Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

Uvahy

* Lesk a bída homosexualismu

Vydáno dne 14. 08. 2012

Michal Semín Veřejní činitelé, kteří podporují homosexuální životní styl, jednají proti zájmům společnosti.

Sledování pornografického kanálu Man X, travesti show se sexy průvodcem, gay rychlo seznamka, kožená zóna, slibující “úchyláky” a fetišisty, mega pánský striptýz, “rozjetá party, která polibkem na rty nekončí”, a abychom byli politicky “in”, tak i Romské teplo. To vše a mnoho jiného, včetně závěrečného demonstračního pochodu Prahou, nabízí program festivalu Prague Pride, který se opět po roce odehrává v barech a ulicích našeho hlavního města. Zatímco se pořadatelé v médiích tváří, jako by šlo o ušlechtilou zábavu po odpovědném rodinném životě toužících homosexuálů a leseb, ve skutečnosti se jedná o jeden velký mejdan, který “polibkem na rty”, jak jsme ujišťováni, opravdu neskončí.

Nu což, mezi heterosexuály je té chlípnosti a perverzity také požehnaně, nakonec není až tak důležité, kdo si to s kým po rychlo seznamce v jednom z mnoha pražských bordelů alias barů rozdá. Na celé věci je pikantní něco zcela jiného – tento homoerotický festival opět získal záštitu primátora Svobody, aspirujícího na kariérní růst v údajně konzervativní ODS. A vedení strany i její známé osobnosti k tomuto skandálu mlčí. Podporu Prague Pride též vyjádřila, vedle firmy Primeros, jíž pořádáním podobných akcí utěšeně roste zisk, i velvyslanectví USA, Nizozemska a Izraele.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Proč podporuji protest Akce D.O.S.T.

Vydáno dne 10. 08. 2012

Výrazně menšinová sexuální orientace, která nepřispívá k reprodukci národa tančí v ulicích, korupce prorůstá naší společností jako rakovinný nádor a Evropská unie nám nařizuje čím dál více věcí, které zasahují do našich občanských svobod.

Chod našeho státu a život nás Čechů, Slezanů a Moravanů se ubírá nepřirozeným směrem. Většina politiků a médií vytváří zástupné problémy, abychom se nezabývali těmi skutečnými. Homosexuálové v naší zemi nejsou utlačováni. Ba naopak, politicky korektní zaslepenci vystavili jejich vztah na místo kam nepatří. Vystavili ho na místo, které ve všech dobách patří jedinému-manželství muže a ženy, naplněnému pokračováním rodu v podobě dětí.Žádná registrovaná partnerství nejsou alternativami tohoto nejkrásnějšího svazku. Snahy aby tato menšina do svých vztahů mohla adoptovat děti by v případě svého naplnění měly zhoubný dopad.

Je nejvyšší čas abychom se místo nebezpečných nesmyslů zabývali úctou k odkazu našich předků, zachováním naší státní a národní suverenity, mezigenerační a sociální solidaritou a celou řadou dalších naprosto zásadních věcí.

Proto podporuji protest Akce D.O.S.T.


Link | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Chraňme svoji přítomnost a budoucnost!

Vydáno dne 08. 08. 2012

Nambla V zemi x se konal před soudem okresu y zajímavý soudní proces. Před justičním tribunálem se octla mladá 19letá studentka. Její vina? Seděla jedno pěkné květnové odpoledne v parku a učila se na zkoušku. V tom zapraskalo křoví, vystoupil z něj chlap s kalhotami staženými úplně dolů a řinul si to přímo k dívce. Ta se polekala a s výkřikem “Pomóóc, úchyl…“ začala utíkat. Exhibicionista ji zažaloval a soud jí vyměřil rok natvrdo za urážku sexuální menšiny exhibicionistů, neboť je prohlásila za “úchyly”.

Samozřejmě tento proces nikde neproběhl. Dosud. Slovíčko “dosud” je ale třeba dvakrát silně podtrhnout. Exhibicionismus je zatím v naší legislativě – a také v legislativě většiny zemí – chápán jako delikt sexuálního obtěžování. Jak dlouho ale tomu tak ještě bude? Nemá snad homosexuální “Prague Pride”, jež legálně proběhne 18. 8. v Praze a nad níž převzal záštitu samotný pražský magistrát, k exhibicionismu nebezpečně blízko?

