Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1956–1969

Vydáno dne 28. 10. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů a Ústav pro soudobé dějiny AV ČR si Vás dovolují pozvat na kolokvium Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1956–1969, které proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2013.

Místo konání: Ústav pro studium totalitních režimů, Siwiecova 2, Praha 3

Účastníci jsou žádáni o včasnou registraci.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Je pravým náboženstvím judaismus?

Vydáno dne 16. 10. 2013

Srdečně Vás zveme na další pokračování malého kurzu apologetiky, který pořádá MONOS o.s. ve spolupráci s Institutem sv. Josefa (ISJ). Kurz vede ředitel ISJ Mgr. Michal Semín. Téma přednášky: Je pravým náboženstvím judaismus?

Kurz proběhne v úterý 22. října 2013 v 18h v Centru pro rodinu, které se nalézá v areálu bývalé Fakultní nemocnice v Ostravě – Zábřehu v ulici Syllabova. Dnes je v areálu umístěna Ostravská univerzita – Lékařská fakulta


Link | Infomail | Tiskni

* Odvaha k životu

Vydáno dne 03. 10. 2013

21. října proběhne v Olomouci již V. pro-life pochod Odvaha k životu. Vychází se od Arcibiskupského náměstí v 16:30.

Link | Infomail | Tiskni

* Orelské setkání

Vydáno dne 03. 10. 2013

5.-6. října proběhne v Západních Čechách tradiční orelské setkání a pouť. V sobotu dopoledne začne v Domažlicích pochod (či cyklistiká jízda) Kozinovo krajem (start 8:00-10:00 z orlovny na náměstí Míru). V neděli pak bude v Plzni v kostele Panny Marie Růžencové P. Jan Gerndt celebrovat slavnou asistovanou poutní mši svatou ke cti Panny Marie Růžencové. Na Mši sv. bude vzpomenuto zesnulých a žijících orlů. Začátek mše ve 14:30. Nocovat možno v domažlické i plzeňské orlovně. Více informací na adrese standa.vejvar@volny.cz.

Link | Infomail | Tiskni

* 26. diskusní večer – O Kosovu se srbskými politiky

Vydáno dne 16. 09. 2013

Na začátek nového semestru a školního roku jsme pro vás připravili obzvláště zajímavý a zcela jedinečný diskusní večer. Je pro nás ctí, že naše pozvání přijali vrcholoví srbští politici z řad Srbské radikální strany, včetně předáka kosovských Srbů.

Ti nám budou přednášet o řadě důležitých témat týkajících se jak Srbska, tak i naší vlasti, celé Evropy a světa. Stěžejním bodem programu bude samozřejmě kosovská otázka, promluvíme si však i o politice a vlastenecké scéně v Srbsku.

Téma: O Kosovu se srbskými politiky

Datum a čas: 26. září 2013 v 19:00

Místo: centrum Brna

Členy delegace, jež nás bude provázet tímto diskusním večerem, budou nejvyšší funkcionáři Srbské radikální strany:

Zoran Krasić – místopředseda Srbské radikální strany, v letech 1998-2000 byl ministrem obchodu ve vládě Srbska. V letech 1992-2012 byl poslancem srbského parlamentu. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších politiků SRS. Zvonko Mihajlović – jeden z hlavních předáků kosovských Srbů, bývalý předseda srbské samosprávy v okresu Štrpce na jihu Kosova.

Svetislav Madjarević – předseda mládeže Srbské radikální strany

Marko Paunović – místopředseda mládeže Srbské radikální strany

Celá přednáška bude simultánně překládána do češtiny.

Upozorňujeme, že tentokrát neprobíhá diskusní večer na půdě univerzity, tudíž jsme početně limitováni. Po delší době tedy opět prosíme všechny zájemce, aby se nám přihlásili prostřednictvím e-mailu (cervenobili@yahoo.com), mobilu či sociální sítě Facebook.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška v Děčíně: Může socialismus fungovat?

Vydáno dne 15. 09. 2013

Přednáška Dominika Stroukala o socialismu a o tom, zda vůbec může v dnešní době fungovat.

Přednáška se uskuteční v hotelu Česká Koruna (Masarykovo náměstí), 19. září od 18:00

Všichni jste zváni!


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na výstavu Diktatura versus naděje

Vydáno dne 10. 09. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů, Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze si Vás dovolují pozvat na výstavu Diktatura versus naděje. Pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948–1989, uspořádanou u příležitosti Roku víry a 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje.

Výstava se koná pod záštitou Miloslava kardinála Vlka, emeritního arcibiskupa pražského, Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského, Václava Malého, světícího biskupa pražského a Jiřího Drahoše, předsedy Akademie věd České republiky.

Výstava bude pro veřejnost otevřena od 11. října do 28. listopadu 2013 v Mladotově domě na Pražském hradě (Vikářská ulice č. 37), denně od 10.00 do 16.00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T. podpořila ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží

Vydáno dne 03. 09. 2013

Akce D.O.S.T. podpořila ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží, který před nadcházejícím summitem skupiny G20 v ruském Petrohradu podepsalo více než sto křesťanských a konzervativních organizací z 33 států světa.

Prohlášení organizací z celého světa na podporu ruského federálního zákona na ochranu dětí před informacemi, ohrožujícími jejich zdraví a mravní vývoj

My, níže podepsaní, jsme vážně znepokojeni silnými útoky, jimž čelí Ruská federace v důsledku přijetí novely „zákona o ochraně dětí před informacemi, ohrožujícími jejich zdraví a rozvoj“, chránící nevinnost a mravní vývoj dětí zákazem propagace „netradičních sexuálních vztahů“ mezi nimi.

