Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 66 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-66 |
Reportáže

* Rozhovor se Sobiepanem z polské rapové skupiny ZU

Vydáno dne 18. 06. 2011

ZU Obywatel: Ahoj, a ještě jednou díky za souhlas s uskutečněním tohoto interview. Jsi jedním z nejdůležitějších členů skupiny Zjednoczony Ursynów. Celkově v České republice nejsou polské skupiny moc známé. Mohl bys, prosím, krátce představit ZU?

Sobiepan: Ahoj a zdravím české přátele. Pokud jde o ZU, tak ve zkratce jsme hudební skupinou a zároveň legálním sdružením nebo taky spolkem. Je těžké určit přesné číslo, ale momentálně nás je okolo 40 až 50 osob, které se buď přímo podílí na naší činnosti, nebo nás podporují.

Obywatel: V Polsku jste známí jako patrioti, proč jste si zvolili právě rap k vyjádření svých názorů ? Jak určitě víš, původní afro-americký rap je zaměřený hlavně proti bílým lidem. Myslíš si, že právě bílý nacionalistický rap by mohl být tou správnou zbraní, jak porazit protinárodní síly?

Sobiepan: V Polsku máme takové přísloví, že „každý kyj má dva konce“, rap je momentálně na vrcholu a právě z toho důvodu můžeme předat naše poselství opravdu širokému publiku. Víc, než například představitelé typicky národního stylu RAC nebo i jiných stylů.

Osobně dělám rap už nějakých 10 let, a tak můžu směle prohlásit, že nejsem žádným nováčkem na scéně, a pokud se jedná o moje poselství, tak ani jiné být nemohlo. Pocházím z rodiny se šlechtickými kořeny, ctím rodový erb a byl jsem vychovaný v duchu patriotismu.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Reportáž: Vzpomínka na gen. Gajdu

Vydáno dne 04. 05. 2011

O víkendu se trochu opožděně konalo vzpomínkové shromáždění u hrobu našeho generála Radoly Gajdy na Olšanských hřbitovech v Praze. Následně se také uskutečnila přednáška o životě tohoto vlastence. Zástupci Červenobílých zde nemohli chybět, a tak vám přináším krátkou reportáž.

Samotné pietě u hrobu gen. Gajdy předcházela krátká prohlídka Olšanských hřbitovů. Společně s kamarády jsme se pozastavili u několika významných míst. Nezapomněli jsme na pomník obětem světových válek, pohřebiště vojáků Ruské osvobozenecké armády, hrob gen. Jaroslava Červinky nebo Vladislava Gajdy, syna generála. U Gajdova hrobu jsme pak uctili památku velkého bojovníka, zapálili svíčky a položili květiny.

Po vzpomínce jsme navštívili přednášku zaměřenou právě na život gen Gajdy. Původní název přednášky, konané v rámci Zimní university VF, zněl Vzestupy a pády hrdiny od Zborova. Přednášející, pan prof. Milan Nakonečný, se však v rámci výkladu zaměřil především na tzv. Gajdovu aféru, lépe však spiknutí proti Gajdovi, která znamenala konec kariéry nejschopnějšího československého generála. Nezapomněl však ani nastínit události, které ji předcházely. Posluchačům připomněl Gajdovy heroické činy ve službách československých legií i Bílé armády na Rusi, jeho návrat do vlasti a působení v čs. armádě, ale i události z let třicátých, tedy z doby, kdy již byl generálské hodnosti zbaven. Rozebírá Gajdovu politickou činnost, podporu odboje v době války a poválečný politický proces a následné odsouzení. Závěrem pak doporučil literaturu o životě gen. Gajdy a dal prostor k dotazům posluchačů.

Rádi bychom touto cestou poděkovali organizátorům akce za pozvání a panu přednášejícímu za vynikající výklad.


Link | Autor: Červenobílý | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Olivie na vlnách podivna

Vydáno dne 01. 04. 2011

Olivie doběhla až na nároží vysokého činžáku a přitiskla se ke zdi. Chladná zeď, kterou nedokázalo zahřát ani váhavé březnové slunce, příjemně chladila její rozpálené mladé tělo. Cítila, jak jí v žilách koluje krev s pořádnou dávkou adrenalinu. Opatrně vyhlédla, ale hned zase hlavu stáhla zpět, aby ji někdo neodhalil. Čekala ji náročná mise. Rychlými pohyby prstů překontrolovala svou výstroj. Kinedryl má pro všechny případy v záloze, ale teď se hlavně musí spolehnout na své znalosti entomologie.

