Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* Selektivní paměť

Vydáno dne 15. 09. 2011

Podle sdělení hormadných sdělovacích prostředků (na př. zde:) se dozvídáme, že rozpuštěná Dělnická strana byla ultrašpatná, áááno! protože vedoucím jedné kandidátky byl člověk který je souzen áááno a to je skoro jako zločinec áááno!

O panu Prokůpkovi, jeho názorech a především charakteru si každý, kdo jej zná, může beze všech pochyb myslit, co chce. Je však veliká škoda, že sdělovací prostředky zapomněly své čtenáře též informovat o dalších skutečnostech z velmi zajímavé minulosti tohoto muže. Vedle toho, že kandidoval za Dělnickou stranu, působil coby učitel na Sörösově universitě a též jako dramaturg v TV Nova. To se však zřejmě nehodí našim investigativním pisálkům do krámu, neboť by jim to zadrhlo jejich flašinet o zločinných extrémistech, kteří béřou slušným lidem jejich klid na práci. Jak jinak si vysvětlit, že titulek odkazuje právě na již neexistující Dělnickou stranu a ne na vesele působivšího Söröse a nebo na stanici Nova?


Link | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Z domova

* U Varnsdorfu se bojuje (nejen) za Prahu

Vydáno dne 14. 09. 2011

Následující výzva nám přišla mailem.

Varnsdorf - Prosíme o podporu

Vyjádřete prosím podporu Varnsdorfu.

Pošlete prosím dál tento E-mail , aby se lidé dozvěděli co se ve Varnsdorfu děje a něvěřili lžím v novinách a lžím z úst vládních představitelů. Vrcholem je proslov policejního vajdy Kubiceho a neuvěřitelný a skandální proslov Klause. Policejní vajda Kubice a jeho pražské gestapo chránilo cikány a masakrovalo Varnsdorfáky. Níže uvedené dva články a sekvence ve zkratce popisují co se ve Varnsdorfu dělo v sobotu 10.9. Pro další sekvence zadejte do vyhledávače youtube Varnsdorf demonstrace 10.9.

----------------------------------------

Videožurnál: Demonstrace ve Varnsdorfu 11. Září 2011 - 9:56 | Miroslav Nepravdy, tomu by odpovídalo i Kubiceho lhaní o tom, jak místní zůstali doma... Jen ze sebe dělá idiota, kdo chce, pravdy se dopátrá (díky Bohu za internet). Každopádně to, co předvádějí média (zejména veřejnoprávní ČT) je ubohost,která zasluhuje vyšetřování, jinak se vracíme hluboko před rok 89. Takže trochu jiný pohled, syrový, nesestříhaný.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Šluknovské heslo pro dnešní den

Vydáno dne 09. 09. 2011

16:37 - "Ve dne nás mlátí policie, v noci Romové," posteskla si šedesátiletá paní s bicyklem, která přihlíží potyčce mezi policií a rozvášněným davem.


Dnešní zpravodajství webového serveru aktualne.cz ze smutného českého (?) severu stojí za zaznamenání.


Link | Infomail | Tiskni

* Stanovisko Konzervativní platformy Koruny České k zneužití osobitého dialogu mezi panem Bátorou a Schwarzenberkem

Vydáno dne 17. 08. 2011

Konzervativní platforma Koruny České s pobavením i rozhořčením sleduje usilovnou snahu koaliční vlády (především ministra financí Miroslava Kalouska, jehož politická minulost se přece nepochybně skví křišťálovou čistotou) o odvolání personálního ředitele ministerstva školství Mgr. Ladislava Bátory, údajně prý pro urážlivý výrok vůči ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi. Tento výrok Ladislava Bátory, pronesený před více než týdnem nikoli ve veřejně dostupných médiích, ale na soukromém profilu v sociální síti (tedy v kruhu přátel a známých), byl však jen kulantní reakcí na předchozí mnohem vulgárnější výrok ministra zahraničí na jeho adresu. Pan Schwarzenberg pana Bátoru zesměšňuje způsobem zcela nekulantním, přičemž ho označuje za zcela neschopného vykonávat daný post na ministerstvu školství. Na celé věci je především signifikantní, že zatímco výrok Mgr. Bátory je okamžitě skandalizován a zneužit, výrok ministra Schwarzenberga má být, alespoň soudě podle mlčení „kvazisanitárních hyen“, zcela v pořádku. Inu, řečeno s Georgem Orwellem a jeho Farmou zvířat, všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. A tak se zde měří dvojím metrem a těm méně rovným není ani dovoleno na svou obranu zabručet pod knírem. Jednoho dne se v této zemi asi bude zatýkat proto, že někdo plivnul směrem k zámku. Tohle je asi představa svobody těch, jimž se říká pravdoláska.

