Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

* Vůl jak topol

Vydáno dne 27. 05. 2009

Výňatek z rozhovoru zeleného europarlamentokandidáta pana Dusíka pro deník E15

Komentář netřeba:

* E15: Co vám ještě vadí na Klausovi a dalších euroskepticích?

Třeba Jana Bobošíková říká, že Lisabon zruší platnost Benešových dekretů. To je lež. Tyto pseudoargumenty těží z toho, že není v lidských silách smlouvu přečíst a porozumět jí. Někteří politici toho využívají a přesvědčují občany, ať bojují proti zlému Bruselu.

* E15: Vy jste smlouvu četl?

Přiznám se, že jsem prostudoval jen její shrnutí. Jsem přesvědčen, že posune EU k větší efektivitě. A současně neohrozí národní zájmy některých zemí. Je v ní několik pojistek jako například možnost z unie vystoupit.


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Neregulérnost voleb

Vydáno dne 24. 05. 2009

Jiří Janeček Volby do evropského parlamentu, které tradičně českého voliče málo zajímají, získaly nový náboj. Postarali se o něj ředitelé dvou veřejnoprávních institucí - České televize a Českého rozhlasu, kteří v jasném rozporu se zákonem o volbách stáhlli/omezili vysílanost předvolebních klipů/spotů politických stran - Dělnické a Národní. Nechci tvrdit, že tím, že podlehli tlaku politiků, zejména Fischera s Kocábem, zatloukli tito dva státní funkcionáři poslední hřebík do rakve zavražděné demokracie a svobody. Že jí však zasadili pořádně hlubokou ránu, o tom nelze pochybovat. Právě možnost necenzurovaně oslovovat občany/voliče jednou za poměrně dlouhé období prostřednictvím veřejnoprávních médií byla jedním z nejvýznamnějších atributů fungování demokracie v České republice. To, že do tohoto práva stát prostřednictvím ředitelů jím řízených institucí svévolně zasáhl, nelze proto chápat jinak, než jako narušení regulérnosti voleb s dalekosáhlými následky, při nichž nepůjde o nic menšího, než o další etapu boje o naši svobodu. Tu první etapu - tzv. vánoční krizi v ČT jsme, tím míním nás všechny, kterým jsou základy pojmů demokracie a svoboda svaté, prohráli.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Nekonečná story zeleného Neználka

Vydáno dne 10. 03. 2009

Lejla Abbasová Myslel si někdo, že po Džamile Stehlíkové v roli ministryně pro lidská práva už žádná další rána přijít nemůže? Michal Kocáb nám dokazuje, že je možná dobrý a celkem úspěšný hudebník, ale v politice aspiruje na titul Neználka a absolutního diletanta. Jeho spor s primátorkou Chomutova nabírá na absurditě a komičnosti. Bylo-li mu nabídnuto nastěhovat se na sídlišti mezi nepřizpůsobivými občany, tak kupí a vrší jednu výmluvu za druhou.

Jednou prý nutně potřebuje zajistit Internet. Přitom žijeme v době, kdy díky mobilním operátorům a wifi připojení se Internet chytá i na rybářský prut vyvěšený z okna. A s ministerskými příjmy jistě takové připojení pro něj nebude cenově nedostupné. Podruhé tvrdí, že ztratil klíče. Já bych to viděl na zdravý rozum. Když ani tato výmluva nezabírá, přispěchá s tvrzením, že je v době předsednictví EU nepostradatelný a má plně obsazený diář. A poslední podmínkou pak je přítomnost primátorky v bytě. Nevím, jak paní primátorka, ale já bych s tímto showmanem dvojdomek mít nechtěl. Na druhou stranu se má alespoň národ čím bavit…


Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

* Dětské hrátky

Vydáno dne 23. 02. 2009

Černoch Praha 2. V úterý odpoledne jeden pubescentní lump vytáhl nůž na druhého. Holt už i výrostci na základní škole řeší své spory obdobně jako čeští kolotočáři - totiž jako podnikatelé.