Olivie byla skvělá studentka. Již ve dvou letech dokázala rozeznat mery od křísků, v pěti si brala jako mazlíčky do postele vykrmené fytofágy a když jí zavedli domů Internet, jako domovskou stránku si hned první večer nastavila www.hmyz.info. Až do této chvíle netoužila po ničem jiném, než dát se cele do služeb vědy. Byla to víc než vášeň, bylo to poslání. Představovala si, jak v afrických zemích pořádá mírumilovné kulaté stoly za účasti místních vesničanů a much tse-tse, jindy během pouhých 14 dnů zvládla základy mykologie jen proto, aby se mohla pustit do boje s houbami parazitujícími na housenkách. Dnes ji však čekala nejtěžší výzva života – konfrontace s fašistickými štěnicemi.

Rychle se rozhodla. Dala se do běhu, přeběhla ulici a jako vítr vlétla do domu, kde se mělo ten večer konat setkání D.O.S.T. U vstupu do přednáškového sálu si v hrůze zakryla oči, aby se nemusela dívat na přebaly knih o hloupých ekolozích a na přízraky špatně ostříhaných neonacistických veteránů.

Setkání se snažila přetrpět ze všech sil. Fašistický hmyz donekonečna diskutoval a Olivie měla čím dál větší problémy se zapisováním, i když těsnopis ovládala dokonale. Zrovna když vypsala šestý balík papíru Bristol s perleťovým efektem, s hrůzou si uvědomila, že z únavy a všeho toho hnusu nasekala do zápisků spoustu gramatických chyb. Hilsneryáda! Lefébristi! Slečna Dokonalá zoufale zaryla své dlouhé pěstěné nehty do obličeje. To se přece nedá vydržet!

V koutku zatím tiše seděl mladý novinář, oděný do panensky čisté bílé košile. Občas se po Olivii podíval, ale teprve teď si všiml, jak prudce zbledla. Vyskočil ze svého místa a aby na sebe strhl pozornost a otevřel tak Olivii únikovou cestu ven ze sálu, postavil se za řečnický pultík a začal něco nesmyslného koktat. Olivie vděčně přijala nabídku zachránce, který se za ni tak statečně tváří v tvář černé esenci zla obětoval, vyběhla ze sálu a zoufale se snažila otevřít krabičku kinedrylu. Běda! Byla úplně prázdná!

A v té chvíli se Olivii udělalo nevolno a už nám nic neřekne.

(Z důvodu osobní indispozice reportáž bohužel skončila dříve, než redakce plánovala. Jako náhradní program tedy zatím přijměte sérii vědeckých fotografií vycházející entomologické hvězdy u jejího laboratorního stolu.)


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Reportáž: 15. leden v Praze

Vydáno dne 16. 01. 2011

Stanislav Stránský Na sobotu 15. ledna jsme na našich stránkách avizovali hned několik zajímavých akcí. Ti z nás, kteří projevili zájem, stihli navštívit hned dvě z nich. Nejprve to byl koncert legendární české country skupiny Taxmeni k příležitosti dne otevřených dveří SŠ technické Zelený pruh, následně pak přednášky Stanislava Stránského a Antonína Šalanského. Akce na sebe krásně časově navazovaly, takže jsme prožili příjemný den v hlavním městě, z něhož vám teď nabízím krátkou reportáž včetně fotografií a videa z koncertu Taxmenů.

Z Brna jsme vyrazili brzy ráno, abychom se stihli přivítat s pražskými přáteli a následně dostavit do komplexu Střední školy technické v Praze na Zeleném pruhu. Zde bylo k příležitosti dne otevřených dveří mimo jiné zdarma připraveno vystoupení country skupiny Taxmeni. Na místo jsme se dostavili se značným předstihem, který nám umožnil projít se areálem školy a prohlédnout si několik připravených výstav. Viděli jsme modely vojenských letadel, starší publikace z trampských dob, nechyběly dokonce ani Foglarovy Rychlé šípy. Cestou na samotné místo konání koncertu jsme ještě stihli zhlédnout fotografie ze smutných dnů okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, ale také „artefakty“ a fotografie z minulosti skupiny Taxmeni založené koncem roku 1970.


