Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 171 nalezených)

* Miroslav Mareš jako Sibyla kumská

Vydáno dne 11. 09. 2011

"Noční můrou je pro něj nikoliv další z demonstrací, na které si nikdo z radikalizovaných místních nedovolí před zraky policie páchat násilnosti na Romech, ale spíš noční nájezd extremistů na některý z domů obývaných Romy. Co by se dělo po takovém útoku, nedokáže Mareš odhadnout."

Mašek, Petr: Na akci proti Romům se zatýkalo: nedrážit, prosí policii odborník. Parlamentní listy, 5.9. 2011

Zní to téměř jako snaha připravit veřejnost na eventualitu nějaké násilné akce, s níž se jakoby již předem počítá - že bychom se dočkali nějaké případné policejní provokace ve stylu babického případu z 50. let, která by vhodně posloužila coby zdůvodnění zvýšených represivních opatření proti nespokojeným občanům... pardon, extrémistům... promiňte, neonacistům...?


Link | Infomail | Tiskni

* Policejní slovník cizích slov: dnes si vysvětlíme oxymóron

Vydáno dne 04. 09. 2011

Policie zadržela také mladou ženu, která před televizní kamerou předváděla tričko s nápisem Oživte Hitlera, na základě záznamu z kamery ji policie později zadržela a je podezřelá z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. "Během sobotního odpoledne ji kriminalisté opět v tomto tričku zahlédli v davu a pořádková policie ženu předvedla. Za tento trestný čin jí hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," popsala (krajská policejní mluvčí) Hrubešová.

Novinky.cz


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Stanovisko Národní myšlenky k výrokům pana Tomáše Jarolíma

Vydáno dne 23. 08. 2011

V Praze – Holešovicích, dne 23. srpna 2011

Pan Tomáš Jarolím, místopředseda politické strany Věci veřejné, dne 23. srpna 2011 dle svých slov „osobně podal podnět panu ministrovi vnitra, aby zahájil správní řízení na zrušení periodika Národní myšlenka.“

Časopis Národní myšlenka je vydáván naším občanským sdružením téhož jména, proto cítíme povinnost se k tvrzení pana Jarolíma stručně vyjádřit.

Na prvém místě je nutno uvést, že český právní řád žádné správní ani jiné řízení vedoucí ke zrušení registrace periodického tisku nezná. Dle tiskového zákona ministerstvo kultury (tedy ne vnitra, jak se mylně domnívá pan Jarolím) vede evidenci periodického tisku a jednotlivým periodikům přiděluje evidenční číslo. Postup, kterým by ministerstvo kultury nebo kterýkoliv jiný orgán veřejné správy mohl „zrušit periodikum“, není ani tímto, ani žádným jiným zákonem upraven.

S ohledem na základní ústavní zásadu, jejíž existence zřejmě panu Jarolímovi není známa, že státní moc lze uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon, je tedy možno v tomto bodě uzavřít, že pokud právní řád žádnému orgánu vykonávajícímu státní moc nedává pravomoc rušit periodika, tak to žádný orgán státní moci dělat nemůže.

Vzhledem k tomu, že pan Jarolím svoji denunciaci údajně měl směřovat ministru vnitra, je možné, že nesměřovala ke zrušení periodika Národní myšlenka, ale k rozpuštění občanského sdružení Národní myšlenka. Chápeme, že nad takto jemné rozlišení – ministerstvo vnitra nebo ministerstvo kultury, občanské sdružení nebo časopis – jsou naši vrcholní političtí představitelé povzneseni, a proto se vyjádříme i k této variantě.

Zřejmě pana místopředsedu zklameme, ale ani ministerstvo vnitra nemůže ve správním řízení občanské sdružení automaticky zrušit. Dle zákona o sdružování občanů je ministerstvo vnitra v případě, kdy zjistí, že občanské sdružení vyvíjí činnost, která je v rozporu se zákonem, povinno dané sdružení vyzvat, aby od takové činnosti upustilo. Pouze v případě, kdy sdružení v protiprávní činnosti pokračuje, je může ministerstvo rozpustit.

