Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 22 nalezených)

| 0-15 | 15-22 |

* Dopis Akce D.O.S.T. Radě České televize

Vydáno dne 27. 07. 2012

Vážené dámy, vážení pánové,
úlohou Rady ČT, kterou představujete, je kontrolovat naplňování zákonem stanoveného veřejnoprávního charakteru České televize (dále jen ČT). Tedy to, aby ČT byla objektivní a politicky nestranná, a aby odpovědným způsobem hospodařila s prostředky získanými z kapes milionů televizních koncesionářů. Obracíme se na Vás, protože se domníváme, že ČT v současné době tento veřejnoprávní status narušuje přijetím role hlavního mediálního partnera „festivalu“ Prague Pride 2012.

Nechápeme motivaci, která vedení ČT k přijetí uvedeného „partnerství“ vede. Zmíněný „festival“ má podle našeho názoru ostře konfrontační charakter a činí ze specifických sexuálních praktik znak výlučnosti a pýchy (viz jeho název). Prague Pride také rozhodně není politicky nestrannou akcí, naopak, opakovaně disponuje podporou konkrétních politických sil, například strany Zelených.

O záměru podpořit Prague Pride formou mediálního partnerství přitom ČT své koncesionáře ani neinformovala, natož aby se jich nějak dotazovala na jejich mínění o této poměrně vážné věci.

Domníváme se, že přijetí role hlavního mediálního partnera „festivalu“ Prague Pride, jež ohrožuje status ČT jako instituce veřejné služby, by mělo být odvoláno a vyzýváme Radu ČT, aby se touto věcí co nejrychleji zabývala.

S úctou a srdečným pozdravem,
Michal Semín, předseda Akce D.O.S.T.; Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.


Link | Infomail | Tiskni

Odjinud

* U nás máme vyvětráno!

Vydáno dne 24. 02. 2011

Tydlitátová Stalking aneb nebezpečné pronásledování

§ 354 trestního zákona: „Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým, vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje, vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje, omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu, a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví či o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Odnětím svobody na šest měsíců až tři roky bude pachatel potrestán, spáchá- li uvedený čin vůči dítěti nebo těhotné ženě, se zbraní nebo nejméně se dvěma osobami.“


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Václav Klaus není „Santa“! A co má jako být?

Vydáno dne 30. 03. 2008

Václav Klaus Když hnutí Právo a Spravedlnost (PaS) v rámci svých skromných možností podporovalo znovuzvolení Václava Klause prezidentem ČR, ptali se mě mnozí naši příznivci, proč že to jakožto konzervativci vlastně děláme. Klaus je přece liberální ekonom známý jistým odstupem od Církve a razantním vystupováním, které v očích mnoha lidí hraničí s arogancí. V duchu jsem se těmto názorům musel usmívat, vyjadřovaly totiž pohled na osobnost současného prezidenta, který jsem v devadesátých letech sám sdílel.

Celý článek | Autor: Petr Bahník | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Dopis Dr. Malého v Lidových novinách

Vydáno dne 24. 09. 2007

Potrat Myslím, že Zdeňka Rybová skvěle vystihla mentalitu naší současné veřejnosti, která považuje za normální a přirozené zabít nenarozené dítě, existuje-li jen nepatrné podezření na jeho tělesné nebo duševní poškození. Jí odpovídá i naše legislativa, povolující umělé potraty. Nechtěnou ironií je však v tomtéž čísle umístěna zpráva o tom, že Senát navrhuje trestnost používání nacistických a komunistických symbolů. Budeme tedy posílat do vězení každého skina, který si z pitomosti zahajluje, ale klidně akceptujeme nacistický názor, že postižení nemají nárok na život.

Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Inkvizícia zaviedla zákon a poriadok

Vydáno dne 23. 07. 2007

Torquemada Len samotné slovo „inkvizícia“ generuje obraz horiacich hraníc, beštiálneho mučenia, bezmocných obetí, ktoré sú odsúdené už vopred na strašnú smrť. Je takmer možné počuť zúfalé výkriky obžalovaných, ktorých prinútili v nepredstaviteľných mukách k viac-menej formálnemu priznaniu k už vopred stanoveným imaginárnym činom ako čarodejníctvo alebo kacírstvo, sadistických sudcov v čiernych talároch, ktorí zo svojej pozície viedli vyhladzovací boj proti židom, protestantom, inovercom, vedcom, sedliakom, ktorí sa dostali do nemilosti, alebo, jednoducho, nepohodlným pohodlným rivalom.

