Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* Vzpomínka na Jendu Skácela

Vydáno dne 07. 01. 2019

Jendu Skácela jsem poznal někdy na podzim roku 1996, na jedné politické schůzi, už ani nevím kterého ze spolků, okolo nichž jsme tenkráte oscilovali. Jistě to bylo buď Hnutí národního sjednocení, Vlastenecká fronta či Národní myšlenka. Naposledy jsme se viděli přesně dva týdny před jeho pohřbem, kdy jsme si slíbili, že za 14 dní zajdeme na pivo. To už jsme ale nestihli…

Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Mupy mup (čtěte "Miru mir")

Vydáno dne 28. 03. 2018

Třetí nejvyšší představitel spřátelené velmoci (zřejmě stojící v nejvyšších orgánech a politických úřadech na Správné Straně a tak zabezpečující správné smřování spřátelené velmoci navzdory jisté chybičce, která se vloudila do samotného vrcholného orgánu) podepíše (na své soukromé návštěvě naší vlasti) spolu s předsedou naší Sněmovny veleslavné Prohlášení - o boji Čechů a Američanů za mír a svobodu.

Jsem zvědav, zda budeme nyní ve zpravodajství "Češi", a nebo zcela výjimečně "my" - taková slavná událost... Člověk by si zaslzel při vzpomínkách na ty, které dávno minuly a přece se jí vyrovnaly. Když třeba v Kyjově bojovali podpisy za mír (v celém okrese ovšem tenkrát manifestační mírové hlasování nepodepsalo 12 osob - možná negramotných kojenců - kteří tak hanebně tento boj sabotovali).

Ale stejně se tomu vyrovnal jen lid korejský (shromážděný na severu poloostrova, na jihu je lid ujařmen imperialisty), protože, jak pravil Známý činitel Egypta Zakaria: „Na světě těžko najdeš takový lid, jako je korejský, který jako nikdo druhý miluje mír a dělá vše pro ochranu míru.“

Hurrrááááá!!! Ať žije boj za mír! Huráááá!


Link | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Charakterní Němcová

Vydáno dne 28. 03. 2018

„Jsem přesvědčená, že prezident [republiky Miloš Zeman] se té velezrady dopustil. Svými slovy nahrává Rusku, nikoli jistotě ČR,“ řekla poslankyně M. Němcová z ODS. K záměru podání ústavní žaloby na prezidenta republiky, o němž mluví poslanci hnutí Starostové a nezávislí, poslankyně Němcová uvedla, že neví, zda bude případná žaloba relevantní. „V politické rovině máme jasno, v trestně-právní se obáváme, že podstata věci nebude taková, aby mohlo být řízení zahájeno,“ dodala.

Ze svého hlediska má pravdu:

ONI jsou régime. Lisabonská smlouva je z jejich hlediska správná, projevy samostatné zahraniční (i vnitřní) politiky - vlastizrada. Zrada JEJICH široké vlasti.

Stejně tak, jako za komunardů byl na příklad gen. H. Píka vlastizrádce, ačkoliv on si to o sobě nejspíše nemyslil. A možná, že přísně podle práva měli komunardi pravdu (spolupráce s cizí zpravodajskou službou - což třeba u H. Píky i M. Horákové byla pravda...)

A nebo za Němců odbojáři byli terroristi a cizí agenti (nota bene ve válce).

Jenže ONI (a hlavně Němcová) zapomínají, že "dějiny píše vítěz" - či, lépe řečeno, má patent na spravedlnost. A zatím to nevypadá, že by vítězství patřilo JIM, pokud za ně nepovažujeme spálenou zemi...


Link | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Výzva k mobilizaci

Vydáno dne 26. 11. 2014

My, politické strany i občanské spolky, kterým není osud naší země a jeho občanů lhostejný, nemůžeme mlčet k událostem a tendencím, jichž jsme v poslední době svědky. Nemůžeme přehlížet sílící tlak, kterému jsou vystaveni státní představitelé řádně zvolení ve volbách, jakož i organizace, jež se tomuto tlaku snaží čelit či alespoň na něj upozorňovat.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Slet pravdoláskařů na Filozofické fakultě UK k výročí 17. listopadu 1989 a povídání o demokracii.

Vydáno dne 18. 11. 2013

Občanské sdružení "Vraťte nám stát" uspořádalo diskuzní panel pro veřejnost na Filozofické fakultě UK v neděli 17.11 v 11 hodin k výročí 17. listopadu 1989. Diskutovat se mělo především o závadách naši dnešní demokracie a kam kráčí.

