Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Promítání: Zero: An investigation into 9/11

Vydáno dne 26. 05. 2010

Datum: 26. květen 2010
čas: 20:00 - 23:00
Lokalita: Kavárna Shakespeare
Ulice: Krymská 12
Město: Praha, Czech Republic

ČSFD:
Dokument talianskych tvorcov je výsledkom dvoch rokov intenzívneho výskumu a rozhovorov v Európe a Spojených štátoch, a osem mesiacov práce na filme. Zdôrazňuje nekonzistencie a manipulácie oficiálneho vyšetrovania 11. septembra. Spoluautorom filmu je taliansky novinár a ľavicový europoslanec Giulietto Chiesa, ktorý vo filme aj vystupuje. Rovnako ako nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Dario Fo, slávna talianska herečka Lella Costa, nemenej slávny dramatik Moni Ovadia, americký spisovateľ Gore Vidal, profesor David Ray Griffin, zástupca pozostalých Bob McIlvaine a ďalší. Dokument režírovala dvojica Franco Fracassi a Francesco Trento v produkcii Thomasa Torelliho a to za širokej podpory veľkého množstva súkromných darcov, ktorí si želajú nové, skutočne nezávislé a dôkladné vyšetrovanie.

pořádá: http://www.nwoo.org/ a http://www.shakes.cz/


Link | Infomail | Tiskni

* Demonstrace studentského sdružení HERPNO

Vydáno dne 23. 05. 2010

V pondělí 24. 5. v 9.00 demonstrace před parlamentem!!! Přijďte podpořit Patrika. Chceme poslancům předat petici, aby se podobné činy přísně vyšetřily a stát s tím začal něco dělat. Pak půjdeme předat petici Kocábovi na vládu. Více na http://www.chcemestejnymetr.cz

Link | Infomail | Tiskni

* Trianonská smlouva - devadesát let poté

Vydáno dne 22. 05. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku

si Vás dovoluje pozvat na seminář

Trianonská smlouva - devadesát let poté

na kterém vystoupí

Jindřich Dejmek, Historický ústav Akademie věd České republiky
Jan Koukal, velvyslanec České republiky v Rakousku
Jiří Němec, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity
Štefan Šutaj, Společensko-vědní ústav Slovenské akademie věd
Jiří Weigl, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky

Seminář moderuje Václav Klaus

31. 5. 2010, od 17:00, Autoklub, Opletalova 29, Praha 1


Link | Infomail | Tiskni

* Vychází nové číslo Svobodných novin

Vydáno dne 20. 05. 2010

Noviny můžete stahovat ve formátu pdf zde.

Link | Infomail | Tiskni

* Pochod na ochranu rodiny

Vydáno dne 15. 05. 2010

Dňa 15. mája 2010 sa uskutoční v Bratislave Pochod na ochranu rodiny a zvrchovanosti výchovy detí. Združenie pre ochranu rodiny pozýva všetkých kresťanov na pokojnú demonštráciu za prijatie legislatívy na ochranu manželstva, rodiny a zvrchovanosti výchovy detí pred morálnym rozkladom, ktorý prichádza skrze propagáciu homosexuality a iných morálnych zvráteností.

Demonštrácia sa bude konať na Námestí SNP o 15:00 hodine.

Vyzývame všetkých katolíckych kresťanov, aby sa postavili proti snahám sodomitských zvrátencov, vedúcim k ohrozeniu náboženstva, morálky, rodiny, ako aj samotných základov zdravej ľudskej spoločnosti.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška v Bratislavě

Vydáno dne 14. 05. 2010

KI s podporou hlavného partnera Penta Investments si Vás dovoľujú pozvať na ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/, v rámci ktorého tentoraz bude prednášať

CHARLES MURRAY
akademický pracovník, American Enterprise Institute (USA)

na tému

Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu

Kedy: 18. máj 2010 (utorok) od 17.00 hod. do 19.00 hod.

Kde: Falkensteiner Hotel Bratislava, konferenčná miestnosť Clever & Smart, Pilárikova ulica 5 (Staré Mesto, pri zastávke MHD Zochova), Bratislava

Jazyk: anglický, tlmočenie do slovenského jazyka je zabezpečené

Viac informácií tu: http://www.konzervativizmus.sk/article.php?3379

R.S.V.P.

Záujem o účasť na podujatí potvrďte e-mailom na conservative@institute.sk (alebo na skoi@skoi.sk) najneskôr v termíne do 17. mája 2010 do 10.00 hod. V e-maili uveďte svoje meno a priezvisko a nezabudnite uviesť, či máte záujem využiť zariadenie pre tlmočenie. Účasť na podujatí nie je podmienená zaplatením poplatku.


Link | Infomail | Tiskni

* Uctění památky V. Dyka

Vydáno dne 11. 05. 2010

Letošní tradiční vzpomínka na spisovatele a politika Viktora Dyka se uskuteční už 12. května (zemřel 14. 5. 1931) od 17:00 hod. Pořádá Společnost Viktora Dyka. Místo: Olšanské hřbitovy, Praha.

Link | Infomail | Tiskni

* Pravým okem

Vydáno dne 09. 05. 2010

CDK uvede na trh dvě antologie polského politického myšlení a kulturně-společenské esejistiky: Pravým okem a Návrat člověka bez vlastností. Prezentace se uskuteční ve čtvrtek 13. května 2010 v 17:00 ve střední hale Výstaviště Praha. Hosty budou politolog a rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala, šéfredaktor deníku Rzeczpospolita Paweł Lisicki a publicista Bronisław Wildstein.