Celý článek | Autor: Mikkel Larsen | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Ultrapravicová "wiki"

Vydáno dne 17. 07. 2007

Metapedia Následující sotva uvěřitelný text pochází ze stránek Britských listů. Projekt české Metapedie je stále v počátečním stadiu, ale rychle se rozebíhá. Když už snahu jejích autorů pan Bourovec ze sdružení Multikulturalismus a demokracie demaskoval, nezbývá než vyjít s pravdou na světlo o pár dní dřív a pozvat každého, kdo má zájem o spolupráci na projektu, aby se zapojil.

Na internetu vzniká projekt ultrapravicové a nacionalistické mezinárodní encyklopedie. Na internetové stránce www.metapedia.org lze najít celkem šest národních mutací. Mezi nimi nechybí česká.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Kdo je opravdovou hrozbou pro Děčíňáky

Vydáno dne 29. 05. 2007

Ne - PC Není to tak dávno, co byl na stránkách Principu publikován článek popisující, jakou hrozbu pro obyvatele Děčína představují neonacisté. O tom, že si s nimi jejich anarchistický protipól přinejmenším v ničem nezadá, se měl možnost přesvědčit můj známý Lukáš a s ním i další občané města, kteří se tou dobou nacházeli na Teplické ulici.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Národní čest vyjadřuje podporu starostovi Jiřímu Čunkovi

Vydáno dne 06. 11. 2006

stopkom Vsetín - pavlačový dům naproti nemocnici by se dal nazvat domem hrůzy. Kdysi luxusní byty se od sedmdesátých let začaly proměňovat k nepoznání. V té době se tam z východního Slovenska nastěhovali cikáni (chcete-li Romové, ale máme krásná česká slova). Dům začal chátrat. Ještě donedávna si personál a pacienti nemocnice, která je jen pár metrů od toho nešťastného pavlačového domu, stěžovali na nadměrný hluk, krádeže, rozbíjení oken nemocnice a nevábně působil i hlavní vchod nemocnice, kde obyvatelé pavlačového domu vykonávali svou tělesnou potřebu.

Celý článek | Autor: Redakce NČ | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Není důležité, co řekl Havel

Vydáno dne 13. 10. 2006

havel Mluví za něj činy. Snahu Zvědavce o nalezení faktů nelze než ocenit. V případě Václava Havla však není důležité, co tento pokřivený a falešný člověk kdysi řekl nebo říká, ale to, co dělal a dělá. Byl mezi tím vždy zásadní rozdíl. Jen málo uškodilo této zemi a tomuto národu tak, jako on. Zbytečné mi připadá zkoumání, co Havel vlastně tenkrát řekl. Není to důležité. Odvádí to od podstaty věci. Všechny jeho projevy jsou si podobné a přečteme si jich několik, začnou nám zcela splývat. Jsou plné moralizování, poučování, prázdného tlachání a prosazování svých falešných hodnot.

Celý článek | Autor: Richard Král | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Kauza Tobiáš – svoboda slova není pro všechny?

Vydáno dne 31. 08. 2006

Freedom of speech Voltaire kdysi řekl, „nesouhlasím s Vámi, ale do smrti se budu bít za Vaše právo říct to“. Městský policista Milan Tobiáš byl vyloučen z řad pražské městské policie za účast na víkendové demonstraci před izraelskou ambasádou. Předem chci upozornit, že zde nehodlám a nebudu podporovat či obhajovat neonacisty, i když takové reakce vůči sobě samozřejmě čekám. Podívejme se však na celý případ bez ideologického balastu. Dotyčný se v civilu účastnil legálně povolené demonstrace (znovu opakuji, pomiňme to, co byla většina účastníků zač) za což je následně propuštěn, vyšetřován, propírán a stigmatizován v českých médiích.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Podivný případ Jiřiny Šiklové

Vydáno dne 24. 08. 2006

Politopadová garnitura Intelektuálové v KSČ - demo verze

V textu Intelektuálové v KSČ, který vyšel letos na jaře ve sborníku Dluhy české politiky, , jsem se zabýval komunistickou minulostí pěti českých intelektuálů. Zjistil jsem překvapující skutečnost: tito lidé, kteří jsou obecně vnímáni jako čestní a otevření a jako morální arbitři se vyjadřují k celé škále společenských problémů, svoji minulost tají a zkreslují (s výjimkou Petra Pitharta):

Celý článek | Autor: Petr Bakalář | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Môže existovať pravicový extrémizmus ?