Veřejná skandalizace za soukromý, v kruhu přátel pronesený výrok, nám totiž připomíná další Orwellovo dílo, román "1984" a Velkého Bratra. Klademe si proto otázku: Máme v naší zemi ještě "svobodná" média, nebo už to je Orwellova Ideopolicie, která nás špicluje na každém kroku?

Konzervativní platforma Koruny České tedy opět vyjadřuje podporu nejen Ladislavu Bátorovi, ale také jeho nadřízenému, ministru školství Josefu Dobešovi, který se bez bázně a hany zastal svého podřízeného. KP celou aféru vidí jen jako další pokus v řetězové snaze levičáků a pravdoláskařů dostat Ladislava Bátoru z jeho pracovního místa, a to za každou cenu. Věříme však, že přes vytí pravdoláskařských vlků se karavana nezastaví."

David Hibsch, Jakub Moravčík, Richard Pech, Bohumil Šourek, Miroslav Krupka


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Předsedo Bátoro, neignorujte podporu patera Halíka Akci D.O.S.T.!

Vydáno dne 16. 08. 2011

Halík 2 Pane předsedo Akce D.O.S.T, přečetla jsem si v pátek 12.8. v LN článek pana Tomáše Halíka na téma víkendové akce homosexuálů a příjemně mě překvapil. Zcela souzní s dopisy, které výbor D.O.S.T. v čele s Vámi odevzdal panu primátoru Svobodovi i americkému velvyslanci . Pokud vím, nevyjádřili jste znepokojení nad Prague Pride, ale nad oficiální podporou této akce pražským primátorem a americkým velvyslancem.

O veřejné podpoře Růžové pýchy ze strany amerického a dalších velvyslanců si pan Halík myslí totéž co Vy! Dlužno podotknout, že i pan prezident, opět jako jediný z českých vrcholných politiků, stanovisko D.O.S.T. podpořil. Pan Halík jde ovšem dál než Vy a pan prezident, když píše, že politici se neradi staví "G and L" organizacím do cesty, protože tato vlivná mezinárodní lobby má dlouhé prsty v médiích. Pater Halík v této souvislosti zmiňuje nekonformní statečnost prezidenta Klause v celé cause Prague pride, byť je prý poněkud zpochybněna tím, že Klaus už nemá na mezinárodním poli co ztratit, protože už toho řekl dost. Hezká pochvala! Tady bych jen chtěla upozornit, že – logicky - i pan prezident musel někdy se svou statečností začít a že tuto možnost začít má každý. Jak vidno, nikomu se do toho nechce. Co kdyby se růžové slipečky naštvaly!? (Mám, stejně jako pan Halík, homosexuální známé, těch si vážím, jsou to inteligentní a oduševnělí lidé, kteří by se svou sexualitou nikdy takto veřejně neexibovali, ani nemají zájem terorizovat společnost a mlátit ji o hlavu svou růžovou pýchou. Žijí jako každý jiný, kdo chápe, že sexualita je věc intimní a soukromá. Což není pruderie, ale rys zdravé společnosti, která do sexualního života nikomu nekecá, pokud dotyčný nekoná proti dobrým mravům či dokonce nepřekračuje zákon.)


Celý článek | Autor: Dušica Zimová | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bojuje proti Prague Pride, vyhrožují mu smrtí

Vydáno dne 11. 08. 2011

Michal Semín Zakladatel iniciativy D.O.S.T. Michal Semín informoval policii o výhrůžkách smrtí, které obdržel kvůli textům, ve kterých kritizuje pochod gayů.

Známý konzervativní publicista a ředitel Institutu sv. Josefa vystupuje kriticky proti sobotnímu manifestačnímu průvodu gayů. Napsal několik článků, ve kterých tuto akci ostře odsoudil.

"Homosexualita, jakkoli byla z důvodů povýtce politických vyškrtnuta ze seznamu nemocí, je totiž evidentní poruchou. Sexuální přitažlivost je přirozená jen mezi příslušníky opačného pohlaví, neboť jen muž ve spojení s ženou jsou schopni předávat život. Jen heterosexualita je společensky a civilizačně nosná, sterilní homosexualita, ať už je její příčinou cokoli, je naopak předzvěstí společenského úpadku a zániku vyspělých civilizací," napsal zase Semín v jiném svém textu.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

* Vláda progresivních antropologů

Vydáno dne 11. 08. 2011

"Ale kdo v souvislosti s jakoukoli národností či barvou pleti používá slovo rasa, tak je prostě rasista."

