Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

Informace

* Konceptuální klub Lva Borského: Mezinárodní konference Identitär Idé 2012 ve Stockholmu.

Vydáno dne 18. 07. 2012

Myšlenka Identity V sobotu 28. července se ve švédském Stockholmu koná již čtvrtý ročník mezinárodní konference Identitär Idé 2012 (Myšlenka či idea identity 2012). Minulých ročníků těchto identitářských a tradicionálních konferencí se zúčastnily osobnosti jako Dr. Tomislav Sunic (1) nebo Dr. Alexander Jacob (2).

Tématem letošního ročníku je „Identita a geopolitika: na cestě k multipolárnímu světu“. Plánovaní řečníci budou Alexander Dugin, vydavatel Alex Kurtagic a švédský spisovatel Jonas De Geer.

Hlavním řečníkem na konferenci je profesor Moskevské státní univerzity a bývalý poradce prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina Alexander Dugin (3). První anglický překlad jeho díla Čtvrtá politická teorie bude k dispozici na konferenci díky spolupracujícímu vydavatelství Arktos, v jehož portfoliu najdete publikace předních teoretiků tradicionalismu a identitářství z minulosti i současnosti.

Téma konference je znatelně přizpůsobené filozofii Alexandera Dugina, který reprezentuje myšlenkový směr bipolární geopolitické teorie. Tato teorie vychází ze schématu dvou dominantních světových antagonistických politických sil. Na jedné straně je to restaurace velmocenského postavení Ruska se silnou spirituální vazbou na Německo, Írán a Japonsko, na druhé straně to jsou liberální demokracie a kapitalistické státy jako USA nebo Velká Británie, řadí sem i Čínu, která však není ani liberálně demokratická a ani zcela kapitalistická. Čínu však považuje za tradičního spojence těchto států. Jeho vize směřuje k supranacionálnímu či mnohoetnickému imperiu stavícím svoji polaritu na silně mystickém a spirituálním základě oproti degenerujícímu materialistickému Západu. Konflikt oněch dvou neslučitelných principů vnímá jako v budoucnu nevyhnutelný.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

Vydáno dne 16. 07. 2012

V srpnu tohoto roku se má v Praze opět uskutečnit „festival“ Prague Pride, který má podle našeho názoru ostře konfrontační charakter a propaguje nesnášenlivou ideologii homosexualismu. Akce D.O.S.T. je proto hluboce pobouřena skutečností, že se zmíněnému „festivalu“ dostalo záštity a podpory některých politiků a institucí veřejné služby.

Prezentovat v ulicích vlastní sexualitu jako důvod hrdosti není normální

Už sám název „festivalu“ prozrazuje charakter jeho ideologie, která činí ze specifických sexuálních praktik předmět zvrácené pýchy a základ podivného elitářství. Domníváme se, že sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Neumíme si například představit, že by se někdo pyšnil svou přirozenou heterosexualitou. Může-li být člověk na něco hrdý, pak jsou to přínosné výsledky jeho volních rozhodnutí, například dílo, které vybuduje vlastní prací, domov, který spoluvytváří a podobně. Optika Prague Pride je však, jak se zdá, zcela opačná.

Odpovědí na konfrontaci je normalita

Rozhodnutí pořadatelů Prague Pride zahájit letošní pochod u pomníku svatého Václava na Václavském náměstí lze těžko chápat jinak, než jako pokus o vyvolání konfrontace. Odpovědí na to musí být hlas normality. Akce D.O.S.T. proto pořádá na tomtéž místě shromáždění občanů, kteří účelové provokace Prague Pride odmítají a chtějí svůj odpor vyjádřit veřejně. K účasti zve nejen příznivce tradičních rodinných a společenských hodnot, ale každého, kdo považuje sexuální život za oblast intimní, jejíž prezentace nepatří do ulic.

Za Akci D.O.S.T.: Michal Semín - předseda; Petr Bahník - místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Výstava Battle of Britain (11.7.2012 - 2.9.2012)

Vydáno dne 16. 07. 2012

V Národním památníku na Vítkově se uskuteční výstava Battle of Britain, která mimo jiné byla uvedena v RAF Museum of London. Výstava připomíná účast polských a československých pilotů v bitvě o Británii v roce 1940. Panelová výstava představuje projekt Institutu Národní Paměti Polska.

