Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

Informace

* Výzva jednoty Orel Kladno k Prague Pride 2012

Vydáno dne 16. 08. 2012

Orlové Vážení bratři, vážené sestry,

organizace katolického Orla vznikla s úkolem aktivně bránit hodnoty Víry, mravů a lásky k vlasti. Orlové minulých generací byli tomuto poslání věrni, a mnozí z nich proto v diktaturách 20. století přinesli i oběť nejvyšší. Také my, dnešní členové Orla, jsme morálně zavázáni tyto hodnoty hájit. Různé útoky na ně jsou v současné společnosti bohužel každodenní realitou, na níž reagujeme svou pozitivní činností v Orlu. Občas se však objevují takové výpady, které překračují obvyklou míru i v rámci popsané atmosféry a napadají samu lidskou přirozenost. Těm již nelze čelit jen drobnou prací, je také třeba pozdvihnout hlas a vydat svědectví Pravdě padni komu padni, vhod či nevhod.

Typickým příkladem je podle našeho názoru plánovaný "festival sexuálních menšin - Prague Pride 2012". Na základě zkušeností s obdobnými akcemi v minulosti se domníváme, že tento festival bude využit k útokům proti tradičním sociálním a kulturním vzorcům a k prosazování pochybných zákonných norem, například práva na adopci dětí homosexuály. Plánovanou součástí Prague Pride má být také pochod homosexuálních aktivistů, který má vycházet od pomníku svatého Václava, což považujeme za výsměch českým duchovním tradicím i obětem boje za svobodu národa.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Červenobílý Den proti okupaci 1. 9. 2012

Vydáno dne 14. 08. 2012

Srdečně vás zveme na druhý ročník kulturně-zábavné akce nazvané Červenobílý Den proti okupaci. Letos na vás kromě fotbalového turnaje a tradičního táboráku čeká představení nových projektů, soutěže o ceny a především spousta dobré zábavy.

Akce se uskuteční v sobotu 1. září 2012 „Pod Hádkem“ (Ochozu u Brna). Dostupnost hromadnou dopravou z Brna nebo autem. Akce začíná již ve 14:00 a čeká na vás celodenní program s možností přespání přímo na místě.

Připravili jsme pro vás:

Fotbalový turnaj týmů o hodnotné ceny.
Představení ideového konceptu našeho hnutí.
Zábavné, vědomostní i sportovní soutěže o hodnotné ceny.
Infostánek. Možnost zakoupit zboží z obchodu a informovat se o našem hnutí.
Na závěr táborák s kytarou a překvapením.
Občerstvení zajištěno.
Možnost bezplatného koupání a stanování přímo na místě.
Vstupné zdarma.

Fotbalový turnaj:

Hlavním bodem programu bude fotbalový turnaj o hodnotné ceny.
Týmy budou hrát v sestavě 2 hráči + brankař.
Roli neomylných rozhodčích zastoupí naše sličné studentky.
Zápis týmů proběhne přímo na místě, zahrát si může každý.

Doprava:

GPS: 49.250632,16.761999
Autem: Areál Pod Hádkem se nachází v prostředí Hádeckého rybníka. mapa: ZDE (Bod A – zastávka, Bod B – areál).
MHD: Zastávka „Ochoz u Brna, myslivna pod Hádkem„, autobus č. 202. Abyste stihli celý program, je třeba jet nejpozději autobusem 202 ze zastávky Stará osada v 13:44. Další spoj pak jede až za dvě hodiny.

Celým dnem provází Červenobílí redaktoři. Těšíme se na vaši účast!

V případě jakýchkoliv dotazů pište na náš redakční e-mail, rádi Vám poradíme.

cervenobili@yahoo.com


Link | Infomail | Tiskni

* Bůh, nebo Evoluce?

Vydáno dne 14. 08. 2012

Monos a Občanské sdružení ateistů České republiky vás zvou na polemicky diskuzní seminář.

Diskutovat budou filozofové David Černý (lékařská fakulta UK, pozice teismu) Tomáš Hříbek (filozofický ústav AV, pozice ateismu)

Kdy: sobota 8.9.2012 ve 13:00

Kde: Šlapanice u Brna, Nádražní 58, universitní centrum

Témata: evoluce a křesťanství, evoluce a etika, inteligentní design

Rezervace na emailu maftik@seznam.cz nejpozději do středy 5.9.2012, kapacita je omezena. Předpokládané ukončení v 17:00. Pro zájemce následuje diskuze v některém z místních lokálů.

Na místo se dostanete trolejbusem č. 31, který odjíždí z Brněnského hlavního nádraží. Vystupte na konečné.