Zastáváme názor, že přirozená rodina, utvořená manželským svazkem mezi mužem a ženou, je základem každé lidské společnosti a jako taková má nárok na ochranu ze strany společnosti i státu. Tato výsada je uznána i mezinárodními smlouvami o lidských právech, včetně Všeobecné deklarace lidských práv OSN (čl. 16, 3). Každá iniciativa, narušující přirozenou rodinu, proto poškozuje společnost jako celek. Rovněž tvrdíme, že si děti zasluhují zvláštní ochranu z důvodu své nevinnosti a nevyspělosti. Považujeme za oprávněné, že tento ruský zákon ochraňuje nevinnost dětí i základní práva jejich rodičů, uznané mezinárodním právem a příslušnými smlouvami. Tímto novým zákonem Rusko chrání skutečná a všeobecně uznávaná lidská práva před uměle vytvořenými „hodnotami“, prosazenými pod nátlakem v mnoha moderních společnostech. Poukazujeme přitom na skutečnost, že pojmy „sexuální orientace“ a „genderová identita“ ve výše uvedených mezinárodních úmluvách obsaženy nejsou.

Požadujeme tedy, aby byla respektována svrchovanost ruského lidu, a obracíme se na všechny organizace a osoby, jež pociťují spoluodpovědnost za ochranu nevinnosti dětí a jejich práv, ochranu přirozené rodiny a rodičovských práv, aby se postavily na stranu Ruska, stejně jako Ukrajiny a Moldavska, na něž je v důsledku přijetí podobných norem vyvíjen obdobný nátlak.

Kompletní seznam signatářů zde


Link | Infomail | Tiskni

* Svatováclavská pouť 21. 9. 2013

Vydáno dne 02. 09. 2013

Stará Boleslav – ca. 12.30 hod. Mše sv.

Odchod do Staré Boleslavi od kostela ve Vinoři v 9.00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na filmovou přehlídku Proměny atentátu na Heydricha v Kině Aero

Vydáno dne 28. 08. 2013

Ve čtvrtek 29. srpna 2013 od 20.30 hod. se v Kině Aero (Biskupcova 31, 130 00, Praha 3) v rámci programu letní školy Rezistence v soudobých českých dějinách uskuteční filmová přehlídka věnovaná reflexím atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha nejen v české kinematografii.

Ukázky okomentují historici plk. PhDr. Eduard Stehlík a Mgr. Petr Kopal. Přehlídka je určená veřejnosti, vstup volný.


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro rodinu 2013

Vydáno dne 06. 08. 2013

Připomínáme, že v sobotu 17. srpna proběhne v Praze již IV. ročník Pochodu pro rodinu, který podporujeme a zveme na něj všechny naše příznivce. Pochod pod záštitou České biskupské konference, kardinála Mons. Dominika Duky, biskupa Mons. Ladislava Hučka a senátora Jiřího Čunka opět pořádají Mladí křesťanští demokraté a Hnutí pro život a je rovněž jednou z reakcí na plánovaný pochod příznivců LGBT komunity ( leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů), takzvaný „Prague Pride“.

Trasa letošního pochodu začne ve 12:30 v ulici U Obecního domu a povede přes Staroměstské náměstí a Karlův most až na Klárov, kde bude pochod ukončen. Po skončení pochodu bude v kostele u sv. Jiljí sloužena bohoslužba.


Link | Infomail | Tiskni

* Podpora Pochodu pro rodinu

Vydáno dne 05. 08. 2013

Akce D.O.S.T. vyjadřuje svou podporu Pochodu pro rodinu pořádnému Mladými křesťanskými demokraty (MKD) dne 17. srpna od 12.30 v ulici U Obecního domu v Praze a obrací se na své sympatizanty a signatáře Manifestu D.O.S.T., aby se akce zúčastnili a podpořili tak tradiční rodinné hodnoty. www.mladikd.cz - V Praze dne 1. srpna 2013

Mgr. Michal Semín, předseda;
Mgr. Petr Bahník, místopředseda


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na výstavu Diktatura versus naděje

Vydáno dne 22. 07. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů, Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Římskokatolická farnost na Velehradě si Vás dovolují pozvat na výstavu Diktatura versus naděje. Pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948–1989, uspořádanou u příležitosti Roku víry a 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje. Výstava se koná pod záštitou Miloslava kardinála Vlka, emeritního arcibiskupa pražského, Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského a Jiřího Drahoše, předsedy Akademie věd České republiky.

Výstava bude pro veřejnost otevřena od 2. července do 26. srpna 2013 v Kostele Zjevení Páně, zvaném Cyrilka, na Velehradě. Vstup je zdarma.


Link | Infomail | Tiskni

* XXV. diskusní večer – Syrský konflikt

Vydáno dne 12. 06. 2013

Dvacátá pátá přednáška spojená s debatou na téma syrský konflikt proběhne ve čtvrtek 27. 6. 2013 od 18:00 na Masarykově univerzitě (Komenského nám. 2) v učebně S11 v přízemí. Diskusní večer bude neobvyklý zejména tím, že spolu budou debatovat dva přednášející – Lic. Daniel Solis, LL.M. a Mgr. Josef Kraus.

Link | Infomail | Tiskni

* Sobotní procházka po brněnském okolí

Vydáno dne 06. 06. 2013

Červenobílí v sobotu pořádají menší výlet po krásách brněnského okolí. Nemůžeme slíbit všechno, ale můžeme nabídnout partu mladých lidí, kteří se společně vydají na cca desetikilometrovou procházku.

Pojď i ty protáhnout své tělo a vyčistit mysl!

Kdy? V sobotu 8. 6. 2013 v 10:00.

Kde? Startujeme z konečné šaliny č. 4, z Obřan.

Co s sebou? Nepromokavou bundu, pevné boty a dobrou náladu.

V případě zájmu nás můžete kontaktovat: 774 147 693


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.