Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 182 nalezených)

Zahraničí

* Fico – druhý Jánošík

Vydáno dne 30. 01. 2008

Róbert Fico Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Predstavte si Slovensko o dvesto – tristo rokov. Pospolitý ľud si rozpráva legendy o veľkom dobrotivom zbojníkovi Karolovi Mellovi, čo bohatým bral, chudobným dával a ešte sa aj zo španielskej pláže naším neschopným pandúrom vysmieval. Básnici skladajú oslavné sonety, v ktorých opisujú krivdy, ktoré na Mikulášovi Černákovi popáchali slovenské súdy.


Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Další útok na Radio Maryja

Vydáno dne 27. 01. 2008

VelazquezPolské Radio Maryja a televizní stanice Trwam, zřízené kongregací redemptoristů v Toruni, jsou už dlouhou dobu předmětem pomluv ze strany liberálních médií, zejména Gazety Wyborczej, ale také různých liberálně zaměřených katolíků. Prý jsou antisemitské, nacionalistické a stranicky se vměšují do politiky. To všechno již bylo mnohokrát vyvráceno jako lež. Teď však nastal ten nejtvrdší úder – požadavek sesadit dosavadního ředitele Radia Maryja Otce Tadeusze Rydzyka. S tím prý souhlasili na nedávném zasedání polského episkopátu i někteří biskupové včetně krakovského kardinála Stanislawa Dziwisze. Jde však o nepotvrzenou zprávu, neboť zasedání bylo neveřejné.

Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Bouchra Ismaili: "Vy jste tady přistěhovalci!!!"

Vydáno dne 19. 01. 2008

Bouchra Ismaili

Představitelka nizozemské Strany práce v Rotterdamu Bouchra Ismaili hrubě vynadala jednou občanovi Rotterdamu v e-mailu. Bylo mu řečeno, že jako představitel bílé menšiny v jejím okrsku by si neměl stěžovat na islamistickou organizaci Hizb ut-Tahrir.

Ismaili, která je marockého původu, je okresní zastupitelkou za Stranu práce v rotterdamském okrese Charlois. "Vy jste tady přistěhovalec!!!" napsala bílému muži, který upoutal její pozornost svým e-mailovým prohlášením o kontroverzní muslimské organizaci Hizb ut-Tahrir. Ismaili rovněž ve své e-mailové odpovědi napsala: "Dokud nezemřeš" a "konvertujte k islámu", jak uvedly včera nizozemské noviny Algemeen Dagblad.


Celý článek | Autor: Waldgänger | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Patrick J. Buchanan: Poslední sbohem reaganovské koalici?

Vydáno dne 14. 01. 2008

Pat Buchanan Patrick J. Buchanan se zamýšlí nad stavem Republikánské strany a USA v kontextu začínajících primárek:
Mnoho Američanů stále věří v tradiční hodnoty, odmítá homosexuální manželské svazky a ničení kultury Hollywoodskými pseudo-hodnotami. Mnoho Američanů věří v to, že je stále lepší nedělat nic, než se angažovat ve válkách, konfliktech a problémech, jejichž pozadí není naší věcí.

Celý článek | Autor: Patrick J. Buchanan | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* K čemu je Washingtonu afghánské narkoimpérium?

Vydáno dne 14. 01. 2008

heroin_map

Jak prohlašuje nový dokument OSN [článek byl napsán v srpnu 2007], po svržení tálibánského režimu vzrostla produkce narkotik v Afghánistánu více než stonásobně. Toto probíhá za plného vědomí okupačních sil - místa laboratoří i dopravní cesty jsou dobře známy. Spojené státy a Velká Británie se chovají tak, jako by chtěli heroinem zavalit obyvatelstvo nepřátelských států.
V dnešním globalizovaném světě jakékoli vojenské protiopatření nebo agrese ovlivňuje nejen oblasti konfliktu, ale svými následky se dotýká celých regionů, které jsou vzdáleny od epicentra konfliktu i tisíce kilometrů. Válka v Jugoslávii a následné události v Kosovu povzbudily etno-separatistické síly v celé Evropě, netrpělivě očekávající na poskytnutí záruk k vyhlášení nezávislosti, stejně jako ty, co by chtěly vyhlásit samostatnost samy. Tento proces však Evropu teprve čeká.


Celý článek | Autor: Waldgänger | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Komunistka chce cenzurovat německou Wikipedii

Vydáno dne 01. 01. 2008

Svoboda projevu Katina Schuber, někdejší členka (post)komunistické Strany demokratického socialismu (německy Partei des Demokratischen Sozialismus) a současná místopředsedkyně její nástupnické strany Die Linke, se rozhodla, že bude určovat obsah německy psané verze Wikipedie. Soudružce se konkrétně nelíbí, že články této online encyklopedie, kterou může editovat v podstatě každý, obsahují i nacistické symboly a za vším vidí jedno velké nacistické spiknutí. Ve věci dokonce podala trestní oznámení, ale po kritice i ze strany svých stranických soudruhů jej vzala zpět. O právní aspektu věci a nutnosti vyšetřování údajných trestných činů z úřední povinnosti v tomto textu raději dále pomlčím.

Celý článek | Autor: Jakub Malinovský | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Polcesta k polmesiacu

Vydáno dne 28. 11. 2007

Warning moslems V Sudáne uväznili britskú učiteľku za urážku Proroka, v Paríži opäť robia „mladíci“ neporiadok a Usáma sa chystá zverejniť posolstvo pre európske národy. Proste Eurábia, na akú sme pomaly navyknutí. Cesta, na ktorú nastúpila Európa, je cestou zmaru. Je vôbec ešte možné zmeniť nastúpený kurz? Alebo nás čaká toto?!


Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Kdo je Guillaume Faye?

Vydáno dne 18. 11. 2007

Guillaume Faye Francouzský publicista, politolog a spisovatel Guillaume Faye, autor nesčetných publikací a někdejší z předních ideologů neopravicového think-tanku G.R.E.C.E., se narodil roku 1949. Studia absolvoval nejprve na univerzitě V Paříži, kde vystudoval politologii spolu s historií a poté v Besanconu, kde dokončil studia psychologie. Od konce 70 let byl významným ideologem G.R.E.C.E., podílel se taktéž na vydávání metapolitického časopisu Élements. Zároveň byl činným novinářem – působil současně jako dopisovatel Paris Match a Figaro Magazíne . Koncem 80. let se metapolitické práci vzdálil. Počátkem 90. působil v rádiu Skyrock , kde měl vlastní pořad a vystupoval zde po přezdívkou Skyman. Koncem 90. let se opět vrátil k metapolitické práci a postupně publikoval následující knihy: L’Archéofuturisme, La Colonisation de l’Europe: discours vrai sur l’immigration et l’Islam, Pourquoi nous combattons: manifeste de la résistance européenne, nebo Le coup dEtat mondial: Essai sur le Nouvel Impérialisme Américain.

Celý článek | Autor: Karel Kaiser | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Ron Paul a jeho vize

Vydáno dne 06. 11. 2007

Ron Paul Ohlášení kandidatury texaského kongresmana a republikánského kandidáta Rona Paula na post prezidenta USA nevzbudilo u evropských médií valný zájem. Hledáčky evropských publicistů jsou zaměřeny převážně na „možnou senzaci“ v podobě první ženy, či prvního černocha na prezidentském postu. Z republikánských kandidátů pak zaznívají kusé informace zejména o třech jménech: John McCain, Mitt Romey, nebo Rudi Giulliani. Pozornosti se pak těší zejména poslední jmenovaný, bývalý starosta New Yorku, který v poslední době čelil kritice za špatně vedenou záchrannou operaci po tragických událostech 11. září.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Vzostup fašizmu v USA

Vydáno dne 29. 10. 2007

Abú Ghrajb Spojené štáty americké sa po rozpade Sovietskeho zväzu – strate konkurenta v zbrojení, rozhodli získať pozíciu svetového hegemóna aj prostredníctvom koloniálneho spôsobu podpory svojho (svetového) poriadku. USA je dosť veľká krajina na to aby sa vždy našli zdroje na veľmocenskú politiku. Na druhej strane veľká ekonomika toho aj veľa (s)potrebuje. Takto sme sa stali svedkami alebo skôr štatistami mnohých “prehreškov“, ktorých predpoveďou bolo možno už vyvraždenie pôvodných obyvateľov Ameriky, vojna vo Vietname, ilegálna vojna v Kambodži, viaceré politické vraždy, na čele ktorých je i vražda samotného prezidenta USA Johna F. Kennedyho, ktorý príliš ohrozoval vyššie záujmy, či bombardovanie Juhoslávie.

Celý článek | Autor: Pavol Privalinec | Infomail | Tiskni

* Vatikán blahořečil „mučedníky španělské občanské války“

Vydáno dne 28. 10. 2007

Občanská válka ve Španělsku Vatikán minulou neděli blahořečil 498 kleriků a jeptišek zavražděných španělskými revolucionáři během občanské války v letech 1936-1939. Tento krok okamžitě popudil současnou španělskou socialistickou vládu.


Link | Infomail | Tiskni

* Setkání pozůstalých obětí útoků Baader-Meinhof pro třiceti letech

Vydáno dne 25. 10. 2007

RAF Pozůstalí a příbuzní Němců, zabitých levicovými bojůvkami se ve středu sešli v Berlíně při příležitosti 30. výročí zavraždění průmyslníka Hannse Martina Schleyera. Ministryně Brigitte Zypriesová označila setkání za první celostátní připomínku obětí teroristických akcí Frakcí rudé armády (RAF), známé také pod názvem skupina Baader-Meinhofová.


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Blocher nie je extrémista

Vydáno dne 25. 10. 2007

SVP Vo Švajčiarsku sa konali tento víkend voľby a je zarážajúce ako hlavné médiá vytvárajú zjednodušujúce negatívne nálepky na označenie ľudí ako je víťazný politik Christoph Blocher. Ako sa vyrábajú „extrémisti“?Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Palko, deti a prisťahovalci

Vydáno dne 17. 10. 2007

Černoch Vladimír Palko prekvapujúco napadol eurokomisára Franca Frattiniho za jeho úmysel zaviesť modrú kartu pre prisťahovalcov z mimoeurópskych krajín. Kam sa podeli všetky naše deti a ako môže dopadnúť Európa, ak sa prisťahovalectvo nezastaví?

Celý článek | Autor: Lukáš Krivošík | Infomail | Tiskni

* Etnické konflikty v Rusku nabývají na síle

Vydáno dne 16. 10. 2007

specnaz Etnické konflikty se stávají pomalu každodenní ruskou realitou. Krvavé střety mezi Rusy a příslušníky kavkazských národností nabývají na síle a pomalu se stává pravidlem, že eskalují na přelomu měsíců března-dubna a září-srpna. Etnicky motivované vraždy následně vyvolávají masivní pogromy, které ještě více roztáčejí kolo vendet.

Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.