Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 182 nalezených)

* Aktivisti Ruského obrazu přerušili vysílání filmu

Vydáno dne 16. 04. 2012

Aktivisti organizace Russkij Obraz přerušili v pátek projekci filmu Angeliny Jolie o válce v Bosně "Země kvre a medu", která probíhala v kině Rolan v Moskvě. V kinosále aktivisti Obrazu rozvinuli transparent s podobiznou hvězdy s ústy pomazanými krví a nápisem "Zabití Srbové? Nic nevím!"

Premiéra díla Jolieové nenalezla mnoho diváků jak v Bělehradě (13 osob v sále), tak v Moskvě (15 osob), ale aktivisti Obrazu i tak vyslali signál solidarity se Srby, když uskutečnili v sále kina Rolan svůj happening. Důvodem akce bylo krom jiného ukázat, že film hvězdy napumpované botoxem a silikonem je vyloženě subjektivní a představuje výlučně muslimský úhel pohledu na konflikt v Bosně. Je příznačné, že v Banja Luce nebo v Lublani Jolienin debut nesledoval ani tak malý počet diváků, jako v Bělehradě nebo v Moskvě.

Některým vybraným divákům, kterým se nepodařilo vidět celý film, byly rozdány letáky, vysvětlující Joliein jednostranný předpojatý pro-muslimský postoj, kritizující srbské oběti v této nespravedlivé válce. Aktivisti Obrazu se také pokoušeli zkontaktovat s ředitelstvím kina, ale bez úspěchu. Ačkoliv se akce udála pouze před patnácti svědky, sklidila obrovský ohlas v srbských médiích.


Link | Infomail | Tiskni

* Maďaři přišli říct své ne Měnovému fondu

Vydáno dne 16. 03. 2012

Několik stovek maďarských vlastenců ve čtvrtek večer, v den státního svátku připomínajícího povstání z roku 1848, vniklo do budovy budapešťské banky Center, v níž má svou kancelář i Mezinárodní měnový fond. Zapalovali světlice, na soklu před budovou vyvěsili středověkou Arpádovu vlajku a na místě přednesli politické projevy.

Z budovy je vyvedla policie. Byl mezi nimi i poslanec za Jobbik Tamás Sneider. V Maďarsku se na státní svátek konaly desetitisícové demonstrace na podporu vlády Viktora Orbána i proti ní.


Link | Infomail | Tiskni

* Slovenské hnutie obrody: Projekt Staráme sa

Vydáno dne 15. 03. 2012

Vzhľadom na ťaživú sociálnu situáciu mnohých rodín na Slovensku, sme sa rozhodli, že práve sociálnym veciam budeme venovať zvýšenú pozornosť. Uvedomujeme si, že hospodárska kríza ktorá doľahla na náš národ nie vinou Slovákov, mnohým rodinám zhoršuje sociálne a ekonomické postavenie. Rozhodli sme sa iniciovať projekt Staráme sa. V rámci nášho projektu pomáhame sociálne slabším rodinám a priamo v teréne sa im snažíme aspoň z časti zlepšiť ich ekonomickú situáciu. Obroda národa a spoločnosti musí začať od nás samých, aby Slováci pochopili, že dobrým a statočným Slovákom nie je ten človek, ktorý sa vyhovára na to, ako sa nič nedá, ale ten, kto pomáha druhým a svojím správaním je príkladom pre ostatných.

Prilož ruku k spoločnému dielu

Touto cestou vyzývame vás všetkých, ktorí môžete akýmkoľvek spôsobom prispieť do projektu Staráme sa, aby ste kontaktovali koordinátora projektu Pavla Soóša na telefónnom čísle 0907 316 163 alebo mailom na staramesa@sho.sk. Rodiny uvítajú akúkoľvek materiálnu pomoc, od potravín až po školské pomôcky.


Link | Infomail | Tiskni

* Francouzské zlaté rezervy prodány Nicolasem Sarkozym

Vydáno dne 15. 03. 2012

Tvrzení, že Francie může převést domů část svého zlata uloženého ve Frankfurtu nad Mohanem s cílem zajistit své půjčky bankám je ve skutečnosti fáma. Tato fáma se nás týká zejména proto, že to byl Nicolas Sarkozy, který již prodal značnou část našich zlatých rezerv. Od roku 2004 (kdy byl ministrem financí) je to téměř 600 tun zlata, které byly rozprodány.