Miroslav Kalousek


Link | Infomail | Tiskni

* Jan Paluska reaguje na Šťastného invektivy

Vydáno dne 06. 08. 2011

Vážený pane Bátoro,

dovolte mi touto formou vyjádřit mé hluboké politování nad způsobem komunikace pana MUDr. Borise Šťastného směrem k Vaší osobě. Rád bych Vás ubezpečil, že názory pana Šťastného skutečně nereflektují názory všech členů ODS a já osobně jsem způsobem vyjadřování pana Šťastného silně pobouřen.

Dovoluji si Vám proto zaslat na vědomí můj dopis panu Šťastnému a zároveň Vám uděluji souhlas k jeho zveřejnění, uznáte-li to za vhodné. Rád bych Vám touto formou také vyjádřil podporu ve Vaší nové funkci na MŠMT a popřál Vám do dalších dní mnoho sil a zdaru.

S hlubokou úctou a pozdravem

Mgr. Jan Paluska

Dopis panu Borisi Šťastnému:

Vážený pane MUDr.Šťastný,

dnes, tedy 4.8.2011, jsem si přečetl článek na internetovém portálu deníku iDNES.cz s názvem "Gayové jsou devianti a primátor Prahy kryptosocialista, útočí Hájek z Hradu". Když pominu bulvárnost názvu, další co mě v tomto článku pobouřilo, bylo několik Vašich vyjádření. K invektivám na adresu pana Hájka se příliš vyjadřovat nechci, ale osobně tento styl komunikace pokládám za absolutně primitivní a v mnohém vypovídající o úrovni člověka, který ho používá. Nicméně musím uznat, že ani pan Hájek se ve svých sděleních neprojevuje zrovna jako gentleman. Což Vás ovšem v mých očích příliš neomlouvá, neboť ve slušné společnosti zásadně platí, že účel nesvětí prostředky. Vaše další vyjádření, ve kterém čtenáři sdělujete Vaší vizi "moderní" Prahy pokládám rovněž za pikantní. Jestliže vrcholný představitel konservativní politické strany považuje záštitu soukromé nátlakové akce jménem veřejné funkce za "moderní", je něco špatně. Veřejný představitel by měl jméno svého úřadu propůjčovat pouze akcím, které jsou veřejnosti prospěšné a jsou ve veřejném zájmu. Nikoliv akci typu "za práva homosexuálů", zvlášť uvážíme-li fakt, že homosexuálové mají v ČR stejná občanská práva, jako kdokoliv jiný. Pokavaď ten rozdíl nevnímáte, považuji to za přinejmenším smutné. Pan MUDr. Svoboda má jako soukromá osoba právo podpořit kohokoliv a cokoliv uzná za vhodné a já jsem ten poslední, který by mu v tom chtěl bránit. Ovšem od pravicového konservativního politika bych čekal poněkud větší zdrženlivost při udělovaných záštitách jménem úřadu, který zastává. Vaše poslední vyjádření mě ovšem skutečně šokovalo. Dovolte mi ho citovat: "Již jsem zaznamenal směšný odpor kryptofašisty Bátory a jeho hnutí D.O.S.T. k našemu postoji." Toto je skutečně za hranicí slušného chování. Pomiňme fakt, že se neobtěžujete adresáta Vašeho vyjádření ani titulovat oslovením "pane"! Společenská výchova Vás očividně minula, ale očernit někoho, bez předložení jakýchkoliv relevantních důkazů, z fašistických názorů, to je pro mě neskutečně skandální. Vězte, že to v mých očích zcela nesmazatelně vykresluje úroveň Vašeho charakteru.

Pod tíhou těchto událostí považuji za slušné Vás upozornit, že neskutečně lituji toho, že jsem Vám dal svůj hlas při volbě kandidáta na předsedu pražské ODS a že tak již znovu neučiním.

S pozdravem

Mgr. Jan Paluska
člen oblastní rady ODS Praha 2


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Dluhy se platí

Vydáno dne 02. 08. 2011

Sdružení ProAlt sprostě napadá Ladislava Bátoru a snaží se určovat, kdo může a kdo nesmí pracovat na ministerstvu. Současně se tito kádrováci snaží radit, jak má kdo pracovat. A přitom si ti samí lidé nebyli schopni uhradit ani minimální poplatky za provoz domény. A to ani po několika opakovaných výzvách ze strany webhostingu. Viz. přiložený obrázek.

