Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* Shromáždění „Dost bylo antidiskriminace“ proběhne 28. dubna

Vydáno dne 18. 04. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na odložené protestní shromáždění "Dost bylo antidiskriminace", které pořádá ve středu 28. dubna 2010.

Shromáždění začíná v 16.30 na Malostranském náměstí v Praze. Následovat bude pochod před Úřad vlády ČR, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR - mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně!


Link | Infomail | Tiskni

* Shromáždění D.O.S.T. odloženo

Vydáno dne 12. 04. 2010

Na tuto středu výbor občanského sdružení Akce D.O.S.T. naplánoval a ohlásil protestní shromáždění s názvem "Dost bylo antidiskriminace", jehož cílem bylo projevit odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky. Přijít měli "všichni, komu ještě není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně." Tak zněla i naše oficiální pozvánka, a přestože ohlášená akce vzbudila v některých nepochybně vlivných kruzích takovou nelibost, že byl dokonce vyvíjen nátlak na pozvané řečníky, aby protestní shromáždění bojkotovali, nedovedli jsme si představit žádnou moc, ba ani tu příslovečnou "vyšší", která by nás odradila od rozhodnutí demonstraci uspořádat.

Zasáhla však z čista a jasna Moc nejvyšší. Úmrtí Lecha Kaczynského, presidenta země nejen sousední, ale mnohým z nás i velmi blízké, chápeme všichni nejen jako lidskou tragédii - v jeho osobě totiž zároveň odešel statečný a nesmlouvavý člověk, který zdůrazňoval a ztělesňoval tradici a ideály svobody, za které vede nelehký boj i naše občanské sdružení. Bude nám moc chybět.

Po zvážení situace dospěl výbor Akce D.O.S.T. k jednomyslnému rozhodnutí odložit ohlášené shromáždění "Dost bylo antidiskriminace" na neurčito, přestože první úvaha bezprostředně po oznámení letecké katastrofy byla, vyhradit vzpomínce na zesnulého jistou část z hodinového programu. Mimo jiné není totiž záruka, že by ti, kteří v minulých dnech veřejně oznámili, že přijdou naše shromáždění narušovat, respektovali alespoň památku tohoto vzácného člověka. Dalším důvodem pro odložení demonstrace je snaha vyhnout se předvídatelnému, byť nespravedlivému osočení, že jsme připomenutím osoby Lecha Kaczynského chtěli parazitovat na jeho tragickém skonu, protože naši protivníci se neštítí žádné záminky pro napadení Akce D.O.S.T.

Všem, kteří se na shromáždění těšili, se moc omlouváme, avšak věříme, že alespoň ty dva důvody, které uvádíme výslovně, jsou pádné. Oznámení o náhradním termínu konání demonstrace bude zveřejněno především na naší webové stránce www.akce-dost.cz v dostatečném předstihu.

Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek


Link | Infomail | Tiskni

* Dost bylo antidiskriminace

Vydáno dne 31. 03. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na protestní shromáždění „Dost bylo antidiskriminace“, které pořádá ve středu 14. dubna 2010.

Shromáždění začíná v 16.30 na Malostranském náměstí v Praze.

Následovat bude pochod před Úřad vlády ČR, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme projevit svuj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR - mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába.

Přijdte všichni, komu není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně!


Link | Infomail | Tiskni

* Společnost Antonína Švehly

Vydáno dne 26. 03. 2010

si Vás dovoluje pozvat na VII. ročník vlastivědné pouti

Š V E H L O V A C E S T A 2 0 1 0
v sobotu dne 17. 4. 2010 od 13 hodin

u příležitosti 137. výročí narození slavného hostivařského rodáka, československého prvorepublikového státníka za agrární stranu Antonína Švehly

P R O G R A M
zahájení u Švehlova pomníku
procházka po stopách Antonína Švehly
návštěva Toulcova dvora s programem a občerstvením

Dopravní spojení:
bus 154 od metra A Skalka nebo metra C Háje, zastávka Na Groši
bus 177 od metra C Opatov, zastávka Na Groši
tram 22 a 26, zastávka Na Groši
změna programu vyhrazena
www.sas.czechian.net


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Eddická a skaldská poezie

Vydáno dne 18. 03. 2010

Přednáší Jiří Starý z FF UK.

