Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* Pochod pro rodinu 2013

Vydáno dne 06. 08. 2013

Připomínáme, že v sobotu 17. srpna proběhne v Praze již IV. ročník Pochodu pro rodinu, který podporujeme a zveme na něj všechny naše příznivce. Pochod pod záštitou České biskupské konference, kardinála Mons. Dominika Duky, biskupa Mons. Ladislava Hučka a senátora Jiřího Čunka opět pořádají Mladí křesťanští demokraté a Hnutí pro život a je rovněž jednou z reakcí na plánovaný pochod příznivců LGBT komunity ( leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů), takzvaný „Prague Pride“.

Trasa letošního pochodu začne ve 12:30 v ulici U Obecního domu a povede přes Staroměstské náměstí a Karlův most až na Klárov, kde bude pochod ukončen. Po skončení pochodu bude v kostele u sv. Jiljí sloužena bohoslužba.


Link | Infomail | Tiskni

* Podpora Pochodu pro rodinu

Vydáno dne 05. 08. 2013

Akce D.O.S.T. vyjadřuje svou podporu Pochodu pro rodinu pořádnému Mladými křesťanskými demokraty (MKD) dne 17. srpna od 12.30 v ulici U Obecního domu v Praze a obrací se na své sympatizanty a signatáře Manifestu D.O.S.T., aby se akce zúčastnili a podpořili tak tradiční rodinné hodnoty. www.mladikd.cz - V Praze dne 1. srpna 2013

Mgr. Michal Semín, předseda;
Mgr. Petr Bahník, místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na výstavu Diktatura versus naděje

Vydáno dne 22. 07. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů, Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Římskokatolická farnost na Velehradě si Vás dovolují pozvat na výstavu Diktatura versus naděje. Pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948–1989, uspořádanou u příležitosti Roku víry a 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje. Výstava se koná pod záštitou Miloslava kardinála Vlka, emeritního arcibiskupa pražského, Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského a Jiřího Drahoše, předsedy Akademie věd České republiky.

Výstava bude pro veřejnost otevřena od 2. července do 26. srpna 2013 v Kostele Zjevení Páně, zvaném Cyrilka, na Velehradě. Vstup je zdarma.


Link | Infomail | Tiskni

* XXV. diskusní večer – Syrský konflikt

Vydáno dne 12. 06. 2013

Dvacátá pátá přednáška spojená s debatou na téma syrský konflikt proběhne ve čtvrtek 27. 6. 2013 od 18:00 na Masarykově univerzitě (Komenského nám. 2) v učebně S11 v přízemí. Diskusní večer bude neobvyklý zejména tím, že spolu budou debatovat dva přednášející – Lic. Daniel Solis, LL.M. a Mgr. Josef Kraus.

Link | Infomail | Tiskni

* Sobotní procházka po brněnském okolí

Vydáno dne 06. 06. 2013

Červenobílí v sobotu pořádají menší výlet po krásách brněnského okolí. Nemůžeme slíbit všechno, ale můžeme nabídnout partu mladých lidí, kteří se společně vydají na cca desetikilometrovou procházku.

Pojď i ty protáhnout své tělo a vyčistit mysl!

Kdy? V sobotu 8. 6. 2013 v 10:00.

Kde? Startujeme z konečné šaliny č. 4, z Obřan.

Co s sebou? Nepromokavou bundu, pevné boty a dobrou náladu.

V případě zájmu nás můžete kontaktovat: 774 147 693


Link | Infomail | Tiskni

* Diskusní večer na téma Svoboda a determinismus v lidském životě

Vydáno dne 02. 06. 2013

Ve středu 12. června 2013 proběhne v prostorách Masarykovy univerzity již 24. Červenobílý diskusní večer. Přednášet na téma Svoboda a determinismus v lidském životě bude slovenský teolog a filozof Mgr. Ing. Štefan Šrobár, CSc.

Téma: Svoboda a determinismus v lidském životě

Datum a čas: 12. června 2013 v 18:00

Místo: Komenského náměstí 2 (bývalá Lék. fakulta MU), učebna S11.


Link | Infomail | Tiskni

* Vzpomínkovému setkání - JUDr. Karel Kramář

Vydáno dne 19. 05. 2013

České hnutí za národní jednotu si Vás tímto dovoluje pozvat již k tradičnímu vzpomínkovému setkání u hrobu prvního československého ministerského předsedy JUDr. Karla Kramáře u příležitosti 76. výročí jeho úmrtí.

Neděle 26. Května 2013 v 11,00 hod.

Sraz před pravoslavným kostelem na Olšanských hřbitovech (ruská část hřbitova.).


Link | Infomail | Tiskni

* KROMĚŘÍŽ: Vítězslav Kremlík - Kdo může za globální oteplování?

Vydáno dne 16. 05. 2013

Dovolujeme si Vás pozvat na besedu s Vítězslavem Kremlíkem na téma: „Kdo může za globální oteplování?“
Link | Infomail | Tiskni

* Pietní akt u hrobu Viktora Dyka

Vydáno dne 08. 05. 2013

Společnost Viktora Dyka v čele s předsedou PhDr. Josefem Tomešem si 14. května, jako každoročně, připomene výročí skonu našeho velkého básníka, novináře a politika. Sraz účastníků proběhne v 17 hodin před pražským Olšanským hřbitovem, vchod z Vinohradské ulice. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni.

