Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 182 nalezených)

Zahraničí

* Pusťme žilou bohatým!

Vydáno dne 21. 09. 2011

Obamovci Již počtvrté za šest měsíců představil prezident Obama svůj plán na snížení deficitu. Učinil tak po té, kdy minulé tři roky úspěšně vytvářel rekord v utrácení na dluh. Ale, stejně jako předchozí tři varianty, byl i tento plán odmítnut. Republikáni a demokrati v Kongresu nejsou schopni prosadit jeho masivní zvýšení daní.

Prezident samozřejmě tento výsledek předem znal, jeho současný plán na snížení deficitu je pouze politickým divadlem. Pro něj je důležité jen to, aby byl znovu zvolen do prezidentské funkce. Proto zveřejňuje vskutku šílené návrhy a když s nimi Kongres nesouhlasí, jezdí po celé zemi a se vším leskem, který prezidentská funkce má, obviňuje republikány z toho, že brzdí rozvoj ekonomiky. Ovšem o demokratech, kteří jeho návrhy odmítají stejně tak, již nehovoří.

Obama napadá republikány a vykresluje je jako stranu, která přináší jen obstrukce, shazuje babičky ze skály, ruší školy, zastavuje vědecký výzkum atd. Od této strategie si slibuje, že mu znovu zajistí přízeň levice a tzv. nezávislých voličů. V to alespoň doufají Obamovi rádci. Skutečností je, že Obama riskuje útok ze svého levého křídla, proto mu potřebuje něco předhodit.


Celý článek | Autor: Johnny Fincioen | Infomail | Tiskni

* Policejní zásah proti Maďarské gardě

Vydáno dne 09. 04. 2011

Několik různých zpravodajů potvrdilo, že policie narušila sváteční shromáždění Maďarské národní gardy na “Hősök tere” (náměstí Hrdinů v Budapešti, pozn. překl.). Členové Gardy prý stáli ve "vojenské" formaci, když byla přivolána policie, aby shromáždění ukončila.

Příslušníci Maďarské národní gardy byli oblečeni v zelené uniformy, které ani zdaleka nepřipomínaly soudem zakázané černé uniformy. Příčinou zásahu policie bylo pravděpodobně odmítnutí ze strany Maďarské gardy upustit od "vojenské" formace a také skutečnost, že měli složit přísahu noví zájemci o vstup do MG.

Přepadový oddíl policie vzal útokem slavící dav, právě když se zpívala hymna, přičemž 12 členů Maďarské gardy bylo zatčeno. Podle očitých svědků byl také napaden jeden starší muž takovým způsobem, že ztratil vědomí, následně byl odtažen pryč a vhozen do policejní dodávky.


Link | Infomail | Tiskni

* Vyhozené peníze

Vydáno dne 08. 04. 2011

Sociální dávky Americké úřady, konkrétně U.S. Census Bureau (Úřad pro sčítání lidu), zveřejnily zajímavou statistiku, podle které většina rodin imigrantů, legálních i nelegálních, využívá sociální péče státu. Dávky všeho druhu (poukázky na jídlo, obědy zdarma, sociální byty, zdravotní pojištění pro chudé atd. atd.) jsou přitom vypláceny ve prospěch jejich dětí, které se narodily už ve Spojených státech. Procento imigrantských rodin využívajících těchto služeb je nejvyšší v Arizoně (62%), dále pak v Texasu, Kalifornii a New Yorku (61%).

Ještě zajímavější je pohled na závislost imigrantů na pomoci státu podle země jejich původu. Na sociální péči je závislých 82% Dominikánců, 75% Mexičanů a Guatemalců a 70% Ekvádorců, přičemž rozdíly mezi nově příchozími a usedlými jsou nulové.

Zadlužené Spojené státy vynakládají na programy sociální péče více než 500 miliard dolarů ročně.