Jsme opravdu upřímně zvědaví na to, jaký krok a v jaké věci pan Jarolím podnikl, a zda vůbec, a uvítali bychom, kdyby to mohl nám i ostatní veřejnosti blíže vysvětlit. Z jeho shora citovaného vyjádření bohužel vyplývá pouze to, že český právní řád je pro něj zcela neznámým prostředím.

Jan Maloušek
předseda o. s. Národní myšlenka

Alexandr Bátora
šéfredaktor revue Národní myšlenka


Link | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Odvolejte kádrováka Schwarzenberga

Vydáno dne 20. 08. 2011

Otevřený dopis premiéru Nečasovi.

„Jste-li demokrat, odvolejte z vlády kádrováka Schwarzenberga.“

Vážený pane premiére,

s velkým znepokojením jsem si dnes, v sobotu 20. srpna, v předvečer výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, přečetla v deníku Právo rozhovor s místopředsedou a ministrem zahraničí Vaší vlády, předsedou koaliční strany TOP 09, Karlem Schwarzenbergem na téma Ladislav Bátora. Pominu neuvěřitelné výroky o pedofilním řediteli v dívčí škole či o sponzoringu protialkoholní léčebny výrobcem destilátů. Co ale pominout nelze, je kádrování úředníků podle jejich názorů.

Pokud nejste s výroky ministra Schwarzenberga seznámen, tak cituji: „Jde o to, aby člověk s jeho názory (L. Bátora) nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc.“ Jistě si vzpomínáte, pane premiére, že podobně posílali předrevoluční komunisté lidi pro jejich názory do kotelen nebo k lopatě. Karel Schwarzenberg dále uvedl: „Považuji za opravdu mimořádné, že vládní krize začne kvůli někomu, jehož názory se vymykají všem demokratickým postojům.“ Připomínám, že to byli totalitní vládci, kteří vyhlašovali, které názory jsou ty normální, tedy správné. A občany, kteří měli názor jiný, označovali za ztroskotance a zaprodance. Doporučovali jim v lepším případě emigraci, v horším jim zařizovali pobyt v uranových dolech.

Vážený pane premiére,

chci se Vás zeptat, zda uvedená slova, neuvěřitelným způsobem kádrující lidi pro jejich názory, jsou oficiální politikou v administrativě Vaší vlády. Chci věřit tomu, že Česká republika je pod vaším vedením ještě demokratickou zemí, kde jsou úředníci zaměstnáváni podle své kvalifikace, vzdělání a schopností, nikoliv podle stranické příslušnosti či osobních názorů. Pokud tomu tak je, věřím, že nebudete ve své vládě tolerovat ministra, který v rozporu se všemi principy svobodné demokratické společnosti upírá lidem základní lidské právo a chce přidělovat místa ve vládní administrativě na základě kádrování jejich osobních názorů. Pokud jste muž na svém místě, očekávám, že předložíte prezidentu republiky návrh na odvolání ministra zahraničí.

S pozdravem

Jana Bobošíková,

předsedkyně SUVERENITY - SBB


Link | Infomail | Tiskni

* Otevřený dopis členů TOP 09 vedení strany na obhajobu Ladislava Bátory

Vydáno dne 19. 08. 2011

Vážený pane předsedo, vážený pane místopředsedo, vážení pánové ministři, věřte, že pro člena politické strany není lehké obracet se na její vedení s kritikou. Pro konzervativce, kterými se cítíme být, je to těžké dvojnásob, protože známe význam slov jako hierarchie a loajalita. Avšak do strany TOP 09 nás přivedly její konzervativně pravicové ideje, jimiž se cítíme vázáni více, než autoritou vůdců. Proto se na Vás v tuto chvíli obracíme formou otevřeného listu, kterým chceme vyjádřit protest vůči Vašemu postupu v mediálně vykonstruované „kauze Bátora“.