Link | Infomail | Tiskni

* Komunismus a antikomunismus v Americe

Vydáno dne 21. 04. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů zve na přednášku Romana Jocha Komunismus a antikomunismus v Americe, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2013 od 17 hodin v prvním patře ÚSTRu (Siwiecova 2, Praha 3 - Žižkov).

Přednášku o počátcích komunistického hnutí v USA, o jeho frakcích a štěpení uvede historik Jan Kalous (ÚSTR).


Link | Infomail | Tiskni

* Margaret Thatcherová (1925-2013)

Vydáno dne 10. 04. 2013

Institut Václava Klause

si Vás dovoluje pozvat na vzpomínkový seminář

MARGARET THATCHEROVÁ (1925-2013)

na kterém vystoupí

Václav Klaus, Institut Václava Klause
Hynek Fajmon, poslanec Evropského parlamentu
Alexandr Tomský, publicista

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
úterý 23. dubna 2013, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Vypískejme eurovlajku

Vydáno dne 28. 03. 2013

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na veřejné shromáždění VYPÍSKEJME EUROVLAJKU, kterým chce Akce D.O.S.T. protestovat proti vyvěšení vlajky EU na Pražském hradě. Shromáždění se uskuteční v den návštěvy J.M. Barrosa v České republice, tj. ve středu 3. dubna v 10:30 na Hradčanském náměstí.

Rádi bychom Vás také pozvali na přednášku Petra Hájka „NA PRAHU KONTRAREVOLUCE", která se koná v úterý 2. dubna od 18 hodin na Novotného lávce č. 5, Praha 1.

Za Akci D.O.S.T.

Michal Semín - předseda

Petr Bahník - místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Nuda podle Sørena Kierkegaarda

Vydáno dne 28. 03. 2013

Brněnská pobočka Skandinávského domu srdečně zve na přednášku o nudě podle významného dánského filozofa Sørena Kierkegaarda (1813–1855) určenou široké veřejnosti.

Ve filozofii Sørena Kierkegaarda je nuda dosti obvyklým projevem „estetického stadia“ moderní existence. Nuda představuje nivelizaci bytostného zájmu: Přednáška ukáže, jak Kierkegaard filosoficky nastoluje téma nudy v prvním díle svého Buď-anebo a jak u něj nuda souvisí s existenciálními „kategoriemi“ jako jsou nivelizace, reflexivní smutek, zajímavé či nepřímá komunikace. Nabídne možnost promyslet fenomén nudy ve vztahu k současným médiím (telekomunikace, internet) i vzhledem k příčinám „estetické“ zločinnosti (vzrušení/nuda).

Kde: Café Falk (Gorkého 12, Brno)

Kdy: 09.04.2013 - 19:00 - 20:30

Prof. Dr. Petr Osolsobě je autorem knihy Kierkegaard o estetice divadla a dramatu a pravidelně přednáší o myšlenkovém odkazu dánského filozofa, literáta a kazatele.

Na přednášce bude krátce představena kniha Malá filozofie nudy Larse Fr. H. Svendsena. Knihu bude také možné na místě zakoupit.

Vstupné: 40 Kč (30 Kč členové Skandinávského domu)


Link | Infomail | Tiskni

* Mediální manipulace očima novináře

Vydáno dne 28. 03. 2013

Diskutovat a přednášet pro Červenobílé, jejich příznivce a brněnské studenty, bude ve čtvrtek 18. dubna 2013 od 17 hodin v přednáškové místnosti kulturního domu na Panské 13 v Brně žurnalista internetových novin Prvnizpravy.cz, vystudovaný teolog a signatář manifestu D.O.S.T. Adam B. Bartoš.

Adam B. Bartoš se profesně zabývá problematikou EU, islámu v Evropě, multikulturalismem a dalšími projevy postmodernismu ve vztahu k naší vlasti. Přednáškový a diskusní večer „Mediální manipulace očima novináře“ bude mít následující tři části:

Co jsou a nejsou média

Manipulace zpravodajství

Možnosti nezávislé žurnalistiky

Téma přednášky: Mediální manipulace očima novináře.
Datum: 18. dubna 2013 v 17:00.
Místo: Panská 13, Brno (Přednášková místnost).
Všechny naše příznivce a další přátele srdečně zveme a zároveň prosíme o včasný příchod. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou!


Link | Infomail | Tiskni

* Petice za vypsání referenda o vystoupení České republiky z EU

Vydáno dne 24. 03. 2013

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním vyzýváme tímto Vládu ČR, aby navrhla Parlamentu zákon o referendu s touto otázkou: „Souhlasíte, aby Česká republika vystoupila z Evropské unie?“

Od vstupu České republiky do EU v roce 2004 se výrazně změnila jak EU, tak podmínky našeho členství. Lidé by měli znovu rozhodnout, zda si přejí další členství České republiky v EU, nebo zda si přejí Českou republiku jako samostatný nezávislý stát.

Petice je s návodem a k podepsání ke stažení


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.