Vzhledem k tomu že, naše zlato je zárukou naší síly, měnové stability a zárukou pro naši budoucnost, Nicolas Sarkozy prodal velký kus našich zdrojů. Je to v první řadě také vlastnictví všeho francouzského lidu. Francie přišla během výkonu jeho prezidentského úřadu o podstatu své suverenity a dědictví.

Máme velké starosti o budoucnost své země, a proto požadujeme na prezidentu republiky, aby okamžitě ukončil tyto prodeje zlata, které není jeho, ale patří všem Francouzům.

Uvádí ve své tiskové zprávě Rochedy Julien, předseda Mládeže Marine Le Pen.

Zdroj: Front National
Překlad : Natia


Link | Infomail | Tiskni

* Šílený Žid a „pička“

Vydáno dne 14. 03. 2012

Kam až může zajít mešugism pokrokových pokrokářů ukázal na nedávné feministické (či spíše protikatolické) demonstraci ve Varšavě přední novinář Gazety Wyborczej (něco jako Lidové Noviny křížené s Respektem) a bývalý levičácký disident Seweryn Blumsztajn, který v průvodu nesl ceduli s duchaplným nápisem: „Šoustám, nerodím.“

Jiná osvícená slečna zase všem zvěstovala další objevnou informaci: „Mám pičku.“

Věřím, že pro genderisty a ostatní iluminované jedince s prstem na tepu doby jsou tyto skutečnosti (že muži nerodí a ženy mají „pičku“) průlomové, ale my staří sexisté a tmáři s kořeny sahajícími dávnověků to víme odnepaměti. Na dané téma už určitě psal nějaké to pojednání i známý fašista Aristoteles. Až nám Blumsztajn sdělí, že porodil, pak možná budeme trochu překvapeni, ale tahle munice je zatím opravdu velmi, velmi slabá.

ACS


Link | Infomail | Tiskni

* Marine Le Penová k aktuální situaci v Řecku

Vydáno dne 12. 03. 2012

Evropská oligarchie a Nicolas Sarkozy si přejí, aby lid uvěřil, že situace v Řecku je vyřešena.

Taktika Sarkozyho a socialistů během prezidentské kampaně je jasná: musíme zapomenout na krizi, uklidnit voliče a špatné zprávy necháme na pozdější dobu. Kandidát Socialistů i Sarkozy dovedně skrývají svoji tajnou spolupráci v evropských otázkách.

Máme povinnost sdělit pravdu, nic není vyřešeno. Řecko má jen malou přestávku opět o několik týdnů, když poslední byla v měsících. Ekonomové varují, že řecký dluh je obrovský, v roce 2020 bude větší než 120% HDP, a hospodářský růst přitom nadále klesá (-7,5% ve čtvrtém čtvrtletí 2011). Pokud jde o řecký lid, je doslova obětován a odsouzen ke strašlivému strádání.

Už se ví, že Řecko bude potřebovat další nový záchranný plán velmi rychle, a že Portugalsko je další na seznamu. Francouzi budou muset samozřejmě opět rychle platit a zadlužit se ve výši desítek nových miliard pro tyto země.

Evropská oligarchie se odmítá postavit k evropské krizi čelem, je to především měnová otázka, která by měla být léčena a je to evropský lid, který bude platit, nikoliv banky. 10.3.2012

Zdroj: Front National
Překlad: NTA


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Jobbik: konec liberální demokracie je na spadnutí

Vydáno dne 08. 03. 2012

Budapest 3 Autor: Keno Verseck

Maďarské ultrapravicové extrémistické hnutí Jobbik si i přes celkovou ignoraci ze strany místních médií zformovalo až překvapivě dobře vyvinutou a soběstačnou internetovou síť. Poslední výzkumy navíc prokázaly, že běžný příznivec tohoto hnutí nespadá do kategorie „sociálně deprivovaných osob,“ jak zhusta tvrdili mnozí znalci.

Vůdce maďarských ultrapravicových extrémistů jen zřídka pronáší své názory tak otevřeně jako nyní. V sobotu 21. ledna se totiž před několika tisícovkami svých příznivců shromážděných v budapešťském centru Sportmax nechal slyšet, že konec liberální demokracie ve světě je na spadnutí. Třiatřicetiletý politik Gábor Vona ve svém tradičním lednovém proslovu určeném členům své strany volal po nekompromisním postoji vůči vládnoucí politické garnituře, vyloučil jakoukoli spoluúčast strany v současných mocenských strukturách a namísto toho deklaroval “boj, boj a ještě jednou boj.” “Nejsme komunisté, fašisté, ani nacisté”, prohlásil Vona, “avšak, a byl bych rád, aby si to všichni dobře zapamatovali, nejsme ani demokraty!”