Ovšem výrostek s nožem v ruce jest černochem, kdežto ten, jehož chtěl bodnout, naopak bílým rasistou, a jak se útočník vyjádřil, jsou rasisty také ti, kdo mu v jeho činu zabránili.

Učí se hoch rychle, jak lze řešit problémy. Následujícího dne tedy řekl té bílé rasistce, tedy učitelce (po česku řečeno), která toho dne měla dozor, že když mu překazila jeho čin, vzal si nyní s sebou pistoli a zastřelí ji za to. Stejně jsou to všichni jen rasisté. Vedení školy se k případu postavilo následovně - bílý provokatér dostává ředitelskou důtku a černý chudáček si zaslouží více lásky a porozumění.

Aby toho nebylo málo, přišla do školy i matka dotyčného černého školáka a učitelka jí vytáhla onoho bílého žáka ze třídy, aby mu matinka mohla po libosti vynadat. Její synek zůstane nepotrestán, on je přece obětí. Vytahovat nože je někde obvyklá reakce a norma chování. Jak se zdá, tento zvyk se uchytí i na této škole, jest to zcela v pořádku, tedy pokud jste černochem.

Jméno autora a konkrétní věcné okolnosti případu jsou redakci známy, leč z pochopitelných důvodů nejsou zveřejněny


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Vládní návrh na rozpuštění Dělnické strany

Vydáno dne 18. 02. 2009

DS

Ve středu 18. února 2008 bude v Brně rozhodovat Nejvyšší správní soud o vládním návrhu na rozpuštění Dělnické strany. O tomto tématu již bylo napsáno hodně a po rozhodnutí soudu bude jistě následovat další příval textů. V následujícím článku se pokusím zaměřit na argumentaci vlády použitou v jejím návrhu.

Již rozsah samotného vládního návrhu o délce pěti stran, z nichž první je jen titulní, ukazuje, že si navrhovatel s celým podáním příliš práce nedal. Po mediálním divadle mistra Langera, v jehož rámci opakovaně nejdříve Dělnické straně zákazem hrozil a posléze hovořil o přeteklém poháru trpělivosti, by člověk očekával, že vláda předloží soudu řadu argumentů a důkazů, které návrh na rozpuštění podporují.


Celý článek | Autor: Jakub Malinovský | Infomail | Tiskni

Z domova

* Rok Žáčkova ústavu

Vydáno dne 12. 02. 2009

Spravedlnost Ústav pro studium totalitních režimů oslavil své roční fungování. Je čas k prvnímu malému bilancování. Málokterý ústav (snad jen někdejší Bendův úřad snese srovnání) se spojil se jménem svého ředitele a personifikoval jako tento. Pavel Žáček a ÚSTR jedno jest, ať se to někomu líbí nebo nikoliv. Pro některé novináře, socialistické a komunistické (v obou případech pocházející z jednoho rudého hnízda) politiky se stal solí v jejich očích. Proto mu dávají přízvisko „kontroverzní“ a spojení se jménem jeho ředitele dávají výlučně do pejorativních konotací.

První rok života dítěte je ve znamení plenek a náchylnosti k dětským nemocem. Nevyhnul se jim ani Žáčkův ústav. Přesto je to doba naplněná usilovnou prací – za vše mluví kvalitně zpracovaný web ústavu, stohy zpřístupněných a zpracovaných archivních materiálů, desítky publikací, zorganizované konference, výstavy a pravidelné týdenní přednášky... Své čtenáře a abonenty si také našel časopis „Paměť a dějiny“.


Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Z domova

* Česká média v zajetí popíračů

Vydáno dne 11. 02. 2009

Biskup Williamson To, co česká média předvádějí v souvislosti s kauzou biskupa Richarda Williamsona a Kněžského bratrstva sv. Pia X. (FSSPX), je jen dalším důkazem toho, že jsou v náboženských otázkách dezorientováni přinejmenším tak, jak je v oblasti mravního života dezorientován jejich k denuncianství ochotný spolupracovník Martin C. Putna. Právě ten, spolu s Tomášem Halíkem a Ivanem Štampachem, jsou v orwellovsky laděném mediálním světě prezentováni jako odborníci na problematiku, o které čeští novináři až do 24. 1. neměli sebemenší povědomí. A, dlužno dodat, díky výše zmíněným odborníkům v principiální neznalosti reportovaného tématu zůstávají.

