Dnešní datum: 15. 07. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 623 nalezených)

Uvahy

* Fair play? Hahaha, naivkové.

Vydáno dne 01. 11. 2000

Události nedávné doby v naší kopané, a nejen v ní, mne natolik popudily, že jsem se odhodlal se k nim veřejně vyjádři, neboť se domnívám, že pouze hlas veřejnosti může trochu připomenout oněm nabubřelým páprdům v čele našeho i evropského svazu nejpopulárnějšího sportu, že v demokratické společnosti existuje vždy nebezpečí veřejného upozornění na jejich nečisté praktiky.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Ještě že vás máme, páni novináři…

Vydáno dne 01. 11. 2000

Díky vám se můžeme dozvědět spoustu zaručených informací. Tak například to, že násilí, které propuklo při MMF v Praze, bylo vlastně prací tajných policistů, kteří v davu pokojných demonstrantů pracovali jako provokatéři.

Celý článek | Autor: Jakub Košíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Rudá hrozba

Vydáno dne 01. 05. 1999

V roce 1917 bolševici uchvátili pomocí vlády sovětů moc v Rusku. Ačkoli o ni museli ještě téměř tři roky bojovat, na tom, že jsou u vesla, to již nic nezměnilo. Zároveň ovšem chtěli revoluci exportovat do válkou rozvrácené Evropy a vytvořit světový sovětský stát dělníků a rolníků. Byla to obrovská rudá síla, která jako krvavá vlna zalila náš kontinent. Tehdy ovšem národy, zdá se, nebyly ještě pro revoluci připraveny; kořeny tradice a morálky byly zapuštěny v hodnotách minulých staletí příliš silně. A tak se rudá revoluce tehdy rozbila o odhodlání a bodáky Freikorps, Horthyho honvédů, polských, rumunských a českých vojáků za pomoci bílých gardistů na Rusi. I samo sovětské Rusko se, byť po řadě desetiletí, zhroutilo. Sice ne díky „kontrarevoluci“, ale hospodářsky, ale zhroutilo.

Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je zač se omlouvat?

Vydáno dne 01. 02. 1999

V nedávné době proběhla v tisku zpráva o tom, že se skupina křesťanů vydala po stopách křížových výprav do Svaté země. Touto poutí chtěli požádat židovský a islámský svět o odpuštění. O odpuštění nejen jednotlivých, konkrétních nepravostí, které se za křížových výprav udály, ale i za samotnou existenci křížových výprav.

Celý článek | Autor: Richard Hercik | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Krev a půda

Vydáno dne 01. 01. 1999

Je zřejmé, že národ není jen společenstvím krve - tedy původu a příbuznosti, ale také půdy - společného prostorového, státního, kulturního, dějinného a politického vývoje. (Dobrým příkladem jsou Srbové a Chorvati, kteří jsou si rasově - tedy krví - velmi blízcí, avšak kultura, náboženství a dějiny je od sebe ostře oddělují.) Obě tyto složky se podílejí na formování národa a nelze je od sebe oddělit, aniž bychom zničili národ. Společenství krve lze zničit těžko - snad jen vyvražděním národa. Jiné je to s půdou - životní území národa lze hospodářsky, kulturně či fakticky kolonisovat, domácí obyvatelstvo lze i vystěhovat. Dějiny nám nabízejí dostatek příkladů. O katastrofálních dopadech na národ nemůže být pochyb; kolikrát došlo i k zániku národních kmenů.

Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Protinázor

Vydáno dne 01. 12. 1998

Vyšlo v Národní myšlence v prosinci 1998


Tak jako v minulém čísle si dovoluji zatěžovat pozornost čtenářů Národní myšlenky článkem, jehož jediným cílem je vyjádřit nesouhlas s jiným článkem uveřejněným v našem časopise. Možná je to nezvyklé a zarážející, snad tak ale budou zajímavým způsobem popsány různé světonázory a pohledy na skutečnost, které panují nejen v kolektivu autorů Národní myšlenky.

Tentokrát se poměrně zásadní spor rozhořel okolo článku Jen my sami. Je zde zcela správně kritizována politika a levicí propagovaná morálka, která vedla k mnoha porážkám a současnému kritickému ohrožení našeho českého národa.


Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* O kopané trochu jinak

Vydáno dne 01. 12. 1998

Vyšlo v Národní myšlence v prosinci 1998


Dovolte, abych několika slovy vzpomněl na letošní mistrovství světa ve fotbale ve Francii. Chorvaté vybojovali historické třetí místo. Bez nadsázky se o nich dozvěděl celý svět. Ač se to může zdát směšné, jistě to pozitivně ovlivnilo také politické a hospodářské zájmy jejich státu. Ovšem fanoušci slavili prostě proto, že vyhráli. Ale Lidové noviny, tento strážce demokracie a liberalismu, vidí vše jinak. Vždyť fanoušci mávali národními vlajkami, kde je na trikoloře chorvatský historický znak (červenobílá šachovnice). Nepoužíval jej snad i Pavelič? A nezapomínejme, že v Chorvatsku se platí kunou a tu přece rovněž zavedli ustašovci! Podtrženo, sečteno: Chorvaté jsou odporní agresivní fašističtí nacionalisté! Pozor! Chorvatskému velvyslanci v Praze to ovšem nedalo. K jeho cti budiž řečeno, že je velmi diplomatický a nepřipomněl nám prostřednictvím své reakce v Lidových novinách naše fašistické záchvěvy po návratu našeho mužstva z Eura 96, nebo zlatých hochů" z Nagana 98. Pouze uvedl na pravou míru historii státního znaku a měny ve své zemi.


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* O národní hrdosti

Vydáno dne 01. 12. 1998

Vyšlo v Národní myšlence v prosinci 1998


Již hodně času uplynulo od napsání tohoto článku, již hodně vody ve Vltavě proteklo od památného dne 22. 2. 1998, kdy jsme ve finále olympijského turnaje v hokeji porazili Rusko 1:0 Nadšení lidí v celé republice neznalo mezí. Všichni byli namačkáni již od brzkých ranních hodin v restauracích či na náměstích u velkoplošných obrazovek, anebo také u úplně malých televizorů. A všude se slavilo. Byla to krása, nádhera. Všude plno českých vlajek, radosti, soudržnosti.


Celý článek | Autor: Tomáš Ehrlich | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.