Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* Přednáška CEP

Vydáno dne 06. 10. 2009

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář Nová regulace finančních trhů - záchrana, nebo zkáza?, na kterém vystoupí Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky Jiří Król, ředitel odboru finančních trhů MF Pavel Kysilka, člen představenstva České spořitelny Dušan Tříska, předseda představenstva FSP/CD-F. Seminář moderuje Jiří Weigl.

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1 středa 7. října 2009, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška Petra Hájka

Vydáno dne 05. 10. 2009

Společnost Lipový kříž si Vás dovoluje pozvat na přednášku spisovatele a novináře Petra Hájka

MÉDIOKRACIE - KONEC DEMOKRACIE

Přednáška se uskuteční v úterý 6. října od 18:00 v domě Českého svazu vědeckotechnických společností, Novotného lávka 5, Praha 1, (sál 318).


Link | Infomail | Tiskni

* POCHOD NA HRAD

Vydáno dne 01. 10. 2009

Občanská iniciativa D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na akci „POCHOD NA HRAD“, kterou pořádá v sobotu 3. října 2009, to jest den po konání opakovaného irského referenda o tzv. Lisabonské smlouvě.

Sraz je v 15 hodin před velvyslanectvím Irské republiky (Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana).

Odtud půjdeme Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde řekneme své NE Lisabonské smlouvě a své ANO Evropě svobodných národu.

Touto akcí chceme zároveň vědomě připomenout slavný pochod studentů na Hrad v únoru 1948, kdy se také nadlouho rozhodlo o osudu naší země.

Přijďte všichni, komu osud České republiky ještě není lhostejný!


Link | Infomail | Tiskni

* Již dnes!

Vydáno dne 24. 09. 2009

Občanská iniciativa D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na druhé veřejné shromáždění „SVOBODA PRO IRSKO“, která v době opakovaného referenda o tzv. Lisabonské smlouvě pořádá na podporu irské i naší suverenity. Shromáždění se uskuteční 24. září od 18 hodin před velvyslanectvím Irské republiky (Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana).

Link | Infomail | Tiskni

* První setkání na podporu irské suverenity již dnes!

Vydáno dne 17. 09. 2009

Občanská iniciativa D.O.S.T. ve spolupráci s 23 dalšími organizacemi pořádá tři veřejná shromáždění s názvem „Svoboda pro Irsko“ na podporu irské suverenity u příležitosti opakovaného referenda k Lisabonské smlouvě. První shromáždění se uskuteční již dnes, ve čtvrtek 17. září od 18 hodin před velvyslanectvím Irské republiky (Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana).

Link | Infomail | Tiskni

* Mše svaté podle starobylého římského ritu

Vydáno dne 15. 09. 2009

Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou Vás zve na

Mše svaté podle starobylého

římského ritu

s chorálním ordináriem a skladbami vokální polyfonie (soubor Collegium Marianum)

Slavnost Sedmibolestné Panny Marie, 15. září 2009 v 18:30

Slavnost Panny Marie Růžencové, 7. října 2009 v 19:00

Votivní mše svatá, 25. listopadu 2009 v 18:30

Slavnost Neposkvrněného Početí Panny Marie, 8. prosince 2009 v 18:30

Kostel sv. Petra Na Poříčí

Biskupská ulice – Praha 1


Link | Infomail | Tiskni

* Svoboda pro Irsko

Vydáno dne 13. 09. 2009

Svobodní se ve čtvrtek 17.9. od 18:00 zúčastní pokojného shromáždění Svoboda pro Irsko před velvyslanectvím Irské republiky - Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana. Svobodní se tak připojí k iniciativě D.O.S.T., která shromáždění pořádá. Cílem akce je sdělit symbolicky irským voličům, kteří půjdou 2. října k opakovanému referendu o Lisabonské smlouvě, že v tom nejsou sami, a že ani velká část občanů České republiky si Lisabonskou smlouvu nepřeje.