Mezi panelisty byli doc. Petr Pithart, Petr Havlík (bývalý manažer ODS), filozof Václav Němec v roli moderátora, politolog Lukáš Jelínek a nakonec politolog z Hamburku Petr Robejšek. Mezi hosty a posluchači se pohybovala s mikrofonem aktivistka Adriana Krnáčová, známá bojovnice proti korupci, která nám začala v poslední době radit v neziskovce Národní zdravotnické forum jak vylepšit, čili zničit (amerikanizovat) naše zdravotnictví podle slovenského vzoru, což se naštěstí nepodařilo. Nyní se tedy opět objevuje na veřejnosti jako bojovnice proti korupci a zlepšování demokracie. Určitá deziluze, kterou prožívá plno občanů nemá kořeny v chybách demokracie, či její nedokonalosti, jak se domnívají levicoví filozofové, ale kořeny nespokojenosti leží v rozkladu státu, který není schopen fungovat a být potom právním státem. Jednání zahájil filozof Václav Němec, který představil postupně všechny panelisty a zavzpomínal na stávku a revoluční dny podzimu 1989. Poté udělil slovo Petru Pithartovi, který svým vystoupením dával naději na skutečně zajímavou diskuzi, kterou však moderátor mnohdy nechal rozpliznout do obyčejného "havlovského blábolení". Petr Pithart především zdůraznil, že na podzim 1989 nedošlo k žádné revoluci, protože nebyl splněn prvek rizika a ochoty přinést oběť za výsledek.Pithart dále připomenul článek, který vyšel 20.11.1989 s názvem "Z čeho nás bude bolet hlava?". Další panelista Petr Havlík listopadové události označil za dohodu o předání moci s přenecháním ekonomického vlivu. Připomenul, že společnost Penta byla založena generálem StB Aloisem Lorencem. Havlík se celkem rozumně vyjádřil, že u nás není konzervativní pravice založená na hodnotách. Politolog Jelínek také zavzpomínal na listopadové dny a o tom, jak se připojil k protestům.Kritizoval současné sociální poměry. Petr Robejšek označil za zdroj současného marasmu pohodlnost národa, který si vše nechá líbit.


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Proč politické nuly z ODS soutěží o největší nulu?

Vydáno dne 24. 09. 2013

Poslanec Evropského Parlamentu a člen ODS Jan Zahradil rád staví na odiv svou euroskepsi a z jeho kariéry posledních desetiletí zaujme hlavně mizivý a v dlouhých obdobích nulový počet politických vystoupení v Parlamentu ve srovnání s opakovaným zvolením do tohoto tělesa, jehož název se přitom odvozuje od pojmu parler, tedy mluvit. Rozpor je však lehce vysvětlitelný reputací právě Evropského Parlamentu a jistými hlasy, které ODS měla donedávna u řady českých pravicových a konzervativních voličů takřka zdarma. Více než o kolegy europoslance se Jan Zahradil stará o své domácí voliče a to hlavně v předvolebních obdobích. Taková doba zase nastala a článek Proč Nigel Farage nemůže být spojencem ODS" opravdu stojí za upozornění.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T. podporuje 13 kandidátů do Senátu

Vydáno dne 03. 10. 2012

V letošních senátních volbách může Akce D.O.S.T. svým signatářům a sympatizantům doporučit 13 kandidátů z různých politických stran a nestraníků, kteří svou dosavadní politickou a společenskou činností prokázali sepětí s hodnotami svobody a suverenity vyjádřené v našem manifestu a kteří naši podporu oficiálně přijali.

Jsou to:

1) Jaroslav Kubera (ODS) – volební obvod Teplice

2) Petr Pakosta (nestraník) – volební obvod Náchod

3) Jana Lorencová (Strana práce) – volební obvod Ostrava – město

4) Ariana Shametiová – (Konzervativní strana) – volební obvod Praha 8

5) Josef Hausmann – (nestraník) – volební obvod Jablonec nad Nisou

6) Martin Rejman – (Konzervativní strana) – volební obvod Praha 2

7) Valentin Papazian – (Pražané za svá práva) – volební obvod Praha 12

8) Jan Skácel – (ČHNJ) – volební obvod Mladá Boleslav

9) Rostislav Senjuk – (Strana soukromníků) – volební obvod Rokycany

10) Richard Hartmann – (SSO) – volební obvod Litoměřice

11) Radoslav Štědroň – (Strana práce) – volební obvod Karviná

12) Miroslav Volařík – (Konzervativní strana) – volební obvod Břeclav

13) Petr Lichtenberg – (SSO) – volební obvod Chrudim

Za správnost:
Michal Semín – předseda Akce D.O.S.T.; Petr Bahník – místopředseda Akce D.O.S.T.


Link | Infomail | Tiskni

* Sólo pro JUDr. France

Vydáno dne 13. 09. 2012

“Jako demokrat a humanista bych měl problém, pakliže bych byl postaven před podobné rozhodování. Povinností prezidenta je ovšem chránit a respektovat ústavu. Věřím v moudrost voličů a věřím, že by mne jejich vůle nepostavila do situace, kdy bych musel řešit podobné dilema. Víc než současné KSČM, která – málo platné – je legitimní stranou našeho demokratického parlamentu, se ovšem děsím nebezpečí pravicového extremismu a populismu…”


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Seberte je všechny!

