Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* Hájek při debatě provokoval: Pravice už neexistuje

Vydáno dne 15. 12. 2010

DOST Občanské sdružení Akce D.O.S.T. pořádalo diskuzní večer o budoucnosti pravice. Mezi přednášejícími nechyběl hradní vicekancléř Petr Hájek.

V debatě "Hovory na pravici", kterou moderoval předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora, vystoupil vedle Hájka i poradce premiéra Petra Nečase a ředitel Občanského institutu Roman Joch, ředitel Institutu sv. Josefa Michal Semín a redaktor serveru Prvnizpravy.cz Adam B. Bartoš.

Pondělní debatu v sále ČSVTS si vyslechla zhruba stovka posluchačů, mezi nimi například lídr Suverenity Jana Bobošíková či předseda Svobodných Petr Mach.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Vari, Pehe, zemský škůdce!

Vydáno dne 25. 10. 2010

Pehe 3Na pátek 22. října svolal Jiří Pehe tiskovou konferenci k příležitosti vydání knihy "Klaus, portrét politika ve dvaceti obrazech". Protože také Peheho názory dlouhodobě formují a formulují generální linii tak zvané Pravdy a Lásky, rozhodl se výbor Akce D.O.S.T., že před bar Krásný ztráty, kde se konference konala, vyšle komorní delegaci, která nejen Jiřímu Pehemu připomene, že ne všichni s jeho léta trvajícím protistátním a protinárodním mudrováním souhlasí.

Vystoupení Akce D.O.S.T. vzbudilo pozornost všech účastníků konference a mnoha kolemjdoucích zahraničních turistů, kterým Ladislav Bátora, Petr Bahník, František Červenka a Alexandr Bátora na četná požádání ochotně překládali do italštiny, němčiny či angličtiny heslo "Vari, Pehe, zemský škůdce" a objasňovali jeho význam. Ve svěžím podzimním větru vlály v Náprstkově ulici také obvyklé prapory Akce D.O.S.T. a její místopředseda Petr Bahník oživil hodinku slávy p. Peheho dvěma žertovnými kresbami, což zaznamenala i některá média (viz například www.prvnizpravy.cz - „Zemský škůdce" Pehe představil knihu o Klausovi ).


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* "Zemský škůdce" Pehe představil knihu o Klausovi

Vydáno dne 25. 10. 2010

PeheV baru Krásný ztráty v pátek politolog Jiří Pehe představoval svou nejnovější knihu. Jmenuje se ´Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech´ a vykresluje rok po roce dvě desetiletí politické kariéry současného prezidenta republiky.

„Za dvacet let působení Václava Klause v politice, nejvýznamnějšího politika polistopadové éry, o něm nevznikla žádná kritická studie. Dlouho jsem váhal, zda to mám psát právě já, ale pak jsem se do toho pustil i z takového osobního zájmu,“ vysvětlil pro redakci Prvnizpravy.cz politolog, který patří k nejhlasitějším prezidentovým kritikům.

Na Hradě nejnovější dílko ještě nečetli, ale nic si z něho nedělají. Je to zvláštní, že knihu o Klausovi sepíše člověk, který s Klausem ani jednou v životě přímo nemluvil, komentuje to pouze nejmenovaný zdroj z prezidentova okolí.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Protijochovská opozice není jednotná a panikaří

Vydáno dne 07. 09. 2010

Tydlitátová Když vyšlo najevo, že si premiér Petr Nečas vybral jako jednoho ze svých poradců ředitele Občanského institutu Romana Jocha, na levici se vzedmula vlna nevole.

Netrvala ale dlouho a levicová uskupení a osobnosti se mezi sebou začaly hádat - důvodem jsou názorové rozdíly, které mezi nimi panují v jiných politických otázkách.

"Roman Joch stojí na zcela protichůdném břehu než já, zastává názory, které jsou v příkrém rozporu s mými ideály a jeho argumentaci považuji za demagogickou. Zcela chápu, že jeho zvolení za poradce v oblasti lidských práv lze pokládat pouze za výsměch a provokaci, za demonstraci moci a síly vítězů voleb. Nesouhlasím s ní a domnívám se, že přispěje k další demoralizaci společnosti," nechala se například slyšet Věra Tydlitátová, šéfka Ligy proti antisemitismu.