Celý článek | Autor: Červenobílý | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Demolice státní suverenity a občanských svobod

Vydáno dne 15. 09. 2010

Ladislav Bátora Rozhovor s předsedou Akce D.O.S.T. Ladislavem Bátorou

Když se dnes řekne Akce D.O.S.T., většině našich čtenářů se nejspíš vybaví váš odpor k Lisabonské smlouvě a antidiskriminačnímu zákonu. A po letošním září, kdy jste mohutnou demonstrací vystoupili na podporu Výboru na obranu rodičovských práv, o vás česká veřejnost ví, že protestujete i proti pronikání politicky korektních ideologií do prostředí našich škol. Proč jste si pro svá veřejná vystoupení vybrali právě tato témata?


Celý článek | Autor: Josef Tichý | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Akce D.O.S.T. se 1. září zúčastnily stovky lidí

Vydáno dne 08. 09. 2010

DOST 2 Více než 300 občanů protestovalo 1. září na Malé Straně na demonstraci svolané Akcí D.O.S.T. proti výuce sexuální výchovy na základních školách.

Na Malostranském náměstí se sešlo po páté hodině více než 300 lidí. Demonstranté měli transparenty s nápisy jako „Hry dětem, sex dospělým", „Chráníme naše děti" a „Žádné SEXperimenty s našimi dětmi". Lidé také nesli prapory Akce D.O.S.T. a české vlajky.

Při úvodním projevu předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora označil sexuální výchovu za útok na rodinu. Kandidát Suverenity Jany Bobošíkové do Senátu za Prahu 11 rovněž poděkoval ministru školství Josefu Dobešovi za to, že stáhnul příručku z webu ministerstva.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Násilí není nic špatného (1976)

Vydáno dne 03. 08. 2010

M. Sanchéz-Covisa Odpovídá vůdce španělských Bojovníků Krista krále…

SPIEGEL: Pane Sánchez-Coviso, co cítí militantní španělský falangista, když vidí, že Frankův režim má být nahrazen parlamentní liberální demokracií?

SÁNCHEZ-COVISA: Logicky musí cítit velký stud, musí se stydět za politiky, které máme. Španělský národ je skvělý, ale politická třída je opovrženíhodná.

SPIEGEL: Odpovědnost za plánovanou změnu směrem k demokracii nese král, kterého svým nástupcem jmenoval sám generalissimus Franco. Pociťujete vůči tomuto králi loajalitu?

SÁNCHEZ-COVISA: Mohu zde hovořit jen za sebe. A u mě je to tak: nemohu být loajální vůči někomu, kdo umožňuje, že se Španělsko mění v demokracii evropského stylu.

SPIEGEL: Franco se tedy dopustil omylu, když Juana Carlose udělal svým nástupcem?

SÁNCHEZ-COVISA: Bezpochyby. Věřím, že se opravdu zmýlil. Franco musel věřit, že všichni Španělé jsou takoví, jak si to žádá představa o klasickém Španělovi, to znamená o Španělovi se smyslem pro čest. Nu a teď je mnoho Španělů, kteří už žádný smysl pro čest nemají.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Otázky, kterých se Kalousek bojí

Vydáno dne 25. 05. 2010

Kalousek Oslovil jsem místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska s prosbou o písemný rozhovor. Souhlasil. Odpoví mi prý na všechny otázky, ale pod jednou podmínkou. Když se místo zkratky -abb- podepíšu celým jménem pod článek, ve kterém jsem citoval výroky o tom, že po shlédnutí Kalouskovy složenky jedna stařenka dostala infarkt a zemřela. Kalousek mne prý chce za to žalovat.

Uzavřeli jsme proto deal: ano, podepíšu se pod článek, to mi nedělá problém. Vy mi ale zase odpovíte na otázky, které Vám pošlu. Kalousek se do telefonu potutelně směje. Milerád Vám odpovím na všechno, říká svým barytonem.