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Brigitte Bardotová nabízí pomoc Marii Le Penové

Vydáno dne 08. 03. 2012

Le Penová Bývalá herečka a modelka Brigitte Bardotová zaslala dopis starostům francouzských měst, ve kterém je vyzývá k tomu, aby pomohli předsedkyni Národní fronty Marine Le Penová získat 500 podpisů představitelů samosprávy nutných k tomu, aby mohla kandidovat v prezidentských volbách. Podle francouzského práva totiž kandidát potřebuje 500 podpisů zvolených představitelů měst a obcí z nejméně 30 rozdílných departmentů (francouzský vyšší územně správní celek) po celé Francii či v zámořských teritoriích.

Marine Le Penová k tomu minulou sobotu v televizním rozhovoru uvedla, že se blíží cílí a že shromáždila již 415 podpisů.

V dopise zveřejněném minulý týden v noviných Nice-Matin Bardotová uvedla, že je šokována tím, že francouzští starostové jsou až tak opatrní. Vyzvala je k vyjádření podpoře Le Penové, aby se mohla zúčastnit voleb, jež se budou konat 22. dubna a 6. května tohoto roku. Bardotová, která se v současné době věnuje především ochraně zvířat, uvedla, že Le Penová "brání zvířata a krom toho má odvahu naší zemi, Francii, zajistit odpovídající místo ve světě." Dodala: "A proto jsem je (starosty) vyzvala, aby aspoň pro jednou projevili trochu odvahy a splnili svoji povinnost."


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Marine Le Penové schází ke kandidatuře na prezidentku Francie posledních 50 podpisů

Vydáno dne 28. 02. 2012

Le Penová Minulý týden, 23. února, oznámila Marine Le Penová na stanici France 2, že má k dispozici již 450 podpisů volených zástupců z požadovaných 500 nutných pro prezidentskou kandidaturu. Na otázku, kdy bude mít k dispozici požadovaných 500 podpisů uvedla, že se vše vyvíjí příznivě a bude to již brzy. Situaci při sbírání podpisů zkomplikovalo rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého zůstal zachován současný systém sběru podpisů volených zástupců, který zůstává veřejný. V některých oblastech jsou stoupenci Národní Fronty šikanováni a volení zástupci se tak zdráhají veřejně vyjádřit svoji podporu kandidatuře Marine Le Penové.

Marine Le Penová - hlas francouzského venkova

Národní fronta a Marine Le Penová měli v neděli 26.2.2012 setkání s voliči v  Chateaureaux, které bylo určeno především pro zemědělce. Předsedkyně Národní Fronty cítí ve venkovských oblastech vítr v plachtách. Naproti tomu Frederic Nihous president Národního tradičního rybolovu a myslivosti (CPNT) podporuje Nicolase Sarkozyho. V neděli však přišlo několik tisíc příznivců Marine Le Pen na setkání v Chateauraux, Marine Le Penová se snaží prezentovat jako ochránce přírody, vesnic a malých měst. Tato území popsala jako Francii, která nezná hluk z nepokojů, přitahující kamery a je současně zapomenuta. „Protestuji proti tomuto zapomenutí “, říká Marine Le Penová. Život našich venkovských krajanů, považuji za prioritu. Oni jsou základem Francie, řekla.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Němečtí antifašisté odmítli zaplatit za svou ochranu, imigranti jim dali za vyučenou

Vydáno dne 23. 02. 2012

V sobotu nad ránem 4. února 2012 došlo v německém Weddingu k násilnému střetu mezi obyvateli rudého centra Hausprojekt Scherer 8 a asi třicítkou příslušníků kurdského gangu „Street Fighters“, kteří se dopředu vybavili baseballovými pálkami a železnými tyčemi. Vtrhli do budovy, zničili vybavení a následně napadli levičáky, kteří se proti tomu pokoušeli mírumilovně protestovat. Zasahující policie zadržela na místě celkem 3 osoby včetně osmatřicetiletého Ahmada A., údajného vůdce gangu, majitele bohatého trestního rejstříku, jenž byl v minulosti odsouzen především v souvislosti s vymáháním výpalného a obchodem s narkotiky. Právě spor o výpalné měl být příčinou útoku, kdy antifašisté přes vlastní falešné a prázdné fráze o tíživé sociální situaci imigrantů odmítli Ahmadovi A. a jeho přátelům prosbu o drobný finanční příspěvek.