Přesto ale nechce podepisovat "protijochovskou" petici, která nedávno vznikla. "Mezi iniciátory a signatáři petice jsou lidé, s nimiž jsem ve stejném rozporu jako s panem Jochem. Jsou to ultralevicoví aktivisté vystupující proti státu Izrael, antisemité podporující islamistický terorismus, brojící proti našim spojencům a proti závazkům, které ze spojenectví vyplývají (umístění radarové stanice u nás), a příznivci komunistických diktatur," tvrdí Tydlitátová.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* VĚRA TYDLITÁTOVÁ – Golda Meierová dneška

Vydáno dne 23. 08. 2010

Tydlitátová V době, kdy se médii přetřásá hrdinství či nehrdinství těch či oněch účastníků třetího odboje, chtěl bych obrátit pozornost ctěných čtenářů k jinému hrdinovi, který stále žije mezi námi.

Dost možná hrdinovi, který – s trochou nadsázky – je průkopníkem čtvrtého odboje. Čtvrtého odboje proti neonacismu, který v českých zemích pomalu a plíživě roztahuje své kořeny a kořínky.

Je skromný a asi by se přízvisku „hrdina“ bránil. Pro mne ale hrdinou je a zůstane.

A protože jde o něžné pohlaví, tedy – hrdinkou.

Statečná žena, která bdí nad demokracií v dnešní z kloubů vymknuté době. Žena, která by měla být vyznamenána, nebo alespoň navržena na vyznamenání, byť by ho sama ve své skromnosti zcela jistě odmítla. Žena s velkým smyslem pro spravedlnost, žena, která je postrachem všech totalitářů a lidí libujících si v nedemokratických idejích.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Nečas kritizuje příručku sexuální výchovy

Vydáno dne 06. 08. 2010

Manipulace Ministerský předseda Petr Nečas i další politici ODS vyjadřují znepokojení nad novou příručkou sexuální výchovy ve školách.

Příručka sexuální výchovy vzbuzuje na veřejnosti protichůdné reakce. Kromě zodpovědných rodičů se proti příručce vyslovili i někteří politici.

Nečas nejenže odmítá příručku, ale i sexuální výchovu na škole jako takovou.

"Nejsem zastáncem sexuální výchovy ve školách," řekl v reakci pro server ParlamentniListy.cz.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Projev premiéra Nečase na pohřbu Milana Paumera

Vydáno dne 06. 08. 2010

Milan Paumer Milan Paumer pro mě byl a zůstává člověkem odvážným a rovným a to i v situaci, kdy právě takový postoj znamenal reálné ohrožení.

Nečelil abstraktní akademické hrozbě, ale zcela reálnému nebezpečí pronásledování, fyzického útlaku, věznění a dokonce i smrti. Reálná historická fakta o obětech pracovních táborů, komunistických vězení i lidí zastřelených na útěku to jasně dokládají.

Rozhodnutí Milana Paumera vzepřít se nesvobodě a opustit život v totalitě mělo charakter hrdinského rozhodnutí v tom dobrém slova smyslu.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Milan Paumer a odbojová skupina bratří Mašínů

Vydáno dne 30. 07. 2010

Milan Paumer Ve čtvrtek 22. července zemřel v Praze ve věku 79 let Milan Paumer, příslušník československého protikomunistického odboje a jeden z členů legendární odbojové skupiny bratří Mašínů.

Milan Paumer se narodil 7. dubna 1931 v Kolíně, ale od dětství žil v Poděbradech. Zde se seznámil se syny Josefa Mašína (zakládajícího člena odbojové organizace Obrana národa a člena zpravodajské a diverzní skupiny Tři Králové, kterého nacisti popravili 30. června 1942), Ctiradem a Josefem. Rodina Mašínova byla totiž v roce 1940 vystěhována z pražského bytu a přestěhovala se právě do Poděbrad.

