydat do Polska s tím, že jeho činy už byly dávno promlčeny.

Švédští vlastenci tak vyvěsili před jeho domem transparent s prostým nápisem VRAH.


Link | Infomail | Tiskni

* Antifašističtější než Antifa!

Vydáno dne 24. 10. 2012

Liškovy děti přišly s velkým objevem, který navíc zdokumentovaly výmluvnou fotografií. V investigativním článku „Řecko: Fašisté a stát - 2 v 1“ odhalily poslance Zlatého úsvitu, kterak „zdraví zdvihnutou pravicí“. Autor (genderově správně neskloňujeme ani v jednom ze sexistických jmenných rodů) „z toho jde trochu mráz po zádech“.

Národní myšlenka však učinila daleko znepokojivější odhalení. Celý řecký parlament je fašistický! Toto šokující zjištění dokládáme i patřičnou fotografií, na níž se odsouzeníhodné hitlerjóze věnují bez nejmenších skrupulí všichni poslanci, levicové soudruhy/žky (ipso facto prohnané kryptofašisty/ky) nevyjímaje.

Díky antifašistům jsme věděli, že celý svět je fašistický a kdo není fašistou, ten jím může alespoň potencionálně být, ale takováto otevřená demonstrace nahnědlosti (resp. načernalosti) překvapila i nás.

Deziluzivní poznámka pro fašisty:

Neradujte se předčasně, obě fotografie zachycují nově zvolené poslance při skládání slibu.


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Řecká policie: “Sedíme na časované bombě”

Vydáno dne 09. 09. 2012

Obrázek z Británie Turecko využívá ilegální přistěhovalectví jako zbraň proti Řecku a Evropě, ve snaze islamizovat kontinent. Jeho prostřednictvím rovněž vyvíjí nátlak za účelem získání politických ústupků ze strany Evropské unie. To by mělo vyvolat razantní odpověď ze strany evropských vlád. Namísto toho, tito bezpáteřní blázni pokračují ve své nekonečné politice ústupků.

V Řecku, které čítá 11 milionů obyvatel, se nyní nachází milion ilegálních přistěhovalců, z nichž většina je držena za otřesných podmínek v přistěhovaleckých táborech.

Policejní šéf v Orestias (u hranic s Tureckem) Giorgios Salamangas mluví jasně: “Do roku 2009 byl počet přistěhovalců mírný a zvladatelný (3 500 zatčení v oblasti, kterou má na starosti). Byl to rok 2010, kdy se situace dramaticky změnila (36 000 zatčení ve stejné oblasti).


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Sdružení FEMEN zhanobilo památník obětem komunismu

Vydáno dne 18. 08. 2012

Na znamení solidarity s "oběťmi putinovského režimu", tj. členkami hudební skupiny Pussy Riot, které dostaly včera od soudu dvouleté tresty za zhanobení pravoslavného chrámu, rozhodly se členky známé nahaté feministické skupiny FEMEN pro odvetnou akci v centru Kyjeva. Poblíž místa, kde NKVD mučila a vraždila v letech 1917-1941 odpůrce komunismu, podřezaly motorovou pilou kříž vztyčený právě na památku těchto obětí.

Akci byla přítomna celá řada novinářů. Nikdo z nich samozřejmě proti tomu nezasáhl, celou akci si pouze natočili a až ve svých studiích pak uvažovali, jak a zda vůbec získaný materiál použít; akce prostoprsatých bojovnic byla totiž tentokrát už natolik stupidní, že se do ní zhurta pustily i jejich femnistické spolubojovnice z tradičnějších uskupení.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

* Střelba v sídle FRC

Vydáno dne 16. 08. 2012

Washington, DC: V sídle Family Research Council, předního amerického konzervatitního think tanku, který se zaměřuje na podporu a propagaci konzervativních hodnot v americké společnosti a politice, se střílelo. Podle dosavadních zpráv se mladý ozbrojený útočník pokusil vstoupit do sídla FRC a následně postřelil člena ochranky, který jej chtěl zkontrolovat.

Podle dostupných zpráv je postřelený člen ochranky mimo nebezpečí a útočník je v rukou policie. Některá média citovala svědectví, jejichž existenci potvrdily i úřady, podle kterých utočník před zahájením palby vyjádřil svůj odpor k hodnotám, které FRC reprezentuje.

Zdroj: Duše a hvězdy


Link | Infomail | Tiskni

* Don´t be kind to your local Madonna

Vydáno dne 01. 08. 2012

Americká pop hvězda si vysloužila v Paříži vypískání a vulgární nadávky. Nabízela "zvláštní intimní show" a ve výsledku šlo o to, že předstoupila před své fanoušky na 45 minut a z toho ještě notnou část mluvila o politice.

O lístky na vystoupení v menších prostorách (pouze 2000 platících) byl velký zájem a prodávaly se oficiálně za cenu 200 liber, neoficiálně podle BBC však až za 1000 liber, tedy zhruba 30 000 korun.

Návštěvníky navíc rozzlobila tím, že místo show mluvila o politice a vzkazu pro nacionalistickou političku Marine Le Penovou. Její Národní fronta hrozí, že Madonnu zažaluje kvůli tomu, jak minulý měsíc použila fotku Le Penové se svastikou.

"Vím, že jsem velice rozzlobila jistou Marine Le Penovou. Dělat si nepřátele nebylo mým záměrem, mým záměrem je propagovat toleranci," sdělila pop hvězda.