Link | Infomail | Tiskni

* Vzpomínka na Avrama Iancu

Vydáno dne 26. 03. 2011

19. března 2011 se již potřetí v rumunské Kluži sešlo asi 500 členů a sympatizantů hnutí Noua Dreaptă, aby si připomněli památku transylvánského hrdiny roku 1848, Avrama Iancu.

Průvod prošel městem za skandování hesel "Rumunsko Rumunům", "Národní jednota" či "Nepřátelé pryč ze země". Předseda hnutí Tudor Ionescu pak v projevu kritizoval některá nedávná separatistická prohlášení maďarských politiků. Na závěr účastníci akce položili květiny k soše hrdiny.

Vzpomínka na Avrama Iancu

Vzpomínka na Avrama Iancu

Vzpomínka na Avrama Iancu


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Maďaři podezřelí ze zabíjení Romů mají vazby na bezpečnostní služby

Vydáno dne 17. 03. 2011

Istvan Cs. Během několika posledních let se odehrála v Maďarsku série vražd Romů z tamějších osad. Neznámým střelcem jich bylo zabito celkem 6, včetně jednoho 5 letého chlapce.

Tato zabití měla za následek rozšíření masivní vlny strachu a obavy z teroru mezí všemi maďarskými Romy a také odstartovala jedno z největších vyšetřování novodobé maďarské policie, které dokonce pomáhali odborníci přes profily podezřelých z americké FBI.

Čtyři podezřelí byli uvězněni v roce 2009 a jejich případ převzal okresní soud v Pešti v srpnu 2010, kdy skončilo vyšetřování. Tato čtveřice je obžalována ze zabití 6 Romů v devíti převážně romských osadách a zranění dalších pěti. Při útocích údajně vypálili 78 ran a hodili 4 zápalné výbušniny, čímž ohrozili životy dalších 55 Romů. Společně tak čelí obviněním z předem promyšlené vraždy, nelegálního držení zbraní a krádeže zbraní.

V době těchto vražd se obecně předpokládalo, že pachatelé jsou nějací neofašističtí aktivisté, stejně, jako že jsou pravděpodobně nějak propojeni s Maďarskou Gardou. Nicméně vyšetřování nakonec odhalilo jiná nepohodlná fakta, a to skutečnost, že podezřelí mají vazby na lidi ze státní Bezpečnostní služby, kteří mají podobné politické smýšlení.

Maďarský ministr obrany nejdříve tuto informaci odmítl, později však přiznal, že podezřelý Istvan Cs. dříve pracoval na Vojenském informačním úřadě (KBH). Istvan Cs. měl být přítomen celkem u dvou vražd, kde působil jako řidič. Druhý podezřelý, Istvan K., působil v minulosti jako informátor pro Bezpečnostní službu a také třetí muž má mít údajně napojení na státní úřady pro vymáhání práva.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Wrocław: Premierowy pokaz filmu “EUGENIKA – w imię postępu”

Vydáno dne 14. 02. 2011

Film opowiada o zapomnianych projektach „ulepszania” gatunku ludzkiego, które przed stu laty zrobiły zawrotną karierę w USA. I o tym, jak z pozoru niewinne „postępowe” teorie utorowały drogę ludobójczej praktyce reżimu narodowo-socjalistycznego w Niemczech. Mowa także o udziale Polaków w miedzynarodowym ruchu eugenicznym i o tym, dlaczego eugeniczne projekty inżynierii społecznej nie zostały ostatecznie w Polsce zalegalizowane – ? Wychodząc od zapomnianej lub wstydliwie przemilczanej historii film trafia w samo centrum współczesnej kontrowersji wokół procedury zapłodnienia pozaustrojowego (tzw. in vitro). Głównym narratorem filmu jest amerykański badacz, Edwin Black, autor książki: „Wojna przeciw słabym”.