Bratři Mašínové, kteří si byli vědomi, že rodinná tradice zavazuje, se na začátku 50. let snažila navázat na odbojovou činnost svého otce Josefa. Jejich skupina provedla několik sabotážních akcí a rovněž si chtěli opatřit zbraně a peníze. Při těchto akcí byli zabiti dva příslušníci SNB a jeden pokladník, člen Lidových milicí. Prvního příslušníka SNB zastřelili 13. září 1951 v Chlumci nad Cidlinou při přepadení stanice SNB za účelem získání zbraní. Akce se bohužel nezdařila a tak si 28. září 1951 vytipovali pro přepadení stanici v Čelákovicích. V tomto případě byli již úspěšní a zbraně získali. Esenbák si ale jednotlivé členy skupiny po celou dobu pozorně prohlížel. Aby později nemohl podat jejich přesný popis, tak ho svázaného Ctirad uspal chloroformem a nožem usmrtil. 2. srpna 1952 přepadli vůz vezoucí výplaty pro zaměstnance do Hedvíkova. Člen Lidových milici vytáhl zbraň na neozbrojeného Josefa Mašína. Ten se na něj vrhl a v nastalé potyčce byl člen LM zastřelen svou vlastní zbraní. Zbývající členové posádky byli přivázání v lese ke stromům.


Celý článek | Autor: Martin Kadlečík | Infomail | Tiskni

Z domova

* Dělníci vs. véčkaři: Nás zakázali, ABL nevadí?

Vydáno dne 30. 07. 2010

Dělnická strana Představitelé zakázané Dělnické strany kritizují Věci veřejné. Podivují se, že státu nevadí spojení strany a soukromé firmy.

"Když letos v únoru Nejvyšší správní soud v Brně rozpustil Dělnickou stranu, jedním z jeho argumentů byla činnost Ochranných sborů DS. Plno řečí o tom, jak jsme nebezpeční, že naše monitorovací hlídky složené ze studentů a učňů ohrožují demokracii a další nesmysly," napsal šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela.

"Zatímco DS byla s velkým humbukem zakázána, zcela mimo zájem médií, BIS, protiextremistického oddělení policie atd., se jedna bezpečnostní agentura pečlivě připravovala na převzetí moci v České republice. Její šéf a majitel Vít Bárta to napsal počátkem roku ve firemním bulletinu ABL dostatečně srozumitelně: Jsem mezi politiky a snažím se získávat státní zakázky… Srozumitelné i pro děti, ne však pro ministerstvo vnitra, plně vytížené bojem proti nebezpečným samolepkám a tetování adolescentů," stěžuje si šéfredaktor.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Suverenita už má kandidáta, do Senátu vyšle Bátoru

Vydáno dne 15. 06. 2010

Ladislav Bátora Blok Suverenita Jany Bobošíkové nelení a vybírá kandidáty do podzimních senátních voleb. V Praze bude za stranu kandidovat konzervativec Ladislav Bátora.

Předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T., publicista, politolog, odpůrce Lisabonské smlouvy a velký kritik nejen levicových, ale i neokonzervativních myšlenek bude podle informací serveru Prvnizpravy.cz kandidovat v senátních volbách za stranu Jany Bobošíkové jako nezávislý.

"Ano, je to pravda. Kandidátem Suverenity bude pan Ladislav Bátora, donedávna člen republikového výboru Svobodných, který kvůli tomu ze strany Svobodných vystoupil," řekla pro Prvnizpravy.cz Jana Bobošíková.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Spolupráce Strany svobodných občanů a Práva a spravedlnost

Vydáno dne 03. 06. 2010

SSO V tomto článku bych chtěl v prvé části stručně vylíčit, co se stalo, že jsem byl Stranou svobodných občanů (SSO) po dohodě se stranou Právo a spravedlnost (PaS) odstraněn z kandidátní listiny SSO pro Prahu. Podrobnosti si může čtenář dohledat v článcích, na které odkazuji v poznámkách pod čarou. V druhé části se pak zamýšlím nad vhodností a omezeními spolupráce mezi těmito dvěma politickými stranami. Níže popsané události mně přiměly, abych v ní reflektoval svůj omyl, kterého jsem se dopustil, když jsem bez kritického přezkoumání kompatibility politických programů obou těchto stran přijal nabídku, abych byl uveden na kandidátce SSO jako osoba navržená PaS. Program PaS byl a je mi velmi blízký, ale nezamyslel jsem se nad tím, co vše pomíjí mlčením. Ve svém textu kritizuji PaS, ale záměrně neuvádím jména konkrétních osob (kromě citace jednoho veřejného prohlášení) z této politické strany, protože nechci a ani nedovedu posoudit míru jejich podílu na celé záležitosti. To ponechávám na jejich svědomí před Bohem.

