Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* Červenobílá noc

Vydáno dne 01. 10. 2014

Tímto srdečně zveme všechny přátele a příznivce na letošní večírek k příležitosti 4. výročí založení našeho patristického studentského hnutí. Červenobílá noc proběhne v úterý 7. října od 18:30 v Clubu Alembiq.

Naše redakce pro vás letos připravila opravdu bohatý program:

V příjemné atmosféře nejprve proběhne uvítání redaktorů navrátivších se z humanitární mise na Kosovu, jíž se jako součást Evropské fronty solidarity pro Kosovo právě účastní. Redaktoři shrnou závěry z letošní mise solidarity se srbským lidem a podělí se o zajímavé zážitky z cest. Kromě výkladu máme přislíbeno i promítání fotografií, které přednášku jistě obohatí.

Následně se poohlédneme za uplynulým rokem, krátce vzpomeneme proběhnuvší projekty a představíme několik očekávaných diskusních večerů, turistických výletů a dalších připravovaných akcí. Rovněž lépe osvětlíme již provizorně spuštěný projekt naší (prozatím pouze prezenční) čítárny.

Příjemnou částí programu bude slavnostní přípitek na zdar a dlouhý život našeho Červenobílého hnutí.

Po přípitku přijde na řadu zábava. Kromě vždy dostupné čítárny a možnosti zakoupení zboží z našeho obchodu je rovněž zajištěno občerstvení, alko i nealko nápoje, stolní hry a řada dalších podnětů k všeobecné veselosti.

Těm z vás, kteří Club Alembiq ještě neměli tu čest navštívit, připomínáme adresu: Údolní 46, Brno (zvonek Alembiq)

Těšíme se na vaši účast!


Link | Infomail | Tiskni

* Seminář k 70. výročí Varšavského povstání

Vydáno dne 08. 09. 2014

Ústav pro studium totalitních režimů zve na seminář Varšavské povstání 1944: Akce Bouře a sovětizace Polska, který se uskuteční ve čtvrtek 18. září 2014 od 17 hodin v budově ÚSTR, Siwiecova 2, Praha 3.

Jako přednášející vystoupí historici David Svoboda, Libor Svoboda a Pavel Zeman z Ústavu pro studium totalitních režimů.


Link | Infomail | Tiskni

* Konference Církev za totality – lidé a místa

Vydáno dne 04. 09. 2014

Kanonie premonstrátů Teplá a Ústav pro studium totalitních režimů pořádají u příležitosti 100. výročí narození opata Heřmana Josefa Tyla konferenci Církev za totality – lidé a místa, která se bude konat ve dnech 4. – 5. září 2014 v Klášteře Teplá. Zájemci o pasivní účast se mohou hlásit na knihovna@klastertepla.cz.

Link | Infomail | Tiskni

* Rajhradský klášter za prvních opatů

Vydáno dne 04. 09. 2014

Ve středu 10. září se ve videokonferenční místnosti Moravské zemské knihovny uskuteční přednáška nazvaná Rajhradský klášter za prvních opatů. O počátcích benediktinského kláštera v Rajhradě bude hovořit Mgr. Lucie Heilandová.

Název přednášky: Rajhradský klášter za prvních opatů

Datum a čas: 10. 9. 2014 od 18:00.

Místo konání: Videkonferenční místnost ve 4. patře MZK v Brně.

Vstupné je zdarma.


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro rodinu 2014

Vydáno dne 05. 08. 2014

Mladí křesťanští demokraté s podporou Hnutí pro život ČR pořádají v sobotu dne 16. 8. 2014 každoroční Pochod pro rodinu. "Cílem této akce je poukázat na současný stav v naší společnosti, kdy zájmy tradiční rodiny nejsou dostatečně hájeny a to i v kontextu rozličných snah o uzákonění adopcí homosexuálními páry," říká předseda MKD Petr Jurčík. Záštitu nad letošním ročníkem převzal místopředseda Vlády ČR Pavel Bělobrádek a poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Trasa letošního Pochodu povede od 12:30 z rohu ulic Washingtonova a Politických vězňů a bude zakončena v kostele sv. Jiljí, kde bude následovat bohoslužba. Bližší kontakt na e-mailu tajemnik@mladikd.cz nebo tel. 731 005 076 (Jan Gregor, místopředseda MKD)


Link | Infomail | Tiskni

* nově přednáškové a administrativní prostory Červenobílých v Clubu Alembiq

Vydáno dne 17. 07. 2014

Vážení přátelé, příznivci, kolegové, dámy a pánové,

s velkou radostí Vám oznamujeme, že od tohoto vyhlášení má vlastenecké studentské hnutí Červenobílí, za vydatné pomoci přátel z Délského potápěče, k dispozici prostory Clubu Alembiq na Údolní 46 v Brně.

