Dnešní datum: 20. 08. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 624 nalezených)

Uvahy

* Lidské oběti politické korektnosti

Vydáno dne 19. 07. 2010

PC 2 Staré indiánské kultury pravidelně obnovovaly smlouvy se svými bohy prostřednictvím lidských obětí. Aby se takový májský bůžek nenaštval a své věrné nehodil přes stupňovitou terasu, patřilo se čas od času přivléct mu do chrámu nějakého toho otroka, zajatce nebo nemanželské dítě, vesele nad ním zatančit, dát si pár panáků a pak mu vyříznout srdce z těla. A bůžek byl rád, zvlášť když ještě dostal ze srdíčka kousnout a mohl se na těžký žaludek nachlemtat lidské krve.

Horší bylo, když Indiáni spoléhající se na přízeň bohů až přespříliš zjistili, že je jejich pole najednou nedokáží uživit. Přístup vládnoucí nobility byl stejně tak iracionální, jako očekávatelný: nabídli svým bohům ještě více lidských srdcí a ještě více lidské krve a když na to nestačili otroci, sáhli po vlastních poddaných. Jednostranná strava se ale snadno přejí, takže přežraní bůžkové svůj lid s lehkým pokrčením ramen nechali na holičkách a dneska se to tam jmenuje Guatemala, Honduras, Salvador a kdovíjak ještě.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Berlín-Moskva

Vydáno dne 15. 07. 2010

Návrat Polska na mapu Německo a Rusko se v historii sbližovaly poměrně často. Jejich koalice byly vynikajícími šancemi, jak dostat pod svou kontrolu většinu Evropy a omezit moc Velké Británie. S jistými změnami, otupěním ideologických hran a faktem, že Velkou Británii nahradily v roli evropského vyvažovatele Spojené státy, zůstává německo-ruské sbližování jednou z hlavních otázek současné Evropy. Některé signály v poslední době ukazují, že se aliance Berlín-Moskva začíná prohlubovat. Co tyto mocenské tance znamenají pro Evropskou unii a jak se celková situace může podepsat na stabilitě střední Evropy?

Otto von Bismarck v devatenáctém století prohlásil, že tajemstvím úspěšné politiky je uzavřít výhodnou smlouvu s Ruskem. Vládci německého prostoru měli tendenci spojovat se s Rusy už od 18. století. Berlín se v minulosti vždy raději bavil s Petrohradem a Moskvou než například s Londýnem nebo Paříží.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Fašistou snadno a rychle

Vydáno dne 01. 07. 2010

Podvod! Jiří Peňás si ve svém volném čase přečetl jeden článek na mém blogu a z něj usoudil, že vyhlížím „diktátora a spasitele“, jenž zatočí s „pohanskou pakáží“ a zvláště pak s homosexuály, jež prý osobně nenávidím, snad i proto, že jím tak trochu i jsem. Pak do toho zamotá názorovou spřízněnost s Hradem a zakončí to obviněním z propagace fašismu (Kdo vyhlíží vůdce? LN 28. 6.).

Nevím, proč si Jiří Peňás zvolil pro politickou denunciaci kulturní rubriku LN, ale jako zkušený kulturtréger by mohl něco vědět o nadsázce, i té politické. Ano, nehlásím se k ideovému liberalismu a rozkladu hodnot, na nichž byla založena naše civilizace, ale proč z toho hned dělat extremismus? Po diktátorovi, natož pak katolickém, nevolám, neboť předpokladem společenské obrody v křesťanském duchu je křesťansky smýšlející a žijící obyvatelstvo, přičemž víra je žita bez donucení státními úřady. Naopak se obávám diktátu militantního sekularismu, jehož španělskému klonu jsem se na svém blogu věnoval.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Až na Vondru dobrý

Vydáno dne 29. 06. 2010

Alexandr Vondra Nečasovo nové vedení skýtá naději, že by se ODS mohla vrátit do pravicových pozic. Pokud tedy návrat ke kořenům nebude sabotovat "americký agent" Alexandr ´Saša´ Vondra.

Když se na kongresu ODS dostala na post prvního místopředsedy nečekaně Miroslava Němcová, sálem projela vlna údivu. Takový ´mazec´ nikdo nečekal, tím spíše ne mé pesimistické já.

Pak už šlo vše jako na drátku. "Hrdina" kongresu René Franěk vzal kmotrům vítr z plachet, když navrhl pokračovat ve volbě řadových místopředsedů bez přestávky (a tudíž bez možnosti narychlo sestavit alternativní hlasovací koalice, kterými by kmotři zachránili, co se dalo), Petr Nečas ukázal prstem na své vyvolené a kongres mu je posvětil.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Španělský pád do propasti aneb „Caudillo, vrať se!“

Vydáno dne 16. 06. 2010

FrancoLiberální i socialistická levice změnily Španělsko v posledních desetiletích k nepoznání. Pozvolný proces tohoto úpadku započal již za vlády Francisca Franca, když uvěřil v dobrou vůli stoupenců liberálních sil, opírajících se o podporu Juana Carlose II. Panovníka, jenž slib daný Francovi hanebně přetavil v alianci s odpůrci frankismu a křesťanského sociálního řádu. Monarchův pád byl letos v březnu dovršen podpisem zákona, liberalizujícím provádění potratů ve španělských „zdravotnických“ zařízeních.

Španělský pád, stejně jako úpadek celé naší civilizace, je ve své podstatě pádem duchovním. Řád nadpřirozený je s přirozeným řádem skrze svého Původce organicky spjat, proto má odpad od Boha a opuštění křesťanského mravního řádu důsledky i po výtce praktické – demografické či hospodářské.