Celý článek | Autor: Michal Kretschmer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Slovo k voličům

Vydáno dne 26. 05. 2010

SSO Milí čtenáři, občané, voliči, dovoluji si Vás oslovit krátkou úvahou o letošních volbách.
Celý článek | Autor: Petr Bahník | Infomail | Tiskni

Z domova

* Pozitivní dojmy vyhrají volby!

Vydáno dne 20. 05. 2010

TOP 09 Ne každý se dívá na volby jako na souboj ODS a ČSSD. Obzvláště letos to není jen souboj dvou velkých stran. Jistý vstup do sněmovny mají mimo ODS a ČSSD ještě komunisté. Jinak je vše otevřené. Máme tu nalevo ale i napravo dvě alternativy. Bobošíková se Zemanem a Schwarzenberg s Johnem. To může přilákat voliče a lze letos očekávat vyšší volební účast. Řekněme přes 60 procent oprávněných voličů. Čím vyšší účast, tím zajímavější výsledek voleb. V této chvíli mají jisté všichni jen své skalní voliče. Ostatní je v rukou těch, co se rozhodnou na poslední chvíli, zda vůbec k volbám jít a koho volit.

Nelze spoléhat na „průzkumy“. V nich mají TOP 09 a VV vstup do parlamentu zaručen a to mnohdy poněkud neskromně. SPO Zemanovci již méně a Suverenitě Jany Bobošíkové voliči dveře do parlamentních lavic patrně zabouchnou těsně před nosem. Opakuje se podobný model jako před loňskými volbami do EU. Tehdy měla Suverenita blok Jany Bobošíkové v průzkumech 1,2 % a vzápětí dostali 4,26 %!


Celý článek | Autor: Milan Tobiáš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Na webu je seznam konzervativců určených k likvidaci

Vydáno dne 15. 05. 2010

Antifa Na několika facebookových skupinách se objevil seznam pravicových politiků, novinářů a publicistů, se kterými má být po volbách zúčtováno.

Seznam pravicových politiků a veřejně činných osob se objevil poprvé na facebookové skupině "Antifa" a také na facebooku "Zelená Levice". Ta sama sebe charakterizuje jako radikální environmentální ekosocialistickou a anarchistickou stranu.

Tentýž seznam je možné najít i na facebooku příznivců Václava Havla. "Pane prezidente, věřím, že budete na naší straně v boji proti těmto fašounům!!! Antifa!!!," píše autor seznamu.

Svůj soupis umístil i na stránky "Jsem pro adopci dětí homosexuály", "Iniciativa Ne rasismu", "Antifa" a na další facebookové profily.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Banky do rukou duchovenstva?

Vydáno dne 04. 05. 2010

Peníze Mám před sebou dokument rady ČBK Justitia et Pax k nadcházejícím volbám, podepsaný J.E. biskupem mons. Václavem Malým a nevěřím vlastním očím. Od r. 1990 se biskupové systematicky bránili zaujmout před volbami výraznější stanovisko morálního charakteru z obavy před "vměšováním se do politiky" - a teď se biskup Malý zcela nepokrytě jménem České biskupské konference, podpořen plzeňským J.E. mons. Františkem Radkovským, jak bylo možno poslechnout si v televizi, vyjadřuje k tak ryze politickým a finančním otázkám, jako je státní dluh. Tím spíše si zaslouží pochvalu a ocenění olomoucký arcibiskup J.E. mons. Jan Graubner, který se jako předseda ČBK od dokumentu jasně distancoval.

Proč je dokument Justitia et Pax špatný? Z jednoduchého a přitom zřetelného důvodu: Přesahuje totiž svoji kompetenci, která spočívá v duchovní a etické rovině, nikoli v úseku ryze technického řešení problematiky narůstání státního dluhu. Toto bylo jasné už ve středověku a je zbytečné zde citovat pasáže ze sv. Tomáše Akvinského nebo Jana ze Salisbury. Středověká Christianitas velice přesně rozlišovala mezi kompetencí duchovenstva a kompetencí světských vladařů. Jako historik neznám žádný dokument, v němž by papež nebo biskup v éře Christianitas "řešil" otázku panovníkova dluhu a veřejné pokladny. Poslání duchovních osob spočívalo pouze v tom, aby upozorňovali na hříchy v této rovině, tj. na rozkrádání, plýtvání penězi a vysoké úroky. Technické záležitosti s tím spojené přenechávala církevní autorita světské moci, neboť jen ona byla kompetentní k jejich řešení, nikoli duchovenstvo.


Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.