Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* K čemu je generál, který vrací vyznamenání?

Vydáno dne 12. 07. 2007

Rudolf Medek Záložák Josef Ryšánek urazil o dovolené na vlastní náklady stovky kilometrů, aby se poklonil památce legionářů padlých před devadesáti lety v bitvě u Zborova. Voják a spisovatel Rudolf Medek mezi nimi nebyl, i když i on vyrazil dobýt zákopy německé a rakousko-uherské armády. Přežil však a vrátil se domů. Ještě předtím napsal básnickou skladbu Zborov, nejslavnější zpodobnění střetu tolik významného pro vznik Československa.

Celý článek | Autor: Štěpán Filípek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Étos a řád komunistické reformy a privatizace

Vydáno dne 04. 07. 2007

Spravedlnost Motto: „Étos a řád vzniká trváním na hodnotách, na jejich žití i za nejtěžších podmínek. Cestu k řádu otevírají velké osobnosti svým příkladem.“

Ad Tomáš Ježek: „Kam se poděl reformní étos“ – Lidové noviny, 7. června 2007.

Omlouvám se, že reaguji na zveřejněný text se zpožděním.


Celý článek | Autor: Čestmír Hofhanzl | Infomail | Tiskni

Z domova

* Jan Kraus - pokrytec nebo arogantní hlupák?

Vydáno dne 11. 06. 2007

Jan Kraus Když jsem se včera z médií dozvěděl zprávu, že populární bavič Jan Kraus adresoval obvodnímu státnímu zastupitelství v Praze 4 trestní oznámení na Františka Lamberta pro podvod, Jiřího Janečka kvůli poškozozování cizích práv a na členy RRTV (zde nebyl důvod podání konkretizován), velice mne to překvapilo a v prvé chvíli jsem se sebekriticky peskoval za to, že jsem Jana Krause zhruba od "vánoční krize v ČT" považoval za bezcharakterního egoistu, tvrdě mediální džunglí klestícího cestu svému prospěchu. A on najednou ukáže takovýto charakter, téměř se snad i přibližující známému předlistopadovému vystoupení Miloše Kopeckého.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Zeměpisný imperialista Svěrák

Vydáno dne 01. 05. 2007

Zdeněk Svěrák (K článku „Altaj bouří proti Cimrmanům“, Lidové noviny, 14. dubna 2007)


Někoho dojme až k slzám tak řečený „laskavý“ humor „civilních“ filmových rolí Zdeňka Svěráka, jiného zas humor „intelektuální“ jeho postav cimrmanovských. Přiznávám, že jsem donedávna spadal do obou kategorií. A rád. Přestože jsem párkrát musel zarputile čelit námitkám, že to všechno je jen kýč, faleš, macha, zkrátka kšeft...


Celý článek | Autor: Dr. Ladislav Bátora | Infomail | Tiskni

Z domova

* Ničitelé náhrobků v akci

Vydáno dne 25. 04. 2007

Ti, kdo poničili náhrobek Radoly Gajdy se bez svého přičinění, přestože se nazývají alternativní a demokratickou mládeží, zařadili mezi „chátru“, proti níž se verbálně vymezují : vedle narušených individuí kopajících do židovských náhrobků a stříkajících sprosté vzkazy na odbojářské pomníky. Pálení knih, stejně jako hanobení soch a ničení náhrobků je a zůstane barbarstvím.

Celý článek | Autor: Karel Kaiser | Infomail | Tiskni

Z domova

* Hádanka

Vydáno dne 28. 03. 2007

Když se novinář zeptal, jestli dostal od šéfa ČEZu Martina Romana darem hodinky za 300 tisíc Korun, uklidnil ho odpovědí "Es kommt der Tag" snad aby naznačil, že takové otázky se nemusí tazateli vyplácet, že může být i velmi zlý. "Es kommt der Tag" bylo předválečné německé heslo obsahující výhrůžku všem, kdo se nelíbí vůdci, u nás tedy konkrétně Čechům. Jeho vyjádření proto zkritizovala po všech směrech obdivuhodná a skvělá (bez jakékoliv ironie) předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková. Na kritiku odpověděl "Nekomentuji soukromou poštu, natož svou vlastní. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, neboli jak uplést z h.... bič. S novináři je to těžké. Koupíš cedník, teče. Zalepíš díry, necedí. Kolik třešní, tolik višní."