Poslal jsem otázky a dopředu se omluvil za to, že budou drsné. Miroslav Kalousek je totiž drsný politik. Na drsného politika platí drsné otázky. Nemá smysl mu pokládat takové otázky, na které akorát navlékne své stokrát opakované fráze. Nemá smysl se ho ptát na věci, které už tisíckrát řekl jinde. Má smysl se ho ptát na věci, které naopak dosud uspokojivě nevysvětlil. Kalousek si zaslouží ostré otázky. Poslal jsem mu je a dal mu termín, kdy potřebuji odpovědi zpět.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

* Tomáš Hamet v Brně (report z koncertu 7. 12. 2009)

Vydáno dne 13. 12. 2009

Pro tuto sobotu navštívil Brno opět po roce a opět na naše pozvání vlastenecký písničkář Tomáš Pavel Patrik Hamet. A troufám si říci, že všichni přítomní byli s jeho vystoupením spokojeni.

Do Rock Sport Clubu jsem v sobotu dorazil chvíli po šesté. V šest měl koncert začínat, ale, jak to tak bývá, start nabral zpoždění. Zaplatil jsem tedy 77 korun za vlez, pozdravil se s přáteli a zasedl k pivu.

Klub se pomalu plnil a tak o hodinu později, když Tomáš začal hrát, v něm byla dobrá dvacítka lidí. A nutno říci, že jen samá vybraná společnost přátelsky naladěných lidí.

Vedle duchovně naladěných písní zařadil na svůj playlist též ty více konkrétní a více politické, což samozřejmě potěšilo většinu přítomných. Dostalo se na protievropskou Hannibal ante Portas, Špatný ráno, Chtěl bych jenom říct.. i agitku Komunisti (či jak se ten veleúspěšný antibolševický na závěr koncertu opakovaný song jmenuje). Z té veselejší roviny mne pak nadchla také alkoholická Vodka a především raknról Pekelná.

Vystoupení rozdělily tuším dvě přestávky, z nichž ta poslední byla spíše vynucená. Praskla struna, punkáč Hamet neměl náhradní a ani nikdo jiný zrovna žádnou u sebe neměl. Přesto však poslední část statečně odehrál bez struny e a dostalo se i na zlatý hřeb večera. Slovenskou takřkalidovku zpíval celý klub s Tomášem. No, ještě že už civilové, kteří omylem do RSC zabloudili, už dávno zmizeli.

Kromě kulturního vystoupení musím ještě jednou ocenit už zmíněnou přátelskou atmosféru v klubu, kecalo se fakt dobře. A to i přesto, že část loňských návštěvníků (že, Štěpáne) nám letos dala košem.

Když jsem se před půlnocí loučil, byl jsem fakt spokojený.

Převzato z webu Zapadlý vlastenec


Link | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Rozhovor s Alexandrem Bělovem

Vydáno dne 16. 11. 2009

DPNI

Alexandr Bělov (1976) je předákem ruských nacionalistů, byl dlouholetým předsedou Hnutí proti nelegální migraci (DPNI).

První otázka směřuje celkem logicky k původu organizace. Jak hnutí proti nelegání migraci vzniklo? Máte nějaké politické kořeny?

Kořeny máme v organizaci Pamjať, která vznikla ještě v 80. letech. Jinak se samotným DPNI se to má tak. Před 6 lety (2003) jsme se shodli, že není potřeba odvrhávat národní tradice, abychom se mohli cítit členy západní křesťanské civilizace. Bylo vytvořeno Hnutí proti nelegální migraci. Migranty totiž vidíme jako největší hrozbu naší civilizace. Při tvorbě hnutí jsme hodně přihlíželi ke zkušenosti západních zemí . Hnutí bylo vždy poměrně decentralizované, neměli jsme nikdy jednoho šéfa. Nemáme za sebou silné finanční skupiny a taky odmítám tvrzení, která se na západě šíří, že nacionalisté jsou v Rusku řízeni FSB.