Na několika panelech se seznámíte s profily tří pilotů 303 letky. Jedná se o pilota Witolda Urbanowicze (Polák), Josefa Františka (Čech) a Johna Kenta (Kanaďan). Výstavu připravil Institut Národní Paměti ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů, Muzeem Královského letectva v Londýně a Muzeem Varšavského povstání.


Link | Infomail | Tiskni

* Diskusní večer na téma Čtyřlístek

Vydáno dne 10. 07. 2012

Červenobílí pořádají v sobotu 21. 7. 2012 od 18:00 v centru Brna diskusní večer, tentokráte s letně odlehčeným tématem „Čtyřlístek“. Jak už název napovídá, předmětem večera bude legendární komiksový časopis Čtyřlístek.

Dílo kreslíře Jaroslava Němečka se na pultech trafik objevuje od 15. května 1969, nejdříve nepravidelně, po roce 1989 pak s měsíční periodicitou. V redakci Čtyřlístku se na pozici scénáristy vystřídalo již přes dvacet autorů, zlatá éra Čtyřlístku je ovšem spojená se jménem Ljuby Štíplové.

Už po několika prvních číslech čtyřlístkovských časopisů se v nich začaly objevovat komikové příběhy jiných autorů. Stejně tak se hrdinové Čtyřlístku objevují také v jiných časopisech či knihách, reklamách, počítačových hrách nebo i na poštovních známkách.

Více informací o přednáškovém a diskusním večeru Vám poskytneme prostřednictvím našeho kontaktního e-mailu cervenobili@yahoo.com.


Link | Infomail | Tiskni

* SHO připomene Štefánika

Vydáno dne 09. 07. 2012

Dňa 21. júla oslávime 132. výročie narodenia M. R. Štefánika. Pozývame vás na oslavy výročia narodenia jedného z najvýznamnejších Slovákov, ktoré sa uskutočnia v sobotu 21. júla o 17.00 hod. na Štefánikovom námestí v Žiline. Bližšie informácie o podujatí získate od Patrika Kubičku, regionálneho zástupcu SHO pre Žilinu na zilina@sho.sk.

Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Stanovisko Akce D.O.S.T. k volbě prezidenta České republiky

Vydáno dne 05. 07. 2012

Počátkem příštího roku se budeme moci zúčastnit volby prezidenta České republiky. Ať už si o vhodnosti přímé volby hlavy státu za současného ústavního pořádku myslíme cokoli, vzniká tím příležitost upozornit prostřednictvím vhodného kandidáta či kandidátů širší českou veřejnost na hodnoty, obsažené v Manifestu D.O.S.T. a zároveň upozornit na nebezpečí, plynoucí z jejich zpochybňování! Hlava státu, jakkoli jsou jeho pravomoci značně omezené, může hrát, jak je tomu ostatně i dnes, významnou úlohu při obraně těchto hodnot. Proto je nutné k těmto volbám přistoupit velmi zodpovědně.

Akce D.O.S.T. si přeje, aby se budoucím prezidentem republiky stala osobnost, která bude účinně hájit českou státní svrchovanost a konzervativní hodnoty, odvozené z křesťanských kořenů naší civilizace. Kteří z dosud ohlášených kandidátů toto měřítko splňují? Zcela jistě ne ti, kteří se objevují v čele mediálně prefabrikovaných žebříčků. Jejich veřejně známé postoje nás utvrzují v přesvědčení, že v případě úspěchu některého z nich hrozí naší vlasti jen další prohloubení krize naší suverenity, morálky a národní svébytnosti. Naši podporu si tedy mohou zasloužit jen takoví kandidáti, kteří, alespoň v některém důležitém ohledu, stojí v opozici vůči soudobým sociálně inženýrským projektům multikulturalismu a globální vlády!


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* JE BŘIDLICOVÝ PLYN ENERGETICKOU REVOLUCÍ?

Vydáno dne 12. 06. 2012

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

JE BŘIDLICOVÝ PLYN ENERGETICKOU REVOLUCÍ?

na kterém vystoupí

Stanislav Benada, ředitel Muzea naftového dobývání a geologie v Hodoníně

Leo Eisner, Ústav struktury a mechaniky hornin, AV ČR

Miroslav Zajíček, ředitel Laboratoře experimentální ekonomie, Národohospodářská fakulta VŠE

Seminář moderuje Jan Skopeček

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1

Pondělí 18. června 2012, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Konference na téma Josef Kalvoda

Vydáno dne 11. 06. 2012

Prostřednictvím e-mailu nám byla zaslána pozvánka na velmi zajímavou konferenci o životě českého exulanta, univerzitního profesora historie, politologie a ústavního práva, Josefa Kalvody (*1923, †1999), která se uskuteční v pondělí 18. června v Třemošné u Plzně.