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Ministryně Džamila má řešení

Vydáno dne 20. 02. 2007

Ministryně české vlády Džamila Stehlíková sleduje problém cikánských nájemníků - neplatičů vystěhovaných ze vsetínského zdevastovaného domu. A má řešení, říká: "Vymysleli jsme, že seženeme dotace, které dáme nevládním organizacím nebo obcím, kde vystěhované rodiny žijí. To Romům umožní, aby si ty domky opravili. Víc zatím udělat nemohu."

Je skvělé mít ve vládě takto nápadité ministry.


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Je čas rázně ukončit moc bolševiků v ČT!

Vydáno dne 10. 02. 2007

Nedlouho potom, co jsem v článku "Všichni jste buzeranti"(viz zde) kritizoval propagování bolševické ideologie prostřednictvím pořadů veřejnoprávní televize, se má slova o potřebnosti provedení polské varianty personálního zemětřesení v České(tedy naší) televizi potvrdila rychlostí a měrou, kterou jsem při psaní zmíněného článku věru neočekával. Ze šatníku ČT totiž vylezl dle informace serveru "Novinky" další kostlivec. Ukázalo se, že vrchní a programový ředitel ČT je nejen bývalým komunistou, ale zároveň dokonce i členem ozbrojené pěsti komunistické strany - milicionářem. A nedosti na tom, generální ředitel ČT Jiří Janeček, stejně jako nezávislé(?) odbory na pracovišti a někteří(na základě čeho byli asi vybíráni?) členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání(!), o tom přes tři roky věděl a nyní vyzývá média a veřejnost, aby "Lamberta nesoudili na základě principu kolektivní viny". Nechci být paranoidní, ale zdá se mi, že tímto způsobem sdílení velice citlivé informace o nezákonnosti působení milicionáře Lamberta ve své funkci vybranými jedinci v ČT a RRTV získala celá situace charakter zločiného spiknutí, a to ne ledajakého, ale bolševického.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Všichni jste buzeranti

Vydáno dne 05. 02. 2007

Přesně tak se jmenuje plakát, se kterým objíždí tvůrčí skupina Guma guar umělecké výstavy. Je na něm zobrazen papež, držící v ruce uříznutou hlavu ikony homosexuálního hnutí Eltona Johna. Česká televize poskytla v sobotu ve 22.50 prostor k propagaci práce této a podobných skupin v pořadu "Artivisté" a na svých webových stránkách, viz zde, je dokonce označuje za "hrdiny" s kritickým, angažovaným a aktivním přístupem ke světu.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Demonstrace Vlastenecké Fronty v Praze

Vydáno dne 07. 01. 2007

Vlastenecká Fronta Vás zve na veřejné shromáždění, jehož cílem je odmítnutí snah tzv. mezinárodního demokratického společenství zasahovat do parlamentních voleb v Srbsku. Ohlášená demonstrace se koná v pátek 19. ledna 2007 před srbským velvyslanectvím v Praze, Mostecká 15 (viz mapa) a to od 17:00 hodin. Nejlepší spojení na místo konání je ze stanice metra A Malostranská jednu stanici tramvají do zastávky Malostranské náměstí.

Celý článek | Autor: Vlastenecká fronta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Některé postřehy z voleb do zastupitelstev obcí a měst v roce 2006

Vydáno dne 26. 10. 2006

znak Právě skončené volby do zastupitelstev obcí a měst(záměrně nezmiňuji volby do jedné třetiny senátu, neboť ty z důvodu absence národoveckých kandidátů nejsou předmětem tohoto zamyšlení) znovu ukázaly rub i líc současných snah určité části k nacionalismu se hlásících aktivistů prosadit se v demokratické politické soutěži. Nejsem si jist, zda lze za největší přínos proběhlých voleb považovat zisk zastupitelských míst v několika městech a obcích. Spíše se kloním k názoru, že daleko významnějším a povzbudivějším zjištěním vyplývajícím z nich je utvrzení se v přesvědčení, že stále ještě žijí v naší zemi lidé, kterým nejen není po chuti současný stav správy věcí veřejných. Je potěšující zjištění, že kromě v národoveckém hnutí se již delší čas angažujících aktivistů existuje mnoho dalších lidí, kteří dosud nepodlehli módni apatii a honbě za mamonem a kteří jsou si vědomi, že v zájmu svém i svých potomků je nutno se aktivně vzepřít novému světovému řádu usilujícímu se vší rozhodností o rozvrat systému tradičních hodnot, zosobněnému klasickou rodinou, křesťanským pojetím morálky a vlastenectvím. Nově nabytá zkušenost nám ukazuje, jak široké má naše ideová a politická koncepce perspektivy. Budu-li vycházet z vlastní zkušenosti, stačí pouze zmínit změnu stavu v průběhu posledních let. Před dvěma lety jsme měli problém sehnat 7 lidí na kandidátku do krajských voleb, dnes pouze na okrese Děčín za nás kandiduje 45 občanů, přičemž se nám v průběhu kampaně hlásili další a další. Přitom nejde pouze o nějaké deklarativní přihlášení se, ale i o ochotu něco pro zdar věci obětovat.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Komunistický svaz mládeže rozpuštěn

