Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 171 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-75 | 75-90 | 90-105 | 105-120 | 120-135 | 135-150 | 150-165 | 165-171 |
Ostatní

* Projev místopředsedy PaS na akci DOST bylo antidiskriminace

Vydáno dne 11. 05. 2010

DOST Dámy a Pánové,

Je mi ctí, že se mohu připojit k tomuto dnešnímu setkání, které považuji v soudobém kontextu za projev skutečné občanské statečnosti a spontánního odporu proti pokusům o destrukci naší svobody.

Zneužívání lidskoprávních témat k omezování občanských svobod a práv je bohužel problémem vysoce aktuálním. Každá totalita při svém nástupu poukazovala na nějaké reálné problémy, za jejichž řešitele se vydávala. Nacisté i komunisté takto zneužili sociální problémy hospodářské krize třicátých let. Také porušování lidských práv nepochybně reálně existuje, jeho jednotlivé případy však mají navzájem zcela odlišný charakter ( např. romská problematika nijak nesouvisí s problematikou homosexuálních vztahů) a rozhodně není možné tyto případy řešit na úkor ústavou zaručených práv a svobod!


Celý článek | Autor: Kryštof Kindler | Infomail | Tiskni

* Roman Herzog: EU hrozí rozpad

Vydáno dne 19. 01. 2010

Podle bývalého německého prezidenta Romana Herzoga se Evropská unie ocitla na scestí. Hrozí jí, že by se kvůli své "posedlosti regulacemi" mohla rozpadnout. Exprezident před tím varoval v článku pro Frankfurter Allgemaine Zeitung spolu s bývalým eurokomisařem Fritsem Bolkensteinem a ekonomem Lüderem Gerkenem. EU podle něho prý škodí evropské myšlence, protože vydává předpisy o občanech bez jejich účasti, postěžoval si Herzog spolu s oběma odborníky krátce před nástupem nové Evropské komise. Bruselské instituce by prý chtěly regulovat věci, které se dají stejně dobře či dokonce ještě lépe upravovat na lokální či národní úrovni.

Kvůli "posedlosti regulacemi" a centralismu tak podle něho EU dramaticky ztrácí na přijatelnosti. To by mohlo trvale poškodit i souhlasný postoj lidí se základními ideály evropské integrace, což by mohlo mít "nedozírné důsledky pro EU, včetně možnosti jejího rozpadu", napsali Herzog, Bolkenstein a Gerken. Herzog byl v prezidentském křesle od roku 1994 do roku 1999. Předtím předsedal německému ústavnímu soudu. Před třemi lety prohlásil, že "zásadní chybný vývoj v EU" vážně ohrožuje parlamentní demokracii v Německu.

FAZ, NTA


Link | Infomail | Tiskni

* Perla z internetové diskuse na Virtually.cz

Vydáno dne 03. 12. 2009

Už se "těším", až začne fungovat evropská policie, obdoba FBI.

Situace: Čeští policisté řeší trestný čin. Na místě jsou všichni potřební vyšetřovatelé a specialisté. Náhle se neslyšně přiřítí nový zelený elektromobil EcoCar X-1 s černými skly jediné evropské automobilky eurovolkswagen. Major Zbytečný jenom mezi zuby procedí: Kurva, federálové... Z X-1 vystoupí 4 agenti (tři Němci, jeden Francouz, dva arabové, jeden gay a tři ženy). Ten nejvyšší s ručníkem omotaným kolem hlavy bruselskou arabštinou zavelí: Tak choši, teď to tu bžebíráme mi!

Dávám tomu tak 10 let... :)


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Prohlášení iniciativy D.O.S.T. k ratifikaci tzv. Lisabonské smlouvy

Vydáno dne 08. 11. 2009

V den dvouletého výročí vzniku petiční iniciativy D.O.S.T. si dovolujeme vystoupit s následujícím prohlášením: Během uplynulých měsíců uspořádala iniciativa D.O.S.T. několik veřejných vystoupení proti ratifikaci Lisabonské smlouvy v České republice. Motivací těchto manifestací byl jednak hluboký nesouhlas s hrubým politickým nátlakem, s nímž byla ratifikace prosazována, jednak odpor proti ideologicky zatížené „Listině základních práv“, která, jako závazná „příloha“ Lisabonské smlouvy, zanáší do zákonodárství signatářských zemí problematické koncepty odporující standardnímu pojetí občanských práv a svobod.