Naopak už od počátků byly naopak proti DPNI represivní akce. V Rusku jsme nechtěli vstoupit do opozičních kruhů, nevidíme v tom totiž moc smysl. Jde nám prostě a jednoduše o větší věci. Rusko je podle nás nyní periferií evropské civilizace, máme velmi neefektivní ekonomiku a systém státní administrativy. A mně je z toho smutno jako člověku, který má rád svoji zemi. A já utíkat nechci, chci aby moje děti vyrůstaly tady. A jsem připraven bít se se státní mocí o to, aby politika byla efektivní pro rozvoj ruského národa. A k tomu určitě nepatří nové železné opony, které se nyní, zdá se, opět chystají. Vytváří se obraz Západu jako nepřítele. My nejsme protizápadní hnutí, opravdu ne.


Celý článek | Autor: Ludva Arak | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Projev ke státnímu svátku

Vydáno dne 29. 10. 2009

Lisabon Přátelé, kamarádi!

Sešli jsme se dnes, u příležitosti výročí obnovy naší národní a státní samostatnosti, protože právě o tuto samostatnost dnes znovu bojujeme. Někteří říkají – Evropská unie ano, ale Lisabonská smlouva...? Já říkám zásadně ne! EU nutně směřuje k LS, neboť jde o socialistický neomarxistický projekt v podání Francie a Německa, který nemůže skončit jinak, než sociálním inženýrstvím, pokusem o vybudování veleříše a porobením středoevropských národů.

Máme však velikou výhodu. Není to v našich dějinách poprvé, kdy se máme stát obětí centralisačních snah nějaké veleříše. Naši vládci bojovali o svéprávné a samostatné postavení české Koruny ve Svaté říši. Přes centralisaci habsburského soustátí formálně náš stát přetrval až do ústavních změn v r. 1915, kdy jeho prapor převzal národní odboj. Když v létech 1938-9 došlo k postupné okupaci našichzemí Německem, kromě několika kollaborantů národ věřil a věděl, že jde o dočasný stav, který žádný roduvěrný Čech nemohl vnitřně uznat. Po válce si bolševický Sovětský svaz nedovolil spolknout náš stát a spokojil se se zprostředkovanou vládou.


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Svoboda pro Irsko II.

Vydáno dne 28. 09. 2009

Ve čtvrtek 24. září proběhlo, stejně jako minulý čtvrtek, před velvyslanectví Irské republiky veřejné shromáždění na podporu irského národa proti diktátu Lisabonské smlouvy.

Na veřejném shromáždění promluvili: europoslanci za ODS Ivo Strejček a Hynek Fajmon, exposlankyně Evropského parlamentu Jana Bobošíková, za pořádající organizaci D.O.S.T. přečetl projev Martin Čejka, ředitel Divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl, za Hnutí Pro život David Prentis, za Mladé křesťanské demokraty vystoupila jejich místopředsedkyně Mária Pešeková, Kryštof Kindler promluvil za Právo a Spravedlnost, předseda Strany svobodných občanů Petr Mach přečetl zdravici šéfa europoslanců britské euroskeptické strany UKIP Nigela Farage a na závěr si vzal slovo pořadatel shromáždění Michal Semín.

Veřejné shromáždění, kterého se účastnilo bezmála 300 odpůrců Lisabonské smlouvy, doprovázela opět irská lidová hudba a bylo zakončeno za tónů irské a české státní hymny.

Shromáždění bylo druhé ze tří plánovaných, které mají podpořit Iry před jejich opravným referendem. Poslední shromáždění proběhne den po irském referendu v sobotu 3. října, kdy shromáždění občané půjdou průvodem od velvyslanectví Irské republiky na Hradčanské náměstí. Tento „POCHOD NA HRAD“ má připomenout slavný pochod studentů na Hrad v únoru 1948, kdy žádali prezidenta Beneše, aby neustupoval komunistům. 3. října budou odpůrci Lisabonské smlouvy žádat prezidenta republiky, aby nepodepisoval Lisabonskou smlouvu.

GO MBEANNAÍ DIA ÉIRE!


Link | Autor: Martin Kadlečík | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Šarišské Michalany: svědectví účastníka

Vydáno dne 10. 08. 2009

Michalany Bol som tam ako fotograf, takze asi objektivny pohlad.