Je opravdu směšné, že tito naprosto neschopní lidé chtějí někoho kádrovat.

Vzkaz pro ProAlt: Závazky se platit musí! To, že Vaši menšinoví chráněnci žijí na dluh, neznamená, že si to můžete dovolit taky.

Proalt"


Link | Autor: Pavel Beskydský | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bátorův trumf: Má glejt od státu, není extrémista

Vydáno dne 23. 07. 2011

Ladislav BátoraMédia, která se zapojila do honu na Ladislava Bátoru, by se měla chytnout za nos. Stát totiž rozhodl: je čistý.

Po měsících pomluv, nemístných útoků a cílené mediální masáže si může Ladislav Bátora oddechnout. V ruce má totiž trumf proti všem, kteří ho napadají jako radikála a pro stát nebezpečného člověka.

Podobná zvolání, jako například to poslední od "experta" na extrémismus Ondřeje Cakla, který premiéra Petra Nečase vyzval k odvolání ministra školství Josefa Dobeše, který Bátoru zaměstnal, jsou nyní jen rétorickým cvičením.

Bátora totiž mává čerstvým glejtem, který dostal od státu. A ten říká: prověřovali jsme ho měsíce - a je čistý.

O co jde? V souvislosti s výkonem svých zaměstnání a společenských funkcí byl Ladislav Bátora v minulosti prověřován orgány NBÚ a BIS. Roku 2004 mu bylo uděleno osvědčení o bezpečnostní prověrce na stupeň utajení „přísně tajné“ a v prosinci roku 2008 i na stupeň „NATO secret“.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Z domova

* DOST popřál prezidentovi, ocenil i obranu Bátory

Vydáno dne 14. 07. 2011

DOST V pátek 8. července přišli na Pražský hrad popřát presidentu republiky k jeho nedávným sedmdesátinám zakládající členové sdružení Akce D.O.S.T.

Petra Bahníka, Ladislava Bátoru, Františka Červenku a Jiřího Hejlka doprovodil ještě předseda Institutu sv. Josefa Michal Semín, jenž se v listopadu 2007 stal prvním signatářem Manifestu D.O.S.T.

V úvodu předali Václavu Klausovi knihu „Sto let práce“ o slavné Všeobecné zemské výstavě, která se konala roku 1891.

Setkání s presidentem trvalo bezmála půldruhé hodiny a zúčastnil se ho i presidentův tajemník Ladislav Jakl.

Na úvod Ladislav Bátora objasnil panu presidentovi historii a strukturu celé iniciativy D.O.S.T. a hlavní roli občanského sdružení Akce D.O.S.T.

V následné diskusi pan president především ocenil snahu Akce D.O.S.T. spojovat trvale či ad hoc různé subjekty na základě shody zájmů v přinejmenším dvou oblastech – ochrana občanských svobod a hájení státní suverenity.

Václav Klaus si také s nelíčeným zájmem přečetl narozeninové blahopřání a poděkování za dosavadní přízeň, které výbor Akce D.O.S.T. přiložil ke knižnímu daru.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Profesor Tomáš Halík odmítl výzvu Akce D.O.S.T. k veřejné diskusi!

Vydáno dne 21. 04. 2011

Stanovisko výboru Akce D.O.S.T. ke korespondenci jejího místopředsedy s Tomášem Halíkem Místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník zaslal poslední březnový den Tomáši Halíkovi výzvu k veřejné diskusi jako reakci na Halíkovy výpady vůči „aktivistům z D.O.S.T.“ a učinil nabídku přejít od mediálních přestřelek k věcné debatě. Profesor Halík bohužel odpověděl způsobem, který svědčí o tom, že smysl Bahníkovy výzvy buď nepochopil, nebo pochopit nechtěl. Citoval totiž „na oplátku“ výroky představitelů D.O.S.T. a s odvoláním na ně prohlásil, že „zde diskuse není možná“. (Text Bahníkovy výzvy i Halíkova odmítnutí přinášíme v nezkráceném znění pod tímto článkem.)

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Nemyslíš, ztrapníš

Vydáno dne 14. 04. 2011

13. 4. 2011, 19:49: Šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský odpovídá na nejčastější dotazy diskutérů:

Portál Týden.cz napsal, že disponuje nahrávkou, na které poslankyně Kočí údajně mluví o tom, jak ona a poslanec Škárka spolupracují s MF DNES. Myslíte si, že poslankyně Kočí taková slova skutečně řekla?