Tito „gayové“ a lesby se sice na rozdíl od exhibicionistů veřejně zcela neobnažují – ačkoliv ustrojení některých nemá k tomu příliš daleko. Nicméně když veřejně vystavují na odiv svou sexuální “zvláštnost” a “orientaci” (rád bych užil jiného slova, ale proč zbytečně riskovat, že ano), v čem je tu rozdíl proti exhibicionistům, kteří dělají prakticky totéž, pouze s tím rozdílem, že jejich sexuální “zvláštnost” a “orientace” spočívají v něčem jiném: v ukájení svého pohlavního pudu obnažováním na veřejnosti?


Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kdo proti nám?

Vydáno dne 05. 08. 2012

Petr Hájek V Praze proběhne opět po roce „veselá“ náborová akce homosexuálů. Vzhledem k tomu, že jsem v loňském roce protestoval proti její podpoře pražským primátorem za ODS, a dostal se kvůli tomu do mediální přestřelky, oslovila mne řada novinářů, pro něž je to jen zajímavým tématem okurkové sezóny. Ve snaze vyhnout se mylným či záměrně posunutým interpretacím v rozhovorech, napíšu k tomuto vážnému tématu pár slov sám.

Einmal ist keinmal, říká německé přísloví, jednou neznamená nic. Organizátoři festivalu homosexualismu si to uvědomují, a proto opět zaplaví ulice našeho hlavního města. A opět pod záštitou primátora Svobody. Právě tento fakt je vykřičníkem, kvůli kterému opět nemohu mlčet. Jsou totiž přinejmenším dva důvody, které z této záštity dělají skandální záležitost:

Primátor Svoboda je významným představitelem ODS, politické strany, která se ve svém základním dokumentu hlásí ke křesťanským tradicím naší civilizace, která se prohlašuje za liberální v otázkách hospodářských a za konzervativní v postoji k mravním hodnotám. Je zjevné, že svou záštitou se pan Svoboda těmto zásadám hlasitě vysmívá. Ale budiž, v tom je alespoň otevřený a svým způsobem konzistentní. Přicestoval do ODS, aby dostal významnou trafiku, a jeho postoje ukazují, že by za svým byznysem klidně cestoval kamkoli jinam. Při slově ideje si asi ťuká na čelo. Když to jeho spolustraníkům a zvláště vedení ODS nevadí, když se od něj až na pár světlých výjimek nedistancují, je to jejich věc - a také důležitá informace pro mnohé voliče.


Celý článek | Autor: Petr Hájek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lid vs. kulturní činitelé

Vydáno dne 01. 08. 2012

Halík 2 Nedávno jsem byl upozorněn na zajímavou anketu v Lidových novinách. Čtyřicet známých, veřejně činných osobností se v ní vyslovuje na téma, kdo má být nástupcem Václava Klause. Zajímavá je tím, jak je bezelstně havlistická.

Drtivá většina ze zpovídaných celebrit se totiž kryje s mým seznamem pravdoláskařů. A některé další osobnosti se v tomto duchu nově vybarvily, ač jsem je dosud za pravdoláskařské nepovažoval, ale nejspíše budu muset (pokud někdo kupříkladu navrhuje na prezidenta Hanu Marvanovou, tak je pravdoláskař, protože normálního člověka by nic tak kuriózního ani ve snu nenapadlo).

Učiním teď jednu malou odbočku. Jak Lidové noviny nečtu, tak jsem ale před několika dny prolistoval vydání chartistických Lidových novin z roku 1989 – v roce 1990 vydaný reprint samizdatových disidentských lidovek, které vycházely jednou měsíčně už od ledna 1988.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Probere se pravicový volič?

Vydáno dne 20. 07. 2012

EU Nejnižším možným potřebným počtem hlasů schválil Senát ve čtvrtek 19.7. na základě úkolu z Bruselu novelu zákona o hospodaření energií, která se v nebližší době dotkne snad každého občana ČR. A jakým jiným způsobem se nás dotkne, než tím, že nám hrábne do kapes! Tedy nikoli všem, existují i vzácné výjimky – firmy, které budou zpracovávat energetické audity a vydávat štítky, udávající energetickou náročnost domu, resp. bytu, pro které se tato novela stane podobným katalyzátorem jejich podnikání, jako se dříve stal Zelenými tlačený zákon o podporovaných zdrojích energie startem solárního byznysu, kvůli kterému jsou dnes na mnoha polích místo celeru či petržele pěstovány fotovoltaické články(podle Ctibora Hůlky ze společnosti Nemopas vznikne od příštího roku poptávka po 30.000 až 40.000 průkazech ročně. Dosud podle něj roční poptávka představuje 8000 až 12.000 průkazů).

