Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* Kluk s kuráží

Vydáno dne 29. 03. 2011

Tomáš Halík nedávno v rozhovoru pro časopis Týden tvrdil, že mezi mladými studenty vnímá silný nárůst nespokojenosti se současnou politickou situací, dokonce hovořil o "revolučních politických projevech". Má samozřejmě pravdu, sami to vnímáme velmi citlivě. Je opravdu potěšitelné, že mladí lidé neváhají dávat své postoje veřejně najevo, i když to samozřejmě znamená nést svou vlastní kůži na trh.

Rektorovi Ostravské univerzity napsal otevřený dopis její student Tomáš Kupec, aby tak vyjádřil svůj veřejný protest ve věci „Bátora“. Přinášíme ho v plném znění a bez redakčních úprav.

Dnes (26. 3. 2011, pozn. red.) jsem na studentském portále Ostravské univerzity zaregistroval dokument, ve kterém Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) podporuje odmítavé stanovisko Vědecké rady FF UK k angažování Ladislava Bátory na MŠMT. To mě nemohlo nechat chladným, proto jsem poslal prof. RNDr. Jiří Močkořovi, DrSc. rektorovi OU toto prohlášení, protest, či výzvu:

Vážený pane rektore,

jako student, ale předně jako občan České republiky musím otevřeně vyslovit svůj hluboký nesouhlas s vaší podporou pronásledování Ladislava Bátory jako údajného xenofoba a rasisty. Zveřejněním prohlášení Studentské komory Rady vysokých škol se univerzita připojila k té části intelektuální obce, která v Ladislavu Bátorovi vidí určité nebezpečenství. Je na místě uvést, že skutečná podstata jejich negativního postoje, koření zcela jinde než v prezentovaných obavách z xenofobních idejí Ladislava Bátory. Není žádnou náhodou, že výhrady k této osobě a hysterické negace od počátku šíří zejména ideologická skupina lidí, vnímající vlastenectví a národní hrdost jako hodnoty dnešní doby nehodné ba v aktuální společenské transformaci za myšlenky nebezpečné.

Odpusťte, ale musím připomenout, že jednou z úloh vysokého školství u nás je vychovávat a povznášet intelektuální úroveň občanů České republiky, zvyšovat tak konkurenceschopnost (ať ji už chápeme jakkoli) našeho národa v Evropě i ve světě. Jestli se Ladislav Bátora něčeho vážného dopustil, tak toho, že zastává tento podle mého chvalitebný postoj, že je hrdý vlastenec, hlásící se k historickému odkazu naší země. Jako významná intelektuální kapacita je samozřejmě nebezpečný idejím, snažící se nyní demontovat náš dnes již ne plně suverénní stát. Ladislav Bátora je člověk s liberálně konzervativními hodnotami, které jsou dnes jedinou možnou ideologickou obranou k neomarxistickým atentátům na lidskou svobodu a národní suverenitu. Žádám vás proto, abyste se vymezil od pronásledování pana Bátory, abyste si zachoval jako zástupce významné státní instituce určitou míru politické neutrality.

S úctou

Tomáš Kupec

Zdroj: Blog Tomáš Kupce


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

* Béééééééé...

Vydáno dne 17. 03. 2011

Odchod ministra Dobeše je nevyhnutelný. Čeští extremisté pochodují ulicemi a radí ministrům.

Ministr školství se rozhodl přes kritiku veřejnosti i samotného premiéra zaměstnat extremistu pana Ladislava Bátoru jako svého poradce. Je to další z vážných selhání ministra Dobeše, které svědčí o nevyhnutelnosti jeho odchodu.

Dostatečným důvodem pro odchod ministra Dobeše by byla už paralýza čerpání evropských fondů pro vzdělání a vědu pod jeho taktovkou, zmatená personální politika, rozkládající se úřad ministerstva, nedomyšlené a nekoncepční kroky při reformě vzdělávacího systému či ignorování rozsudku Evropského soudu pro lidská práva o segregaci romských dětí, které hrozí další mezinárodní ostudou. Výčet kroků ministra Dobeše, které prohlubují krizi českého školství, by šlo doplnit o řadu dalších. Zaměstnání extremisty jakožto poradce je však více než manažerským selháním. Ladislav Bátora je bývalý kandidát za prokazatelně extremistickou Národní stranu a člověk s postoji, které jsou v přímém rozporu s principy otevřené společnosti. Jeho zaměstnání jako poradce ministra je tou nejhorší zprávou pro všechny učitele a rodiče, kteří denně vedou své děti k toleranci, úctě k jinakosti a lidským právům.