Pozvánka ve Wordu je k dispozici: ZDE.

Jako historik byl prof. Kalvoda zaměřen na dějiny 20. století a příčiny komunistického vítězství v Československu, hledal historickou pravdu podle Gollova a Pekařova hesla „padni komu padni“ a stal se bořitelem mýtů o prezidentech Tomáši G. Masarykovi a Edvardu Benešovi. Jako exilový politik byl předsedou Českého křesťansko-demokratického hnutí a vytrvalým bojovníkem proti komunismu. Jako katolický aktivista se zasloužil mj. o převoz sochy Panny Marie v exilu z Chicaga do Prahy.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánky na besedu

Vydáno dne 10. 06. 2012

Pozvánka na besedu o knize Češi a Slováci ve 20. století

Ústav pro studium totalitních režimů a nakladatelství Vyšehrad zvou na prezentaci knihy Češi a Slováci ve 20. století. Spolupráce a konflikty 1914-1992.

Diskuse s autorem, historikem Janem Rychlíkem, předním odborníkem na česko-slovenské vztahy, se uskuteční v úterý 12. června 2012 od 17.30 v ÚSTRu (Siwiecova 2, Praha 3–Žižkov).

Pozvánka na diskusní seminář Vyhnanci – Akce „Kulak“ z perspektivy obětí

Ve čtvrtek 14. června 2012 se v Ústavu pro studium totalitních režimů (Siwiecova 2, Praha 3 – Žižkov) uskuteční beseda nad knihami bývalého politického vězně a publicisty Miloslava Růžičky o vyhnání selských rodin z jejich usedlostí v období komunistického režimu.

Hosty semináře budou Miloslav Růžička a Libor Svoboda, moderuje Petr Blažek.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Pronásledování Církve nacistickým režimem

Vydáno dne 06. 06. 2012

Ve středu 20. června 2012 proběhne v pořadí již čtrnáctý Červenobílý diskusní večer v Brně. Tentokrát přijal naše pozvání církevní historik PhDr. Radomír Malý, který promluví na téma Pronásledování Církve nacistickým režimem.

Název: Pronásledování Církve nacistickým režimem. Datum a místo: 20. červen 2012, 18:00, centrum Brna (místo včas doplníme).

Stručná charakteristika: Přednáška Radomíra Malého bude zaměřena na fakta o domnělé „kolaboraci“ Církve s nacismem a především pronásledování církevních představitelů Hitlerovým režimem. Zájemci se seznámí se statistikami vězněných duchovních i laiků a mechanismem pronásledování. Pozornosti neujde ani postava „válečného“ papeže Pia XII., jenž prý „mlčel“ k nacistickým zločinům.

Na Vaši účast se těší Červenobílí.


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Informace

* Pravda o Evropě.

Vydáno dne 06. 06. 2012

Nejhlasitější kritik EU z řad europoslanců bude hostem Akce D.O.S.T.

Do České republiky přijíždí v pondělí 18. června na pozvání konzervativního občanského sdružení Akce D.O.S.T. předseda frakce "Evropa svobody a demokracie" v Evropském parlamentu, europoslanec Nigel Farage.

Známého kritika unijních nešvarů přijme na Pražském hradě prezident republiky Václav Klaus.

V odpoledních hodinách se Nigel Farage setká při číši vína s vedením Akce D.O.S.T. a s některými představiteli euroskeptických stran a organizací v ČR. Přítomen bude i zástupce ředitele kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek a tajemník prezidenta republiky a ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Tisková konference proběhne v budově ČSVTS, sál č. 217, Novotného lávka 5, Praha 1 od 17. hodin.

Ve večerních hodinách pak Nigel Farage vystoupí na moderované přednášce s názvem "Pravda o Evropě".