My ostatní budeme z rozkazu Brusele a servilních českých politiků „solit“. Jako první začnou již příští rok stavitelé a vlastníci budov (nebo společenství vlastníků na nových budovách), kteří se rozhodnou stavět, přestavovat či prodávat jednotlivé byty. O něco později pak všichni ostatní vlastníci domů a bytů. Již existující budovy budou získávat štítky postupně od roku 2015 do roku 2019, a to podle zákonem určené plochy. V případě pronájmů částí budov má nová povinnost platit až od roku 2016. Pochybuje snad někdo o tom, že nás tato novela bude všechny stát tisíce? Nejprve vlastníky nemovitostí a následně nájemníky štítkovaných bytů, kterým vlastníci logicky náklady na štítkování do výše nájmů zahrnou.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ad LN 14. 7.: Tak pravil ministr...

Vydáno dne 17. 07. 2012

TOP 09Když mi v sobotu přišla stručná esemeska „Kup si LN! Informační bomba!“ tak trochu jsem si říkal, jestli to nebudou vyhozené peníze. Nebyly. Rozhodně nebyly. A jsem velmi rád, že v našem rodinném archivu nebudou chybět LN, jimž se jistě i jinde bude říkat „Kalouskův speciál“.

Ani nevím, kde začít dřív... „Nazdar, ty debile,“ zdraví ministr Kalousek pana poslance Skokana. A pokračuje v podobném duchu, i na mužský pohlavní úd dojde. Dobrá, můžete namítnout, že se jedná o přepis telefonického rozhovoru a že Kalousek tvrdí, že tohle nikdy neřekl. Takže to jistě neřekl... No i kdyby - nic to přece nemění na vulgaritě a fašistické agresivitě Kalouskových výroků, jež pronesl v rozhovoru pro LN. A ty už ani Kalousek nezapře.

Takže nevím... Je to skutečně týž Kalousek? Který ani ne před rokem hodlal kvůli "nepředstavitelně sprostému" výroku jakéhosi "vysoce postaveného subalterního úředníčka" (jak se v době zostřené bátoriády zcela protiřečně psalo) položit vládu? Je to tentýž Kalousek, který se rozhodl zničit dr. Ladislava Bátoru (nebo alternativně položit vládu) kvůli tomu, že se onen ohradil proti nehoráznému veřejnému ostouzení ze strany ministra Schwarzenberga ("Bátora je na ministerstvu školství jako pazdeří k jisté části těla") jen povzdechem „chudáček starej, na souboj ho vyzývat nebudu“? Neměl by teď Kalousek analogicky sám položit vládu? Není přece přijatelné, aby subalterní ministříček jednal takovýmto (ne)způsobem s členem zákonodárného sboru. Nebo snad ve vaší zemi ano? A kde jsou loňští hejkalové a kejvalové, aby se zase rozhořeli spravedlivým hněvem nad úpadkem mravů? Anebo je "chudáček starej" opravdu o tolik silnější káva než „debil“, „čurák“ a „sráč“? Možná ano. Ve vašem uvadajícím kvazistátě je možné vlastně všechno. Tady může být i fašista Kalousek ministrem.


Celý článek | Autor: Alexandr Bátora | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Španělská krize? Neskutečné kecy!

Vydáno dne 17. 07. 2012

Podvod! Musím se přiznat, že jsem líný psát (navíc v noci), o čemž svědčí i frekvence mých článků na webu. Ne, že by chyběly podněty – Rath, Parkanová + Kalousek(+Nečas), zlodějna v pražském dopravním podniku, zahájení prezidentské kampaně expremiéra Fischera a další „jobovky“ poskytují pro k palbě připravenou klávesnici munice habaděj(a to podrobněji nezmiňuji detaily měnové krize v EU, jejichž kritikou lze řádně pozvednout „karmu“ a tím i sebevědomí autora), ale lenost zatím vždy zvítězila.