Všichni členové a příznivci Svobodných jsou srdečně zváni. Stranická trička a transparenty vítány. Na akci promluví ke shromážděným mj. předseda Svobodných Petr Mach.

Převzato z webu Strany svobodných občanů


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Irskolisabonské střípky - Ganleyho návrat a Hannanův optimismus

Vydáno dne 12. 09. 2009

Svobodu pro Irsko Dnes začnu tím, že o blížících se shromážděních D.O.S.T. a spolupracujících politických stran a organizací informuje na svých internetových stránkách senátor ing. Petr Pakosta z ODS.

Pokud je mezi čtenáři aktivní návštěvník diskusí na Facebooku, mohu jej odkázat na speciální skupinu nazvanou Svoboda pro Irsko.

A co se odehrává za našimi humny? Europoslanec Nigel Farage, ještě donedávna předseda britské strany UKIP, navštívil Dublin, kde se zúčastnil veřejné diskuse pořádané agenturou Reuters. Zde se můžete podívat, jak bravurně zareagoval na „dotaz“ z publika:

V dnešním vydání Wall Street Journal vyšel rozhovor s i u nás dobře známým Declanem Ganleyem, jehož kampaň proti Lisabonské smlouvě v roce 2008 způsobila eurokratům nejednu bezesnou noc a přinejmenším roční odklad její ratifikace. Odpůrci Lisabonské smlouvy se patrně mohou radovat – D. Ganley se zavázal k tomu, že se, navzdory nepříznivým okolnostem (debakl Libertas ve volbách do Evropského parlamentu a s tím spojená snížená reputace ve veřejnosti) zapojí do kampaně po boku irských patriotů. Stálo by za úvahu, nakolik jeho neúspěch v nedávných volbách mohl být zapříčiněn tím, že odmítal toliko Lisabonskou smlouvu, nikoli projekt federální Evropské unie jako takový. Je možné, že mnozí principiální zastánci irské státní svrchovanosti jej nakonec právě z tohoto důvodu nevolili.

Známý poslanec za britskou Konzervativní stranu Daniel Hannan, proslulý svými mimořádnými řečnickými schopnostmi, referuje na svém blogu o setkání nově utvořené Evropské konzervativní a reformní skupiny v Praze. To, na co chci zvláště upozornit, se nalézá v posledním odstavci. Když už i poslanec Hannan veřejně tvrdí, že referendum o Lisabonské smlouvě nakonec proběhne i v Británii, nelze brát tato slova na lehkou váhu.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Informace

* Svoboda pro Irsko aneb nadešel čas vyjít do ulic

Vydáno dne 11. 09. 2009

Svobodu pro Irsko Poslední výzkumy veřejného mínění signalizují pokles počtu Irů, ochotných hlasovat pro demontáž svého státu. To je dobrá zpráva. Irsko se Lisabonskou smlouvou dostává do podobné pozice jako Česká republika. Jeho faktická vyjednávací a hlasovací pozice se sníží o celou polovinu. Dodatečně dojednané „výjimky pro Irsko“ nejsou právně závazné a slouží jen jako prostředek k falešnému uspokojení váhavců, kterých je v irské společnosti stále ještě značný počet. O jejich hlasy se nyní vede boj. Vláda uplácí obyvatelstvo na všech možných frontách, do "nezávislé" kampaně za přijetí Lisabonské smlouvy přitéká velké množství peněz, krize nekrize, ze státního rozpočetu. Odpůrci Lisabonské smlouvy ovšem také nelení, a i když nemají v zádech ani vládu ani Ganleyho milióny, jsou v ulicích irských měst dobře vidět i slyšet. Do irských domácností míří ve velkém nákladu vycházející Sovereign Independent i naléhavý dopis britské eurokritické strany UKIP.