Ondřej Liška, předseda Strany zelených

Praha, 16. 3. 2011

Tiskové prohlášení Strany zelených


Link | Infomail | Tiskni

* Bátora od 1. dubna začne Dobešovi radit v ekonomice

Vydáno dne 16. 03. 2011

Poradcem ministra školství Josefa Dobeše (VV) se od 1. dubna stane Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T. Právu to v úterý sdělil důvěryhodný zdroj blízký ministrovi s tím, že Bátora má Dobešovi radit v ekonomické oblasti.

Zprávy o nástupu Bátory, který v minulosti kandidoval za extremistickou Národní stranu, vzbudily ostrou kritiku.

Bátoru Dobešovi doporučili lidé z Hradu. Prezident Václav Klaus se ho pak zastal článkem v Právu, kde Bátoru označil za oběť „laviny ataků“ a kauzu za „malou českou hilsneriádu“.

Dobeš v úterý jmenování Bátory odmítl komentovat. „Své rozhodnutí zveřejním 1. dubna a nepůjde o apríl,“ řekl Právu.

Zdroj: Novinky.cz


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Novinář Šídlo na nás tlačil, zní od mladých lidovců

Vydáno dne 01. 03. 2011

Adam Bartoš Jindřich Šídlo se prý pokoušel přesvědčit mladé lidovce, aby stáhli podporu Ladislavu Bátorovi, tvrdí člen MKD.

Mladí křesťanští demokraté totiž minulou středu přijali usnesení, ve kterém se postavili za nominaci Ladislava Bátory na post náměstka ministra školství Josefa Dobeše.

Druhý den ale své usnesení revokovali s výmluvou na to, že se dozvěděli o Bátorově kandidatuře za Národní stranu v roce 2006, o které údajně nevěděli.

Za podivným obratem ale stál těžký boj uvnitř organizace, stejně jako nátlak ze strany vedení KDU-ČSL.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Malá česká hilsneriáda aneb další případ diktatury politické korektnosti

Vydáno dne 28. 02. 2011

Václav Klaus V posledním týdnu několik českých novinářů, a spolu s nimi i někteří politici, k šoku mnoha z nás dokonce i z pravé strany politického spektra, vyvolali kauzu Bátora, která mne hluboce zneklidňuje. Pořád jsem věřil, že žiju v primárně demokratické společnosti, ale přibývá signálů, že tomu tak není. Naše dnešní společnost má sice naštěstí stále ještě řadu atributů, které jí – na rozdíl třeba od režimu plukovníka Kaddáfího – umožňují nazývat se demokratická, ale postupně začíná dominovat něco zcela jiného. Nedávno jsem v jednom americkém časopise objevil anglický termín „PC-Society“, čímž nebyla myšlena společnost plná personal computers, ale politicky korektní společnost, neboli PK-společnost. To je úžasné a nesmírně užitečné označení.

Celý článek | Autor: Václav Klaus | Infomail | Tiskni

Z domova

* Popírač Národní myšlenky se vytrestal sám

Vydáno dne 26. 02. 2011

V aféře z brněnské filozofické fakulty padl tento pátek konečně rozsudek. Profesor Masarykovy univerzity Břetislav Horyna byl odsouzen k pokutě 50 000 korun, v případě nedobytnosti na dva měsíce nepodmíněného vězení za to, že svému kolegovi opakovaně posílal e-mailem výhružky smrtí. A nejen jemu, také jeho rodině.

O případu jsme již informovali. Soud nevzal v potaz Horynovy prapodivné paranoidní vize o tom, že e-maily zasílané z jeho firemního i soukromého počítače někdo záměrně podvrhl, a dal na závěry předvolaného znalce. Další, kdo bude Horynovu záležitost řešit, je etická komise univerzity, jež může vedení univerzity doporučit rozvázat pracovní poměr s odsouzeným. Dlužno dodat, že takový postup se už jen kvůli současné atmosféře na fakultě jeví jako velmi rozumné rozhodnutí. Paradoxní přitom je, že i její současný děkan patří k těm, kdo podepsali prohlášení, v němž snahu oběti o objasnění případu označili za pokus skandalizovat katedru.