Jiří Starý, odborník na eddickkou a skaldskou poezii, představí počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili ve staroseverské společnosti básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

22. března, 18:30, Klubovna Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Do klubovny se dostanete po schodech vedle vstupu do divadelního úseku.

Vstup 30,- Kč.


Link | Infomail | Tiskni

* Zimní univerzita Vlastenecké fronty

Vydáno dne 17. 03. 2010

Vlastenecká Fronta Vás srdečně zve na přednášku konanou v rámci IX. ročníku Zimní univerzity VF.

Přednášet bude Jan Kašpar na téma Za rodnou půdu. Zamyšlení nad dílem českého spisovatele a národovce Jana Klecandy (1855 – 1920.

Přednáška se uskuteční v sobotu 20. 3. 2010 od 13:00 v Praze. Setkání účastníků je od 12:30 do 12:50 ve vestibulu stanice metra B Náměstí republiky (výstup směr Náměstí republiky). Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 755 033.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro život 2010

Vydáno dne 16. 03. 2010

Zveme vás na Pochod pro život, který začne 20. března ve 14:15 u dominikánského kostela v Husově ulici v Praze. Smyslem pochodu je připomenout nespravedlivý zákon o umělých potratech, jehož vinou zemře každý rok 25 tisíc dětí před narozením a stejný počet matek je zraněn. Průvod projde na trase Husova ulice, Staroměstské náměstí, Ovocný trh a Václavské náměstí, kde bude nejpozději v 16 hodin ukončen.

Tato akce je především modlitebně zaměřená, proto budou pro zájemce připraveny malé dřevěné kříže symbolizující utrpení i naději nenarozených dětí. Vlastní transparenty respektující charakter akce jsou vítány.

Pochodu pro život bude předcházet od 9 hodin dopoledne konference "Pasti umělého oplození" a od 13 hodin mše svatá v kostele sv. Jiljí. Účast na konferenci, mši svaté i vlastním Pochodu přislíbil salcburský světící biskup Andreas Laun.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Uloupené Kosovo?!

Vydáno dne 15. 03. 2010

Přednáška krajského zastupitele za ČSSD Jaroslava Foldyny spojená s projekcí dokumentu Václava Dvořáka Uloupené Kosovo. Po projekci snímku bude následovat přednáška a diskuse s Jaroslavem Foldynou o problematice vyhlášení nezávislosti Kosova. Všichni, kteří se chtějí seznámit s pohledem z druhé strany a zároveň se chtějí zapojit do diskuse, jsou vítáni.

Přednáška se uskuteční v 5. patře v žluté budově (zasedací místnost - CS). Při větším počtu posluchačů bude přednáška přesunuta do učebny s větší kapacitou.

Studovna katedry politologie a filosofie FF UJEP, 24. březen 2010 od 14:00, České mládeže 8, Ústí nad Labem


Link | Infomail | Tiskni

* Koncert Tomáše Hameta v Děčíně

Vydáno dne 09. 03. 2010

Pátek 12. 3. 2010 od 22:00

Palermo, U Plovárny 45, Děčín


Link | Infomail | Tiskni

* Slovanský unionismus - cesty k církevní jednotě

Vydáno dne 03. 03. 2010

Národní knihovna ČR - SLOVANSKÁ KNIHOVNA
si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy

Slovanský unionismus - cesty k církevní jednotě

věnující se snahám o znovusjednocení katolické a pravoslavné církve v průběhu staletí

která se uskuteční ve čtvrtek 4. března 2010 od 17 hodin ve výstavních prostorách Slovanské knihovny (3. patro Klementina) Národní knihovna ČR, Klementinum 190, Praha 1

autorka výstavy: Anežka Kindlerová

Vernisáž doprovodí ukázkou církevněslovanských zpěvů soubor Musica Poetica

Výstava bude přístupná do 24. dubna 2010 v provozní době


Link | Infomail | Tiskni

* Islám a Evropa včera a dnes

Vydáno dne 25. 02. 2010

Vážení přátelé,

zveme Vás na další dialogické setkání s odlišnými kulturami, lidmi, tématy a zajímavými hosty, které se již tradičně uskuteční ve čtvrtek 25. února 2010 v Městské knihovně v Praze od 18. hodin do 19.30 hodin s názvem: ISLÁM A EVROPA VČERA A DNES

Hostem bude PhDr. Lukáš Petřík, šéfredaktor konzervativního eurokritického internetového časopisu EUportal.cz a externí spolupracovník Centra pro ekonomiku a politiku. Lukáš Petřík je historik a politolog a jeho specializací je anglosaské i české pravicové myšlení, problematika EU, vztah demokracie k národnímu státu a teorie totalitarismu. S jeho názory se můžete setkat v tištěných i internetových médiích (MF Dnes, Euro, 51 pro, Revue Politika, Newsletter Centra pro ekonomiku a politiku, Revue Prostor, Parlamentní zpravodaj, Konzervativní listí, Agora, Portál, Neviditelný pes, Virtually a další).

Přijďte si vyslechnout názor konzervativce, který je vyhraněný, ne vždy zcela politicky korektní a o to zajímavější a podnětnější.


Link | Infomail | Tiskni

* První československá ústava - devadesát let poté

Vydáno dne 17. 02. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku

si Vás dovoluje pozvat na seminář

První československá ústava- devadesát let poté

na kterém vystoupí

Eva Broklová, Masarykův ústav Akademie věd ČR
Karel Malý, emeritní rektor Univerzity Karlovy
Václav Pavlíček, profesor Právnické fakulty UK
Jan Rychlík, profesor Filozofické fakulty UK

Seminář moderuje Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
úterý 23. února 2010, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Zimní univerzita VF

Vydáno dne 16. 02. 2010

Vlastenecká Fronta Vás srdečně zve na přednášku konanou v rámci IX. ročníku Zimní univerzity VF.
Přednášet bude Martin R. Čejka na téma Mesianistická politika USA .

Přednáška se uskuteční v sobotu 20. 2. 2010 od 13:00 v Praze. Setkání účastníků je od 12:30 do 12:50 ve vestibulu stanice metra B Náměstí republiky (výstup směr Náměstí republiky). Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 755 033.

Další přednášky:

20. 3. 2010 Jan Kašpar – Za rodnou půdu. Zamyšlení nad dílem českého spisovatele a národovce Jana Klecandy (1855 – 1920)

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Svatí mezi hudebníky - hudebníci mezi svatými

Vydáno dne 09. 02. 2010

Koncertní síň ATRIUM, Praha 3, Čajkovského ul. 12, 23. února 2010 v 19.30 hod.

Koncert s průvodním slovem (výkladem) na téma

Svatí mezi hudebníky – hudebníci mezi svatými


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Ve škole sv. Josefa

Vydáno dne 05. 02. 2010

Sobota 13. 3. 2010

Mše svatá (tradiční římský ritus) Přednáška P. Tomáše Stritzka o volbě životního stavu. Beseda se sestrami sv. Pia X. o povolání k zasvěcenému životu. Přednáška i beseda jsou vhodné i pro starší děti! Připraven bude samostatný program pro mladší děti.

Přihlásit se lze na adrese Institut sv. Josefa, Karlštejnská 36, 252 28 Solopisky, nebo e-mailem na adrese institut@chello.cz, příp. telefonicky na čísle 251 511 435. Počet účastníků je omezen kapacitou pronajatých prostor, proto je třeba přihlásit se co nejdříve. V přihlášce uveďte počet dětí (zvlášť chlapců a děvčat) a jejich věk. Místo konání a další podrobnosti budou oznámeny jen těm, kteří se závazně přihlásí.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.