Odpor iniciativy D.O.S.T. proti Lisabonské smlouvě měl proto místní i celoevropský rozměr a byl stejnou měrou obhajobou české nezávislosti i tradičních hodnot západní civilizace. Tomu odpovídal i charakter jednotlivých akcí, ať již šlo o sérii demonstrací na podporu irských vlastenců pod názvem – Svoboda pro Irsko, shromáždění - na podporu prezidenta republiky na Hradčanském náměstí v Praze nebo nedávný Pochod za svobodu a suverenitu.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Píseň o Rolandovi (11. století)

Vydáno dne 01. 11. 2009

Krásná je bitva, srdce planou v ohni.
Nic nedbá Roland, zdali smrt mu hrozí,
na všechny strany ohání se kopím.
Patnáctou ranou ratiště své zlomil.
Tu Durendal, svůj meč, vytrhne z pochvy
a na Chernubla zprudka zaútočí.
Tne v přílbu, na níž karbunkuly hoří,
rozčísne čelo, vlasy krví zbrotí,
tvář rozpoltí mu, rozdělí mu oči,
až k rozkroku trup rozetne mu ostřím.
Rozsekne vedví sedlo zlatoskvoucí,
do hřbetu koně dobrý meč pak vhrouží,
přetne mu páteř, aniž hledá klouby,
do husté trávy na louce ho složí.
A takto praví: „Kráčíte vstříc hoři.
Váš Mahomet vám nepřispěje v nouzi.
Kdo bídný, darmo o vítězství prosí.“

Rolandova smrt


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Jevgenij Zamjatin: My

Vydáno dne 31. 10. 2009

Jevgenij Zamjatin »Den. Světlo. Barometr ukazuje 760.

Opravdu jsem já, D-503, napsal těchhle dvě stě dvacet stránek? Opravdu jsem někdy cítil - nebo myslel, že cítím - něco takového?

Písmo je moje. Pokračuji stejným písmem, ale stejné je naštěstí jen to písmo. Žádné blouznění, žádné nesmyslné metafory, žádné city - jen fakta. Protože jsem zdráv, jsem naprosto, absolutně zdráv. Usmívám se - musím se usmívat, vždyť mi vyndali z hlavy nějakou třísku a mám teď hlavu lehkou, prázdnou. Vlastně ne prázdnou, ale nemám v ní nic cizorodého, co by překáželo úsměvu (úsměv je normální stav normálního člověka).

Fakta jsou tato: Onoho večera sebrali mého souseda, který učinil objev o konečnosti vesmíru, mne a všechny, kdo tam s námi byli, protože jsme neměli potvrzení o Operaci, a odvezli nás do nejbližší posluchárny (číslo posluchárny je mi nějak známé) - sto dvanáct. Tam nás přivázali ke stolům a podrobili Velké operaci.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Dopis xenofobnim Cechum (nalezeno na Internetu)

Vydáno dne 06. 10. 2009

Znásilněna muslimy Jmenuji se Mohamed a mam 14 decek.Jsem z Afriky a mam hlad i s moji rodinou.Pochazim ze 16 sourozencu, se kterymi jsem prezil zle casy hlavne diky zasilane podpore od nevericich psu, bilych a prezranych rasistu od vas ze zapadu. Je nas tu cim dal vic, posilaji malo a nedavno dokonce chteli, abych si něco vypestoval sam. Je tu sucho a poslední strom spalil muj deda, když si opekal zbyly exemplar jestereky v okoli.Alah nam v dnesni dobe moc nepreje. Nas imam v mesite rikal, ze je to urcite tim, ze jsem posledni dobou podrezal malo krestanu.Sice jsem si tak zajistil místo v raji, kde je vseho hojnost a ceka na me za to 72 panen, ale hladny jsem uz dnes.Memu bratrovi zateka do piratske barky a tak chceme do EU, kde je vse zadara, kde mnoho nasich pratel nemusi vubec makat a kde kdyz jim meneceni kafiri nechteji postavit dalsi mesitu, protoze se naší muslimsti bratri zdarne mnozi, vsechno kolem podpali.

