Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* PF 2014

Vydáno dne 31. 12. 2013

Národní myšlenka přeje svým čtenářům a příznivcům vše nejlepší do nového roku 2014.

Link | Infomail | Tiskni

* Stránky archivu vysílání české redakce Rádia Vatikán (1950–1992)

Vydáno dne 26. 12. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů připravil u příležitosti 66. výročí zahájení pravidelného českého vysílání Vatikánského rozhlasu velmi hodnotný dárek. Jedná se o internetovou publikaci textového archivu psané podoby českého vysílání z dob komunistické totality.

Po dohodě s Rádiem Vatikán provedl Ústav pro studium totality digitalizaci více než 70 tisíc stran textu zachycujících každodenní vysílání od roku 1950 do roku 1992 a zveřejnil je na svých internetových stránkách. A třebaže se archivní texty roku 1949 a dvou měsíců roku 1963 nedochovaly, je zpřístupnění tohoto toku medializovaných dějin významným počinem, který prospěje obci historiků i společenské paměti. Nelze než co nejvřeleji poděkovat všem, kteří se o to přičinili. Trvalý odkaz na tento archiv najdou zájemci na hlavní internetové stránce české sekce Vatikánského rozhlasu.


Link | Infomail | Tiskni

* XIII. ročník Zimní university Vlastenecké Fronty

Vydáno dne 08. 12. 2013

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na druhou přednášku XIII. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita. Na přednášku jste srdečně zváni jak Vy, tak i Vaši přátelé či známí.

14. prosince 2013

Charta 77

Disident, politický vězeň a antikomunista Jiří Wolf se v přednášce zaměří na tzv. šlechtu Charty, která peníze určené na podporu politických vězňů a jejich rodin ve velkém propíjela, projídala na slavnostech chartistické šlechty a rozhazovala a navíc se o ně dělila s režimem napůl. Dále se v přednášce zaměří na poměry po tzv. Sametové revoluci, kdy skuteční bojovníci proti totalitě nedostali nic.

Přednáška se bude konat v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha 1.


Link | Infomail | Tiskni

* Diskusní večer: Pronásledování církve komunismem

Vydáno dne 19. 11. 2013

Srdečně vás zveme na 27. Červenobílý diskusní večer, jenž se uskuteční ve středu 27. listopadu. Již podruhé přijal pozvání přednášet církevní historik PhDr. Radomír Malý, tentokrát na téma Pronásledování Církve komunismem.

Téma: Pronásledování Církve komunistickou ideologií
Datum a čas: 27. listopadu 2013 v 19:30
Místo: Filozofická fakulta MU, Arne Nováka 1, učebna C14.
Přednášející: PhDr. Radomír Malý, církevní historik, pedagog a publicista, signatář Charty 77.

Přednášející se bude věnovat především pronásledování Církve komunistickým režimem v Rusku (po bolševické revoluci), Mexiku, Španělsku a Československu.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Rudolf Beran – oběť komunistické msty

Vydáno dne 31. 10. 2013

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na první přednášku již XIII. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita. O životě předsedy agrární strany Rudolfa Berana promluví vydavatel knihy o jeho životě Rostislav Janošík a její autor a současný funkcionář obnovené Agrární strany Jaroslav Burianec.

Přednáška se koná v rámci vydání knihy o Rudolfu Beranovi. Zájemci si budou moci knihu na přednášce zakoupit.

Název přednášky: Rudolf Beran – oběť komunistické msty
Datum a čas: 16. listopadu 2013, 14:00
Místo konání: Revoluční 5, Praha 1

Přednášející:

Rostislav Janošík – vydavatel knihy o R. Beranovi
Jaroslav Burianec – funkcionář Republikánské strany zemědělského a malorolnického lidu a autor knihy o R. Beranovi.

Na přednášku jste srdečně zváni jak Vy, tak i Vaši přátelé či známí.


Link | Infomail | Tiskni

* Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1956–1969

Vydáno dne 28. 10. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů a Ústav pro soudobé dějiny AV ČR si Vás dovolují pozvat na kolokvium Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1956–1969, které proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2013.