Zároveň vás upozorňujeme na nové úřední hodiny našeho spolku, které jsou každé úterý od 18 – 21 hodin na výše uvedené adrese.

Prostory budou sloužit k pořádání přednášek, diskusních, literárních a hudebních večerů, ale i přátelského neformálního setkávání našich příznivců a redaktorů. Rovněž zde budete mít možnost zakoupit zboží z našeho obchodu (sídlo slouží také jako výdejní místo pro nakupující přes internet) nebo si vypůjčit unikátní knižní tituly.

V této souvislosti vás zveme na úvodní posezení, které má symbolicky zahájit další etapu existence našeho vlasteneckého studentského spolku. Bude se jednat o malou oslavu při drobném občerstvení ve středu 23. 7. 2014 od 18:30. Přijďte se pobavit se zajímavými lidmi.

Úvodní posezení v Clubu Alembiq

Kdy: středa 23. 7. v 18:30

Kde: Club Alembiq, Údolní 46, Brno (zvonek Alembiq)


Link | Infomail | Tiskni

* Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1970–1989

Vydáno dne 23. 06. 2014

Pozvánka na kolokvium Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1970–1989 (Praha, ÚSTR, 26.06.2014)

Kolokvium se bude zabývat analýzou postupu Komunistické strany Československa vůči nekomunistickým politickým stranám v období let 1970–1989. Pozornost se zaměří jak na analýzu tzv. normalizačního období, na komunistickou taktiku vůči stranám v rámci Národní fronty, tak na mocenský postup Komunistické strany Československa proti politickým subjektům včetně represivních zásahů mimo rámec Národní fronty (formování a činnosti opozičního hnutí, činnost čs. exilu).

Termín: 26. června 2014, 09.00–14.30

Místo konání: Ústav pro studium totalitních režimů, Praha – velká zasedací místnost (1. patro)

Pořadatelé: Ústav pro studium totalitních režimů, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.

Všechny zájemce o účast prosíme o registraci na emailu anna.macourkova@ustrcr.cz


Link | Infomail | Tiskni

* XXXIV. diskusní večer: I. světová válka a její odkaz

Vydáno dne 17. 06. 2014

Letos si připomeneme sté výročí vypuknutí Velké války, jež byla do té doby nejhorším konfliktem, který lidstvo poznalo. Tato válka měla zásadní význam nejen pro světové dějiny, ale i pro osudy našeho národa.

Jedná se o dosud nejhorší válku, která zasáhla náš národ. Na rozdíl od druhé světové války totiž do zákopů první války museli nastoupit všichni čeští muži. Celkem v ní bojovalo na jeden a půl milionu Čechů. Více než 100 000 našich pradědů tak vykrvácelo na bojištích. Celkem v této válce zemřelo neuvěřitelných patnáct milionů lidí.

Především my, mladí vlastenci, bychom si měli toto významné výročí připomínat. Krom tradičního a jistě důležitého položení květin k pomníkům, jsme se rozhodli uctít památku padlých a připomenout si hrdinské činy předků také během nadcházející přednášky, která bude věnována právě I. světové válce a jejímu odkazu pro dnešek.

V přednášce se zaměříme hlavně na málo známé a opomíjené skutečnosti. Budeme mluvit o příkladném hrdinství evropských národů, jež tehdy bojovaly s nadšením a nesmírnou obětavostí. To platí o obou stranách fronty. Dotkneme se příčin vypuknutí války a zaměříme se samozřejmě na tehdejší osudy a zápasy našeho národa. Připomeneme si obdivuhodnou chrabrost a slavné činy českých vojáků.

Důležitá bude také paralela tehdejší doby s naší současností. Vedle řady zásadních rozdílů najdeme totiž i mnoho až zarážejících podobností, obzvlášť v geopolitické rovině. Zamyslíme se nad tím, zdali nám opět hrozí vypuknutí světového válečného konfliktu. Na závěr proběhne jako již tradičně zajímavá diskuse k daným tématům. Přednáška se bude konat symbolicky dva dny před stým výročím sarajevského atentátu, jenž se stal záminkou pro rozpoutání války.

Přijďte společně s námi zavzpomínat na tyto smutné, avšak zároveň slavné kapitoly českých i evropských dějin. Je třeba připomínat si naše proslulé hrdiny. Naši pradědové, kteří tehdy trpěli, krváceli a umírali v blátivých zákopech a strašlivých bitvách, si to jistě zaslouží. Máme vůči nim povinnost si toto velké výročí připomenout!

Datum a místo a konání: Čtvrtek 26. června od 18 hodin v restauraci U Heligonky, Radlas 5.