Jsme blbi a mame pry byt lacina pracovni sila pro nadnarordni spolecnosti u vas, kterym vase lobisticke vlády jdou na ruku, ale to nepujde, protože nikdo z me rodiny poslednich 1400 let poradne nemakal.Slibuji, ze moje decka nebudou okupovat vase skoly dele, nez několik zakladnich trid s vyukou islamu a ze cast z nich za vase peníze pujde zpet do Afriky vrazdit civilisty za nas mir, Alaha a jediny mozny svetovy rad Kalifat.Jsme nositeli mirumilovne viry, coz dokazuje i to, ze téměř vsude kam moji bratri muslimi v historii prisli, jsou dnes jenom muslimi.My muslimi jsme skutecni beranci.Napr auta v Parizi zapalujeme jenom každý druhy tyden a posledne jich nebylo 1100, ale jenom 1000.Svedska, Norska, Italska... města také nedemolujeme uplne a skody nepresahuji vice nez par set miliard eur.Take nejsme vubec radikalni, to jenom par procent, coz nedela z 50milionu v EU vice jak 2,5 milionu a z toho se navíc ne vsichni vzdycky odpali ve skolce, když není po nasem.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Trestní stíhání vydavatele Zvědavce zahájeno

Vydáno dne 30. 06. 2009

Svoboda projevu Stálí čtenáři vědí, že v roce 2007 bylo na mou osobu podáno trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podle §165, 198a, 260 a 261 trestního zákona. Žalobu podal v létě 2007 Petr Jakeš z Ligy proti antisemitismu. Den před Vánocemi 2007 jsem byl vyzván k podání vysvětlení, psal jsem o tom v článku Trestní oznámení na Zvědavce.

Policie si nechala vypracovat znalecký posudek na čtyři v žalobě uvedené články. Znalecký posudek vypracoval PhDr. Zdeněk Zbořil. V posudku se uvádí:

„Dané texty obsahují formulace, které lze označit jako obecně neslušné, hanlivé, avšak nikoliv naplňující skutkové podstaty trestných činů uvedených v žalobě, tedy trestných činů Podpora a propagace směřujících k potlačení práv a svobod člověka podle §260, odst. 1 tr. a podle §261a tr., popřípadě jiných trestních činů uvedených v Hlavě třetí, Hlavě páté a Hlavě desáté zvláštní části trestního zákona ani jiných trestných činů.“


Celý článek | Autor: Vladimír Stwora | Infomail | Tiskni

* Věrni zůstaneme i v EU

Vydáno dne 29. 06. 2009

"Ve jméně národní svobody a státní samostatnosti vybojované před dvaceti lety, vyzýváme všechny věrné občany Česk(oslovensk)é republiky: pevně odhodláni, s obětavostí a nezlomnou vírou ve vlastní věc, držme celistvost a nedotknutelnou svrchovanost tohoto jediného našeho státu."

Čeští vlastenci v Evropě zachvácené nacismem v petici Věrni zůstaneme, rok 1938, stejnojména odbojová skupina zlikvidována gestapem 1942 - čeští "extrémisté" v Evropě zachvácené neomarxismem, rok 2009...


Link | Infomail | Tiskni

* Hlas rozumu v nerozumných médiích

Vydáno dne 15. 06. 2009

Současné zařazování téměř kohokoliv z radikální scény mezi „neonacisty“ naprosto nereflektuje vnitřní vývoj a dění v této subkultuře. A tak i lidé - rozhodně jich není málo, spíše naopak - kteří se v rámci této scény stavějí proti zahledění do Německa a jeho nacionálního socialismu, dostávají v médiích nálepku „nácků“. Tento tlak zvenčí chtě nechtě zahání lidi do jednoho houfu. Dochází alespoň k dočasnému překlenování názorových rozdílů a sporů. Média a represe je totiž zahnaly na společnou loď.

