Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

* Krásna a zmätená

Vydáno dne 25. 05. 2009

Homosexuálové Rozpoltenosť niektorých moderných kresťanov by bola vtipným príspevkom do herbára myšlienkových sploštenín a do skúmaviek vydestilovanej ľudskej hlúposti, keby nebola zároveň zúfalá až k smrti.

Kto je posledným mediálnym vzorom kresťanskej odvahy? Nikto iný ako vicemiss krásy USA Carie Prejean. Nerozpílili ju na dve polovice v aréne cirkusu, ani ju nežrali levy, cisár Nero prezlečený za boha Dionýzia ju neznásilnil a následne nedal upáliť, o trhaní nechtov, údov, dratí z kože ani nehovoriac. Čím sa teda zaslúžila o vec kresťanstva? Vyzliekla sa do plaviek, vrtela zadkom na móle, aby ju videlo minimálne tých 250 miliónov dychtivých amero-občanov, predviedla trošku toho hrudníka, iste ukázala vyholené podpazušie a cenila zuby ako tiger na Sandokana, s pravou vervou amerického znásilňovača celuloidových pásov. To je vskutku dokonalá materializácia evanjeliových vzorov chovania. Nakoniec sa ale, hopala, vyslovila proti sobášom sodomitov. A už je z hopsandy apologeta a ozdoba martýrologii.

To čo bolo kedysi bežným konsenzom všetkých normálnych ľudí: odpor voči praktizovanej sodomií; a to jedno či pohanov (Platon, Aristoteles, Seneca, Iuvenalis etc.), židov, muslimov alebo kresťanov, je odrazu vydávané za špecificky kresťanskú cnosť a zároveň sa prehliada naprosto pohanský a zhovadilý kontext, v rámci ktorého sa krasavica morská prezentovala. Nepochybujem, že sa raz dožijeme toho ako nám bude dávaný za vzor nejaký lokálny cassanova, ktorý odmieta používať pri svojich nespočetných avantúrach kondóm, pretože je kresťanom. A liga za legalizáciu opoidno - ľudských sobášov ho vylúči zo súťaže o najkrajšiu kopuláciu pred publikom.

Převzato z webu Sacrum Imperium


Link | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Krize neodezní sama

Vydáno dne 23. 05. 2009

Manipulace Prominentní „odborníci“, kteří krizi nedokázali předpovědět, dnes „odborně“ předvídají její konec. Většina z nich však současnou situaci dosud nepochopila. Současná krize není běžnou recesí, která se střídá s konjunkturou. Je to systémová porucha, která se nevyřeší bez změny systému.

Jedním ze základních příčin problémů, které nepominou je zdanění lidské práce. Lidská práce je z hlediska ekonomiky stejná komodita jako ropa či zlato. Lidskou práci lze dnes v různé kvalitě nakoupit téměř kdekoliv na světě. V některých lokalitách je práce příliš drahá. Sociální a daňové politiky některých států práci ve svých zemích zdražily natolik, že je prakticky neprodejná.

Pro mnohé lidi je však práce jediným aktivem, které mohou prodat. Nikdo však nechce kupovat předražený produkt. Cena práce je v mnoha zemích zdaněna více než jiné komodity. Skoro to vypadá, že je práce nežádoucím zbožím, podobně jako alkohol a cigarety.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Hrdinský čin Jiřího Janečka

Vydáno dne 22. 05. 2009

Televize Jiří Janeček odmítl vysílat volební klip jedné politické strany. Česká televize je však ze zákona povinna vysílat volební klipy, za jejich obsah neodpovídá.

Pan Janeček zjevně porušil zákon, je si toho vědom a je připraven nést následky. Pan Janeček obhajuje post generálního ředitele hlásné trouby vládního režimu – České televize. Svým „hrdinstvím“ získal cené body. Loajalita s režimem se vždy cení.

Netuším, zda příslušný klip porušuje zákon (ani jsem neměl v úmyslu sledovat jakékoliv volební spoty kohokoliv). Možné to je. V právním státě rozhoduje o porušení zákona nezávislý soud. U nás o tom rozhodují politici a jejich loajální služebníci.