Odchod ministrů TOP 09 ze středečního jednání vlády byl ukázkou politiky, která naší straně hodně nesluší. Chtěli jsme vnášet do českého veřejného prostoru více politické kultury, místo toho jsme zabředli do papouškování ideologických klišé a do teatrálních gest.

Ochota riskovat v současné ekonomické situaci pád pravicové vlády v České republice kvůli výroku jednoho ministerského úředníka, a to výroku, kterým reagoval na urážky vlastní osoby, (a který byl navíc uveden jen v diskusi na Facebooku), je projevem zarážející nezodpovědnosti a krátkozrakosti, se kterou nemůžeme souhlasit. Takováto politika naši stranu poškozuje víc, než si nyní myslíte.

Dne 18.8. 2011

Petr Boštička – člen MO TOP 09 Kladno, Mgr. Ivo Švajner – člen MO TOP 09 Kladno, Milan Babuka – člen MO TOP 09 Kladno


Link | Infomail | Tiskni

* Ctirad Mašín o Václavu Havlovi

Vydáno dne 16. 08. 2011

"To byl kretén pěstovanej estébákama. Lidi ho dneska obdivujou, ale byla to loutka komunistická. Vždyť on byl jednohlasně zvolen komunistama. Už to by mělo lidem něco říct. (...) Skončil jsem s ním, když na otázku, proč komunistickou stranu nezrušil, řekl, že neudělala to, co ta ruská."

Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* Otevřený dopis premiérovi

Vydáno dne 29. 07. 2011

DOST Vážený pane premiére Nečasi, vážení členové české vlády,

dne 22. července 2011 Vám aktivista Ondřej Cakl ze sdružení „Tolerance a občanská společnost“ poslal otevřený dopis žádající odvolání ministra školství Josefa Dobeše kvůli tomu, že si za poradce vybral Ladislava Bátoru, kterého obviňuje z extrémismu. Text uvedeného dopisu je zarážející, a to nejen zjevnou stylistickou neobratností svého autora či četností mluvnických chyb a stylistických prohřešků, ale zejména svým nenávistným obsahem a histriónskou domýšlivostí. Proto je nám téměř trapné, že se na Vás nyní musíme formou otevřeného dopisu obrátit také my. Bohužel nám však nic jiného nezbývá, neboť doktor Ladislav Bátora je dlouholetým předsedou našeho občanského sdružení Akce D.O.S.T. a útoky na něj se dotýkají rovněž cti a dobrého jména našeho sdružení i všech signatářů Manifestu D.O.S.T.


Celý článek | Autor: Petr Bahník | Infomail | Tiskni

* Válka s mloky

Vydáno dne 25. 07. 2011

Otázka zní: Je a byl kdy člověk vůbec schopen štěstí? Člověk jistě, jako každý živoucí tvor, ale lidstvo nikoliv. Celé neštěstí člověka je v tom, že byl nucen se stát lidstvem, nebo že se jím stal příliš pozdě, kdy byl už nenapravitelně diferencován v národy, rasy, víry stavy a třídy, v bohaté a chudé, ve vzdělané a nevzdělané, v panující a porobené. Nažeňte do jednoho stáda koně, vlky, ovce a kočky, lišky a srnce, medvědy a kozy, zamkněte je do jedné ohrady a přinuťte je žít v tom nesmyslném houfu, jejž nazvete Společenský řád, a dodržovat společná pravidla, bude to nešťastné, nespokojené, fatálně rozklížené stádo, ve kterém se ani jeden boží tvor nebude cítit jako doma.

Link | Infomail | Tiskni

* Odpověď kosovského Srba

Vydáno dne 20. 07. 2011

Takto odpověděl kosovský Srb na otázku, proč odmítl nabízený azyl v Kanadě: "Mám pocit, že kdybych odešel, nemohl bych pálit a pít svou rakiji, uhodit své dítě, manželka by mě mohla zažalovat, že jsem ji znásilnil potom, co se s ní vyspím, a z mých dětí by se stali buzeranti. Ne, takový život opravdu nechci."