Dušan Stuchlík, Lidové noviny, 13. 6. 2009


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* "Jak se zabíjí fašista"

Vydáno dne 11. 06. 2009

Italie Fašisté na schodech, to byli patnáctiletí či šestnáctiletí kluci, prostovlasí, s živýma černýma očima v dlouhých bledých obličejích. Nejmladší z nich, v černém svetru a v krátkých kalhotách, s hubenými lýtky, byl vlastně ještě dítě. Měli mezi sebou i děvče: mělo černé oči, rozpuštěné vlasy mělo světlé, jak v Toskánsku ženy z lidu často mívají, dívalo se vzhůru a pozorovalo letní mraky nad střechami Florencie, lesknoucími se po dešti, těžké nebe jako ze sádry, plné trhlin, podobající se oblohám Masacciovým na freskách v kostele Santa Maria de Carmine.

Byli jsme někde v polovině Via della Scala u Orti Oricellari, když jsme zaslechli výstřely. Vyšli jsme na náměstí a zastavili se pod schody kostela Santa Maria Novella, za zády partyzánského velitele usazeného za železným stolkem. Zaskřípaly brzdy džípů, velitel se však ani nepohnul. Po chvilce ukázal prstem na jednoho z kluků a řekl: „Teď je řada na tobě. Jak se jmenuješ?“

„Dnes je řada na mně,“ řekl kluk vstávaje, „ale jednou přijde řada na vás.“

„Jak se jmenuješ?“

„To je moje věc.“¨

„Proč s ním vůbec mluvíš?“ řekl mu soused.

„Abych ho naučil dobrému chování,“ odpověděl kluk a otřel si čelo zmáčené potem. Byl bledý a rty se mu chvěly. Vyzývavě se však smál a upřeně pohlížel partyzánskému veliteli do očí. Ten si hrál s tužkou.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Jak šlo vejce na vandr

Vydáno dne 28. 05. 2009

Vyšlo si vejce na vandr,
už mělo po krk nudy.
A že prý půjde do světa -
jenomže jak a kudy?

Odvahy mělo víc než dost
a strachu jen půl trošky.
Vyběhlo honem ze vrátek
přestože nemá nožky.

A zkoprnělo úžasem,
co všechno kolem vidí -
stromy a domy, les a ves
a ve vsi spoustu lidí.

A vidí husy, kačeny,
psy, kočky, krávy, skopce...
A chtělo vidět ještě víc
a rozběhlo se z kopce.

Běželo vejce z kopečka -
myslíš si, že se bálo?
Volalo: Pozor! Všichni pryč!
Uhni mně z cesty, skálo!

Uhne se skála, nebo ne?
Ten křik ji možná zviklá...
Ale ta skála stojí dál,
stojí tak, jak je zvyklá.

Skořápka pukla na kusy -
vejce má život krátký...
Vylíhlo se z něj kuřátko
a běží domů zpátky.

Jiří Žáček


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Katolíci zadního voje

Vydáno dne 21. 05. 2009

Georges Bernanos U příležitosti nedávného a velmi zbytečného štvaní v Temps Présent jistý přítel, křesťanský demokrat, uznal za dobré připomenouti mi nikoli bez hořkosti články, jež o mně kdysi uveřejňovaly podzemní časopisy jeho strany. Má vděčnost k těmto šlechetným spolubratřím nemůže mi zabrániti, abych neupozornil svého milého dopisovatele, že mne tehdy nechválili jakožto křesťanského demokrata, protože jsem se nikdy za křesťanského demokrata nevydával. Ba mám-li mluviti jasně, cítím se méně než kdy jindy spůsoben, abych se jím stal. Myslím, že bych tím znásilnil svou přirozenost. V tomto přiznání není, věřte mi, žádného zraňujícího úmyslu ani vůči křesťanským demokratům ani vůči mému slavnému spolubratru panu Mauriacovi, který byl kdysi jejich výmluvným chvalořečníkem. Nikdo nepochybuje o dobrých úmyslech pana Mauriaca; člověk by byl spíše pokoušen obávati se, aby se nakonec nezhroutil pod jejich tíží.