Hra na demokracii dostává značné trhliny. Dobře si vzpomínám na dobu, kdy bylo riskantní nevhodit do volební urny jediný obdržený volební lístek. Začínám se obávat, že už brzy budeme mít na výběr pouze ze stran novodobé Národní Fronty.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mnichované 09 versus hlava státu

Vydáno dne 17. 05. 2009

Václav Klaus Eurohujeři, kosmopolité a kolaboranti všech odstínů se socialistickým smýšlením zaveleli k frontálnímu útoku na prezidenta zatím ještě svrchované a suverénní České republiky. Ten je jim trnem v oku jenom proto, že byl a je proti Lisabonské smlouvě a zvažuje odmítnutí její ratifikace svým podpisem.

Je nad slunce jasné, že Václav Klaus by zapřel sám sebe a zaprodal naši vlast, kdyby tak učinil. Z principiálních a ideových důvodů by tuto modernizovanou verzi Mnichovské dohody mohl podepsat jedině pokračovatel myšlenkového odkazu Emanuela Moravce havlovského střihu.

Vrcholem nevkusu levicových štváčů a provokatérů jsou apely na odstoupení prezidenta či slova o údajné velezradě hlavy státu. Je jedno, zda vycházejí z okruhu pisálků z redakce Rudého práva či senátorek s pestrou politickou minulostí. Mohou jim přizvukovat i zahraniční listy, které jej denuncují jako padoucha. To ovšem vypovídá více o nich samých, nežli o našem panu prezidentovi a jeho státnických krocích. V čase voleb jde o účelovou a promyšlenou propagandu.

Nezmění ovšem nic na tom, že prezident musí coby hlava státu vystupovat nadstranicky, v zájmu všeho lidu, pro lid a pro blaho vlasti. Naštěstí přesně takový prezident na Hradě sedí a dokud sedět bude, tak zbývá naděje, že naše země zůstane ostrůvkem svobody a demokracie v potemnělé Evropě směřující k evropskému totalitárnímu superstátu, kde žíti nebude radno.


Link | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Normalizační tisk

Vydáno dne 16. 05. 2009

Prorazit! Stalo se běžným jevem, že o našich sdělovacích prostředcích a novinářích zvlášť se mluví jako o hnoji a póvlu. Nejsou hlídacími psy, ale stali se figurkami na politické šachovnici, kde vyjí tak, jak jim káže příslušnost jejich chlebodárce inklinujícího k té či oné politické straně či ideovému směru.

Smutné ale je, že i přes pravo-levou barikádu se naše centrální sdělovací prostředky stávají nepřehledným bulvárem s unifikovanou a normalizovanou koženou tváří. Přebírají, kopírují a opisují se názory, komentáře, jízlivé poznámky i nálepky. Nic osobité a typického.

Kde jsou ty časy, kde se list od toho druhého lišil nejen hlavičkou, ale také charakterem, pojetím i obsahem. Stačilo si přečíst pár článků a bylo zřetelné a jasné, který titul právě čtete. Dnes po přečtení několika různých novin máte pocit, že posloucháte zaseknutý kolovrátek.

Z toho všeho vychází paradoxně nejlépe klasický bulvár, který místo slov preferuje palcové titulky a barevné lechtivé fotografie. I když tady platí, že hnus jako hnus... Nabízí se otázka, zda oněch deset či dvacet minut nenávisti ve společnosti denního tisku, není jen přehlídkou ztraceného času.


Link | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Aj peklo má svoju cudnosť

Vydáno dne 15. 05. 2009

Obama Keď Leon Bloy na začiatku 20. storočia navrhoval zrušenie starých cirkevných rádov, pretože sa spreneverili svojim zakladateľom, tak zaiste netušil kam až môže táto zrada dospieť. Jezuiti, kedysi stĺp a opora Cirkvi, dnes zrahnerizovaná, dechardinizovaná a zbalthasarizvaná studnica bludov a obskurných teologických blábolov, sa pred nedávnom opäť predviedli v plnej kráse.