Až dnes večer přišel stimul v podobě tohoto článku a nebylo zbytí, musel jsem zasednout a píši tyto řádky. Proč zrovna tenhle článek. Především proto, že jsem se před cca 14 dny vrátil z Barcelony a „španělskou krizi“ zažil na vlastní kůži. A musím hned v úvodu říct, že doufám, že se někdy dožiji stavu, že se jako průměrný český drobný podnikatel(vlastním činžovní dům, ve kterém provozujeme malou prodejnu potravin a ještě menší bar) dostanu alespoň na poloviční úroveň svého strádajícího španělského kolegy. Představa, že bych měl někdy v blízké budoucnosti prostřednictvím našimi vlastizrádnými poslanci odsouhlaseného fondu ESM svému španělskému kolegovi pak přispět, aby si vedle stávajícího Mercedesa koupil ještě jednoho a ke čtyřem televizím v baru pátou, mně přijde stejně šílená jako kdyby měl být mimořádně zdaněn bulharský důchodce kvůli tomu, abych si mohl na zahradu koupit větší bazén. Ačkoliv v současné přerozdělovací Evropě je zřejmě všechno možné a třeba se brzo dočkáme i tohoto.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kalousek padá do jámy, kterou kopal Bátorovi

Vydáno dne 16. 07. 2012

Michal Semín Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) tvrdí, že se stal obětí policejních provokací a estébáckých praktik. Soudí, že ho u veřejnosti lidsky i profesně vážně poškozují, a i když prokáže svou bezúhonnost, medializace oněch údajných pomluv na jeho adresu mu veřejnou rehabilitaci výrazně komplikuje.

V podobném duchu hovořila před poslanci bývalá ministryně obrany i místopředsedkyně sněmovny Vlasta Parkanová (TOP 09). Ta kromě jiného řekla: „Stíhání v politice totiž znamená hektolitry špíny, které na vás opakovaně vylijí, přičemž očištění je malá kostička mýdla, kterou média jednou otisknou na straně šest, a to ještě v lepším případě.“ Ano, tak tomu je.

Bude to v srpnu rok, co se Miroslav Kalousek a jeho ministerští kolegové z podnikatelského projektu TOP 09 odmítli zúčastnit jednání vlády na protest proti působení tehdejšího předsedy Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory na ministerstvu školství. Ať už tím sledovali cokoli, vypomáhali si přitom lživými výroky na adresu zmíněného úředníka.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* K plus K bahno aneb prospěšná deziluze

Vydáno dne 16. 07. 2012

Vystupování ministra Kalouska vůči Policii České republiky i kolegovi poslancovi Skokanovi je v pravém slova smyslu politickým bahnem. Kritika Kateřiny Klasnové, reprezentantky politické strany, která vznikla jako prodloužená ruka byznysu, má však tolik farizejskou příchuť, že je stejným bahnem. Ano, je to bahno. Chování Miroslava Kalouska, premiéra Nečase, který se neumí zachovat jako chlap a odvolat ho, celé řady poslanců nabízí veřejnosti obludné divadlo, které znechucuje a ničí poslední zbytky důvěry v parlamentní demokracii u těch, kteří je ještě měli.

Tato deziluze je rozhodně nepříjemná a pro někoho může být dokonce i krutá. Rozhodně je však prospěšná. Naše společnost je výrazně ohrožena. Je ohrožena ztrátou soudržnosti, ztrátou důvěry v budoucnost, ztrátou odvahy mít jakékoliv ideály. Systém, v kterém žijeme, je založen na moci politických stran nad státem a občanem. Navíc si ho ODS a ČSSD zařídily tak, aby spolu mohly permanentně obchodovat. Občane, jednou za pár let dojdi k volbám a mlč! Jestliže se chceme jako národ uzdravit, získat znovu sebevědomí a vládu nad svým osudem, nemůžeme jít dál cestou parlamentní demokracie. Možná se tato slova zdají být silná, ale nejsou.Parlamentarismus není jedinou alternativou komunismu a nacismu.Stavovská demokracie, kde by byli zástupci všech profesních skupin, zástupci seniorů a zdravotně postižených a zástupci zaměstnavatelů se silným prezidentem a ústavou jasně danými tématy, která by musela být schváleny celonárodním referendem je cestou ke svobodě a sebevědomí.


Link | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Hujerova deklinace

Vydáno dne 04. 07. 2012

Nikdy nevíme, co chystají nám pokolení příští. Jestlipak by se Oldřich Hujer věnoval s takovou pílí srovnávacímu jazykozpytu indoevropskému a slavismu a bohemismu zejména, nemluvě třeba právě o "slovanské deklinaci jmenné", znal-li by budoucí osud významu svého příjmení od konce věku dvacátého, jak je vnímám v národu našem? Více vizte například zde: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=6271

A stačilo několik mrzkých šikovných tahů pera scénáristova a partišky komediantů v jednom filmu.

Jaký význam má všechno vzdělání klasické, znalosti, píle a čest, jsou-li nade vše mocné dovednosti komedianstké?


