Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* nově přednáškové a administrativní prostory Červenobílých v Clubu Alembiq

Vydáno dne 17. 07. 2014

Vážení přátelé, příznivci, kolegové, dámy a pánové,

s velkou radostí Vám oznamujeme, že od tohoto vyhlášení má vlastenecké studentské hnutí Červenobílí, za vydatné pomoci přátel z Délského potápěče, k dispozici prostory Clubu Alembiq na Údolní 46 v Brně.

Zároveň vás upozorňujeme na nové úřední hodiny našeho spolku, které jsou každé úterý od 18 – 21 hodin na výše uvedené adrese.

Prostory budou sloužit k pořádání přednášek, diskusních, literárních a hudebních večerů, ale i přátelského neformálního setkávání našich příznivců a redaktorů. Rovněž zde budete mít možnost zakoupit zboží z našeho obchodu (sídlo slouží také jako výdejní místo pro nakupující přes internet) nebo si vypůjčit unikátní knižní tituly.

V této souvislosti vás zveme na úvodní posezení, které má symbolicky zahájit další etapu existence našeho vlasteneckého studentského spolku. Bude se jednat o malou oslavu při drobném občerstvení ve středu 23. 7. 2014 od 18:30. Přijďte se pobavit se zajímavými lidmi.

Úvodní posezení v Clubu Alembiq

Kdy: středa 23. 7. v 18:30

Kde: Club Alembiq, Údolní 46, Brno (zvonek Alembiq)


Link | Infomail | Tiskni

* Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1970–1989

Vydáno dne 23. 06. 2014

Pozvánka na kolokvium Vztah KSČ k nekomunistickým politickým stranám v letech 1970–1989 (Praha, ÚSTR, 26.06.2014)

Kolokvium se bude zabývat analýzou postupu Komunistické strany Československa vůči nekomunistickým politickým stranám v období let 1970–1989. Pozornost se zaměří jak na analýzu tzv. normalizačního období, na komunistickou taktiku vůči stranám v rámci Národní fronty, tak na mocenský postup Komunistické strany Československa proti politickým subjektům včetně represivních zásahů mimo rámec Národní fronty (formování a činnosti opozičního hnutí, činnost čs. exilu).

Termín: 26. června 2014, 09.00–14.30

Místo konání: Ústav pro studium totalitních režimů, Praha – velká zasedací místnost (1. patro)

Pořadatelé: Ústav pro studium totalitních režimů, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.

Všechny zájemce o účast prosíme o registraci na emailu anna.macourkova@ustrcr.cz


Link | Infomail | Tiskni

* XXXIV. diskusní večer: I. světová válka a její odkaz

Vydáno dne 17. 06. 2014

Letos si připomeneme sté výročí vypuknutí Velké války, jež byla do té doby nejhorším konfliktem, který lidstvo poznalo. Tato válka měla zásadní význam nejen pro světové dějiny, ale i pro osudy našeho národa.

Jedná se o dosud nejhorší válku, která zasáhla náš národ. Na rozdíl od druhé světové války totiž do zákopů první války museli nastoupit všichni čeští muži. Celkem v ní bojovalo na jeden a půl milionu Čechů. Více než 100 000 našich pradědů tak vykrvácelo na bojištích. Celkem v této válce zemřelo neuvěřitelných patnáct milionů lidí.

Především my, mladí vlastenci, bychom si měli toto významné výročí připomínat. Krom tradičního a jistě důležitého položení květin k pomníkům, jsme se rozhodli uctít památku padlých a připomenout si hrdinské činy předků také během nadcházející přednášky, která bude věnována právě I. světové válce a jejímu odkazu pro dnešek.

V přednášce se zaměříme hlavně na málo známé a opomíjené skutečnosti. Budeme mluvit o příkladném hrdinství evropských národů, jež tehdy bojovaly s nadšením a nesmírnou obětavostí. To platí o obou stranách fronty. Dotkneme se příčin vypuknutí války a zaměříme se samozřejmě na tehdejší osudy a zápasy našeho národa. Připomeneme si obdivuhodnou chrabrost a slavné činy českých vojáků.

Důležitá bude také paralela tehdejší doby s naší současností. Vedle řady zásadních rozdílů najdeme totiž i mnoho až zarážejících podobností, obzvlášť v geopolitické rovině. Zamyslíme se nad tím, zdali nám opět hrozí vypuknutí světového válečného konfliktu. Na závěr proběhne jako již tradičně zajímavá diskuse k daným tématům. Přednáška se bude konat symbolicky dva dny před stým výročím sarajevského atentátu, jenž se stal záminkou pro rozpoutání války.

Přijďte společně s námi zavzpomínat na tyto smutné, avšak zároveň slavné kapitoly českých i evropských dějin. Je třeba připomínat si naše proslulé hrdiny. Naši pradědové, kteří tehdy trpěli, krváceli a umírali v blátivých zákopech a strašlivých bitvách, si to jistě zaslouží. Máme vůči nim povinnost si toto velké výročí připomenout!