Na "katolícku" univerzitu v Georgetowne zavítal obživlý gýč Barack Obama, podobný Golemovi, povstavšiemu z hliny a vôle rabína a počal v mene nehynúcej tolerancie požadovať zakrytie znaku IHS, ktorý, ako zhrozene zistili stavitelia lóží (tých na tribúne aj v zákulisí), by vytŕčal zpoza rečniaceho homunkula. Dedičia sv. Ignáca, namiesto toho aby odmietli a vybrali tak golemovi šém z hlavy, sa pokorne sklonili pred rozmarom propagátora vraždenia neviniatok a zapreli Syna Božieho, zrejme v pomykove, nevediac, či už boli spasení skrze obetovanie IHS, alebo ešte len budú spasení, skrze golema a jeho kamarátov. Vedenie univerzity to nazvalo "ohladuplnosťou."

Pri návšteve Izraela alebo Saudskej Arábie samozrejme golem podobnými žalúdočnými nevoľnosťami, pri pohľade na symboly, netrpí. O zakrývaní dávidových hviezd alebo polmesiacov sa zaiste nedopočujeme. Je to samozrejme jeho vec. On sám zaiste najlepšie vie aký symbol je protivný jeho majstrovi a ktorý nie. Evidentne aj peklo má svoju cudnosť a zaiste by nenašlo dostatok figových listov, keby chcelo pozakrývať všetko, čo vyvoláva rumenec na belzebubovom líci.

Horšie je to s pátrami z univerzity. Snáď by sa našiel nejaký obetavý kaplán, ktorý by ich zasvätil to tajomstiev detského katechizmu. Veľmi by im to pomohlo.


Link | Autor: BSM | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Postřehy k VJBGB

Vydáno dne 12. 05. 2009

Sparta Snad jste zaznamenali, že o víkendu proběhl x-tý ročník Velkého jarního bjehu gauleitera Boehma.

Pro pořádek - hned na úvod zmíním, že nemám nic proti sportu, běhání a dokonce snad ani proti marathonu v ulicích. Ale co mě nekonečně dere, je způsob, jakým tenhle režim vše organizuje tak, že to človek zákonitě musí vnímat jako naschvál. Někteří z vás už možná slyšeli můj názor na odtahové orgie spojené s mytím ulic, ale tohle mě teda zvedlo ze židle ještě víc.

Já bych snad snesl, kdyby po Praze běhal dav mantáků... Ale proč, proč to nenechali na sobotu? A to vůbec nemluvím o tom, že snad máme nějaká pohoří, kde by mohli tihle športofci běhat bez toho, aby obtěžovali plebs. (A nějaké hory by se jistě našly, vždyť odkud jinud by se vozil sníh pro lyžování Nerudovkou?) Ne, prostě to naschvál udělaj v Praze, a naschvál v neděli, kdy se lidi vracej z chalup. A zavřou sedm mostů... Ty byly naposled neprůjezdné za záplav, ne-li za Povstání.

Co bude příště? Možná to, co navrhoval jeden můj spolucestující v tramvaji: na všechny příjezdy ku Praze vyložíme tisíc pingpongovejch stolů, ať se zase někdo jinej zviditelní. (Mimochodem, pán původem z Pardubic... Tam prej mají taky něco podobného. Jmenuje se to Sportovní Pardubice a uzavřou u toho celé centrum. Kdo se "...pokusí projít přes tzv. horkou hranici...", toho zřejmě zastřelej.)

Minule to zase byla nějaká "Praha cyglistická" nebo nějaká jiná blbost... A já řval jak přejetej. Všude kýbl fízlů, např. u MK autobus napříč silnicí, k tomu čtyřicet pěších esenbáků a půl divize Centaurus. Kde byli všichni tihle kousci, když cikáni občanského původu... Ale co, nebudu se opakovat.

A všude svazáčci v dresech a hujeři s číslama na prsou! Však jsem se taky svěřil svému náhodnému tramvajovému známému, že jsem sice zažil nacvičování poslední spartakiády, ale ani tehdy se z cyklisitky (nebo všeobecně: ze sportu) nedělala taková ideologie jako dnes.

No a pak jsem jel Karmelitskou a došla mi ta největší zhovadilost: takže všichni tihle sráči se posmívaj Tyršovi, že byl fangličkář? A co jsou oni? Fangličkáři a ideoví cyklisti...

Musel jsem to neštěstí spláchnout s br. T. čtyřmi Gábinami, takže nakonec jsem se dal dohromady. Ale řeknu vám: nikdy víc Pražský marathon.

Fangličkáři. A ideoví cyklisti. Strašně divná doba..