Link | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T.: Třinácté Hovory na pravici

Vydáno dne 22. 05. 2014

Týden po volbách Českou republiku opět po čase navštíví britský politolog John Laughland, aby se spolu s námi účastnil povolebního diskusního večera Hovorů na pravici, kde se pokusí zhodnotit výsledky voleb do Evropského parlamentu v jednotlivých zemích z euroskeptické perspektivy. Druhým hostem povolební diskuse bude šéfredaktor internetového magazínu Protiproud, Petr Hájek.

Srdečně si Vás dovolujeme na avizované Hovory na pravici XIII pozvat.

Hovory se ukuteční 2. června od 18 hod. v Praze na Novotného lávce č. 5.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Vzpomínka na Dr. Karla Kramáře

Vydáno dne 22. 05. 2014

Karel KramářV neděli, dne 18. května, se sešli v kryptě kaple pravoslavné církve na Olšanských hřbitovech občané, aby uctili památku prvního ministerského předsedy JUDr. Karla Kramáře, který zde odpočívá společně se svou ženou Naděždou Nikolajevnou. Pietní akt zahájila RNDr. Jindřiška Fikarová položením květin k společném hrobu manželů Kramářových. Mgr. Jan Skácel se ve svém následném vystoupení zabýval nejen jeho životními osudy, ale i situací, ve které se Kramář nacházel, jeho rychlým politickým vzestupem, ideou Novoslovanství, jeho zatčením, procesem, ve kterém byl spolu s dalšími třemi odsouzen k trestu smrti, posléze slavným návratem i jeho postupným odchodem z nejvyšších míst našeho politického života, přičemž zdůraznil i lidskou stránku tohoto vůdčího představitele československého nacionálního konzervativizmu. Předseda dnes obnovené Národní demokracie, Adam B. Bartoš, pak vyzdvihl osobnost našeho prvního předsedy vlády, kterého označil za nejvzdělanějšího politika naší historie, obrovského vizionáře, který se ve svých předpovědích nikdy nemýlil. Nicméně všechna jeho varování nebyla nikdy vyslyšena. Na závěr pak slíbil, že on i dnešní členové obnovené strany Kramářovy ideály nikdy nezradí. Pietní akt byl zakončen motlitbou

Celý článek | Autor: Martin Kadlečík | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Dějiny mše svaté také v Brně

Vydáno dne 19. 05. 2014

Katolická organizace Una Voce uspořádala minulý týden v Olomouci přednášku PhDr. Radomíra Malého na téma Dějiny mše svaté od apoštolů po současnost. O stejném tématu bude Dr. Malý přednášet také v Brně u Minoritů, a to již ve středu 28. května.

Link | Infomail | Tiskni

* Vzpomínka na Karla Kramáře

Vydáno dne 15. 05. 2014

Pietní akt připomínající 77. výročí úmrtí 1. československého premiéra a politika JUDr. Karla Kramáře (27. 12. 1960 - 26. 5. 1937) proběhne tuto neděli 18. května 2014 na pražských Olšanských hřbitovech v pravoslavné kapli - místě posledního odpočinku manželů Kramářových. Sraz účastníků v 11:15 hod. u vchodu na hřbitov.

Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Století valčíku a polky

Vydáno dne 28. 04. 2014

Národní muzeum prodloužilo až do 5. května výstavu Století valčíku a polky z proběhlého cyklu Monarchie.

Anotace k výstavě:

Výstava znějící v rytmu dvou proslulých tanců představí taneční a hudební unikáty, jako originální rukopis nejslavnější světové polky českého původu Škoda lásky Jaromíra Vejvody nebo autograf polky z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Interaktivní a zábavná výstava zasvětí návštěvníky do taje tance nejen za časů císaře pána, představí honosnou plesovou módu, společenská pravidla nebo co se k tanci hrálo v Praze, Vídni, na venkově i ve městech. A bude se i tančit!


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod: 24. května v 15:00

Vydáno dne 28. 04. 2014

Celosvětový pochod proti korporaci Monsanto a jejich geneticky modifikovaným organismům (GMO) míří do Prahy! Přidejte se prosím i Vy, jakožto uvědomělí spotřebitelé, a Ukažte tak, že v Česku GMO NECHCEME! Prostestní pochod se sejde na náměstí Republiky a odtud půjdeme k Ministerstvu zemědělství.

Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na Svatojiřský pochod

Vydáno dne 22. 04. 2014

Srdečně zveme všechny naše čtenáře a příznivce na Svatojiřský pochod „za obnovu českého státu“, který proběhne již tuto sobotu.

Na setkání, které započne ve 14:00 na Jungmannově náměstí v Praze, zvou pořadatelé z Akce D.O.S.T. Průvod se následně vydá směrem na Pražský hrad, kde bude položen věnec u pomníku sv. Jiří.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.