Datum a místo a konání: Čtvrtek 26. června od 18 hodin v restauraci U Heligonky, Radlas 5.


Link | Infomail | Tiskni

* Akce D.O.S.T.: Třinácté Hovory na pravici

Vydáno dne 22. 05. 2014

Týden po volbách Českou republiku opět po čase navštíví britský politolog John Laughland, aby se spolu s námi účastnil povolebního diskusního večera Hovorů na pravici, kde se pokusí zhodnotit výsledky voleb do Evropského parlamentu v jednotlivých zemích z euroskeptické perspektivy. Druhým hostem povolební diskuse bude šéfredaktor internetového magazínu Protiproud, Petr Hájek.

Srdečně si Vás dovolujeme na avizované Hovory na pravici XIII pozvat.

Hovory se ukuteční 2. června od 18 hod. v Praze na Novotného lávce č. 5.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Vzpomínka na Dr. Karla Kramáře

Vydáno dne 22. 05. 2014

Karel KramářV neděli, dne 18. května, se sešli v kryptě kaple pravoslavné církve na Olšanských hřbitovech občané, aby uctili památku prvního ministerského předsedy JUDr. Karla Kramáře, který zde odpočívá společně se svou ženou Naděždou Nikolajevnou. Pietní akt zahájila RNDr. Jindřiška Fikarová položením květin k společném hrobu manželů Kramářových. Mgr. Jan Skácel se ve svém následném vystoupení zabýval nejen jeho životními osudy, ale i situací, ve které se Kramář nacházel, jeho rychlým politickým vzestupem, ideou Novoslovanství, jeho zatčením, procesem, ve kterém byl spolu s dalšími třemi odsouzen k trestu smrti, posléze slavným návratem i jeho postupným odchodem z nejvyšších míst našeho politického života, přičemž zdůraznil i lidskou stránku tohoto vůdčího představitele československého nacionálního konzervativizmu. Předseda dnes obnovené Národní demokracie, Adam B. Bartoš, pak vyzdvihl osobnost našeho prvního předsedy vlády, kterého označil za nejvzdělanějšího politika naší historie, obrovského vizionáře, který se ve svých předpovědích nikdy nemýlil. Nicméně všechna jeho varování nebyla nikdy vyslyšena. Na závěr pak slíbil, že on i dnešní členové obnovené strany Kramářovy ideály nikdy nezradí. Pietní akt byl zakončen motlitbou

Celý článek | Autor: Martin Kadlečík | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Dějiny mše svaté také v Brně

Vydáno dne 19. 05. 2014

Katolická organizace Una Voce uspořádala minulý týden v Olomouci přednášku PhDr. Radomíra Malého na téma Dějiny mše svaté od apoštolů po současnost. O stejném tématu bude Dr. Malý přednášet také v Brně u Minoritů, a to již ve středu 28. května.

Link | Infomail | Tiskni

* Vzpomínka na Karla Kramáře

Vydáno dne 15. 05. 2014

Pietní akt připomínající 77. výročí úmrtí 1. československého premiéra a politika JUDr. Karla Kramáře (27. 12. 1960 - 26. 5. 1937) proběhne tuto neděli 18. května 2014 na pražských Olšanských hřbitovech v pravoslavné kapli - místě posledního odpočinku manželů Kramářových. Sraz účastníků v 11:15 hod. u vchodu na hřbitov.

Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka: Století valčíku a polky

Vydáno dne 28. 04. 2014

Národní muzeum prodloužilo až do 5. května výstavu Století valčíku a polky z proběhlého cyklu Monarchie.

Anotace k výstavě:

Výstava znějící v rytmu dvou proslulých tanců představí taneční a hudební unikáty, jako originální rukopis nejslavnější světové polky českého původu Škoda lásky Jaromíra Vejvody nebo autograf polky z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Interaktivní a zábavná výstava zasvětí návštěvníky do taje tance nejen za časů císaře pána, představí honosnou plesovou módu, společenská pravidla nebo co se k tanci hrálo v Praze, Vídni, na venkově i ve městech. A bude se i tančit!


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod: 24. května v 15:00

Vydáno dne 28. 04. 2014

Celosvětový pochod proti korporaci Monsanto a jejich geneticky modifikovaným organismům (GMO) míří do Prahy! Přidejte se prosím i Vy, jakožto uvědomělí spotřebitelé, a Ukažte tak, že v Česku GMO NECHCEME! Prostestní pochod se sejde na náměstí Republiky a odtud půjdeme k Ministerstvu zemědělství.

Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na Svatojiřský pochod

Vydáno dne 22. 04. 2014

Srdečně zveme všechny naše čtenáře a příznivce na Svatojiřský pochod „za obnovu českého státu“, který proběhne již tuto sobotu.