Na amatérském videu z akce je slyšet, jak naštvaný dav křičí "salope" (děvko) a hází věci na pódium.

Jeden z naštvaných návštěvníků akce Guillaume Delaval sdělil novinářům, že mluvila snad 15 minut o toleranci. "Tady nejsou žádné spojené národy," ulevil si Delaval, který zalitoval investovaných peněz. (zdroj: Novinky.cz)


Link | Infomail | Tiskni

* Silný slepičí vývar

Vydáno dne 21. 04. 2012

Tři členky ruské punkrockové skupiny Pussy Riot, které koncem února dělaly sprostý kravál v moskevském Katedrálním církevním chrámu Krista Spasitele, sedí již několik týdnů ve vazbě. Ačkoli se je různé lidsko-právní organizace snaží presentovat jako hrdinné vězenkyně svědomí, Národní myšlenka zastává názor zcela opačný a považuje výše uvedené punkrockerky za obyčejné výtržnice. Dělat brajgl v kostele či jiném svatostánku, to se nedělá a basta. Mají-li děvčata problém s Putinem, tak měly řvát před Kremlem, ne v chrámu, protože tam se bordel dělat nesmí. Nu, je fakt, že v Jůesej i na Západě je kytarová "bohoslužba" (nebo modloslužba?) zažitým západním standardem... Ale i tak, angažovaný pseudopunk zatím nepronikl ani tam. Začíná nám snad být těch dívek líto - nastrčené slepice. Když z nich někdo udělá slepičí vývar, budou to sice blbé leč hrdinné slepice, ovšem uvařené ve jménu vyšších zájmů. Slepicovodiči se ani neopaří..."

Link | Infomail | Tiskni

* Aktivisti Ruského obrazu přerušili vysílání filmu

Vydáno dne 16. 04. 2012

Aktivisti organizace Russkij Obraz přerušili v pátek projekci filmu Angeliny Jolie o válce v Bosně "Země kvre a medu", která probíhala v kině Rolan v Moskvě. V kinosále aktivisti Obrazu rozvinuli transparent s podobiznou hvězdy s ústy pomazanými krví a nápisem "Zabití Srbové? Nic nevím!"

Premiéra díla Jolieové nenalezla mnoho diváků jak v Bělehradě (13 osob v sále), tak v Moskvě (15 osob), ale aktivisti Obrazu i tak vyslali signál solidarity se Srby, když uskutečnili v sále kina Rolan svůj happening. Důvodem akce bylo krom jiného ukázat, že film hvězdy napumpované botoxem a silikonem je vyloženě subjektivní a představuje výlučně muslimský úhel pohledu na konflikt v Bosně. Je příznačné, že v Banja Luce nebo v Lublani Jolienin debut nesledoval ani tak malý počet diváků, jako v Bělehradě nebo v Moskvě.

Některým vybraným divákům, kterým se nepodařilo vidět celý film, byly rozdány letáky, vysvětlující Joliein jednostranný předpojatý pro-muslimský postoj, kritizující srbské oběti v této nespravedlivé válce. Aktivisti Obrazu se také pokoušeli zkontaktovat s ředitelstvím kina, ale bez úspěchu. Ačkoliv se akce udála pouze před patnácti svědky, sklidila obrovský ohlas v srbských médiích.


Link | Infomail | Tiskni

* Maďaři přišli říct své ne Měnovému fondu

Vydáno dne 16. 03. 2012

Několik stovek maďarských vlastenců ve čtvrtek večer, v den státního svátku připomínajícího povstání z roku 1848, vniklo do budovy budapešťské banky Center, v níž má svou kancelář i Mezinárodní měnový fond. Zapalovali světlice, na soklu před budovou vyvěsili středověkou Arpádovu vlajku a na místě přednesli politické projevy.

Z budovy je vyvedla policie. Byl mezi nimi i poslanec za Jobbik Tamás Sneider. V Maďarsku se na státní svátek konaly desetitisícové demonstrace na podporu vlády Viktora Orbána i proti ní.


Link | Infomail | Tiskni

* Slovenské hnutie obrody: Projekt Staráme sa

Vydáno dne 15. 03. 2012

Vzhľadom na ťaživú sociálnu situáciu mnohých rodín na Slovensku, sme sa rozhodli, že práve sociálnym veciam budeme venovať zvýšenú pozornosť. Uvedomujeme si, že hospodárska kríza ktorá doľahla na náš národ nie vinou Slovákov, mnohým rodinám zhoršuje sociálne a ekonomické postavenie. Rozhodli sme sa iniciovať projekt Staráme sa. V rámci nášho projektu pomáhame sociálne slabším rodinám a priamo v teréne sa im snažíme aspoň z časti zlepšiť ich ekonomickú situáciu. Obroda národa a spoločnosti musí začať od nás samých, aby Slováci pochopili, že dobrým a statočným Slovákom nie je ten človek, ktorý sa vyhovára na to, ako sa nič nedá, ale ten, kto pomáha druhým a svojím správaním je príkladom pre ostatných.

Prilož ruku k spoločnému dielu

Touto cestou vyzývame vás všetkých, ktorí môžete akýmkoľvek spôsobom prispieť do projektu Staráme sa, aby ste kontaktovali koordinátora projektu Pavla Soóša na telefónnom čísle 0907 316 163 alebo mailom na staramesa@sho.sk. Rodiny uvítajú akúkoľvek materiálnu pomoc, od potravín až po školské pomôcky.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.