Vydáno dne 22. 08. 2012

Přišlo mpisem II

Obviněný poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD) by mohl pokračovat v korupční trestné činnosti, protože se nevzdal své poslanecké funkce.

Soudní potvrzení např. zde: http://www.novinky.cz/domaci/276309-rath-by-mohl-pokracovat-v-korupci-protoze-je-poslancem-zduvodnil-soud.html

Mě se to jeví tak, že ve vazbě by měli být preventivně všichni poslanci - to, že to s Rathem smrdí, je nyní evidentní. Vzkaz zní - vzdejte se, nic se vám nestane.


Celý článek | Autor: Vít Šlonský | Infomail | Tiskni

Z domova

* Proslov Michala Semína na shromáždění České děti - naše budoucnost

Vydáno dne 28. 03. 2012

Michal Semín Milí přátelé, vítám vás na shromáždění Akce D.O.S.T. nazvaném České děti – naše budoucnost.

Přibližně za půl hodiny se Staroměstské náměstí zaplní velkým množstvím lidí, kterým není lhostejné, že každým rokem padne v naší vlasti za oběť umělému potratu na více než 24. 000 počatých dětí. Toto shromáždění jsme svolali proto, že i nás, představitele Akce D.O.S.T., tato skutečnost trápí a nehodláme se s ní smiřovat.

Odhlédneme-li od striktně morální stránky usmrcování nenarozených dětí, zamysleme se spolu nad širšími společenskými důsledky potratové praxe. Umělé potraty jsou pouhou špičkou ledovce, v jehož základu leží klesající ochota přivádět na svět a vychovávat děti. Otevřenost k životu a svědomitá péče o vlastní potomstvo vyžaduje nemalou vůli k oběti. Výchova dětí v nás potlačuje více či méně silný sklon k sobectví a učí nás vnímat oprávněné potřeby a zájmy druhých. Život oběti pro druhé totiž není ničím jiným než životem služby, v němž se vzdáváme onoho smělého nároku na to být pomyslným středem vesmíru. Takový postoj je základním předpokladem pro harmonický život rodiny, společenství, jež je základním stavebním kamenem lidské společnosti a státu.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Z domova

* Udání na Národní myšlenku neúspěšné

Vydáno dne 27. 11. 2011

Jak jsme ctěné čtenáře již informovali, učinil v srpnu tohoto roku pan Tomáš Jarolím, místopředseda vládní strany Věci veřejné, denunciaci ministru vnitra, která směřovala ke zrušení občanského sdružení Národní myšlenka a k zákazu stejnojmenného periodika. Jistě jste, spolu s námi, napjatě očekávali, jak tento boj za očistu demokracie dopadne. Výsledky však, zdá se, nejsou pro jmenovaného udavače příliš povzbudivé.

Začněme od začátku. Zde je právně, historicky, politologicky a kulturně fundovaná denunciace pana Jarolíma ze dne 22. srpna 2011. Doporučujeme povšimnouti si zejména kouzelné formulace v samém závěru udání (vizte 1-Jarolimovo-udani.pdf), tedy že autor nikomu neupírá právo na vlastní názory, ale pokud jsou odlišné od těch jeho, pak by se jejich hlásání mělo zakázat. Vskutku demokrat evropského střihu!.

Bohužel zpátečnické Ministerstvo vnitra Jarolímovo udání oslyšelo a po posouzení celé věci neshledalo důvody pro zahájení řízení s občanským sdružením Národní myšlenka. Ve věci možného postupu vůči stejnojmennému časopisu byl udavač odkázán na Ministerstvo kultury. Dokument vizte zde: 2-odpovedMV.pdf

Z níže uvedeného vyjádření Ministerstva kultury však kupodivu vyplývá, že pan Jarolím se na něj již s žádným podnětem proti časopisu Národní myšlenka neobrátil. Že by konečně nazřel hloupost svého konání? Nebo že by pro něj již tato věc po té, kdy se mediálně zviditelnil a zavděčil jako bojovník proti nesprávným myšlenkám, nebyla nadále zajímavá? Tento dokument je dostupný zde: 3-odpovedMK.pdf

Ať tak či tak, skutečností je, že pravda a láska, kterou má pan Jarolím ve svém mottu, v této bitvě neuspěla. Prohrála s rozumem, právem a spravedlností. Divná to společnost, kde jsou tyto pojmy ve vzájemné opozici.