20 Lutego 2011 godz. 16:00
Niedziela w Kościele Chrystusa Króla
(sala kinowa)
ul. Młodych Techników – Wrocław


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Když teče křesťanská krev

Vydáno dne 07. 01. 2011

Náboženství míru Pronásledování křesťanů je na vzestupu a počet oblastí, v nichž jsou vystaveni cíleným útokům ze strany vyznavačů jiných náboženství či ateistů, také významně stoupá. Indičtí hinduisté, cejlonští buddhisté či ortodoxní Židé v Izraeli, kapitalističtí komunisti v Číně či jevropeističtí sekularisti – ti všichni podnikají účinné kroky k tomu, aby byla Kristova zvěst z veřejného prostranství vytlačena kamsi na okraj či zcela mimo zákon. Patrně nejvýrazněji se tato nenávist ke Kristu a jeho stoupencům projevuje v zemích, v nichž je většinově přítomný islám. Hrůzných příkladů této systematické nenávisti v posledních týdnech a dnech jsme byli mediálními svědky ve dvou „spojeneckých“ zemích Západu – Pákistánu a Egyptě. Jak píše zpravodajský server Res Claritatis: „Pandžábský guvernér Salmaan Taseer se stal terčem islámských fundamentalistů poté, co zahájil neúspěšný pokus omilostnit Asiu Bibi, 45letou křesťanku, která byla začátkem listopadu odsouzena k smrti na základě zinscenované žaloby o rouhání. Islámští učenci vydali dekret o odpadlictví proti guvernérovi. Současně v té době pákistánský prezident Asif Ali Sardari upustil od svého záměru Bibi exekutivně udělit milost.“ A v čem mělo to její údajné rouhání spočívat? V pouhé odpovědi, kterou před více než rokem reagovala na výzvu svých kolegyň během práce na poli. Ty ji přesvědčovaly, aby opustila křesťanskou víru a přešla na islám, na což Asia Bibi odpověděla: „Věřím v Ježíše, Božího Syna, který zemřel, aby všechny lidi vysvobodil z hříchu a smrti. Co udělal pro lidi Mohamed?“ Přítomné dámy ji nejprve zbily a následně udaly. A tak je Asia Bibi od června 2009 ve vězení, kde čeká na definitivní verdikt Nejvyššího soudu. Salman Taseer byl patrně jediným vysoce postaveným pákistánským politikem, který v sobě našel odvahu postavit se na obranu nespravedlivě uvězněné a k trestu smrti odsouzené matky pěti dětí. A zaplatil za to životem. Zatímco křesťané zasedali ke štědrovečernímu stolu, probíhaly v Pákistánu mohutné protesty muslimů, požadujících urychlené vykonání trestu nad nebohou Bibi. Na sv. Silvestra ze stejného důvodu stávkovali a nyní se připravují k prý zatím nejmasovějšímu shromáždění, jež má proběhnout 9. ledna v Karáčí.

Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

* Nápady z Eurohujérie

Vydáno dne 10. 12. 2010

Evropská unie zvažuje, že vytvoří jednotný formát rodných a oddacích listů. Sjednocení těchto dokumentů se dostalo na seznamu úkolů eurokomisařky pro spravedlnost, základní práva a občanství Viviane Redingové až na samý vrchol.

Redingová by chtěla, aby byl vytvořen jeden dokument, který by zrušil nutnost ověřování, překládání a uznávání současných dokumentů. Nové dokumenty by vydávaly úřady jednotlivých států. Kromě rodných a oddacích listů a potvrzeních o rozvodu by mohl být vytvořen například i formulář potvrzující jméno člověka po uzavření manželství, což by mohly ocenit i Češky.

Univerzální certifikát by však nenahradil národní dokumenty. Pro občany zemí unie by byl pouze doplňkem.


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Rompuy vyhlásil válku euroskepsi a národním státům

Vydáno dne 18. 11. 2010

Rompuy Evropský prezident Herman Van Rompuy veřejně vyhlásil boj euroskeptikům. Víra v národní stát vede k válce, řekl ve svém výpadu.