„Nech si udělat vývod bokem, ať nemáš všechno v gatích – teď už se z toho nedostaneš. Víme o tobě i o té tvé podařené famílii,“ napsal v jednom z výhružných mailů Břetislav Horyna. Těžko říct, kdo má právě teď v gatích a kdo má co v hlavě. Břetislav Horyna zkrátka jen názorně demonstroval, jak prapodivný může být svět pomatenců, kteří tak vehementně štvou proti národním myšlenkám.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

* Mladá fronta má starost o pana Bátoru

Vydáno dne 25. 02. 2011

From: Jakl Ladislav
Sent: Friday, February 25, 2011 3:04 PM
To: ‘Strnadova Tereza’
Subject: RE: prosba MfD

Dobrý den,

na základě Vaší sms posílám dotazy mailem…

Zajímalo by mě, jaký máte vztah s panem Bátorou a jak byste ho charakterizoval? Pan Bátora uvedl, že je s Vámi v kontaktu a že chodíte na jeho akce a vzájemně se podporujete. Je to pravda?

Dobrý den.

Ano, pana Bátoru znám. Je to velmi vzdělaný a názorově vyhraněný člověk. Přejete-li si, abych ho charakterizoval, pak ho mohu charakterizovat jako národního konservativce staré dobré školy. Pokud obratem „jeho akce“ myslíte akce D.O.S.T., pak ano, tuto iniciativu podporuji a několikrát jsem na jejích akcích promluvil.

Pan Bátora měl dnes jednání na Hradě. Týkalo se toto jednání jeho angažmá jako náměstka na MŠMT?

K tomu nemám žádné informace.

Máme konkrétní informace, že se lidé z Hradu u vedení VV přimlouvali, aby se pan Bátora stal náměstkem. Můžete se k tomu prosím vjádřit?

Nemůžu. Nikoho z vedení té strany neznám.

Zdraví L. Jakl

Předem moc děkuji!
Tereza Strnadová
reportérka MF DNES
tel.: 734 517 006

Převzato z webu Ladislava Jakla


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bobošíková: Petře Nečasi, Bátora není neonacista a vy jste jenom loutka

Vydáno dne 25. 02. 2011

Jana Bobošíková Otevřený dopis Suverenity (SBB) předsedovi vlády ČR Petru Nečasovi.

Pane předsedo vlády ČR a ODS Petře Nečasi

jako představitelka strany Suverenita, která kandidovala Ing. Mgr. Bc. Ladislava Bátoru Ph.D. do Senátu Parlamentu ČR se ohrazuji proti štvavé a lživé kampani v tisku a zejména proti Vašim nehorázným výrokům na jeho adresu.

Pokud jste skutečně prohlásil: "Nedovedu si představit, že by se člověk s minulostí pana Ladislava Bátory stal náměstkem na ministerstvu školství," pak nejste demokratickým politikem, ale slabou mediokratickou loutkou, která není schopna samostatně posoudit fakta.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Topkař píše knížeti, nelíbí se mu útok na Bátoru

Vydáno dne 25. 02. 2011

Ladislav Bátora Řadový člen TOP 09 se obrátil na předsedu strany Karla Schwarzenberga. Vytýká mu, že se přidal k dehonestační kampani proti Ladislavu Bátorovi.

"Vážený pane předsedo, přečetl jsem si Vaše kritické vyjádření k možnému jmenování pana Ladislava Bátory náměstkem ministra školství a cítím potřebu se k němu vyslovit. Do řad TOP 09 mě přivedl zájem o konzervativní pravicovou politiku a věřím, že tradiční společenské a etické hodnoty k této straně přirozeně patří. Proto také nemohu přijmout levicový folklór, jež má ve zvyku označovat konzervatismus přívlastky „ultrapravicový“, „extrémní“ a podobně," napsal Mgr. Ivo Švajner z místní organiazce TOP 09 v Kladně v otevřeném dopise předsedovi strany. Doktora Bátoru prý osobně zná jako signatář konzervativní iniciativy D.O.S.T. "A mohu potvrdit, že jde o mimořádně kompetentního člověka s vynikajícími jazykovými i odbornými schopnostmi, který je bytostně oddán hodnotám řádu a svobody, za něž byl v době totality řadu let dokonce i trestně stíhán," napsal dále.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bobošíková přivítá Rompuye. Líbit se mu to nebude

Vydáno dne 22. 02. 2011

Jana Bobošíková Evropský "prezident" Van Rompuy přijede přesvědčovat prezidenta Václava Klause. Pokud ale projde ve středu 23. února na Hradčanském náměstí kolem Jany Bobošíkové čeká ho že si o sobě nejspíše přečte na protestní demonstraci několik nelichotivých sloganů či hesel o tom, co si Češi o bruselské snaze glajchšaltovat Evropu myslí.