Na setkání, které započne ve 14:00 na Jungmannově náměstí v Praze, zvou pořadatelé z Akce D.O.S.T. Průvod se následně vydá směrem na Pražský hrad, kde bude položen věnec u pomníku sv. Jiří.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška v Brně

Vydáno dne 01. 04. 2014

Dne 2. dubna se v rámci projektu Benediktinský klášter Rajhrad jako kulturní fenomén uskuteční v prostorách videokonferenčního sálu Moravské zemské knihovny přednáška na téma Počátky rajhradského kláštera v písemných pramenech. Přednášet bude doc. PhDr. Dalibor Havel, Ph.D. Vstupné je zdarma a jistě vás potěší, že jde pouze o první z řady přednášek o tomto památném místě. Začátek v 18:00.

Link | Infomail | Tiskni

* Finská válka ve filmu: 2. - 5. dubna 2014

Vydáno dne 26. 03. 2014

Skandinávský dům ve spolupráci s komorním kinem Evald a kinem Atlas uvádí k výročí 70 let od konce pokračovací války přehlídku Finská válka ve filmu.

Diváci budou mít ojedinělou možnost zhlédnout čtyři finské válečné snímky, které mapují zimní i pokračovací válku, dva významné konflikty, jimiž Finsko prošlo v letech 1939–40 a 1941–44. V rámci festivalu bude také exkluzivně vůbec poprvé v ČR uveden nejlegendárnější a nejpopulárnější finský film všech dob – Neznámý voják. Ten doplní dnes již také klasický expresivní snímek Zimní válka. Novější finská válečná kinematografie bude zastoupena romantickým dramatem Slib a snímkem Tali-Ihantala 1944 mapujícím závěrečné boje mezi Finskem a SSSR na Karelské šíji. Nenechte si ujít jedinečnou a neopakovatelnou příležitost vidět perly finské kinematografie filmu na filmovém plátně!

Místa konání:
Komorní kino Evald, Národní 28 (filmy Tali-Ihantala 1944, Slib), 2.–3. 4. 2014, 19:00
Kino Atlas, Sokolovská 1 (filmy Neznámý voják, Zimní válka), 4.–5. 4. 2014 20:00

Vstupné: 99 Kč / 80 Kč
(sleva pro členy Skandinávského domu po předložení platného členského průkazu)

Všechny filmy uvádíme v originálním finském znění a s českými titulky.


Link | Infomail | Tiskni

* XXXII. diskusní večer: Sýrie právě dnes

Vydáno dne 14. 03. 2014

Vzhledem k situaci, která se odehrává ve východní Evropě, je dnešními zaprodaneckými médii opomíjeno mnoho dalších konfliktních situací ve světě. Proto jsme pro vás připravili již XXXII. diskusní večer na téma „Sýrie právě dnes“. Smyslem přednášky a diskuze bude přiblížit aktuální situaci o stavu dodržování lidských práv v Sýrii.

Pozvání přednášet a diskutovat přijal Dipl.-Ing. Ahmed Khaddour, Ph. D., předseda Svazu syrských studentů v ČR. Narodil se na Moravě a vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V průběhu povinné školní docházky odcestoval s rodiči zpět do Sýrie a nyní žije a působí opět v Brně. Je aktivní ve vlasteneckých prosyrských organizacích.

Název: Sýrie právě dnes

Datum a čas: úterý 25. března 2014 od 18:00.

Místo konání: Filozofická fakulta MU, Brno, Joštova 13, místnost M13.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Evropská unie jako výtvor tajných společností

Vydáno dne 06. 03. 2014

XIII. ročník Zimní university Vlastenecké fronty

Občanské sdružení Vlastenecká fronta si Vás, jakož i Vaše přátele a známé, dovoluje srdečně pozvat na čtvrtou přednášku již XIII. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita.

15. března 2014

Adam B. Bartoš

Evropská unie jako výtvor tajných společností

Bývalý novinář a publicista, předseda politické strany NE Bruselu - Národní demokracie Adam B. Bartoš se bude zabývat pozadím vzniku Evropské unie.

Přednáška se bude konat v sobotu od 13:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha 1.

Na setkání se těší

Vlastenecká fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Ukrajina – revoluce nebo politický kýč?

Vydáno dne 04. 03. 2014

Červenobílí ve spolupráci s Centrem pro bezpečnostní a strategická studia, o. s. a Helianthus – institutem pro kulturu a vzdělávání, o. s. pořádají XXXI. diskusní večer na velice aktuální a ožehavé téma: Ukrajina – revoluce nebo politický kýč? Pozvání přednášet přijal již podruhé Mgr. Tomáš Šmíd, Ph.D., předseda Centra pro bezpečnostní a strategická studia, o. s. a odborný asistent z Oddělení pro bezpečnostní a strategická studia Katedry politologie Masarykovy univerzity. Poprvé Dr. Šmíd Červenobílým přednášel 14. 11. 2012 o islamismu a jeho vztahu k Evropě.

Datum a čas: úterý 11. března 2014 od 18:00.

Místo konání: Filozofická fakulta MU, Arne Nováka 1, učebna D21.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.