Národní státy jsou mrtvé a víra, že země mohou obstát samy o sobě je podle něj nejen iluze, ale lež, pronesl rezolutně evropský prezident ve svém projevu v Berlíně u příležitosti 21. výročí pádu Berlínské zdi. Informuje o tom internetová verze britského deníku Daily Mail.

V jedné z nejotevřenějších proklamací cílů evropského superstátu van Rompuy navíc označil euroskepticismus za "největší hrozbu pro mír".

Posluchačům řekl, že "čas homogenních národních států je pryč". Dodal také, že "nebezpečí" euroskepticismu se rozšířilo za hranice země jako je například Velká Británie a stalo se nápadnou silou napříč celým kontinentem.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* FED slaví svoji stoletou vládu nad USA aneb okamžik pravdy pro Tea Party

Vydáno dne 04. 11. 2010

Kdo by se domníval, že právě skončené americké volby rozhodují o tom, jaké léky budou použity k uzdravení churavého amerického hospodářství, bude s největší pravděpodobností zklamán. Institucí, která o finanční a hospodářské politice v USA ve skutečnosti rozhoduje, totiž není americký Kongres, ba dokonce ani prezident. Je jí soukromý kartel nejmocnějších amerických bank a s globálním finančnictvím spojených rodů. Ano, právě takovou institucí je americká centrální banka – Federální reservní systém. Není to vláda USA, ale FED, jenž rozhoduje o tom, kolik peněz bude v oběhu a jakou mírou inflace bude americký dolar zatížen. Od roku 1913, kdy byla americká centrální banka založena, ztratil americký dolar 96% ze své původní hodnoty. Nevím, zda je tedy co oslavovat, nicméně velcí hráči amerického (?) finančního světa se domnívají, že důvod k oslavám existuje. Proto se ve dnech 5. – 6. listopadu 2010 schází výkvět finančního světa v budově na Jekyll Island, kde byl v roce 1910 vytvořen systém centralizované finanční kontroly, uvedený v život legislativním aktem o tři roky později.

Politika FEDu vedla v posledních desetiletích k tak enormnímu nárůstu dluhu, z něhož se americká společnost v rámci stávajícího politicko-hospodářského systému nebude moci vykoupit. Dnes FED rozhodl, že v rámci druhé fáze kvantitativního uvolňování nakoupí do konce prvního pololetí příštího roku dluhopisy za 600 miliard dolarů. Každý, kdo má i jen elementární ekonomické vzdělání, musí vědět, že se inflačními penězi problém s dluhovou spirálou nevyřeší, ba právě naopak. Jen se tím oddaluje ničím neodvratitelný okamžik konečného zúčtování.

Domnívám se, že FED nikdy neměl v úmyslu sloužit americkému lidu, ale jen zájmům velkých bank, jež jej vytvořily. Proto chápu, že chce slavit. Chce-li však slavit i americká společnost, bude pro to muset ještě něco učinit. A to nic menšího, než svrhnout režim, na jehož vrcholku není ani lid, ani jeho zvolení zástupci, nýbrž nikým nevolený FED. Go, Tea Party, go!


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* "Antifašisté" multikulturně obohaceni

Vydáno dne 13. 09. 2010

EDL Bradford – Ve městě se rozšířila fáma, že EDL jede do města pořádat protiislámskou demonstraci. Muslimy přijeli podpořit také aktivisté Antify, kteří byli muslimy napadeni. Tři z nich byli zraněni.

Britská anarchistická organizace vydala prohlášení, ve kterém poukazuje na to, jak je English Defence League mimořádně nebezpečná. Je prý odpovědná i za násilnosti, kterých se neúčastní.

Při příležitosti 11. září se v Leedsu popralo několik desítek členů pravicové EDL, která bojuje proti islamizaci spolu s levicovými socialisty z SWP, která „bojuje proti fašismu a podporuje muslimy“. Poté se rozšířila fáma, že EDL jede do města Bradford, aby zde uspořádala protestní demonstraci proti islamizaci.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Fotbaloví chuligáni představí v Amsterodamu Evropskou obrannou ligu

Vydáno dne 03. 09. 2010

EDL Anglická obranná liga (AOL), protimuslimská "pouliční armáda" složená z velké části z fotbalových chuligánů, která se vloni prodrala na první strany britského tisku po vesměs bouřlivých protestech, uspořádá setkání v Amsterdamu, jak informuje EUobserver.