Link | Autor: Irenej Sabatini | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Oslobodenie zvierat skrze peniaze oviec

Vydáno dne 10. 05. 2009

Peníze Žijeme v 21. storočí, v tom najpokrokovejšom zo všetkých storočí, čo sa tu špirálovito a dialekticky plazili odvtedy, ako sa všemocná matka príroda rozhodla z anorganickej zmeniť samohybne, revolučnou cestou, na organickú. Najnovšie storočie je dokonca ešte pokrokovejšie, ako bolo 20. storočie, čo je takmer na neuverenie, pretože pred takými tridsiatimi rokmi sa všetko vinulo a javilo tak, že už nič pokrokovejšie nás nečaká. Avšak, dočkali sme sa. No a v tomto storočí všeplanetárneho oslobodenia človeka, keď už nám tá "zlatá slobodienka" zavítala nezištne ešte aj do takej gehany ako je Irak, by bolo zaiste rúhaním a hriechom proti Slobode, ak by sa nedostalo skrze ňu spásy aj tej nemej tvári. Veď aj ten Bodrík, Micinka alebo Ňufko, Budkáčik i Dubkáčik, o troch múdrych kozliatkach ani nehovoriac, by sa tak radi zbavili jarma antropo-totality, aby v jednom šíku s osvieteným ľudstvom pochodovali (samozrejme každý podľa svojho rytmu) v ústrety krajšej a nebojme sa to povedať, ešte pokrokovejšej budúcnosti. Lež, ako na to? Tu je každá rada drahá a táto konkrétne poriadne drahá. Presne: 5 euro na dieťa.

Celý článek | Autor: BSM | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Apolitická politika a protispolečenské živly

Vydáno dne 09. 05. 2009

Dělnická strana V předešlých dnech se v médiích objevovaly titulky: „Pecina: Od ČSSD mám úkol, aby policie byla apolitická. Pecina by zrušil Dělnickou stranu, Paroubek přikyvuje.“

Je mi zcela lhostejné co která politická strana hlásá, stejně jako je mi jedno, který prací prášek je dle reklam lepší. Podstata většiny pracích prášků je stejná, rozdíly jsou pouze ve výdajích na marketing. U většiny politických stran je to dnes prakticky stejné.

Když však někdo vytrubuje do světa, že chce být apolitický a současně chce zakázat nějakou politickou stranu, připadá mi to už hodně orwellovské. Apoliticky zakázat politickou stranu je opravdu geniální nápad. Chápu, že se vládnoucí garnitura brání. Chápu, že vládnoucí garnitura kriminalizuje své potenciální konkurenty. Dělá to tak každý režim. Každý režim tak koná v zájmu „dobra“. Pro každý režim je tím správným „dobrem“ to, co oni hlásají.

Dnes tu po dvaceti letech zase řádí protispolečenské živly. Dnes vypadají protispolečenské živly trochu jinak. Místo „vlasatých chuligánů“ jsou to „holohlaví vymaštěnci“.


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Přijdou i mobilní šibenice?

Vydáno dne 07. 05. 2009

Autobus Za jásotu nejvěrnějších poskoků současného režimu, "nezávislých novinářů", schválila v pondělí 4. 5. vláda Mirka Topolánka, ohánějící se často slovem demokracie, dle mého názoru na návrh I. Langera naprosto šílenou "strategii boje s extremismem". Sice to trvalo, ale nakonec jsme se dočkali, kruh, započatý v roce 1989, se pomalu uzavírá, vládnoucí režim ve snaze omezit svobodu slova a shromažďování znovu sahá k prostředkům, o kterých jsme si mysleli, že se s nimi díkybohu již nikdy v reálném životě nesetkáme. Ba co více, jde s dobou, zavádí i některé novoty jako např. ,"speciální mobilní cely", v nichž se mají ihned na místě odehrávat, "rychlé soudy". Můžeme být rádi, že komunisté byli tak zastaralí, kdyby je něco takového napadlo, dočkali bychom se tehdy možná i mobilních šibenic. Ačkoliv při svatém zápalu, jaký v boji extremismem i "extremismem" předvádí zejména pánové Langer a Kocáb(kdysi onblíbené desky Pražského výběru již mám připravené k likvidaci), se jich možná ještě dočkáme. Asi to není náhoda, že v čele "nové" úřednické vlády, která by zřejmě měla tuto směrnici uvádět v život, je dlouholetý karierní bolševik Jan Fischer, spíše to jenom ilustruje podstatu onoho sametového podvodu, který je v listopadu oslavován.