Link | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T. předá protestní nóty na pražský magistrát a velvyslanectví zemí podporujících Prague Pride 2012

Vydáno dne 09. 08. 2012

Představitelé Akce D.O.S.T. předají v pondělí 13. srpna 2012 protestní nóty primátorovi Hl. města Prahy Bohuslavu Svobodovi a velvyslancům USA, Státu Izrael a Nizozemského království ve věci jejich veřejné podpory homosexualistického festivalu Prague Pride.

Spolu se stanoviskem Akce D.O.S.T. bude předáno i společné prohlášení zahraničních prorodinných organizací podporujících Akci D.O.S.T. v jejím protestu.

K předání dojde v těchto časech:

Magistrát Hl. města Prahy – 10:00

Velvyslanectví USA – 11:00

Velvyslanectví Státu Izrael – 12:30

Velvyslanectví Nizozemského království – 14:00

Za Akci D.O.S.T.

Michal Semín - předseda
Petr Bahník - místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Obrana hrdosti normálních lidí

Vydáno dne 30. 07. 2012

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na shromáždění příznivců a sympatizantů Akce D.O.S.T. nazvané Obrana hrdosti normálních lidí, kterým reagujeme na homosexualistický „festival“ Prague Pride a nemístnou podporu, jíž se mu dostává od některých politiků a veřejných institucí.

Naše shromáždění není v žádném případě projevem nějakého iracionálního odporu proti homosexuálům, ani prvoplánovou vzdoroakcí vůči zmíněnému „festivalu“, jde nám o mnohem více. Ideologie homosexualismu a s ní spjaté síly a nátlakové skupiny, působí na globální úrovni jako jeden z mocných nástrojů určených k destrukci západní civilizace, k nenávratnému rozbití hodnot řádu, svobody a činorodé práce, na nichž je vystavěna. V sázce je dnes opravdu mnoho: Svět, v němž mají žít naše děti, naši vnukové!

Je třeba, aby také v naší zemi, tak jako na různých místech soudobého světa, vystupovali proti silám rozvratu obránci občanské pospolitosti, tradice a zdravého rozumu. I nás je třeba. Nebudeme-li se totiž znovu a znovu stavět do cesty zkáze, nebude svět budoucnosti k žití!

Připojme se tedy k obráncům normality, kteří říkají DOST dekadenci a zániku!

Kdo, když ne my?!

S úctou

Michal Semín - předseda

Petr Bahník – místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Konceptuální klub Lva Borského: Mezinárodní konference Identitär Idé 2012 ve Stockholmu.

Vydáno dne 18. 07. 2012

Myšlenka Identity V sobotu 28. července se ve švédském Stockholmu koná již čtvrtý ročník mezinárodní konference Identitär Idé 2012 (Myšlenka či idea identity 2012). Minulých ročníků těchto identitářských a tradicionálních konferencí se zúčastnily osobnosti jako Dr. Tomislav Sunic (1) nebo Dr. Alexander Jacob (2).

Tématem letošního ročníku je „Identita a geopolitika: na cestě k multipolárnímu světu“. Plánovaní řečníci budou Alexander Dugin, vydavatel Alex Kurtagic a švédský spisovatel Jonas De Geer.

Hlavním řečníkem na konferenci je profesor Moskevské státní univerzity a bývalý poradce prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina Alexander Dugin (3). První anglický překlad jeho díla Čtvrtá politická teorie bude k dispozici na konferenci díky spolupracujícímu vydavatelství Arktos, v jehož portfoliu najdete publikace předních teoretiků tradicionalismu a identitářství z minulosti i současnosti.

Téma konference je znatelně přizpůsobené filozofii Alexandera Dugina, který reprezentuje myšlenkový směr bipolární geopolitické teorie. Tato teorie vychází ze schématu dvou dominantních světových antagonistických politických sil. Na jedné straně je to restaurace velmocenského postavení Ruska se silnou spirituální vazbou na Německo, Írán a Japonsko, na druhé straně to jsou liberální demokracie a kapitalistické státy jako USA nebo Velká Británie, řadí sem i Čínu, která však není ani liberálně demokratická a ani zcela kapitalistická. Čínu však považuje za tradičního spojence těchto států. Jeho vize směřuje k supranacionálnímu či mnohoetnickému imperiu stavícím svoji polaritu na silně mystickém a spirituálním základě oproti degenerujícímu materialistickému Západu. Konflikt oněch dvou neslučitelných principů vnímá jako v budoucnu nevyhnutelný.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

Vydáno dne 16. 07. 2012

V srpnu tohoto roku se má v Praze opět uskutečnit „festival“ Prague Pride, který má podle našeho názoru ostře konfrontační charakter a propaguje nesnášenlivou ideologii homosexualismu. Akce D.O.S.T. je proto hluboce pobouřena skutečností, že se zmíněnému „festivalu“ dostalo záštity a podpory některých politiků a institucí veřejné služby.