Vydáno dne 14. 08. 2006

justice K úvahe na túto tému ma podnietila neutíchajúca snaha ľavicových kruhov o spájanie extrémizmu a pravicovosti, ktorá je podľa môjho názoru postavená „na vode“. Aj keď tým, že splnila goebbelsovské kritériá o stokrát opakovanej lži sa z nej už vytvoril všeobecne akceptovaný propagandistický mýtus. Korene toho všetkého potom podľa môjho názoru treba hľadať v Stalinovom fingovaní antifašizmu na pôde Kominterny v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Ako sa dlhodobo ukazuje, táto „antifašistická“ konštrukcia sa uplatňuje vždy, keď sa to hodí (samozrejme okrem zmluvy Molotov - Ribbentrop, pozn. aut.), teda ako reakcia na všetky protiľavicové vymedzenia či už demokratické alebo autoritárske. Ako „fašistickí pravicoví extrémisti“ sú potom podľa tejto schémy predovšetkým označované rôzne výrazné osobnosti spájané s pravicou ako napr. Bush, McCarthy, Goldwater, Franco, Pinochet. Ale podľa Fidela Castra i podporovatelia novembrových udalostí v Československu (mimochodom, čo iné môžeme očakávať od človeka, ktorý otvorene podporoval „spojeneckú“ inváziu do Československa na čele so Sovietskym zväzom, pozn. aut.) Dokonca i umiernená ľavica si z času na čas vyslúži „sociálfašistickú“ nálepku.

Celý článek | Autor: Igor Skúpy | Infomail | Tiskni

Odjinud

* VEDRAN VUK: Útok sociálneho štátu na rodinu

Vydáno dne 23. 07. 2006

ruda EU Mnoho ľudí, načúvajúcich libertariánskym myšlienkam, sú prevalcovaní úvahou, že súkromná dobročinnosť, pri absencii vládnych programov, vyrieši problémy, týkajúce sa naozaj bezmocných ľudí. Dobročinné organizácie sú aktívne, ale nikto nevie s istotou, ako narastie množstvo darov v spoločnosti, kde nie sú dane. Keď zostarne človek bez úspor, čo má bez socialistických programov typu „sociálne zabezpečenie“ robiť? Zabudnutou inštitúciou dobročinnosti je tu rodina. Keď libertariáni hovoria o dobročinnosti, nemyslia len Armádu spásy, ale tiež starostlivosť o svojich príbuzných.

Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Odjinud

* CzechTek a chřástal polní

Vydáno dne 21. 07. 2006

eu Letošní ročník nechvalně známé Technopárty CzechTek 2006 započne 28.7. a bude probíhat ve vojenských prostorách Doupovských hor. Lokalita byla těmto „zvířatům“ pronajata Armádou ČR. Není nezajímavé, že organizace Natura 2000, která utváří soustavou chráněných území mezi členskými státy EU, vyhlásila tuto lokalitu za „ptačí oblast“ a nachází se v ní několik chráněných druhů ptáků, mezi nimiž je kupříkladu téměř vyhubený Chřástal polní.

Celý článek | Autor: Adam Vaňhara | Infomail | Tiskni

Odjinud

* Opět věrně slouží mocným

Vydáno dne 04. 07. 2006

Iran Většina z nás se asi v dětství setkala s časopisem ABC. V době vlády bolševiků i tento časopis věrně a ochotně sloužil k indoktrinaci dětí komunistickými myšlenkami. Tato indoktrinace probíhala poměrně chytře či spíše záludně – nebyly zde rozhovory s politickými pohlaváry ani zde na pokračování nevycházel Kapitál. Naopak – v časopise byly komiksy, zajímavosti z přírody a techniky atd. Zkrátka šlo o časopis velmi žádaný a populární, který jen tu a tam, mezi řečí, prohodil cosi o jediném příteli Sovětském svazu či o aktivitách pionýrů a jejich setkání s nějakým starým a zasloužilým bolševikem. Bolševismus byl stažen, pionýrská organizace již není pánem nad dětským volným časem, ale ABC přežilo. Novým poměrům a politickým požadavkům se jeho redaktoři dokázali velmi rychle přizpůsobit. Taktika přitom zůstává pořád stejná, stejná zůstává i cílová skupina čtenářů.

Celý článek | Autor: David Macháček | Infomail | Tiskni

| 0-15 | 15-22 |

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.