Je možné, že se lidé v žalostném zmatku těchto posledních let poctivě mýlili pokud se týče mé osoby. Běda! Což není spisovatel vždy nějakým spůsobem vydán na milost a nemilost kterémukoli pitomci, který si myslí, že ho zná, protože špatně přečetl jeho knihy? Kdo má mé knihy, může si s nimi dělat co chce, ale to neznamená, že by proto měl právo také se mnou si dělat co by chtěl. Na příklad to, že jsem napsal Veliké hřbitovy ve svitu měsíce a řekl, co si myslím o bílém teroru na Majorce, zřejmě neopravňuje komunisty, aby mi poklepávali na rameno, jako bychom byli společně páchali násilnosti a svatokrádeže v Barceloně. Protože jsem křesťan a miluji chudé, z toho ještě nikterak neplyne, že bych se měl dát zapsat u přátel pana Mauriaca. Ostatně člověk schopný takto upřímně vyznat, že miluje chudé, mohl by jim způsobit jen nepříjemnosti. Od nynějška jest jen jediný způsob, jak milovat chudé, totiž být marxistou, a pod ironickým pohledem mladého levicového intelektuála věru málokdo z nás by se ještě bez uzardění odvážil vykoktat jméno svatého Vincence Paulánského. Každý teď ví nebo věru měl by vědět, že chudí nepotřebují lásky, nýbrž spravedlnosti a že mají právo považovat lásku, je-li už někdo tak drzý a projevuje jim ji, za jakési pokoření snižující ne méně nežli formalita zpropitného. Na jejich zdraví! Na vaše zdraví, milí chudí! Až bude na světě už jen spravedlnost, nedám mnoho za vaši kůži. Za svou ostatně také ne.


Celý článek | Autor: Georges Bernanos | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Konec v kopci

Vydáno dne 04. 05. 2009

Tuhle cestu od své vesnice do kopce znal velmi dobře. Jako o život již i ve svých osmnácti letech také několikrát běžel a měl dobrou výdrž. Zvuky výstřelů pronásledovatelů za svými zády v posledních měsících už také zažil. Frajersky pak vykládal partě v brdských kopcích, že ho vždy povzbudí k rychlejšímu běhu a tak mu vlastně pomohou, proto zatím vždy utekl. Teď ho však poprvé obtěžoval vnitřní hlas uštěpačnými a do kola opakovanými sděleními „Teď jsou vážně blízko! Asi tě i poznali, přijdou si pro tvou rodinu, to´s pokazil, pokazil´s všechno! Teď běžíš skutečně o život, o svůj vlastní život!“ Opakoval si, že se musí soustředit, aby unikl. Věděl, že vojákům muselo být jasné, kam odhozené zásoby nesl, na žádný výmysl by mu neskočili. Sebeobětování v podobě vzdání se, bylo v době exemplárních trestů vůči protektorátním civilistům zbytečné. Jeho blízké by neochránilo. „To snad ne! Doteď všechno procházelo. Proč zrovna teď? Proč já? Sakra!“, odpovídal vnitřnímu hlasu vlastním vnitřním pištěním a snažil se hledat na blátivé cestě kameny a sušší místa, od kterých by se mohl lépe odrazit.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

* Prohlášení biskupa Richarda Williamsona, FSSPX

Vydáno dne 02. 03. 2009

Biskup Williamson Svatý otec a můj představený, biskup Bernard Fellay, mne vyzvali k tomu, abych přehodnotil výroky, jež jsem před čtyřmi měsíci pronesl v pořadu švédské televize, neboť důsledky, ke kterým vedly, jsou příliš závažné.

Vědom si těchto důsledků pravdomluvně prohlašuji, že těchto svých výroků lituji, a kdybych předem věděl, jakou škodu a bolest způsobí, zvláště Církvi, ale také pozůstalým a příbuzným obětem zločinů Třetí říše, nepronesl bych je. V pořadu švédské televize jsem pouze vyjádřil mínění (…“domnívám se… myslím si“…) „nehistorika“, utvořené před 20 lety na základě tehdy dostupných a od té doby zřídkakdy veřejně prezentovaných důkazů. Události posledních týdnů a doporučení představených Kněžského bratrstva sv. Pia X. mne přesvědčily o mé osobní zodpovědnosti za způsobené nesnáze. Všem, které jsem upřímně pohoršil, se před Bohem omlouvám.

Jak prohlásil Svatý otec, každé nespravedlivé násilí vůči byť i jedinému člověku zraňuje lidstvo jako celek.


Link | Infomail | Tiskni

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-75 | 75-90 | 90-105 | 105-120 | 120-135 | 135-150 | 150-165 | 165-171 |

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.