Prezentovat v ulicích vlastní sexualitu jako důvod hrdosti není normální

Už sám název „festivalu“ prozrazuje charakter jeho ideologie, která činí ze specifických sexuálních praktik předmět zvrácené pýchy a základ podivného elitářství. Domníváme se, že sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Neumíme si například představit, že by se někdo pyšnil svou přirozenou heterosexualitou. Může-li být člověk na něco hrdý, pak jsou to přínosné výsledky jeho volních rozhodnutí, například dílo, které vybuduje vlastní prací, domov, který spoluvytváří a podobně. Optika Prague Pride je však, jak se zdá, zcela opačná.

Odpovědí na konfrontaci je normalita

Rozhodnutí pořadatelů Prague Pride zahájit letošní pochod u pomníku svatého Václava na Václavském náměstí lze těžko chápat jinak, než jako pokus o vyvolání konfrontace. Odpovědí na to musí být hlas normality. Akce D.O.S.T. proto pořádá na tomtéž místě shromáždění občanů, kteří účelové provokace Prague Pride odmítají a chtějí svůj odpor vyjádřit veřejně. K účasti zve nejen příznivce tradičních rodinných a společenských hodnot, ale každého, kdo považuje sexuální život za oblast intimní, jejíž prezentace nepatří do ulic.

Za Akci D.O.S.T.: Michal Semín - předseda; Petr Bahník - místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Výstava Battle of Britain (11.7.2012 - 2.9.2012)

Vydáno dne 16. 07. 2012

V Národním památníku na Vítkově se uskuteční výstava Battle of Britain, která mimo jiné byla uvedena v RAF Museum of London. Výstava připomíná účast polských a československých pilotů v bitvě o Británii v roce 1940. Panelová výstava představuje projekt Institutu Národní Paměti Polska.

Na několika panelech se seznámíte s profily tří pilotů 303 letky. Jedná se o pilota Witolda Urbanowicze (Polák), Josefa Františka (Čech) a Johna Kenta (Kanaďan). Výstavu připravil Institut Národní Paměti ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů, Muzeem Královského letectva v Londýně a Muzeem Varšavského povstání.


Link | Infomail | Tiskni

* Diskusní večer na téma Čtyřlístek

Vydáno dne 10. 07. 2012

Červenobílí pořádají v sobotu 21. 7. 2012 od 18:00 v centru Brna diskusní večer, tentokráte s letně odlehčeným tématem „Čtyřlístek“. Jak už název napovídá, předmětem večera bude legendární komiksový časopis Čtyřlístek.

Dílo kreslíře Jaroslava Němečka se na pultech trafik objevuje od 15. května 1969, nejdříve nepravidelně, po roce 1989 pak s měsíční periodicitou. V redakci Čtyřlístku se na pozici scénáristy vystřídalo již přes dvacet autorů, zlatá éra Čtyřlístku je ovšem spojená se jménem Ljuby Štíplové.

Už po několika prvních číslech čtyřlístkovských časopisů se v nich začaly objevovat komikové příběhy jiných autorů. Stejně tak se hrdinové Čtyřlístku objevují také v jiných časopisech či knihách, reklamách, počítačových hrách nebo i na poštovních známkách.

Více informací o přednáškovém a diskusním večeru Vám poskytneme prostřednictvím našeho kontaktního e-mailu cervenobili@yahoo.com.


Link | Infomail | Tiskni

* SHO připomene Štefánika

Vydáno dne 09. 07. 2012

Dňa 21. júla oslávime 132. výročie narodenia M. R. Štefánika. Pozývame vás na oslavy výročia narodenia jedného z najvýznamnejších Slovákov, ktoré sa uskutočnia v sobotu 21. júla o 17.00 hod. na Štefánikovom námestí v Žiline. Bližšie informácie o podujatí získate od Patrika Kubičku, regionálneho zástupcu SHO pre Žilinu na zilina@sho.sk.

Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Stanovisko Akce D.O.S.T. k volbě prezidenta České republiky

Vydáno dne 05. 07. 2012

Počátkem příštího roku se budeme moci zúčastnit volby prezidenta České republiky. Ať už si o vhodnosti přímé volby hlavy státu za současného ústavního pořádku myslíme cokoli, vzniká tím příležitost upozornit prostřednictvím vhodného kandidáta či kandidátů širší českou veřejnost na hodnoty, obsažené v Manifestu D.O.S.T. a zároveň upozornit na nebezpečí, plynoucí z jejich zpochybňování! Hlava státu, jakkoli jsou jeho pravomoci značně omezené, může hrát, jak je tomu ostatně i dnes, významnou úlohu při obraně těchto hodnot. Proto je nutné k těmto volbám přistoupit velmi zodpovědně.