Bylo to zhruba před rokem, kdy europrezident van Rompuy poprvé oficiálně navštívil Českou republiku. Několik desítek demonstrantů pod vedením Machových Svobodných tehdy projíždějící limuzínu "přivítalo" protibruselskými slogany. Byly převážně v angličtině a Herman van Rompuy tak přes kouřová skla musel vědět, že v této zemi příliš vítán není.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* Ladislav Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše

Vydáno dne 22. 02. 2011

Ladislav Bátora Ladislav Bátora nastoupí prvního března jako náměstek ministra školství Josefa Dobeše. Bude mít na starosti rozpočet, ekonomiku, správu a eurofondy. ParlamentnímListům.cz to potvrdilo několik dobře informovaných zdrojů. Bátora je předsedou konzervativní euroskeptické Akce D.O.S.T., která dlouhodobě podporuje prezidenta Václava Klause. Na tuto funkci však rezignuje. Do Senátu kandidoval za Suverenitu Jany Bobošíkové. Ministr školství Josef Dobeš (VV) je zase znám svými dobrými vztahy s prezidentovým vicekancléřem Petrem Hájkem.

Akce D.O.S.T. pořádala například demonstrace proti Lisabonské smlouvě. Na těchto akcích spolupracovala Strana svobodných občanů Petra Macha, Bobošíkové Suverenita, několik politiků z ODS jako například europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, senátor Jiří Oberfalzer či bývalí poslanci Eva Dundáčková a Jan Schwippel a další občanská sdružení.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Co se děje s naším státem? Páchá sebevraždu...

Vydáno dne 10. 02. 2011

Dnešní demoliberální systém opakovaně ukazuje, že jeho kompetence a schopnosti k vládnutí jsou, matematicky vyjádřeno, pouze v intervalu záporných čísel. Stát "autsórcuje" kde co, přičemž základní charakteristikou zpravidla je skutečnost, že si prve (v různě daleké historii) předmětnou činnost uzurpoval z různých nižších stupňů (samospráva, obec, rodina, dobrovolné spolky, církev). Náš stát tedy převzal či postupně vybudoval poměrně fungující systém, aby jej nástupce, stát demoliberální, rozložil a následně uznal za nutné (ve jménu "volného trhu", "svobod", "nerentability" či podobné zástěrky) převésti do soukromých rukou, a to namnoze do rukou nadnárodních kartelů, které až příliš často zlepšení chodu nezlepší a nadále se dožadují státních subvencí. Moderní demoliberální stát tak prakticky popírá původní smysl existence státu jako takového, bez ohledu na skutečnost, zda vznikl shora (což je i případ Čechie) či zezdola, jako švýcarská konfederace či islandský stát.

Na řadu příkjladů si bezpochyby vzpomene každý. Nejnověji máme před očima seriál pracovně nazvaný Neodvratné zhroucení důchodového systému. Ovšem jeho běh nyní dramaticky, byť bezpochyby dočasně, přerušili lékaři se svým poděkováním se. Na ně odpověděl po několikatýdenním váhání známý advokát Kolja Kubíček tímto krokem:

Proč pan Kubíček supluje úlohu státu? Na ministerstvu zdravotnictví nemají příslušné analytické či právní oddělení? A nebo snad tuto službu ministr převedl na soukromý sektor, aby si ji občani mohli sami najmout?!

Jen se bojím, kdy stát "autsórcuje" policejní složky a hasiče. O armádě nemůže být řeči, ve jménu věčných časů v Severoatlantickém spříseženectví ji demoliberální stát pohřbil za živa... Na obranu státní a národní nezávislosti si občani, kterým o ni půjde, mají zřejmě najmout bezpečnostní agenturu ABL a pana advokáta Kubíčka.


Link | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Už i brněnští profesoři si vyhrožují likvidací

Vydáno dne 09. 01. 2011

sXe Vím, že to zní jako titulek z bulvárního plátku, nicméně se skutečně jedná o aféru, která skončila před soudem. Už delší dobu se mezi studenty fakult brněnské Masarykovy univerzity šušká o jakémsi vyhrožování fyzickou likvidací jednoho z profesorů jinému.V tomto případě se však bohužel nejedná o nějaký tuctový drb, kterých je ostatně na celé univerzitě nemálo, ale tvrdou realitu.