Paradoxní je, že se u nás nikdo seriózně nezabývá důvody, proč je u nás takové množství neonacistů, ať již skutečných, nebo "neonacistů" vytvořených médii a dalšími manipulátory veřejného mínění. Osobně jsem přesvědčen, že velkou vinu nese očividná lživost a pokřivenost polistopadového systému, kdy přihlášení se k nenáviděným systémem kritizovanému "fašismu" je pro mnohé mladé radikály jednou z možných forem odporu, jakou je např. pro mnohé starší volba KSČM.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lunaparkizace ČSSD pokračuje

Vydáno dne 03. 05. 2009

Manipulace Strana provokatérů a výtečníků reprezentovaná vedoucím triem Paroubek, Jandák a Rath si při osvojení agresivního konfrontačního stylu své destruktivní politiky hodlá za každou cenu medializovat své výstupy a přitáhnout zájem veřejnosti při využití křečovitých populistických proklamací. Inu přátelství Jiřího Paroubka s mafiánsko-pouťovým klanem rodiny Kočků se zkrátka nezapře.

Sociální demokraté se mění v jeden velký lunapark, kde se jednotliví vyvolávači překřikují a trumfují. Jeden principál rozdává tuzexové poukázky do lékáren, buduje krajské univerzity a usiluje o stavbu Kaplického hybridní zrůdnosti na území svého kraje. Zatímco druhý se snaží prostřednictvím svého sexy mozku a ženy Petry v pozadí zdárně implementovat do stranické struktury ženský element, o jehož pohlaví nebudou vést odborné debaty a spory. A tak se nám v Lidovém domě brzy bude prohánět dívčí tandem Alena Borůvkova – Kateřina Brožová. O jejich politických názorech sice nikdo nic neví, ale o jejich vnadách nepochybují ani děti z mateřské školky. Pantátovi Paroubkovi se sice bouří zasloužilí straníci, kteří si své zásluhy odpracovali v krajích. Ale což, on na to má. Přeci nepřišel od táboráku...


Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Uvahy

* David Duke a jeho přednáška, která byla zásahem politické policie znemožněna

Vydáno dne 01. 05. 2009

David Duke Jak již všichni v České republice ví, bylo mi nakonec znemožněno tuto přednášku uskutečnit, aby bylo učitelům i studentům zabráněno ji vyslechnout. Zde je vlastní text oné plánované přednášky. Můžete posoudit, zda bych býval měl právoplatné oprávnění ji přednést a zda by studenti i učitelé univerzity měli právo ji slyšet.

Jsem mimořádně poctěn, že se nacházím zde v České republice na jedné z nejvýznamnějších univerzit na světě, Karlově univerzitě, stojící na odvážném příkladu Jana Husa, jenž se vzdal svobody i života za právo promlouvat podle svého svědomí k českému národu.

Děkuji, že jste mi umožnili promluvit k vám podle mého svědomí a sdělit vám své názory. Domnívám se, že brzy zjistíte, že mé skutečné názory nejsou takové, jaké vám byly řečeny.

Skutečně můžete být překvapeni zjištěním, že hlavní motivací mého života je ochrana a rozvoj nejzákladnějších lidských práv pro všechny lidi. A ano, nestydím se to říct, také si dovoluji bránit lidská práva českých lidí, evropských a amerických lidí.


Celý článek | Autor: David Duke | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Keď sa zmýli teta Iveta