Návštěvníci klubíku, černí bílí, spojili proti policii síly a odmítli proti Kurdům vypovídat, za což se jim gang bohatě odměnil ještě téže noci, kdy napadl a zranil dva hudebníky, kteří měli v Scherer 8 zahrát na koncertě.

Antifašisté dlouhou dobu váhali s prohlášením. Nakonec se na jejich webu objevilo a zcela oprávněně je v něm vyjádřeno rozhořčení nad tím, jak maloměšťácky se k celé věci postavili komentátoři z ne-úplně-natvrdo-levicových, buržoazních a náckovských blogů; a německá policie se prý ještě ke všemu nešťastným antifašistům procházela pod okny a pošklebovala se jim.

Antifašisté se však rozhodně nenechávají zlomit, událost je posílila a jako v každé pěkné bajce mají i pro nás všechny jedno naučení: „Kdo se opováží mluvit o tom, že se levičáci stali oběťmi své vlastní ideologie, stává se hlasatelem těch ideologií, jimž se pevně stavíme na odpor.“

Jo, a boj prý pokračuje. Těžko říct, proti komu vlastně, ale hlavně, že pokračuje.


Link | Infomail | Tiskni

* NF věří, že dosáhne 500 podpisů pro presidentskou kampaň Marine Le Penové

Vydáno dne 19. 02. 2012

Strategický ředitel pro presidentskou kampaň kandidátky Národní Fronty Marine Le Penové, pan Florian Philippot, 18. února na Europe 1 řekl, že Národní Fronta má k dispozici více než 415 podpisů volených zástupců z 500 požadovaných pro Marine Le Penovou jakožto kandidátku na presidentský úřad Francie.

„Je to částečný pokrok, postupujeme pomalu, máme jen něco málo přes 415 podpisů. Čeká se na 22. února, kdy by mělo dojít k rozhodnutí ústavního soudu. Uvidíme, to by mělo vyřešit současnou situaci,“ vysvětlil Florian Philippot. Marine Le Penová požadovala, aby ústavní soud umožnil neveřejnou podporu jednotlivých volených zastupitelů tak, jak tomu bylo do roku 1974. Kandidát na francouzského presidenta musí předložit minimálně 500 podpisů volených zastupitelů vzešlých z obecních voleb ve Francii. Problém je ovšem v tom, že každý zastupitel musí svoji podporu od roku 1974 vyjádřit veřejně. Často se tedy stává, že jednotliví kandidáti jsou v tisku ostrakizováni a některým bylo i vyhrožováno a byl na ně činěn nátlak. Proto jde sbírání podpisů tak pomalu.

Volební štáb Marine Le Penové ale věří, že se jim podaří do dubna, kdy se konají presidentské volby, potřebných 500 podpisů volených zástupců na podporu sehnat a předsedkyně Národní fronty se voleb nakonec bude moci zúčastnit.

Některé dosavadní průzkumy ji favorizují před současným prezidentem Nicolasem Sarkozym. Do druhého kola by se tak mohla dostat spolu s kandidátem socialistů Françoisem Hollandem, který v průzkumech prozatím vede.

Prezidentská konference Národní Fronty Francie se koná 18 a 19. února v Lille.

Le Figaro
překlad Natia


Link | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Bože, žehnej Maďarům!

Vydáno dne 07. 01. 2012

Parlament Bude-li tato prosba, obsažená v preambuli nové maďarské ústavy, vyslyšena, pak navzdory tomu, co si o novém státoprávním směřování Maďarska myslí kormidelníci Evropské unie, mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, aktivisté za „otevřenou společnost“ či veřejné mínění utvářející mainstreamová média.

Bývalý americký velvyslanec v Budapešti Mark Palmer se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že Maďarsku hrozí vyloučení z Evropské unie. Proč takový humbuk?