Místo konání: Ústav pro studium totalitních režimů, Siwiecova 2, Praha 3

Účastníci jsou žádáni o včasnou registraci.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Je pravým náboženstvím judaismus?

Vydáno dne 16. 10. 2013

Srdečně Vás zveme na další pokračování malého kurzu apologetiky, který pořádá MONOS o.s. ve spolupráci s Institutem sv. Josefa (ISJ). Kurz vede ředitel ISJ Mgr. Michal Semín. Téma přednášky: Je pravým náboženstvím judaismus?

Kurz proběhne v úterý 22. října 2013 v 18h v Centru pro rodinu, které se nalézá v areálu bývalé Fakultní nemocnice v Ostravě – Zábřehu v ulici Syllabova. Dnes je v areálu umístěna Ostravská univerzita – Lékařská fakulta


Link | Infomail | Tiskni

* Odvaha k životu

Vydáno dne 03. 10. 2013

21. října proběhne v Olomouci již V. pro-life pochod Odvaha k životu. Vychází se od Arcibiskupského náměstí v 16:30.

Link | Infomail | Tiskni

* Orelské setkání

Vydáno dne 03. 10. 2013

5.-6. října proběhne v Západních Čechách tradiční orelské setkání a pouť. V sobotu dopoledne začne v Domažlicích pochod (či cyklistiká jízda) Kozinovo krajem (start 8:00-10:00 z orlovny na náměstí Míru). V neděli pak bude v Plzni v kostele Panny Marie Růžencové P. Jan Gerndt celebrovat slavnou asistovanou poutní mši svatou ke cti Panny Marie Růžencové. Na Mši sv. bude vzpomenuto zesnulých a žijících orlů. Začátek mše ve 14:30. Nocovat možno v domažlické i plzeňské orlovně. Více informací na adrese standa.vejvar@volny.cz.

Link | Infomail | Tiskni

* 26. diskusní večer – O Kosovu se srbskými politiky

Vydáno dne 16. 09. 2013

Na začátek nového semestru a školního roku jsme pro vás připravili obzvláště zajímavý a zcela jedinečný diskusní večer. Je pro nás ctí, že naše pozvání přijali vrcholoví srbští politici z řad Srbské radikální strany, včetně předáka kosovských Srbů.

Ti nám budou přednášet o řadě důležitých témat týkajících se jak Srbska, tak i naší vlasti, celé Evropy a světa. Stěžejním bodem programu bude samozřejmě kosovská otázka, promluvíme si však i o politice a vlastenecké scéně v Srbsku.

Téma: O Kosovu se srbskými politiky

Datum a čas: 26. září 2013 v 19:00

Místo: centrum Brna

Členy delegace, jež nás bude provázet tímto diskusním večerem, budou nejvyšší funkcionáři Srbské radikální strany:

Zoran Krasić – místopředseda Srbské radikální strany, v letech 1998-2000 byl ministrem obchodu ve vládě Srbska. V letech 1992-2012 byl poslancem srbského parlamentu. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších politiků SRS. Zvonko Mihajlović – jeden z hlavních předáků kosovských Srbů, bývalý předseda srbské samosprávy v okresu Štrpce na jihu Kosova.

Svetislav Madjarević – předseda mládeže Srbské radikální strany

Marko Paunović – místopředseda mládeže Srbské radikální strany

Celá přednáška bude simultánně překládána do češtiny.

Upozorňujeme, že tentokrát neprobíhá diskusní večer na půdě univerzity, tudíž jsme početně limitováni. Po delší době tedy opět prosíme všechny zájemce, aby se nám přihlásili prostřednictvím e-mailu (cervenobili@yahoo.com), mobilu či sociální sítě Facebook.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška v Děčíně: Může socialismus fungovat?

Vydáno dne 15. 09. 2013

Přednáška Dominika Stroukala o socialismu a o tom, zda vůbec může v dnešní době fungovat.

Přednáška se uskuteční v hotelu Česká Koruna (Masarykovo náměstí), 19. září od 18:00

Všichni jste zváni!