Celým večerem bude provázet předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

„Návštěva Nigela Farage je pro vlastenecky smýšlející Čechy, odmítajicí zánik naší státní svrchovanosti, velkou událostí. Hlas zdravého rozumu nabírá postupně na síle a bude-li lidem, jakým je Nigel Farage, nasloucháno, může se Evropa katastrofickému scénáři tuhé centralizace a tupé ideologizaci veřejného života ještě vyhnout“, uvedl předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

Nigel Farage (* 3. dubna 1964 ve Farnborough) je britský politik United Kingdom Independence Party (UKIP). Do roku 2009 v Evropském parlamentu předsedal euroskeptické frakci "Nezávislost a demokracie", dnes společně s Francescem Speronim vede nástupnickou frakci "Evropa svobody a demokracie". Dříve byl členem Konzervativní strany, kterou opustil na protest proti schválení tzv. Maastrichtské smlouvy ze strany Velké Británie. V roce 1993 se stal členem UKIP, za níž pak pětkrát kandidoval v národních parlamentních volbách. Roku 1999 byl poprvé zvolen do Evropského parlamentu. Svůj mandát pak obhájil v letech 2004 a 2009. V roce 2006 byl Nigel Farage zvolen lídrem UKIP.

Za Akci D.O.S.T.

Michal Semín, Petr Bahník

www.akce-dost.cz


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* 75let od úmrtí prvního ministerského předsedy

Vydáno dne 29. 05. 2012

V sobotu, dne 26. května, se sešli představitelé Českého hnutí za národní jednotu, Národního sjednocení, Národní myšlenky a Vlastenecké fronty, spolu s dalšími, aby na místě posledního odpočinku v kryptě pravoslavného kostela na Olšanských hřbitovech uctili památku prvního ministerského předsedy Československé republiky JUDr. Karla Kramáře od jehož úmrtí v tento den uplynulo 75 let. Pietní akt byl zahájen položením kytice, následovala motlitba pravoslavného kněze. Po té se ujal slova předseda ČHNJ Jan Skácel, který připomněl, že Karla Kramáře vnímáme nejen jako nesmírně statečného a nekompromisního muže, který za samostatnost našeho národa byl ochoten položit svůj život, ale i jako nejvzdělanějšího našeho politika ve své době.

Připomněl některého jeho historické výroky, kdy již v roce 1919 prohlásil, že bez demokratického Ruska nedokážeme uhájit svou samostatnost, právě tak jako v předvečer schválení naší Ústavy dne 28. února 1920 apeloval na Národní shromáždění, abychom netahali Slováky do žádného centralistického chomoutu, že je na nich, aby si sami určili své postavení v novém státě. V roce 1935 tváří v tvář expansivnímu německému nacismu konstatoval smrtelné ohrožení naší samostatnosti. Předseda ČHNJ pak vzpomenul jeho přínos jako zakladatele Novoslovanství. V další části svého vystoupení pak projevil principielní nesouhlas s dnešní politikou naší vlády, zaprodávání našeho státu do nesmyslného projektu politické integraci Evropy, o což se pokouší naši němečtí sousedé a na závěr se pak distancoval od aktu uznání nezávislosti Kosova, což označil za akt zrady vůči bratrskému Srbsku.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Morální příčiny současné finanční krize

Vydáno dne 27. 05. 2012

5.6.2012 18:00 – 20:00

Přednáší Michal Semín, ředitel Institutu sv. Josefa V sídle Českého svazu vědeckotechnických společností: sál 318 (3. patro)

Novotného lávka 5, Praha 1


Link | Infomail | Tiskni

* Průvodce sociální naukou ve světle víry

Vydáno dne 23. 05. 2012

Monarchistické občanské sdružení MONOS shromáždilo zvukové záznamy přednášek Michala Semína, ředitele Institutu sv. Josefa, na témata související se sociální naukou Církve. Přednášky jsou distribuovány na dvou CD ve formátu MP3. Délka přednášek je obvykle okolo dvou hodin.

Seznam přednášek:

Společnost
Manželství a rodina I
Manželství a rodina II
Manželství a rodina IIII
Stát I
Stát II
Pravá a nepravá svoboda
Může být stát nábožensky neutrální?
Může být monarchista demokratem?
Vnady a úskalí demokracie
Nejlepší státní zřízení

Cena 50 Kč + poštovné (25 Kč, nebo doporučeně 37 Kč). Zájemci z Ostravy a Prahy mohou odebrat osobně. Objednávejte prosím na adrese monos@monarchista.cz; v objednávce uveďte variantu zaslání a nezapomeňte na adresu. Úhradu proveďte na účet č. 2500254866/2010 a uveďte variabilní symbol 100. Viz též E-Shop Monos.


Link | Infomail | Tiskni

* Blokuj!

Vydáno dne 23. 05. 2012


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.