Vydáno dne 29. 04. 2009

pc Kým v predvolebnej kampani liberálne médiá robili všetko pre zvolenia chameleóna Radičovej, ktorá bola schopná sa vyhraniť iba proti bakanému netolerantnému Ferkovi a denne pripomínali Gašparovivove senilné výroky a prípad Gauliedar, vo flagrantnom protiústavnom konaní tety Ivety budeme najbližšie vidieť iba "chybu". Pohoršenie, ktoré spôsobil arcišašek Rafaj, keď podpisoval na prezenčku je už teraz preč, keď tete Ivete jeden hlas nestačí (najnovšia bondovka s tetou Ivetou?), všetko je len púhy omyl. Namiesto pohonu, ktorý by sa konal proti každému inému politikovi sa teraz, ani 7pablbov s.r.o. nebude zrejme vo svojich pritŕublych zvrhlých komentároch k tete Ivete nijak kruté. Predstavme si, keby tak hlasoval napr. Vladimír Palko za Pavla Minárika, čo by sa spustilo za očierňujúcu kampaň. Ani komediálny liberálny škrabák Sudor, ktorý v interview nedáva svoje otázky (možno sa za ne hanbí, mal by sa), ale otázky ľudu nebude akiste premúdrelý, ani Štefan Hríb s Františkom Šebejom nebudú hovoriť o malosti a zápectníctve voličov Ivety, ktorá nevie do jedna narátať a v panike volí aj za iných, lebo však deklarovali ako budú voliť. Možno by bolo najlepšie aby teta Iveta, keď už z nej nie prezident mala k dispozícii všetkých 150 poslaneckých hlasov. Aspoň by sme ušetrili.

Dokážeme to! Tak už vieme, čo tým mala teta Iveta na mysli.

Převzato z webu Sacrum Imperium.


Link | Autor: PF | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Mučedník David Duke děkuje...

Vydáno dne 28. 04. 2009

David Duke Stát, který nehoní zloděje a vrahy, ale místo toho úzkostně potírá závadné myšlení, si může gratulovat. S dvacetičlennou zásahovou jednotkou se mu podařilo zadržet skutečného démona. Člověka, co v minulosti založil jakousi jednu z desítek obskurních nástupnických organizací obávaného Ku-Klux-Klanu. Opět ale prokázal svou krátkozrakou jalovost. Z člověka, kterého v Česku znalo minimum lidí, ze dne na den udělal hvězdu a mučedníka.

Kdybych patřil k „lovcům fašistů“, kteří si každém najdou něco a všude vidí nádech hnědé, byl bych nucen napsat, že česká justice je vlastně skrytě rasistická a produkovská, protože lepší promo se jeho knize „Mé probuzení“ nemohlo dostat, což ostatně Duke potvrzuje na svém webu. Kdepak dýchánek s Filipem Vávrou a několika málo členy českých NS struktur! Proč nechat hrozného Duka přednášet pro úzký okruh fanoušků, když ho můžeme dostat na titulní strany většiny deníků a do hlavního vysílacího času, že.

Jelikož je mi David Duke víceméně ukradený a ctím svobodu slova, tak si jalové kázání o ničem odpustím. Každý svého štěstí strůjcem, stejně jako všechna šosácká média strůjcem popularity těch, které tak odsuzují, že o nich musí pořád mluvit, až jim dělají dokonalou propagaci.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nekonkurenceschopnost ekonomiky - primární příčina krize

Vydáno dne 27. 04. 2009

Socialismus Současná krize je vyvrcholením pokusu o vytvoření nového typu společnosti. Všichni lidé chtějí žít spokojeně. Představy o spokojeném životě se postupně zdokonalovaly a lidské potřeby a nároky rostly. Idea, že se mohou mít všichni dobře a budou spokojení je velice lákavá pro všechny lidi. Dnes se této utopii neříká komunismus, ale komunismus to ve své podstatě je (v demokratickém newspeaku je to rozvoj sociálního státu).

Schopnosti jednotlivých lidí a etnik se výrazně liší. Jen někteří lidé jsou schopni vyprodukovat dostatek zdrojů k tomu, aby uspokojili své potřeby podle svých představ. Demokratická společnost vyprodukovala sociální koncept, který garantuje „příděl“ potřeb každému občanovi. Demokratická společnost, tak zcela zákonitě dospěla ke stejným cílům, jako vytyčovali první komunisté.

Garantovat všem občanům „příděl“ zdravotní a sociální péče však není jednoduché. Někomu, kdo žádný „příděl“ nepotřebuje se musí příslušné zdroje vzít. Komunisté to řešili radikálně. Majetek ukradli a používali ho. Lidské potřeby stanovili plánem. V podstatě to fungovalo, většině lidí to také vyhovovalo. Všichni měli garantován nějaký standard. Možnosti seberealizace byly podmíněny loajalitou s vládnoucími diktátory. Lidé bez ambicí však byli v podstatě spokojeni (těch je většina).


Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.