Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

Informace

* Za zdravím a vavříny nebo pro život?

Vydáno dne 27. 03. 2009

V sobotu 28. 3. se v pražských ulicích potkají dvě cílevědomé skupiny. Cílem té první bude náměstí Jana Palacha, druhá skupina míří z Můstku na Václavské náměstí. Ti z první skupiny poběží O život, ti druzí budou kráčet PRO život. Věren heslu „za zdravím se neběhá, na zdraví se pije“ se běhu pražskými ulicemi nezúčastním, zato se těším, že se s mnoha dalšími lidmi setkám na Pochodu pro život, jenž každoročně upozorňuje na bezpráví „zákona“, umožňující zabíjení dětí v lůně svých matek.

Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

* Přednášky ve škole svatého Josefa

Vydáno dne 19. 03. 2009

Sobota 21. 3. 2009 od 8:45

Program: 8:45 mše svatá (tradiční římský ritus) • 10:00 P. Jaromír Kučírek FSSPX: Co učí Církev o stvoření světa? • 11:15 Mgr. Michal Semín: Může být křesťan „zelený“? • 13:00 – 14:30 přestávka na oběd • 14:30 Mgr. Petr Bahník: Východiska a limity „povinné školní docházky“

Připraven bude samostatný program pro děti (katechetický, výtvarný, pohybový, elektromodelářský).

Přihlásit se lze na adrese institut@chello.cz, příp. telefonicky na čísle 251 511 435. Počet účastníků je omezen kapacitou pronajatých prostor, proto je třeba přihlásit se co nejdříve. V přihlášce uveďte počet dětí (zvlášť chlapců a děvčat) a jejich věk.

Místo konání bude oznámeno jen těm, kteří se závazně přihlásí. Vstupné je dobrovolné.


Link | Infomail | Tiskni

* Podpořte osobnosti D.O.S.T. v primárkách do EP

Vydáno dne 18. 03. 2009

Národní Tisková Agentura (NTA) doporučuje svým čtenářům a příznivcům, kteří jsou členy či registrovanými příznivci SSO, aby podpořili v primárních volbách Strany svobodných občanů (SSO) kandidáty, kteří jsou zároveň signatáři občanské iniciativy D.O.S.T. www.akce-dost.cz.

Mgr. Petr Bahník - životopis, Ing. Ladislav Bátora - životopis, Mgr. David Hanák DipMgmt - životopis • (články Davida Hanáka naleznete zde: www.euportal.cz , www.okk.cz), RNDr. Tomáš Kaláb, Ph.D. - životopis, Ing. Pavel Machálek - životopis

Podrobnosti o primárních volbách naleznete na http://www.svobodni.cz


Link | Infomail | Tiskni

* Obraz Židů v českém písemnictví 16. - 18. století: poslední přednáška v rámci 8. ročníku Zimní univerzity Vlastenecké fronty

Vydáno dne 11. 03. 2009

Vlastenecká fronta V březnu se uskuteční poslední z pásma přednášek v rámci osmého ročníku Zimní univerzity Vlastenecké fronty. Přednášku na téma “Obraz Židů v českém písemnictví 16. - 18. století” přednese Jan Kašpar.

Přednáška se koná v sobotu 14. března 2009 od 13:00 v Praze.

Setkání účastníků je od 12:30 do 12:50 ve vestibulu stanice metra B Náměstí republiky, výstup směr Náměstí republiky, odkud se účastníci přesunou do blízkého sálu. Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 755 033 či na mailu vfpraha@centrum.cz.


Link | Infomail | Tiskni

* Kněžské bratrstvo sv. Pia X. a jeho zápas o katolickou víru

Vydáno dne 08. 03. 2009

Zvukový záznam příspěvku P. Benoita Waillieze FSSPX, předneseného na konferenci časopisu Te Deum v listopadu 2008, stahujte zde.

Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na přednášku CEP

Vydáno dne 07. 03. 2009

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

Nacistická okupace - sedmdesát let poté, na kterém vystoupí

Vladimír Nálevka, profesor Filozofické fakulty UK
Arnošt Lustig, spisovatel
Robert Kvaček, profesor Filozofické fakulty UK
Jindřich Dejmek, Historický ústav Akademie věd ČR

Seminář moderuje Jiří Weigl

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1, úterý 17. březen 2009, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Petice „Podpořte Chomutov“

Vydáno dne 05. 03. 2009

Vážení spoluobčané,

Již se nemůžeme dívat na útoky a osočování ze strany vládních institucí, které zažívá chomutovský magistrát a jeho primátorka Ivana Řápková (ODS) pro jejich snahu vyřešit problém nepřizpůsobivých občanů. Chceme touto peticí vyzvat všechny občany v ČR, aby podpořili Chomutov v jeho úsilí. V boji proti nepřizpůsobivým, ale také jejich zastáncům z řad pseudohumanistů jako je zejména ministr Michael Kocáb nebo jeho předchůdkyně Džamila Stehlíková, či ombudsman. Považujeme jejich snahu o znemožnění exekucí za ubohý pokus o sebezviditelnění.