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Pražská zeď nářků evropské pokrokové internacionální družby

Vydáno dne 18. 06. 2012

Tak tu máme další pouliční pokrokový happening, angažovaný počin na papírovou podporu jedněch východních soudružek našich bojovníků [http://www.mediafax.cz/kultura/4069903-Na-podporu-kapely-Pussy-Riot-vyroste-na-Vaclavskem-namesti-v-Praze-zed-se-vzkazy]. Chtělo by se zvolat "dobře vám tak, vy vulvy!" neboť pořádat "happening" (čili zorganisovat více či méně angažovaný bordel) v JAKÉMKOLI svatostánku považuji za nevychovanost, barbarství, křupanství či - ještě hůře - zlý úmysl namířený proti nejposvátnějším věcem určité skupiny obyvatel. Bez ohledu na to, jak byl či nebyl onen happening dobře míněný.

Skutečnost je ale jiná. Či spíše mnohem složitější. Je mně je zmíněných holčin z "punkové kapely" (ve skutečnosti spíše z pop-propagačního performačního projektu) Pussy Riot svým způsobem líto. Jsou to mladá "telata" (v dobrém i horším smyslu slova), ze kterých si světová fronta havlismu-bilderbergismu (dále jen SFHB) udělala mediální rukojmí. Moc by se totiž SFHB hodilo, kdyby ve vazbě bídně zahynuly, dostaly 200 let v koncentrovaném táboře buzeračně-nápravných prací, 5 trestů smrti každá jedna nebo tak něco. Vždyť jsou to mladé holky, to je pro "konzumenta zpravodajství" samozřejmě vděčné thema, v tomto smyslu jsou všichni ještě pod kůží gentlemani, spíše budou soucítit s (politicky angažovanými) děvčaty než s partou chuligánů a výrostků, třeba politicky angažovaných. Tím pádem se to "demokratickému tisku", prodloužené to pěsti SFHB, náramně hodilo do krámu. Kdyby z toho prodloužená pěst neudělala globální thema, mohly s velikou pravděpodobností dostat pokutu, podmínku, nakládačku, výprask, cojávímco, ale hlavně mohly být dávno doma a věc by byla uzavřena. Pochybuji, že by skutečně současnému režimu v Rusku záleželo na odsouzení několika holek za takovou "klukovinu", byť spojenou s hulvátským chováním v chrámu. Nyní je to otázka prestige obou stran. Taková causa Vondrák-Dupová naruby.

A řečnické otázky na závěr - zajímalo by mě, jak by se zachovaly orgány naší státní správy, kdyby nějaká málo známá performační skupina nekonformních mladíků zahrála nactiutrhačnou píseň o Baracku Husseinu Obamovi na těchto místech:

- katolickém chrámu;
- v mešitě;
- v synagoze;
- na náměstí;
- na Jánském vršku;
- na soukromé narozeninové oslavě.

Jako taková sonda, pro srovnání svobody slova v Rusku a v Čechách.


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Těšínské jablíčko

Vydáno dne 31. 05. 2012

Média jsou plná případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Mluví se o "novém přístupu justice", "nových lidech v justici" a optimismem srší noviny i (televizní) kanály. Možná budu za škarohlída, ale já ho nesdílím.

Jakkoliv jsem rád, že byl konečně někdo z takzvaných politiků chycen za ruku a bude souzen, myslím, že se jedná o výjimku a ne systémovou změnu a korupce bude v našem politickém rybníku smrdět dál. Politické strany jsou u nás prodlouženýma rukama nezákonného byznysu a není na ně vyvíjen žádný tlak, aby se chovaly alespoň v základních věcech slušně. Odtud v causách Bárta nebo Rath až neuvěřitelné výroky vrcholných představitelů stran, že by někdo "měl" pozastavit členství v poslaneckém klubu či že by se "měl" vzdát poslaneckého mandátu...Politická strana by měla mít ze zákona povinnost takového jedince jeho poslaneckého mandátu zbavit a nahradit ho členem, který byl na kandidátce těsně za ním.To jak se u nás strany chovají je jen důkazem toho, že nemají zájem o to jak je my voliči vnímáme.Systém je nastaven tak, že každý chce být zvolen znovu a znovu a proto významná část poslanců a senátorů propadá pokušení zájmových skupin, které jim pomáhají v předvolební kampani a za to chtějí "protlačit" to své. Nejsem zastáncem parlamentarismu, jsem příznivcem stavovského způsobu řízení státu. Jednu cestu bych však pro parlamentaristy měl. Být poslancem je přece čest, alespoň je to tak prezentováno. Proč by nemohl být uveden v život zákon, že každý občan může být zvolen poslancem jen na jedno volební období? Nemyslím si ale, že by se zkušení šíbři v politických stranách hnali do takového omezení své ničím nekontrolované moci.