Link | Infomail | Tiskni

* Vznik EFTA - 50 let poté

Vydáno dne 27. 04. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku

si Vás dovoluje pozvat na seminář

VZNIK EFTA - PADESÁT LET POTÉ
EFTA jako alternativa k EU?
na kterém vystoupí

Hynek Fajmon, poslanec Evropského parlamentu
Pavel Hnát, katedra světové ekonomiky VŠE v Praze
Petr Adrian, bývalý ředitel odboru EFTA na MPO
Petr Mach, ekonom, předseda Strany svobodných občanů

Seminář moderuje Jan Skopeček

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
Úterý 4. května 2010, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Dost bylo antidiskriminace podruhé

Vydáno dne 24. 04. 2010

Klaus 1 Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na odložené protestní shromáždění „Dost bylo antidiskriminace“, které pořádá ve středu 28. dubna 2010.

Shromáždění začíná v 16.30 na Malostranském náměstí v Praze. Následovat bude pochod před Úřad vlády ČR, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR – mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně!


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Shromáždění „Dost bylo antidiskriminace“ proběhne 28. dubna

Vydáno dne 18. 04. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na odložené protestní shromáždění "Dost bylo antidiskriminace", které pořádá ve středu 28. dubna 2010.

Shromáždění začíná v 16.30 na Malostranském náměstí v Praze. Následovat bude pochod před Úřad vlády ČR, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR - mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně!


Link | Infomail | Tiskni

* Shromáždění D.O.S.T. odloženo

Vydáno dne 12. 04. 2010

Na tuto středu výbor občanského sdružení Akce D.O.S.T. naplánoval a ohlásil protestní shromáždění s názvem "Dost bylo antidiskriminace", jehož cílem bylo projevit odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky. Přijít měli "všichni, komu ještě není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně." Tak zněla i naše oficiální pozvánka, a přestože ohlášená akce vzbudila v některých nepochybně vlivných kruzích takovou nelibost, že byl dokonce vyvíjen nátlak na pozvané řečníky, aby protestní shromáždění bojkotovali, nedovedli jsme si představit žádnou moc, ba ani tu příslovečnou "vyšší", která by nás odradila od rozhodnutí demonstraci uspořádat.

Zasáhla však z čista a jasna Moc nejvyšší. Úmrtí Lecha Kaczynského, presidenta země nejen sousední, ale mnohým z nás i velmi blízké, chápeme všichni nejen jako lidskou tragédii - v jeho osobě totiž zároveň odešel statečný a nesmlouvavý člověk, který zdůrazňoval a ztělesňoval tradici a ideály svobody, za které vede nelehký boj i naše občanské sdružení. Bude nám moc chybět.

Po zvážení situace dospěl výbor Akce D.O.S.T. k jednomyslnému rozhodnutí odložit ohlášené shromáždění "Dost bylo antidiskriminace" na neurčito, přestože první úvaha bezprostředně po oznámení letecké katastrofy byla, vyhradit vzpomínce na zesnulého jistou část z hodinového programu. Mimo jiné není totiž záruka, že by ti, kteří v minulých dnech veřejně oznámili, že přijdou naše shromáždění narušovat, respektovali alespoň památku tohoto vzácného člověka. Dalším důvodem pro odložení demonstrace je snaha vyhnout se předvídatelnému, byť nespravedlivému osočení, že jsme připomenutím osoby Lecha Kaczynského chtěli parazitovat na jeho tragickém skonu, protože naši protivníci se neštítí žádné záminky pro napadení Akce D.O.S.T.

Všem, kteří se na shromáždění těšili, se moc omlouváme, avšak věříme, že alespoň ty dva důvody, které uvádíme výslovně, jsou pádné. Oznámení o náhradním termínu konání demonstrace bude zveřejněno především na naší webové stránce www.akce-dost.cz v dostatečném předstihu.

Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek


Link | Infomail | Tiskni

* Dost bylo antidiskriminace

Vydáno dne 31. 03. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na protestní shromáždění „Dost bylo antidiskriminace“, které pořádá ve středu 14. dubna 2010.

Shromáždění začíná v 16.30 na Malostranském náměstí v Praze.

Následovat bude pochod před Úřad vlády ČR, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme projevit svuj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR - mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába.

Přijdte všichni, komu není lhostejný osud občanských svobod a tradičních hodnot v naší zemi a komu záleží na tom, k čemu a jak jsou využívány naše daně!


Link | Infomail | Tiskni

* Společnost Antonína Švehly

Vydáno dne 26. 03. 2010

si Vás dovoluje pozvat na VII. ročník vlastivědné pouti

Š V E H L O V A C E S T A 2 0 1 0
v sobotu dne 17. 4. 2010 od 13 hodin

u příležitosti 137. výročí narození slavného hostivařského rodáka, československého prvorepublikového státníka za agrární stranu Antonína Švehly

P R O G R A M
zahájení u Švehlova pomníku
procházka po stopách Antonína Švehly
návštěva Toulcova dvora s programem a občerstvením

Dopravní spojení:
bus 154 od metra A Skalka nebo metra C Háje, zastávka Na Groši
bus 177 od metra C Opatov, zastávka Na Groši
tram 22 a 26, zastávka Na Groši
změna programu vyhrazena
www.sas.czechian.net


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Eddická a skaldská poezie

Vydáno dne 18. 03. 2010

Přednáší Jiří Starý z FF UK.

Jiří Starý, odborník na eddickkou a skaldskou poezii, představí počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili ve staroseverské společnosti básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

22. března, 18:30, Klubovna Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Do klubovny se dostanete po schodech vedle vstupu do divadelního úseku.

Vstup 30,- Kč.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.