AOL se chystá demonstrovat ve prospěch holandského protiimagračního buřiče Geerta Wilderse spolu s nedávno založenými Francouzskou obrannou ligou a Holandskou obrannou ligou. Ty byly založeny podle vzoru anglické skupiny, aby se k ní připojily stejně jako další protiislámští aktivisté z celé Evropy.

AOL byla založena v roce 2009 a od té doby uspořádala přes tucet pochodů a demonstrací v několika britských městech, jejichž průběh byl často divoký. Protesty, které na konci loňského roku lákaly pouze několik stovek přívrženců, mají v poslední době tisícovky účastníků. V sobotu (28. srpna 2010) doprovázelo jejich setkání v Bradfordu ve West Yorkshire, který je obýván druhou největší jihoasijskou komunitou ve Spojeném království, i násilí. Někteří účastníci se střetli s policií a na přítomné protirasistické aktivisty házeli cihly, láhve a dýmovnice. Podle zpráv v tisku bylo zatčeno třináct účastníků.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Bernanke věští konec krize. Jsme tedy na prahu zhroucení celého hospodářství?

Vydáno dne 30. 08. 2010

Šéf mocného FEDu Ben Bernanke na pátečním setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole prohlásil, že to nejhorší má americká ekonomika již za sebou. A kdyby náhodou nebezpečí hlubšího poklesu opravdu hrozilo, použije prý FED blíže nespecifikovaná „nekonvenční opatření“.

Že je americká ekonomika, jejímž základem již nejsou, jak tomu bývalo ještě před několika desítkami let, průmysl a silný export, ale služby, finanční spekulace a spotřeba zboží, vyráběného až otrocky lacinou pracovní silou v zámoří, relativně zdravá, znělo z vedení FEDu, k němuž Bernanke také náležel, i před rokem 2008 a událostmi, jež podle slov tehdejšího amerického ministra financí takřka vedly k vyhlášení stanného práva.

Mýlil-li se B. Bernanke tehdy, proč mu věřit nyní? Jak může FED americkou ekonomiku ozdravit a rozpohybovat, nemůže-li již dále snižovat základní úrokovou sazbu? Nejspíš jen „kvantitativním uvolňováním“, tedy vytvářením peněz ex nihilo, sloužících FEDu k umělému výkupu federálních dluhopisů.

Jak známo, v USA netiskne peníze vláda, ale kartel soukromých bankovních gigantů, tzv. Federální rezervní systém. Americká vláda je tedy vůči prosazování zájmů kosmopolitních finančních elit v zásadě bezmocná. Škoda, že se nemůžeme zeptat bývalého amerického prezidenta Kennedyho, co o této skutečnosti soudí…

Ale zpět k současné patálii a kvantitativnímu uvolňování. S vytvořením každého nového dolaru klesá hodnota všech dolarů v oběhu. Stát se vůči FEDu stále více zadlužuje, čímž roste i úrok, jenž bude muset splácet. A také se touto politikou dláždí cesta k inflaci, o jejíž výši a důsledcích si budou naši vnuci číst v samizdatových publikacích o Velké hospodářské depresi a vzniku nového světového řádu.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

* Španělsko: Televizní společnost pokutována za kritiku důstojnosti homosexuálů

Vydáno dne 11. 08. 2010

Španělská socialistická vláda udělila televizní společnosti Intereconomia pokutu 100 tisíc EUR za vysílání série reklam, které jak prohlašuje, "útočily na důstojnost" homosexuálů. V nich byly scény s výstředně a spoře oděnými účastníky pochodu hrdosti gayů, kteří dělali sexuálně provokativní gesta na kameru a odsuzovali náboženské přesvědčení. Podle hnutí Prolife šlo o scény typické pro takové akce gayů. V jedné z vysílaných reklam jsou tyto snímky proloženy řadou otázek jako "Je to společnost, kterou chcete?" nebo "Chcete to podporovat z veřejných prostředků?", které končí "Hrdost? Na co?".