Proto nejásám. Občas bude někdo z politiků z korupčního jednání a snad mu bude i prokázáno, ale tepna organizovaný zločin-politické strany přetnuta nebude a na nás občany se bude dál myslet jen v předvolební kampani. Nebo to dokážeme změnit?


Link | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Očekává Německo nového Vůdce?

Vydáno dne 29. 05. 2012

Sarazzin Dnešní, postmoderní relativistická společnost se ráda holedbá, že zabraňuje válkám. Předně samozřejmě potíráním „škodlivého nacionalismu“ a propagací údajně sjednocující myšlenky nové spojené a sjednocené Evropy. Zeměkoulisací a propojením hospodářských zájmů. V neposlední řadě prý rovněž zabraňuje válkám skutečností, že není Německo jako dříve, m. j. proto, že v dněšním Německu existuje výkonný sociální systém a mírové podmínky v r. 1945 nebyly údajně tak přísné, jako po r. 1918 (až na to, že na rozdíl od r. 1918 Německo přestalo existovat). „Versailleský mírový systém (či diktát) a reparace byly spolu s hospodářskou krisí podle převažujících výkladů dějin jedněmi z hlavních faktorů, umožňujících nástup Hitlera a hitlerismu v tehdejší Německé říši.

Jak ukazuje ve své poslední knize Thilo Sarrazin, politické používání či zneužívání zločinů nacistického režimu, především pak holocaustu, k politickému vydírání může posloužit v dnešní Spolkové republice stejně, jako v meziválečné Německé říši výše zmíněná versailleská smlouva, dávající Německu absolutní vinu za válku a uvrhující je v nedůstojnou a pokořující roli otloukánka, platícího za chyby nejen své, ale i ostatních. Hodlá se Thilo Sarrazin postavit do čela „probuzeného“ Německa?


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ne zcela mrtvá minulost

Vydáno dne 24. 05. 2012

Jsou soustátí nebo mnohonárodnostní celky, které jsou natolik disharmonické že jejich dlouhodobé trvání je pro většinu zúčastněných zásadně nevýhodné. Takovým příkladem podle mne byla Jugoslávie, kterou držel při životě sentiment na vlastní osvobození od nacistického jha ( který navíc nesdílely většiny ve všech národech ) a charismatický Tito a je jím Belgie, kterou drží při životě strach eurobyrokracie z ostudy. Některá soustátí však jsou pro národy, které v nich žijí, jednoznačně výhodná. Takovým bylo Československo po roce 1945. Průmyslová základna Československa byla natolik silná že byla páteří RVHP. Přes drancování ze strany sovětské moci a naprosto nefunkční řízení ekonomiky jsme si v socialistickém bloku zachovali spolu s NDR ( která ale od Brandtova kabinetu dostávala velmi významnou pomoc ) nejvyšší životní úroveň. Rok 1989 znamenal pro obrovskou většinu Čechů a Slováků stejné naděje. Rozdílný pohled vítězů voleb v českých zemích a na Slovensku na ekonomickou transformaci neměl být v žádném případě důvodem k rozpuštění federativního státu a už vůbec ne bez dotázání se občanů. Tvrzení že nebylo možné vytvořit jednoznačně zodpověditelnou otázku pro referendum je účelovou lží.

V kontextu vývoje, který už teď známe, se naprosto jasně ukazuje že rozdělení Československa bylo provedeno v cizím zájmu, myslím že se jednalo o jeden z tahů Washingtonu v rámci doktríny ničit PRAVOU Evropu a vytvářet BYROKRATICKOU Evropu. Oba následnické státy byly přesvědčovány že jsou "malé" a byly svými odnárodněnými vládami upřesvědčovány k zapojení se do tzv. evropské integrace. Výsledek známe.

Je jasné že tento dějinný omyl nemůžeme napravit. Ale měli bychom se z něj poučit. Místo šaškování na zombiekarnevalu jménem Evropská unie bychom měli velmi úzce spolupracovat se Slováky a Rakušany na sladěné politice sebevědomých národních států, které mají velmi podobné zájmy.


Link | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.