Upozorňujeme závěrem naše ctěné čtenáře, že návrhy na další kolo ve výše uveřejněných dokumentech zmíněné Ceny Emanuela Moravce bude v nejbližších dnech uzavřeno a začne hlasováni o laureátovi.


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Média o sněmu D.O.S.T.

Vydáno dne 07. 11. 2011

Stručný výtah z denního tisku:

Někdejší kontroverzní vyndal a vystoupil. Nepotvrdil, nevyvrátil, nevoklátil, neumřel.
Potvrdil, přitvrdil, nevyfotil, nevymazal.
Vyndal, zastrčil, zasunul, voklepal.
Fascism vybreptal, konzervu vyklopil. Vymazal vykydal, vydyndal vopršal, vyčítal zazpíval.


Link | Autor: Alexandr Bátora | Infomail | Tiskni

* Halíkova slova na Halíkovu hlavu

Vydáno dne 17. 10. 2011

Pochopit jinakost druhého jako možné obohacení předpokládá vzdát se apriorního nároku na univerzální platnost svého vlastního vidění světa. Znamená to vzdát se triumfalismu, to znamená představy, že já jsem vlatníkem vší pravdy. Je třeba si uvědomit a přiznat si svou konečnost, omezenost a fakt, že se každý díváme na svět z odlišné perspektivy.

Smířená různost, Portál 2011, str. 13 - 15


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Prohlášení Ladislava Bátory

Vydáno dne 14. 10. 2011

Ladislav Bátora ke vzdání se funkce zástupce vrchního ředitele kabinetu ministra, přednesené na tiskové konferenci konané v pátek 14. října 2011

Před bezmála osmi měsíci se na zpravodajském serveru Parlamentní listy objevil článek s titulkem “Prohradní Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše” a hned na druhý den začala diskreditační kampaň, později obecně zvaná “bátoriádou”, která podle některých mediálních odborníků nemá v popřevratové době obdoby. Uplynulých zhruba osm měsíců bude už napořád patřit k nejtěžším obdobím mého života. Letošní mediální lynčování snese srovnání s dobou po vyloučení ze studia v roce 1975 či s trestním stíháním v letech 1983 až 85. Možná je to v mnohém ještě horší, tenkrát bylo ve mně více naděje, že ještě přijdou lepší časy.

Díky “bátoriádě” jsem se sice dozvěděl málo nového a pravdivého o sobě, avšak hodně o českém národě, respektive o té jeho části, která ráda sama sebe nazývá intelektuální elitou. Její boj proti mně a proti tomu, co chtě nechtě reprezentuji, a hlavně neřestný způsob, jakým je ten vpravdě likvidační útok veden, by měl být varovný nejen pro mě. Nedávno odvolaný ministr zemědělství Ivan Fuksa si postěžoval v jednom interview, že lidé se bojí v ODS mluvit a že je to už jako za totality. Obávám se ale, že se ten poukaz na plíživý návrat totality netýká jen současných poměrů v ODS. V celé naší zemi se totiž lidé už zase začínají bát promluvit, říci veřejně svůj názor, pokud není dostatečně konformní s všeobecně prosazovanou novou státní ideologií. Kdo by také toužil po tom, být veřejně ostouzen a ostrakizován. Kdo by chtěl riskovat svou existenci. Nezřídka dostávám dopisy a emaily plné upřímné podpory, zakončené však pisatelovou naléhavou prosbou, abych jeho jméno nezveřejňoval.


Celý článek | Autor: Dr. Ladislav Bátora | Infomail | Tiskni

Z domova

* Šluknovské nepokoje jsou důsledkem nespravedlivého státu a liberální politiky

Vydáno dne 28. 09. 2011

Prasata Konzervativní platforma Koruny České se plně staví za vyjádření senátora Jiřího Čunka k sociálně vyhrocené situaci ve Varnsdorfu. Situace, jak ji popsal 22. září při vystoupení na zasedání městského zastupitelstva, celospolečensky reflektuje reálný stav. Souhlasíme s jeho míněním, že problém nemůže vyřešit město samo, ani vládní Agentura pro sociální začleňování. Na jedné straně vláda zcela v duchu EU realizuje kontraproduktivní politiku sociálních dávek, která nejenže umožňuje příživnický způsob života, ale počet lidí, kteří parazitují na ostatních občanech, ještě rozšiřuje, a na druhé straně vkládá další nemalé prostředky do činnosti nejrůznějších agentur, včetně té vlastní. Touto multikulturní politikou vláda likviduje u svých klientů zbytky respektu k většinové společnosti a v důsledku je utvrzuje v přesvědčení, že parazitní způsob života je oprávněný. Tyto sociálně inženýrské ideologicky podmíněné způsoby řešení sociálních problémů prokázaly svou neschopnost již za minulého režimu a nyní jsou k nám opět importovány z EU v podobě multikulturalismu a pseudohumanistických teorií.

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.