Nechci na svém blogu vést spor o oprávněnosti věroučných a teologických stanovisek (jiná než tato, např. politická či historická, FSSPX nezastává) Kněžského bratrstva sv. Pia X. a jejich kritiky koncilové nauky o Církvi, z níž vyplynuly „reformy“, devastující již čtvrté desetiletí Pánovu vinici. Zájemce o tuto problematiku odkazuji na jiné internetové stránky (např. www.stjoseph.cz), jejichž neúplný seznam je uveden v závěru tohoto příspěvku.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Z domova

* Rudý pokus o myšlenkový puč

Vydáno dne 28. 01. 2009

Komunista - sídlo KSČMČešti komunisté na to jdou slibně. Používají tradiční stalinistickou taktiku. Aneb kdo nedrží hubu a krok a zve bývalé politické vězně na besedy s žáky, ten je (neo)nacista.

Komunistům vadí, že semináře a přednášky o novodobých dějinách dělají ve školách různá antikomunistická sdružení a účastní se jich pamětníci z koncentračních táborů, nebo lidé, kteří byli přímými svědky některých osudových okamžiků s komunistickou vládou spjatých. A kteří komunisty pochopitelně nemilují.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Neví co mluví, pane rado. Je to kokainistka. (+video)

Vydáno dne 26. 01. 2009

Lejla Abbasová „Když mi bylo dvacet let, dělala jsem gogo tanečnici v pražském klubu Radost FX. Kokain a extáze? To tam takhle dělali všichni,“ řekla kdysi Lejla Abbasová, pravděpodobná nová česká mluvčí nejzbytečnějšího českého ministerstva, když získala kvalifikaci pro svou budoucí náročnou práci - vyhrála totiž konkurs na moderátorku televizního pořadu pro intelektuály s názvem Big Brother.

Lejla byla tehdy zamilovaná do kluka, který šňupal kokain nepřetržitě několik let. „Proto mi to připadalo úplně normální,“ svěřila se Lejla. A to lze pochopit, protože podílet se na chodu Kocábova ministerstva opravdu vyžaduje jistý druh speciálního lidského uvažování.

Kokain je droga, která je velmi oblíbená u mladých a bohatých lidí. Jejími hojnými uživateli je mnoho českých i světových bohatých a slavných osobností. Některé mají dokonce súdánský původ.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Časy se mění, symboly poroby zůstávají

Vydáno dne 11. 01. 2009

Kyvadlo Bylo to kouzlo nechtěného? Náhoda? Osud? Vizualizací českého převzetí předsednictví Evropské unie se k velkému údivu mnohých stalo pražské kyvadlo, místo proslulé především coby megalomanská socha Stalina, známá též coby fronta na maso. Co nám tím chtěl básník říci? Jaké je skryté poslání tohoto vzkazu? Bylo to myšleno vážně, že je Evropská unie kolosem na hliněných nohou, který čeká na své odstřelení? Může být! Že tento pokus o nemožné skončí v sutinách a bude zničen a zahuben samotnými staviteli? I toto se může stát! Že falešný kult bude odhalen a zavržen? Náznaky by tu byly a stateční nositelé pravdy také. Že by šlo o pokus, kterak Evropskou unii rozvrátit zevnitř a historicky zesměšnit před současníky i potomky? Z toho bych dnešní proevropsky patolízalskou vládu raději snad ani nepodezíral.

Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Z domova

* České pravici hrozí mitterandovská lekce

Vydáno dne 21. 12. 2008

Prorazit! Po kongresu Občanské demokratické strany se zdá být zase o krok pravděpodobné, že českou pravici v příštích parlamentních volbách čeká „mitterandovská facka“ a poté dlouhý pochod pouští.