MF DNES s žádným ze zmíněných poslanců nespolupracovala stejně jako s žádným jiným. Přestože nezodpovídám za to, co paní Kočí říká, jsem si jist, že takový nesmyslný a zjevně nepravdivý výrok na té nahrávce být nemůže.

14. 4. 2011, 8:19: Týden zveřejňuje kompletní nahrávku:

Kočí: ...Škárka jim to dal. To sledování. A kdyby..., v těch největších sračkách nebude. Protože on je ten zdroj. A to stejný oni nabízejí tomu, kdo to pojmenuje. Ta Mladá fronta je jediná, která to hraje s náma.


Link | Infomail | Tiskni

Z domova

* Neodvolatelný Šáša z Bilderbergu

Vydáno dne 31. 03. 2011

Estulin Již je to více jak dva měsíce, co se na veřejnost dostalo trestní oznámení analytického útvaru ministerstva financí kvůli kauze Promopro. Od té doby jsme svědky absurdního představení s Havlovým oblíbencem Sašou Vondrou v hlavní roli. A že nás umí pobavit. Tu slibuje, že vyvodí odpovědnost, pokud se prokáže, že jeho vinou byly způsobeny státu velké škody, tu svaluje vinu na jiné tak neomaleně, že na jejich obranu musí po dlouhé době vylézt na světlo i téměř zapomenutý Topolánek, tu nezná kolegy, s nimiž před nedávnem úzce spolupracoval. Prostě mlží a lže. Kdo to nevidí, je buď slepý nebo zainteresovaný na Vondrově setrvání v úřadu. Ale není jich mnoho, poslední výzkum oblíbenosti politiků ukázal na strmý pád Vondrovy důvěryhodnosti i u jeho dřívějších skalních příznivců

Jediný, kdo tento fakt asi ještě nezaznamenal, je premiér Nečas. Jeho nejnovější výhrůžku, že kdo vyzve Vondru k odstoupení, musí odejít z vlády, nelze chápat jinak, než že se ke kameni Vondra dobrovolně přivázal i předseda vlády a je rozhodnut, ať se děje, co se děje, potopit s komickým ministrem obrany také vládu, ODS a reformy. A to prosím při sestavování této vlády Nečas snad každé veřejné vystoupení hovořil o odpovědnosti! Poradců má v Kramářově vile dost, prosím pěkně, nemohl by mu někdo z nich vysvětlit, co to odpovědnost je, že to není jenom PR póza?

Asi nejsem sám, koho napadlo:„Proč to vlastně puncovaný slušńák dělá? Má to zapotřebí? Vždyť s Drobilem to šlo rychle, a přitom nebyly tak jasné důkazy jako nevypsání zákonem předepsaného výběrového řízení, jenom tvrzení jednoho úředníka.“


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Trapas reportéra: Jakl ho utřel před plným sálem

Vydáno dne 29. 03. 2011

Hovory na pravici II Novinář MF DNES Šťastný si pořádně naběhl. Na setkání konzervativců se navážel do Ladislava Bátory. Dokud ho neuzemnil Ladislav Jakl.

Občanské sdružení Akce D.O.S.T. pořádalo v pondělí druhý debatní večer Hovory na pravici. Pozvaní řečníci hledali odpověď na otázku, co o české společnosti vypověděla tzv. bátoriáda, neboli mediální štvanice na předsedu sdružení Ladislava Bátoru.

Ten měl být náměstkem ministra školství Josefa Dobeše, ale po dehonestační kampani v médiích, které podlehl i premiér a předseda ODS Petr Nečas, se jím nestal.

V první půli večera vystoupili panelisté se svými příspěvky - z různých úhlů pohledu "kauzu" hodnotili předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková, europoslanec ODS Hynek Fajmon, člen středočeského krajského výboru TOP 09 Jiří Hejlek, předseda Mladých křesťanských demokratů Petr Jurčík a na závěr tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl. Diskuzi moderoval ředitel Institutu sv. Josefa Michal Semín

Podle Jany Bobošíkové vládne v České republice ohromné pokrytectví a potlačování názoru, kterého jsme byli svědky, mělo za cíl vyvolat ve veřejnosti strach samostatně myslet a mít svůj názor.

Bobošíková kritizovala kromě médií i část akademické obce, která ústy děkana filosofické fakulty UK Michala Stehlíka označila Bátoru za xenofobního extrémistu a po Dobešovi požadovala, aby ho nepřijímal ani jako svého poradce. Právě výkřik vědecké rady fakulty považuje Bobošíková za nejvíce alarmující aspekt v celé "bátoriádě".


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.