Vysvětlení je prosté. Klíčem k pochopení vytlačování Maďarska na periferii integrující se Evropy není obava z omezení nezávislosti soudů či centrální banky, jak se lze dočíst v některých komentářích z posledních dnů. Výtky tohoto typu by ostatně zněly pokrytecky, vezmeme-li v potaz patrně neodstranitelný demokratický deficit v institucích EU či nijak neskrývanou snahu o politické řízení Evropské centrální banky. Pravý důvod kritiky maďarské ústavy spočívá v oblasti hodnot. Současný střet o Maďarsko dobře ilustruje ideové směřování Evropské unie od kulturněduchovních a civilizačních tradic evropských národů k levicově liberální a neomarxistické vizi světa bez hranic mezi lidmi, státy či světonázory. Že jde o projekt utopický, plyne již z toho, že i on má svá vymezení, svou dogmatiku a měřítka, s nimiž nemilosrdně soudí jinověrce, nejen ty maďarské.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Maďarský vzdor

Vydáno dne 04. 01. 2012

Parlament Napsal: Svein Sellanraa

Na nový rok vstoupila v účinnost nová maďarská ústava, která byla přijata v dubnu roku 2011. Reakce levicových elit západních Evropy jsou, mírně řečeno, nepříznivé. Například aktuální zpráva na webových stránkách Stavanger Aftenblad, jedněch z největších norských novin, je nadepsána slovy „Maďarsko se loučí s demokracií“. Starší článek, napsaný v době, kdy ústava byla přijata, pak nese titulek „Maďarsko: Nová ústava zavádí diskriminaci.“

Čím byla tato zuřivá reakce vyvolána? Wikipedie to vysvětluje docela dobře: „Život plodu je chráněn od momentu zplození… Partneři stejného pohlaví mohou právně registrovat své partnerství, ale manželství je definováno jako svazek mezi mužem a ženou… Název státu se mění z Maďarské republiky na Maďarsko, a ačkoliv země zůstává republikou, preambule ústavy obsahuje odkazy na Svatoštěpánskou korunu, stejně jako na Boha, křesťanskou víru, vlast a tradiční rodinné hodnoty.“


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Alenka v říši liberálů

Vydáno dne 29. 11. 2011

Bonetti Napsal: Thomas Sowell
zdroj: WorldNetDaily.com

Autor knihy „Alenka v říši divů“ se profesně zabýval i symbolickou logikou. Proto není překvapivé, že Alenka se v říši divů setká nejen s divným jednáním, ale rovněž s divným a nelogickým uvažování. Bohužel s uvažováním stejného druhu se velmi často potkáváme i ve skutečném světě. Kdyby Alenka mohla navštívit dnešní svět liberální rétoriky a domněnek, mohla by najít stejné nelogické a bizarní myšlení, jako v říši divů (autor pochází z USA a používá tamní terminologii; z evropského hlediska jsou američtí liberálové obyčejnými levičáky – pozn. překl.). Ale lidé poškození současnou ekonomikou to asi neshledávají stejně zábavným, jako Alenka.

Zřejmě nejvíce pozoruhodným rysem světa, jaký si představují současní liberálové, je skutečnost, že se jedná o svět, kde ostatní lidé pouze pasivně přijímají všechny „změny“, které jim liberálové vnutí. V říši liberálů pokládáte za samozřejmé všechny přínosy existující společnosti a jednoduše k nim přidáváte své vlastní, nové a úžasné nápady, které vše jenom vylepší.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Zahraničí

* Teorie a praxe

Vydáno dne 14. 11. 2011

Uganda Multikulturalismus je myšlenkový a politický směr (kulturní ideologie), který zastává stanovisko, že v jednom demokratickém státě mohou společně žít nejen jednotlivci, ale i skupiny s různou kulturou a zdůrazňuje prospěšnost kulturní rozmanitosti pro společnost a stát. Je živý v zemích, jejichž obyvatelé pocházejí z rozdílného kulturního prostředí a v některých z nich se uplatňuje i jako konkrétní politika státu. Cílem je politicky sjednotit všechny občany bez ohledu na jejich původ, rasu či přesvědčení, a to tak, že si pokud možno zachovají své kulturní odlišnosti. Multikulturalismus bychom mohli chápat také jako protiklad k nacionalismu.

Wikipedia

V Ugandě jsou zaznamenány případy rituálních dětských obětí

S odkazem na BBC píší o případech přinášení dětí jakožto obětí noviny Věsti 13. října. Vesnice kolem hlavního města Ugandy Kampala jsou zachváceny panikou - na mnoha místech jsou vyvěšeny plakáty vyzývající rodiče, aby ani na vteřinu nespouštěli své děti z očí. Školám a školkám je zakázáno vodit svěřence na procházky, rodiče vodí do těchto zařízení své děti osobně a už před závěrem výuky je očekávají u východu z budovy. V poslední době jsou v hlavním městě a jeho okolí stále častěji nacházena dětská tělíčka bez hlavy. Místní obyvatelé jsou si jisti, že je to dílo rukou šamanů, kteří dítě mučí a zabijí, aby je přinesli jako oběť dávným božstvům.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.