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na výstavu Diktatura versus naděje

Vydáno dne 10. 09. 2013

Ústav pro studium totalitních režimů, Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze si Vás dovolují pozvat na výstavu Diktatura versus naděje. Pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948–1989, uspořádanou u příležitosti Roku víry a 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje.

Výstava se koná pod záštitou Miloslava kardinála Vlka, emeritního arcibiskupa pražského, Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského, Václava Malého, světícího biskupa pražského a Jiřího Drahoše, předsedy Akademie věd České republiky.

Výstava bude pro veřejnost otevřena od 11. října do 28. listopadu 2013 v Mladotově domě na Pražském hradě (Vikářská ulice č. 37), denně od 10.00 do 16.00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T. podpořila ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží

Vydáno dne 03. 09. 2013

Akce D.O.S.T. podpořila ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží, který před nadcházejícím summitem skupiny G20 v ruském Petrohradu podepsalo více než sto křesťanských a konzervativních organizací z 33 států světa.

Prohlášení organizací z celého světa na podporu ruského federálního zákona na ochranu dětí před informacemi, ohrožujícími jejich zdraví a mravní vývoj

My, níže podepsaní, jsme vážně znepokojeni silnými útoky, jimž čelí Ruská federace v důsledku přijetí novely „zákona o ochraně dětí před informacemi, ohrožujícími jejich zdraví a rozvoj“, chránící nevinnost a mravní vývoj dětí zákazem propagace „netradičních sexuálních vztahů“ mezi nimi.

Zastáváme názor, že přirozená rodina, utvořená manželským svazkem mezi mužem a ženou, je základem každé lidské společnosti a jako taková má nárok na ochranu ze strany společnosti i státu. Tato výsada je uznána i mezinárodními smlouvami o lidských právech, včetně Všeobecné deklarace lidských práv OSN (čl. 16, 3). Každá iniciativa, narušující přirozenou rodinu, proto poškozuje společnost jako celek. Rovněž tvrdíme, že si děti zasluhují zvláštní ochranu z důvodu své nevinnosti a nevyspělosti. Považujeme za oprávněné, že tento ruský zákon ochraňuje nevinnost dětí i základní práva jejich rodičů, uznané mezinárodním právem a příslušnými smlouvami. Tímto novým zákonem Rusko chrání skutečná a všeobecně uznávaná lidská práva před uměle vytvořenými „hodnotami“, prosazenými pod nátlakem v mnoha moderních společnostech. Poukazujeme přitom na skutečnost, že pojmy „sexuální orientace“ a „genderová identita“ ve výše uvedených mezinárodních úmluvách obsaženy nejsou.

Požadujeme tedy, aby byla respektována svrchovanost ruského lidu, a obracíme se na všechny organizace a osoby, jež pociťují spoluodpovědnost za ochranu nevinnosti dětí a jejich práv, ochranu přirozené rodiny a rodičovských práv, aby se postavily na stranu Ruska, stejně jako Ukrajiny a Moldavska, na něž je v důsledku přijetí podobných norem vyvíjen obdobný nátlak.

Kompletní seznam signatářů zde


Link | Infomail | Tiskni

* Svatováclavská pouť 21. 9. 2013

Vydáno dne 02. 09. 2013

Stará Boleslav – ca. 12.30 hod. Mše sv.

Odchod do Staré Boleslavi od kostela ve Vinoři v 9.00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na filmovou přehlídku Proměny atentátu na Heydricha v Kině Aero

Vydáno dne 28. 08. 2013

Ve čtvrtek 29. srpna 2013 od 20.30 hod. se v Kině Aero (Biskupcova 31, 130 00, Praha 3) v rámci programu letní školy Rezistence v soudobých českých dějinách uskuteční filmová přehlídka věnovaná reflexím atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha nejen v české kinematografii.

Ukázky okomentují historici plk. PhDr. Eduard Stehlík a Mgr. Petr Kopal. Přehlídka je určená veřejnosti, vstup volný.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.