Stretnutie sa konalo na stadione. Od 13,00 do 15,00 tam bola uplna pohoda, ucastnici aj obyvatelia obce sa schadzali, popijali kofolu a pivo, debatovali s mnozstvom zastupcov medii (vsetky TV, slov. a madarske agentury, Zivot, denna tlac a tak). Syn dobyteho dochodcu rozpraval o zraneni otca, ktory takmer prisiel nielen o oko, ale o zivot. Prisli ludia z DS v ČR.

Potom zaznel povel Vsetci nastupit a demonstranti sa zoradili pri brane stadiona a vysli k ceste. Tam bol prejav a zrazu sa kuklaci rozhodli natlacit ludi naspat na stadion, co sa ukazalo dost nebezpecne, lebo za ludmi bola polovica mrezovej brany zatvorena.

Demonstracia sa kludne presunula naspat do arealu ihriska, nasledovalo par prejavov a vypiskanie starostu obce, ktory za riesenie oznamil nejake socialne opatrenia...

Policajne pasmo bolo vyznacene tak, ze ludia sa nemohli dostat na WC.

Potom Kotleba vyhlasil, ze starosta zakazal podavat vodu a obcerstvenie. Na stadione a prilahlej ceste uz bola polovica dediny. Potom sme sa dozvedeli, ze policia poslala prec vycapnika a ze o 10 minut nas vytlacia zo stadiona.

Ludia dopijali pohare a chystali sa na odchod.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Jaké falešné představy o křížových výpravách a křižácích jsou běžné?

Vydáno dne 11. 07. 2009

Křižák Uvedu pět asi nejrozšířenějších mýtů a důvody, proč jsou mylné.

1. mýtus: Křížové výpravy byly nevyprovokované agresivní války proti islámskému světu.

To je tak nesprávné, jak jen to může být. Od Mohamedových dob se muslimové snažili dobýt křesťanský svět. A také v tom směru dokázali pěkný kus práce.

Po několika staletích výbojů dobyly muslimské armády celou severní Afriku, Střední Východ i Malou Asii a ještě převážnou část Španělska. Jinými slovy: do konce 11. století se muslimské síly zmocnily dvou třetin křesťanského světa. Palestiny, vlasti Ježíše Krista; Egypta, kolébky křesťanského mnišství; Malé Asie, kde svatý Pavel zakládal první křesťanské obce — to nebyla periferie křesťanského světa, to bylo jeho jádro. A růst muslimského impéria tím ještě nebyl u konce. Rozšiřovalo se ve směru na západ od Cařihradu, jejž nakonec minulo a proniklo do Evropy.

Pokud jde o nevyprovokovanou agresi, byla celá na muslimské straně. V jistém okamžiku měl už křesťanský svět na vybranou pouze bránit se nebo prostě podlehnout islámským výbojům.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Reportáže

* Gabriele Adinolfi: Překážky je třeba překonávat srdcem

Vydáno dne 28. 06. 2009

Gabriele Adinolfi Jedna z hlavních postav italského a evropského protisystémového odporu v původním rozhovoru pro Délský potápěč!

Strávil jste 20 let v politickém exilu ve Francii jako jedna z obětí tzv. „strategie napětí“ [1] v Itálii 70. let. Podle komunistů byla výsledkem manipulací CIA s neofašisty. Jakou roli podle Vás hrála KGB?

Adinolfi: Nedůležitou. CIA a KGB spíše než co jiného pozorovaly boje svých středomořských spojenců (a jejich vazalů), které se odehrávaly v Itálii; Francie s Libyí, ale především Anglie – která vždy oddalovala Itálii od moře – a Izraele.

Slavné oběti “strategie napětí” (Mattei [2] a Moro[3]) byli filoarabští, protibritští státníci. Strategie napětí rozhodně nefungovala tak, že by držela komunisty dále od vlády, naopak, s každým střetnutím komunisté postupovali a byli stále více přitahováni k vedení. To, že italská politika ve Středomoří byla hra na čekanou, tvrdili nejvýznamnější politické figury té doby a Aldo Moro to osvětlil Rudým brigádám během svého věznění.

Existuje mnoho studií, napsaných levicovými odborníky, včetně komunistů a brigadistů (Fasanella, Pellegrino, Tassinari, Franceschini), které mají osvětlit cizí manipulace, v podstatě hlavně izraelské, ve strategii napětí.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-66 |

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.