Ale protože se v Irsku nerozhoduje jen o budoucnosti tohoto statečného a v dějinách těžce zkoušeného národa, nadešel čas, aby i čeští odpůrci bruselského Leviathanu zvedli zadky a vyšli do ulic projevit svůj odmítavý postoj k Lisabonské smlouvě veřejně. V následujících týdnech k tomu budou mít hned tři příležitosti, tu první již příští čtvrtek.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Informace

* Měsíc solidarity s irským národem

Vydáno dne 10. 09. 2009

Vážení příznivci Národní myšlénky, zveme vás na několik shromáždění na podporu irského národa a Irské republiky proti tlaku, jemuž jsou vystaveni ze strany představitelů Evropské unie i pokrokových novinářů a západoevropských velmocí. Zmíněná shromáždění pořádají iniciátoři petice D.O.S.T. a Národní myšlenka je jedním ze spoluorganisátorů. Vrcholem těchto shromáždění bude závěrečný pochod na Hrad, jenž má demonstrovat naši oddanost svobodě a neodvislosti naší vlasti a má ukázat presidentu, že v našem národě nejsou jen konformní živly, smiřující se s jediným správným názorem, napsaným v novinách a řečeným v televisním vysílání.

Máme nyní jedinečnou příležitost ukázat, že budoucnost naše i dalších evropských národů nám není lhostejná. Můžeme sobě i světu ukázat, že se nebojíme postavit za svobodu a za budoucnost zemí Koruny české třeba proti všem. Jedná se o skutečně důležitý moment, ačkoli víme, že boj proti naší porobě v eurosocialistickém svazu jím nemůže skončit. Je však důležité nepřátelům naší svobody jasně ukázat, že jsme ještě nesložili zbraně, ani ruce v klín.

Budete-li chtít přijít vybaveni nějakými symboly či transparenty, sledujte stránky www.akce-dost.cz

Nejjednodušší je pořídit si zelenobílé pentle či bikoloru, irskou či českou státní vlajku. Důležité je však hlavně přijít. Shromáždění se uskuteční ve čtvrtek 17. 9. a 24. 9. od 18 hodin a v sobotu 3. 10. od 15 hodin před velvyslanectvím Irské republiky (Tržiště 13, Praha 1 - Malá strana).

Těším se s Vámi na viděnou!

Ať žije svobodné Irsko a Česká republika!

Jan Maloušek
předseda o. s. Národní myšlenka


Link | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

* Svoboda pro Irsko

Vydáno dne 09. 09. 2009

Občanská iniciativa D.O.S.T. si dovoluje pozvat /pozvánka v pdf/ všechny svobodomyslné občany na veřejná shromáždění „SVOBODA PRO IRSKO“, která pořádá na podporu irské suverenity v době opakovaného referenda o tzv. Lisabonské smlouvě.

Shromáždění se uskuteční ve čtvrtek 17. 9. a 24. 9. od 18 hodin a v sobotu 3. 10. od 15 hodin před velvyslanectvím Irské republiky (Tržiště 13, Praha 1 - Malá strana).

V Irsku se 2. října rozhoduje i o naší budoucnosti. Přijďte říci své NE „Lisabonské smlouvě“ a své ANO Evropě svobodných národů!

Akci „Svoboda pro Irsko“ podporují: Strana svobodných občanů • Suverenita Jany Bobošíkové • Nezávislí demokraté Vladimíra Železného • Právo a Spravedlnost • Konzervativní strana • Hnutí pro život • Kulturní komise ČR • Mladá občanská platforma • Mladá pravice • Společnost Lipový kříž • Institut svatého Josefa • Orel jednota Kladno • Akce Národní Obnovy • Občané proti EU • Revue Fragmenty • euPortál • EuRábia • NE Lisabonu • Národní myšlenka • Národní Tisková Agentura • Časopis Te-Deum • Časopis Svědomí • Divadlo Ta Fantastika


Link | Infomail | Tiskni

* Nad dopisy čtenářů (v původním znění a bez titulků)

Vydáno dne 08. 09. 2009

vzkaz pro debyly z fanatycke a stupidni Narodni myslenky

Dotkl jse Vas clanek v LN o vono Vas to nackove au-au-au hodne boli, co? Nebojte pro Mladou frontu pisu o Vas blog, ze ze z toho zeserete.