Link | Infomail | Tiskni

* Už mu zase šlápli na ocásek

Vydáno dne 13. 07. 2011

"Zajímalo by mne, jak si Josef Dobeš představuje, že Ladislav Bátora jako šéf personálního uplatní svoje neofašistické názory v oblasti personalistiky. Jestli tam bude vybírat lidi, kteří budou z čistější rasy, nebo jestli bude personálně zohledňovat svou ideologii."

Vyjádření Ondřeje Lišky k jmenování L. Bátory personálním ředitelem MŠMT


Link | Infomail | Tiskni

* Z internetové tvořivosti

Vydáno dne 20. 06. 2011

Nemá-li pravičák rád zbraně, nekupuje je.
Nemá-li levičák rád zbraně, chce je zakázat.

Když je pravičák vegetarián, nejí maso.
Když je levičák vegetarián, dělá povstání proti živočišným proteinům.

Když je pravičák buzík, užívá v klidu svého života.
Když je levičák buzík, požaduje od společnosti, aby ho respektovala.

Když pravičák přijde o práci, přemýšlí, jak by se z této situace dostal.
Když přijde o práci levičák, stěžuje si na diskriminaci.

Když se pravičákovi nelíbí televizní diskuse, tak tu televizi vypne.
Když se levičákovi nelíbí televizní diskuse, chce ty idioty, co v televizi vykládají nesmysly zažalovat.

Když je pravičák nevěřící, tak nechodí ani do kostela, ani do synagogy, ani do mešity.
Když je levičák nevěřící, tak chce zakázat, aby se na veřejnosti objevovaly jakékoli symboly Boha, víry a jakéhokoli náboženství.

Když je pravičák nemocný, jde k doktorovi, koupí si léky a bere je.
Když je levičák nemocný, apeluje na národní solidaritu.

Je-li na tom ekonomika špatně, uvědomí si pravičák, že je třeba vyhrnout rukávy a začít něco dělat.
Je-li na tom ekonomika špatně, hořekuje levičák a nadává na zlé zaměstnavatele, kteří si cpou kapsy, okrádají zemi a on zaměstnanec je oběť.

Pravičák, co dočetl tyto řádky, pošle je dál.
Levičák, co dočetl tyto řádky je rozhodně dál nepošle.


Link | Infomail | Tiskni

* Sólo pro demoliberální paranoiu

Vydáno dne 18. 06. 2011

Velmistrův proslov u památníku byl stručný. "Vítám vás na dnešním náboženském, radostném setkání. Proč radostném? Protože se velmistrovi narodila dcera," řekl. Nakolik šlo o kryptogram odkazující na to, že v ten den slavil svátek Adolf, vědí nejspíš jen členové Řádu.

Idnes: Extremisté v Krupce testovali, co jim projde pod maskou ozubeného Řádu, 18. 6. 2011