Vydáno dne 20. 10. 2006

stopkom Ministerstvo vnitra ČR včera rozpustilo občanské sdružení Komunistický svaz mládeže. To ani přes několik upozornění ze svého programu neodstranilo teze o nutnosti přechodu soukromého vlastnictví na vlastnictví společné. Mladí komunisté to samozřejmě berou jako politický krok, útok na „revoluční předvoj mládeže“ a s velkou pravděpodobností se proti tomuto rozhodnutí odvolají k soudu.

Celý článek | Autor: Adam Kovář | Infomail | Tiskni

Z domova

* Cikáni zbili policistu

Vydáno dne 17. 10. 2006

Cikani jdou do nebe V sobotu 14.10. 2006 byl policista z obce Bor (okres Tachov) napaden přímo na služebně pěticí cikánských kriminálníků. Co bylo důvodem útoku? Proč skončil s otřesem mozku v nemocnici? Udělal jim snad něco špatného? Nikoliv. Konal pouze svou povinnost. Háček je však v tom, že tentokrát porušil zákon „občan“ cikánského etnika. Poté, kdy tento asociál zavinil dopravní nehodu (dokonce neměl ani řidičský průkaz a řízení motorových vozidel měl od tachovského městského úřadu zakázáno), snažil se z místa činu uprchnout. Policisté ho zadrželi, již v té chvíli jim údajně vyhrožoval smrtí a vyvražděním celé jejich rodiny. Po odvedení na policejní stanici si přivolal na pomoc svoji početnou rodinu a dva strážci zákona byli napadeni a to přímo na policejní stanici.

Celý článek | Autor: Adam Vaňhara | Infomail | Tiskni

Z domova

* Celníci, barbaři a upíři

Vydáno dne 12. 10. 2006

Katedrála sv. Víta Soud přiřkl katedrálu svatého Víta, spolu s některými dalšími objekty, Církvi. Je to jistě dobrý krok, který napravuje dosud páchané bezpráví na oprávněném vlastníkovi. Také reakce profesionálních anticírkevních kverulantů na sebe nedala dlouho čekat. Tentokrát však zvolili velmi dobrou taktiku a slušný člověk (bez ohledu na vyznání) s nimi musí, chtě nechtě, v mnohém souhlasit. Jen těžko se totiž hledá vysvětlení, proč bylo zavedeno vstupné téměř do celých prostor katedrály, s výjimkou území u vchodu o rozměrech několika pingpongových stolů. Vlastně je vůbec s podivem, odkud se u nás vzala móda platit za návštěvu domu Božího. Snad je to nová německá vlna, kde modernisté přivedli některé diecéze „zu grunt“ a nyní jsou nuceni si takovýmto nekřesťanským způsobem vydělávat na chléb vezdejší.

Celý článek | Autor: Martin R. Čejka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Konzervativní strana není extrémistická

Vydáno dne 19. 09. 2006

Hrdinům se neděkuje Ve čtvrtek, 14. září 2006, informoval internetový deník idnes.cz v článku „Uvolněte cestu do Senátu Hučínovi, vyzval člen ODS“ o výzvě člena ODS pana Karla Zejdy kandidátce ODS do Senátu v obvodu č. 62, Prostějov paní Ivaně Hemerkové, aby stáhla svoji kandidaturu a podpořila kandidáta Konzervativní strany pana Vladimíra Hučína. Podle idnes.cz na to paní Hemerková reagovala těmito slovy: „Je s podivem, že člen ODS nabádá člena ODS k rezignaci ve prospěch extrémně pravicové strany, za kterou pan Hučín kandiduje".

Celý článek | Autor: Jan Kubalčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.