Nikoli pro to, že by se naše nejsilnější „pravicová“ strana nedokázala vzpamatovat z odchodu Václava Klause, či že snad Pavel Bém představoval ztělesnění nějaké úžasné vize, ale právě díky tomu, že kongres vlastně prohlásil „nic se neděje, jedeme dál“. To v podstatě znamená jediné: potvrzení myšlenkové impotence české pravice, neschopnosti vlastní sebereflexe a v neposlední řadě křečovité ulpění na politice, která nemůže vyústit v nic jiného, než oranžovo(-rudou) bouři II.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Hnus

Vydáno dne 08. 12. 2008

Antifašisti Hnus. Těžko jiným slovem vystihnout manipulativní zpravodajství České televize o výtržnostech v Řecku. Jako srovnání lze použít zpravodajství téže televize o událostech v Janově a hned je názorně vidět tendenčnost a neprofesionalita ČT. Chovají-li se ,,nestandardně" sympatizanti pravice, jsou ihned onálepkováni jako ,,neonacisté", postupují-li desetinásobně agresivněji anarchisté, je o nich našim nejvlivnějším veřejnoprávním médiem informováno jako o ,,mladých lidech". Co s takovouhle televizí placenou z kapes nás všech?

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Janov 2008, bod zlomu

Vydáno dne 21. 11. 2008

I will be... Po pondělních (17.11.2008) událostech v Janově nezůstal ze zažitých stereotypů kámen na kameni. V prvé řadě se ukázalo, že již neplatí prosazované dogma mediálních manipulátorů, charakterizující nacionální aktivisty coby skupinu exotů, nemající žádnou podporu veřejnosti. Pochybnost takovýchto tvrzení již naznačily krajské a senátní volby, ve kterých zejména Dělnická strana výrazně posílila. Např. ve všech pěti volebních okrscích přímo v Janově jí dalo svůj hlas 105 občanů, tj. 9,915% zde žijících obyvatel. Dalo se tedy očekávat, že alespoň určitá část místních přijde stranu, kterou volili, na demonstraci na Mírové náměstí podpořit. Není tedy na místě překvapení médii preferovaných odborníků i ,,odborníků" z toho, kolik litvínovských a janovských obyvatel přišlo na demonstraci Dělnické strany.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Zelené srdce

Vydáno dne 11. 09. 2008

O právě proběhlém víkendu opět předvedli novináři veřejnoprávní ČT, jakou že barvu má jejich srdce. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale nepamatuji, kdy bylo u nás věnováno tolik vysílacího času rokování jedné politické strany. Na druhé straně však musím přiznat, že pro nás, kdož nemáme stranu se zeleným čtyřlístkem ve znaku příliš v lásce (osobně ji co do škodlivosti prosperitě země řadím i před komunisty - stačí vzpomenout na komplikace při výstavbě dálnice), bylo sledování teplického sněmu podobně vzrušující jako pro fanoušky Slávie utkání Sparty s Panathinaikosem. Tolik neschopnosti a opravdového diletantismu se jen tak někde nevidí. Předpokládám, že málokdo věnoval rokování Zelených celý uplynulý víkend, chtěl bych proto čtenáře, mající přístup k internetu, upozornit na vystoupení opilého delegáta Jana Šlechty (viz: ),

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Předvolební klip kandidáta do Senátu

Vydáno dne 11. 09. 2008

Patrně úplnou novinkou, a to nejen v Děčíně, předvolebního klání do senátu je dvanáctiminutový klip kandidáta za Právo a spravedlnost Miroslava Červenky, umístěný na serverech www.stream.cz - a www.youtube.com . Tento ryze amatérský pokus lze shlédnout po zadání kandidátova jména do okénka prohlížeče. V závěru klipu je umístěn i odkaz na kandidátovy webové stránky, na kterých lze nalézt i další informace jako životopis, publikované články, termíny besed s občany atd.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.