Vrátí se Pavarottiho nástupce z Kanady do Čech?

A nevadi me ani to, jak jste me potytulovaly Vy ubozaci a chudacci na vasem webu:http://www.narmyslenka.cz/view.php?cisloclanku=2009070032-

Za to, ze vkladate nadpis na porad, ke kteremu nemate opravneni a nejste uzivately autorskeho prava, mohu Vas zalovat. Zadam Vas, aby jste odstranily nadpis nad videm, ktery zni: Opicak Czech.

Jinak tento odkaz odesilam

UOOZU

S pozdravem,

Jaroslav Suchy


Link | Infomail | Tiskni

* Pozvánka do Kobylis

Vydáno dne 30. 08. 2009

k uctění památky českých pravoslavných, kteří ukryli sedm parašutistů v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2, přesně v hodinu popravy -

dne 4. září 2009 ve 14.35 hod.

V letošním roce si připomínáme 130. výročí narození novomučedníka, svatého biskupa Gorazda. Obětoval se za své přátelé, podle slov svatého Evangelia a dnes se za nás přimlouvá v nebesích mezi svatými mučedníky. Dnem jeho mučednické smrti je 4. září 1942. Proto Vás všechny zveme v tento den, tj. v pátek 4. září 2009 do Prahy, abychom se společně pomodlili a zamysleli nad jeho duchovním odkazem.

Dne 4. září 2009 se bude v Pražské katedrále sv. Cyrila a Metoděje konat sv. liturgie od 9.30 a ve 14.35 hod. bude v Památníku protifašistického odboje v Kobylisích (na bývalé střelnici) uctěna památka vladyky mučedníka Gorazda a sloužena panychida za duchovní otce ThDr. Vladimíra Petřeka, Václava Čikla, bratra Jana Sonnevenda a další spolupracovníky, kteří v tyto dny, před 67 lety, položili své životy v Praze - Kobylisích za naši svobodu.

Dopravní spojení: Metro C, stanice Střížkov a bus 136 stanice Bojasova


Link | Infomail | Tiskni

* Výzva českým euroskeptikům

Vydáno dne 02. 07. 2009

DOST ke společnému postupu ve volbách do PS PČR 2009

V roce 2007 jsme stáli u zrodu petiční akce D.O.S.T. www.akce-dost.cz, jejímž obsahem byla mj. výzva k obhajobě občanských svobod a české státní suverenity, zejména v souvislosti s pokračujícím procesem evropské integrace. Jak my, tak i mnozí další signatáři D.O.S.T., jsme pak s tímtéž programem kandidovali v letošních volbách do Evropského parlamentu. Bohužel, vzhledem k nejednotnému postupu byl výsledek těchto voleb pro euroskeptickou politiku citelným neúspěchem. Tato chyba by se neměla opakovat.

Dosavadní přístup různých euroskeptických stran nás zatím nepřesvědčil o tom, že si všichni jejich představitelé plně uvědomují vážnost situace, přesto však stále věříme, že se v těchto stranách, i mimo ně, přece jen nakonec najde dostatek vůle ke skutečné a efektivní obhajobě svobody a suverenity.

Proto vyzýváme české euroskeptické strany a osobnosti, aby překonaly vzájemné spory a osobní animozity a odhodlaly se k novému kolu jednání o společném postupu v říjnových parlamentních volbách.

Tento náš otevřený dopis je výzvou k takovému činu, jemuž jsme připraveni vyjít vstříc a jako iniciátoři petice D.O.S.T. nabídnout „nadstranické“ zprostředkování potřebného jednání.

V Praze dne 1.7. 2009

Mgr. Michal Semín
Mgr. Petr Bahník
Ing. Mgr. Ladislav Bátora, Ph.D


Link | Infomail | Tiskni

* Vychází nová Národní myšlenka! (Pro ukázky klikni)

Vydáno dne 29. 06. 2009

NM 46

Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.