Link | Infomail | Tiskni

* Nová vlna se starým obsahem aneb Hledej deset rozdílů

Vydáno dne 31. 05. 2011

Primitivní texty spojené s primitivní hudbou, odporné šaty, provokující chování, oplzlá gesta, odmítání všeho normálního, barvení vlasů na zeleno, na modro, na růžovo, tetování hákových křížů, malování barevných pásů na obličej apod. to byl výsledek, který tato vlna přinesla. Nepříliš estetický a velmi často šokující i občany kapitalistických zemí, ale stále lepší, než aby mládež bojovala proti společnosti, která ji do bídy a beznaděje uvrhla. Protože "punkové" a jejich hudba v mnohém překročili "meze" únosnosti i pro kapitalistickou společnost a vymkli se svým podněcovatelům z kontroly, bylo třeba uvést vše na "pravou" míru. Místo tzv. punk roku je šířena a propagována tzv. nová vlna, která se pokouší vrátit rock k původní hudební dokonalosti. Využívá se k tomu moderní techniky a klasických hudebních projevů a nástrojů. Hudba se mění, ale životní filosofie, kterou "nová" vlna rocku propaguje, zůstává stejná. V novém hávu je mládeži předkládán starý obsah.
(...)
S oblečením si v ničem nezadává úroveň hudby a textů. Jednotvárné, opakující se melodie (pokud se tak dá mnohadecibelový zvuk vůbec nazvat) doprovázející texty, za jejichž autory by bylo možné považovat spíše chovance psychiatrických léčeben, než lidi, kteří se vydávají za "umělce". Bohužel, věc je složitější a vážnější. Texty, v nichž se např. opakují "důmyslná" slova "kaťa, paťa, haťa" (Pražský výběr), nebo se pět minut vyřvává "Bejby, bejby, dej mi kadilak", či "hipi, hipi, šejk" (Letadlo), nebo vulgární text "má špinavá záda, nepije, nesolí, nekouří, ale má to ráda", či píseň s názvem Pal vodsuď, hajzle (Jasná Páka), nebo "náš pán je král, má jméno heroin" (Bronz), vypadající jako výplod chorého mozku, jsou ve skutečnosti výrazem nihilismu a cynismu, hluboké nekulturnosti a ideologických přístupů, které jsou socialistické společnosti zcela cizí.
(...)
"Hudba", již jsme věnovali pozornost, není v široké škále naší zábavné hudby ani převažující, ani určující. Je okrajovým jevem, ale přesto jevem, který nelze přehlížet a mlčet k němu. Naše mladá generace žije v podmínkách životních a sociálních jistot a ve své většině se také na vytváření těchto podmínek, na výstavbě naší společnosti, aktivně podílí. Proto má také právo, aby její vědomí nebylo otravováno tím, co se za kulturu či umění pouze vydává, ale skutečným kulturním hodnotám je na hony vzdálené.

Tribuna, 1983

Nový způsob, jak o sobě dát vědět, a to pořádně hlasitě, objevili čeští neonacisté. Zejména v Ostravě, ale i některých dalších městech, začali budit veřejné pohoršení divokým tancem na rytmickou elektronickou hudbu. Videa z těchto pečlivě naplánovaných akcí v minulých dnech zaplavila internet.
(...)
V jednom případě skupinu tanečníků vykázali strážníci dokonce z rušného kruhového objezdu, uprostřed kterého několik minut tančili a zapalovali dýmovnice. V Ostravě-Porubě je zase vyvedla ochranka z obchodního domu, kde svým zběsilým tancem děsili zákazníky. Podle odborníků na extremismus přitom není hardbass, který jako hudební styl vznikl v Nizozemsku a nyní se k němu začali hlásit radikálové ve východní Evropě, jen nevinnou zábavou, ale nese v sobě i skrytou ultrapravicovou symboliku.
(...)
Provokativní tanec v ulicích, který je v ostravském podání označován také jako chacharbass, totiž není výmyslem českých neonacistů. „Inspirace přišla z Ruska, kde je hardbass v poslední době velmi populární. Hromadný tanec, doprovázený razantními pohyby, symbolizuje dominanci a semknutost krajní pravice a má mít zastrašující účinky na nepřátele,“ řekl Právu odborník na ultrapravicová hnutí Miroslav Mareš.

Právo, 31.5.2011


Link | Infomail | Tiskni

Ostatní

* O katovi

Vydáno dne 30. 04. 2011

de Maistre Bůh k tomu, aby lidé vládli lidem, přinejmenším navenek, svěřil vládcům nejvyšší výsadu trestání zločinu, a zde především jsou jeho zástupci. […]

Z oné hrozné výsady […] vyplývá nutnost člověka, jenž za zločiny vyměřuje tresty uložené lidskou spravedlností. A vskutku, takového člověka nacházíme všude, byť nikterak nedokážeme vysvětlit, čím to je, neboť rozum v lidské přirozenosti neodrývá žádný popud, který by mohl vést k výběru tohoto povolání.

Připouštím, pánové, že jste až příliš uvykli úvahám, a proto vás nikdy nenapadlo zamyslet se nad katem.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.