Proto:

My, níže podepsaní, podporujeme primátorku Chomutova Ivanu Řápkovou v jejím úsilí proti neplatičům a nepřizpůsobivým. Stojíme na straně zdravého rozumu a nebojíme se dluh nazývat dluhem, lumpárnu, lumpárnou. Vyzýváme také ostatní města, aby se k této iniciativě přidala a následovala příkladu Chomutova. Chceme uplatnit svoje právo na slušný život! Vyzýváme tímto také vládu, aby se postavila k tomuto problému čelem a neházela slušným lidem klacky pod nohy.

Petice „Podpořte Chomutov“


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška Petra Bahníka, 4. díl

Vydáno dne 04. 03. 2009

Lipový kříž Upozorňujeme na čtvrtou část přednášky Mgr. Petra Bahníka "Interpretace klíčových témat českých dějin", nazvanou Bílá hora a národní obrození.

Přednášku si ve formátu MP3 můžete stáhnout zde


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška Vlastenecké fronty

Vydáno dne 03. 03. 2009

Vlastenecká fronta V sobotu 14. března 2009 od 13:00 se uskuteční poslední přednáška z letošního, již osmého, ročníku Zimní univerzity Vlastenecké fronty.

Přednášet bude Jan Kašpar, a to na téma:

Obraz Židů v českém písemnictví 16. – 18. století.

Setkání účastníků je od 12:30 do 12:50 ve vestibulu stanice metra B Náměstí republiky, výstup směr Náměstí republiky, odkud se přesuneme do blízkého sálu. Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 755 033 či na mailu vfpraha@centrum.cz.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka na přednášku

Vydáno dne 02. 03. 2009

Lipový kříž – společnost pro kulturní identitu Vás zve na přednášku Mgr. Petra Bahníka

„Interpretace klíčových problémů českých dějin“ 2. část

Přednáška se bude konat v úterý 3. března 2009 v 18. hodin v sále 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1, v rámci tohoto filosoficko-teologického cyklu budou další přednášky vždy první úterý v měsíci tamtéž.


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro život projde Prahou 28 března

Vydáno dne 27. 02. 2009

Letošní Pochod pro život, který pořádá Hnutí pro život ČR, se bude konat v Praze v sobotu 28. března. Od 13 hodin začíná Mše svatá v kostele sv. Jiljí, Husova 8, Praha 1. Od 14 hodin začíná pochod Prahou, který bude ukončen tradičně na Václavském náměstí.

Link | Infomail | Tiskni

* Falanga znovu v prodeji, Uprostřed ruin vyprodáno

Vydáno dne 26. 02. 2009

Upozorňujeme čtenáře, že naše publikace Falanga je opět v prodeji. Objednávat můžete na kontaktních adresách redakce.

Kniha Uprostřed ruin jezdit na tygru je definitivně vyprodána a dotisk již nebude.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška Petra Bahníka

Vydáno dne 22. 02. 2009

Lipový kříž Upozorňujeme na třetí část přednášky Mgr. Petra Bahníka "Interpretace klíčových témat českých dějin", nazvanou Husitství .

Přednášku si ve formátu MP3 můžete stáhnout zde


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Poslední člověk a jeho přátelé

Vydáno dne 15. 02. 2009

Poslední človek Národní myšlenka nabízí poslední knihu Vlastimila Podrackého "Poslední člověk a jeho přátelé" za zvýhodněnou cenu - 199 korun včetně poštovného. Napsat si o ni můžete na e-mail redakce.

Jedná se o sci-fi romaneto o konci lidstva a nové naději. Žánr science-fiction si obvykle spojujeme s představami o budoucím vědeckém a technologickém rozvoji lidstva. U Vlastimila Podrackého tomu tak není.

Je si totiž vědom, že veškeré lidské poznatky jsou pouhé nástroje, že jejich hodnota je ryze instrumentální. Známe však cíl, k němuž směřujeme?

To je ústřední téma Podrackého tvorby.

V předchozím romanetu „Žluté nebezpečí“ jsme se přenesli do nepříliš vzdálené budoucnosti příštího století a sledovali příběh, odvíjející se na pozadí proměňujícího se světového řádu a civilizačních střetů, jejichž prvních brutálních projevů jsme svědky v naší době.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Již tuto sobotu! Přednáška Vlastenecké fronty

Vydáno dne 13. 02. 2009

V sobotu 14. února 2009 od 13:00 pokračuje osmý ročník Zimní univerzity Vlastenecké fronty přednáškou o méně známé postavě předválečného českého nacionalismu.

Přednášet bude Jan Maloušek a to na téma:

"Proti jedu z Judey i odjinud". Život a myšlenkový svět Dr. Lva Borského

Setkání účastníků je od 12:30 do 12:50 ve vestibulu stanice metra B Náměstí republiky, výstup směr Náměstí republiky, odkud se přesuneme do blízkého sálu. Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 755 033 či na mailu vfpraha@centrum.cz.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.