Pokuta, která byla televizi udělena letos v červnu, může být také odplata za to, že Intereconomia pravidelně napadá předsedu vlády Zapatera a socialismus, domnívá se hnutí Prolife. Jedna reklama začíná poznámkou, že socialisté nikdy nepřestali zabíjet, a ukazuje pak řadu socialistických diktátorů včetně Stalina, Hitlera a Mao Ce-tunga a celkový počet jejich obětí. Pak je ukázán Zapatero a je řečeno: "Španělský socialismus, 100 000 úmrtí ročně před narozením".

Intereconomia vydala oficiální prohlášení, ve kterém mimo jiné praví, že ve Španělsku jsme nevybudovali demokracii, abychom měli myšlenkovou policii. Jestliže minoritní "gay lobby" vykonává politický aktivismus, je legitimní dát hlas kritice založené na antropologii, vědě a komplexnosti skutečnosti. Madridská homosexuální organizace prohlásila, že pokuta není dostatečná a že je třeba co nejrychleji vysílání Intereconomia uzavřít, a to případně pomocí změny zákonů, je-li to k tomu nutné.

Prolife.cz


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Vrána k vráně sedá…

Vydáno dne 23. 07. 2010

Člověk Škoda, že jsme tuto lidovou moudrost náležitě nereflektovali za komunismu, kdy Západ s jeho demokracií byl pro nás přece jen tou lepší alternativou. Do jisté míry právem. Neuvědomovali jsme si však, že jeho ideové základy jsou stejně protikřesťanské jako je tomu v případě bolševismu, proto přes veškerou "studenou válku" a slovní ekvilibristiku USA a Západní Evropa mohutně hospodářsky podporovaly Sovětský svaz a později Čínu. Ke třetí světové válce, jíž jsme se tolik obávali, nikdy nedošlo a dojít nemohlo, protože "vrána vráně oči nevyklove…“ a „vrána k vráně sedá".

Nejmarkantnější ukázkou toho je dnes nechutný cirkus kolem kubánských disidentů, propuštěných na nátlak Katolické církve z vězení. Podle předchozí dohody emigrovali do Španělska. Jenže ouha! Španělské úřady jim nechtějí přiznat statut politických uprchlíků a přiřazují je k ekonomickým emigrantům, jakých jsou v celé Západní Evropě mračna. O tom, že je pro bývalé kubánské politické vězně prakticky vyloučeno sehnat zaměstnání, není třeba nikoho přesvědčovat, dokazují to čísla španělské nezaměstnanosti. Tato krutá hra španělských úřadů nepřekvapuje, stačí si jen uvědomit, kdo v této iberské zemi vládne a jak se chová k tradičním křesťanským mravním hodnotám. Nedávná liberalizace potratů je signifikantní. Lze snad čekat od socialisty Zapatera, který se chlubí tím, že jeho dědeček padl v boji proti Frankovi, tedy na straně komunistů, že bude vstřícný vůči obětem komunismu, tentokrát pro změnu kubánského? To by bylo naivní. A demokratický Západ Zapatera akceptuje jako jednoho z významných "demokratických" státníků!

A aby toho nebylo málo, tak Obamova vláda USA nechce kubánské emigranty přijmout vůbec - pod směšnou záminkou, že neodjeli z Kuby do USA ihned. Takže těmto nešťastníkům nezbývá než ve Španělsku živořit, ne-li dokonce hladovět. Kdo byl nespravedlivě pronásledován komunisty, musí počítat s tím, že u demokratických socialistů nebo liberálů se mu nepovede příliš lépe, neboť "vrána k vráně sedá…“. Taková je realita.


Link | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.