Prof. Jaroslav Hroch měl dostávat od prosince 2008 do dubna 2009 výhružné e-maily, v nichž mu jejich autor vyhrožoval fyzickou likvidací. Smutnější je, že údajným autorem má být jeho kolega z vedlejšího kabinetu prof. Břetislav Horyna. Samotný obviněný autorství výhružných e-mailů popírá, podle policie však měly tyto zprávy chodit nejen z jeho pracovního e-mailu, ale i z jeho domácího počítače.

Zajímavá je reakce ostatních pedagogů na FF MU. Jednačtyřicet pedagogů, z toho třináct profesorů, napsalo J. Hrochovi dopis, v němž mu vyslovují podporu. Jiní sdílí spolu s panem děkanem Josefem Krobem názor, že prof. Hroch přehání a e-maily nebyly míněny vážně. V medializaci celého případu vidí pokus o skandalizaci katedry.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Pomáhajme uvážlivo

Vydáno dne 27. 12. 2010

O charite najviac počuť pred Vianocami. Ktovie prečo, veď odkázaní potrebujú pomoc po celý rok. No aj tak úprimná vďaka všetkým, čo aspoň v tieto dni nezištne prispejú ľuďom v núdzi. Charita je vysoko humánna záležitosť. Každý z nás, ak, pravdaže, chce, vždy môže obdarovať od seba ešte biednejšieho či podržať človeka, ktorému sa náhle zrútil svet. Charita však nie je iba svätica, ktorá si odtŕha od úst a priehrštím rozdáva úbožiakom. Je to aj žobrák, ktorý na mraze spína ruky - a získané peniaze prepije alebo odovzdá „kápovi rajónu“. Je to aj šek v poštovej schránke s výzvou anonymného dobrodinca: v Afrike umierajú deti, pomôžte obetiam zemetrasenia...

Charita je vďačná šanca pre súkromné firmy a známe celebrity - natlačiť sa cez detskú besiedku či kapustnicu pre bezdomovcov do bulváru. Charite sa venujú aj významné nadácie, ktorých mocní a majetní šéfovia si za peniaze od naivných darcov užívajú predovšetkým vlastné luxusné priestory a autá. Komu urobím radosť a úžitok? Kto skontroluje, kam doputovali moje peniaze? Skrýva sa za týmto číslom účtu naozajstná ľudská beznádej alebo iba drzý podvodník? Dozerá ktosi na legálnosť tejto zbierky?

Klaďme si podobné otázky prv, než otvoríme peňaženky. Nemyslime len srdcom, nevyroňme slzu pri každej vzletnej fráze. Pomáhajme uvážlivo, zodpovedne, adresne.

Soňa Pacherová, Pravda.sk


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bude se po Drobilovi poroučet i John?

Vydáno dne 17. 12. 2010

Je-li vážné selhání podřízených důvodem k odstoupení ministra, pak by se měl po Drobilovi poroučet i Radek John. Jemu podřízení policisté v rozporu se zákonem zadrželi organizátory řádně nahlášené akce a zcela v duchu preventivních komunistických zátahů, znemožňujících lidem účastnit se protirežimních shromáždění, je po šest hodin bezdůvodně zadržovali na policejní stanici.

O případu, kterého si „média středního proudu“ vůbec nevšímají, přestože jsou o něm informována, se lze detailně dočíst na zpravodajském serveru Res Claritatis. Zvláště pak doporučuji rozhovor se zadrženým Janem Vávrou. Byl jsem ve druhé polovině 80. let několikrát policií vyslýchán a i když důsledky z toho plynoucí nejsou dnes - zatím - stejné jako tehdy, těch podobností mezi mojí dávnou zkušeností a čerstvými zážitky statečného Jana Vávry je více, než je zdrávo.

Proč o tomto incidentu média mlčí? Jednala by také tak, kdyby se policisté stejným způsobem zachovali vůči skupině homosexuálů? To jistě ne. Přední stránky našeho na pravdě nezávislého tisku by se předháněly v tom, kdo tento projev zlovolné policejní homofobie důkladněji zpranýřuje. A ministr vnitra by se musel veřejně kát, vyznat se v Otázkách Václava Moravce z filohomosexismu, a kdyby ani to nestačilo, musel by si svůj vyvzdorovaný post udržet vlastním coming-outem.

Protiprávní jednání státní moci vůči osobám, upozorňujícím na zlo probíhající genocidy vlastního národa, ovšem neuškodí ani Johnovi, ani provinilým policistům. A že by na tom měla něco změnit Kateřina Jacques, premiérem Nečasem pověřená k vládní práci na poli lidských práv, je vzhledem k její rudozelené orientaci krajně nepravděpodobné.

Ještě že máme tu pravicovou vládu…


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.