Akce D.O.S.T. si přeje, aby se budoucím prezidentem republiky stala osobnost, která bude účinně hájit českou státní svrchovanost a konzervativní hodnoty, odvozené z křesťanských kořenů naší civilizace. Kteří z dosud ohlášených kandidátů toto měřítko splňují? Zcela jistě ne ti, kteří se objevují v čele mediálně prefabrikovaných žebříčků. Jejich veřejně známé postoje nás utvrzují v přesvědčení, že v případě úspěchu některého z nich hrozí naší vlasti jen další prohloubení krize naší suverenity, morálky a národní svébytnosti. Naši podporu si tedy mohou zasloužit jen takoví kandidáti, kteří, alespoň v některém důležitém ohledu, stojí v opozici vůči soudobým sociálně inženýrským projektům multikulturalismu a globální vlády!


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* JE BŘIDLICOVÝ PLYN ENERGETICKOU REVOLUCÍ?

Vydáno dne 12. 06. 2012

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

JE BŘIDLICOVÝ PLYN ENERGETICKOU REVOLUCÍ?

na kterém vystoupí

Stanislav Benada, ředitel Muzea naftového dobývání a geologie v Hodoníně

Leo Eisner, Ústav struktury a mechaniky hornin, AV ČR

Miroslav Zajíček, ředitel Laboratoře experimentální ekonomie, Národohospodářská fakulta VŠE

Seminář moderuje Jan Skopeček

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1

Pondělí 18. června 2012, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Konference na téma Josef Kalvoda

Vydáno dne 11. 06. 2012

Prostřednictvím e-mailu nám byla zaslána pozvánka na velmi zajímavou konferenci o životě českého exulanta, univerzitního profesora historie, politologie a ústavního práva, Josefa Kalvody (*1923, †1999), která se uskuteční v pondělí 18. června v Třemošné u Plzně.

Pozvánka ve Wordu je k dispozici: ZDE.

Jako historik byl prof. Kalvoda zaměřen na dějiny 20. století a příčiny komunistického vítězství v Československu, hledal historickou pravdu podle Gollova a Pekařova hesla „padni komu padni“ a stal se bořitelem mýtů o prezidentech Tomáši G. Masarykovi a Edvardu Benešovi. Jako exilový politik byl předsedou Českého křesťansko-demokratického hnutí a vytrvalým bojovníkem proti komunismu. Jako katolický aktivista se zasloužil mj. o převoz sochy Panny Marie v exilu z Chicaga do Prahy.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánky na besedu

Vydáno dne 10. 06. 2012

Pozvánka na besedu o knize Češi a Slováci ve 20. století

Ústav pro studium totalitních režimů a nakladatelství Vyšehrad zvou na prezentaci knihy Češi a Slováci ve 20. století. Spolupráce a konflikty 1914-1992.

Diskuse s autorem, historikem Janem Rychlíkem, předním odborníkem na česko-slovenské vztahy, se uskuteční v úterý 12. června 2012 od 17.30 v ÚSTRu (Siwiecova 2, Praha 3–Žižkov).

Pozvánka na diskusní seminář Vyhnanci – Akce „Kulak“ z perspektivy obětí

Ve čtvrtek 14. června 2012 se v Ústavu pro studium totalitních režimů (Siwiecova 2, Praha 3 – Žižkov) uskuteční beseda nad knihami bývalého politického vězně a publicisty Miloslava Růžičky o vyhnání selských rodin z jejich usedlostí v období komunistického režimu.

Hosty semináře budou Miloslav Růžička a Libor Svoboda, moderuje Petr Blažek.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Pronásledování Církve nacistickým režimem

Vydáno dne 06. 06. 2012

Ve středu 20. června 2012 proběhne v pořadí již čtrnáctý Červenobílý diskusní večer v Brně. Tentokrát přijal naše pozvání církevní historik PhDr. Radomír Malý, který promluví na téma Pronásledování Církve nacistickým režimem.

Název: Pronásledování Církve nacistickým režimem. Datum a místo: 20. červen 2012, 18:00, centrum Brna (místo včas doplníme).

Stručná charakteristika: Přednáška Radomíra Malého bude zaměřena na fakta o domnělé „kolaboraci“ Církve s nacismem a především pronásledování církevních představitelů Hitlerovým režimem. Zájemci se seznámí se statistikami vězněných duchovních i laiků a mechanismem pronásledování. Pozornosti neujde ani postava „válečného“ papeže Pia XII., jenž prý „mlčel“ k nacistickým zločinům.

Na Vaši účast se těší Červenobílí.


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.