Španělský socialistický vůdce Zapatero nemá nyní nic lepšího na práci, než vyvolat další konfrontaci s Církví a svými křesťanskými spoluobčany.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kocáb ombudsmanem

Vydáno dne 12. 06. 2010

Michael Kocáb Chápu, že je sice rekordní horko, ale to se v kedlubnách mediálních manipulátorů snad musel začít vařit mozek, že přišli s tímhle úplně šíleným nápadem, kam upíchnout našeho suverénně nejneoblíbenějšího politika – viz. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kandidati-na-ombudsmana-spidla-ruml-dundackova_171991.html .

Ne že by většina ostatních aspirantů (se vzácnou vyjímkou paní Dundáčkové) byla o moc lepších, jména jako Pithart, Ruml či Špidla by v úřadě ombudsmana coby nástupci lidmi vcelku váženého Otakara Motejla nepochybně řádně snížili hodnověrnost této instituce, ale Kocáb? Co je moc, to je prostě moc!

Kdopak by ho asi navrhl, když jeho domovští zelení extremisté vypadli, doufejme, že navždy, ze sněmovny? To by si havlisté napříč stranami museli být hodně jistí v kramflecích, aby přišli s touhle fantasmagorií.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Václav Moravec má problém

Vydáno dne 09. 06. 2010

Homosexuálové O konfliktu zájmů se psalo již v různých souvislostech. Známé jsou například případy, kdy si senátoři či poslanci jako své asistenty vybírali své příbuzné. To nic ale není proti tomu, co se šíří po internetu v poslední době. Doflagrantního konfliktu zájmů se totiž dostal prominentní moderátor politických debat Václav Moravec. Jak? Velice jednoduše, nejnavštěvovanější webový portál pro homosexuály zde totiž přinesl informaci, že Václav Moravec bydlí coby milenec s politikem ODS a exministrem vnitra Jiřím Pospíšilem. To je přece střet zájmů jako hrom! Je to ve své podstatě asi stejné jako kdyby politické debaty za účasti svého manžela moderovala Petra Paroubková.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Popravčí evropských národů v rouchu bankovního úředníka

Vydáno dne 05. 06. 2010

EU táhneBritský poslanec Evropského parlamentu Nigel Farage si pustil pusu na špacír. Jako jeden z mála nahlas řekl, co si o novém evropském prezidentovi Hermanu Van Rompuyovi myslí. A byl to trochu drahý špás – v přepočtu ho vyjde na 80 tisíc korun.

Europoslanec Farage byl vždy budovatelům evropského superstátu trnem v oku. Břitkým humorem a řečnickým umem dokáže tento politik za britskou stranu nezávislosti (UKIP), který si na svou poslaneckou lavici hrdě vztyčil britskou vlaječku, rozzuřit europeisty k nepříčetnosti.

Ve svém posledním vystoupení vystupňoval Farage svou kritiku natolik, že se poslanci neudrželi a bušili do stolů – někteří nesouhlasně, druzí ze solidarity – a lídři Evropské unie celí zkoprnělí nebyli schopni slova. Naposledy je takto vyprovokoval snad jen český prezident Václav Klaus.

Co řekl Farage tak hrozného, že si ho poté předseda Parlamentu Jerzy Buzek předvolal do své kanceláře a vyměřil mu snížení poslaneckých náhrad ve výši 3000 eur?


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Musíme šetřit. Na Džamila?

Vydáno dne 04. 06. 2010

Peníze V Národní myšlence máme tendenci věnovat se hlavně takzvaným nadčasovým otázkám. Vedle mnoha výhod a kladů to přináší zásadní nevýhodu v tom, že některé důležité aktuální otázky probereme spíše osobně a na síťové stránky nebo do tiskovin naše postřehy k nim cestu nenajdou. Jde třeba o nedávné zrušení Dělnické strany nebo případy některých ošklivých násilných a kriminálních činů zhusta medializovaných a některých dalších tutlaných, což byly přitom události pro naši dobu velmi důležité a příznačné.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Jediné přednášky, na kterých kníže neusíná

Vydáno dne 28. 05. 2010

Schwarzenberg Také bych chtěl být na takové přednášce. To musí být něco. Žádné blbiny. Protože když se kecají blbiny, kníže-admirál spí. Tady ale ne. Na Bilderbergu si totiž velmi kvalitní přednášky Karel Schwarzenberg vždy s chutí vyslechne. Bez klimbání.

Měli bychom se proto šlechtice zeptat - co je to za přednášky? Co je to za prezentace? Co je to za fórum a co se na něm probírá?

Odpověď ale nedostaneme. Až na kost transparentní předseda TOP 09 zarytě mlčí. Prostý lid by zřejmě nepobral tu tíhu vznosných myšlenek, kterými se na Bilderbergu mocní obšťastňují.

Inu, dobrá. Setkání bilderbergovců je tajné setkání okultní skupiny. Dovedeme pochopit, že kníže nechce říci, co se za zavřenými dveřmi šeptá. Třeba složil nějakou tajnou přísahu, a kdyby ji porušil, museli by ho potrestat. Vykuchat mu břicho nebo tak nějak podobně, jako to činí zednáři svým žvanivým soudruhům. A to bychom mu jistě nepřáli.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Tajuplný Bilderberg na půdě Evropského parlamentu!

Vydáno dne 20. 05. 2010

O skupině elitních politiků, bankéřů, novinářů a především zastánců efektivní planetarizace financí i politiky se v českém kontextu hovoří a píše především v souvislosti s předsedou TOP 09 knížetem Karlem Schwarzenbergem, účastníkem několika předchozích přísně střežených setkání. O místě konání každoročních sletů členů Bilderbergu víme díky hrstce investigativních novinářů, z nichž někteří na vlastní kůži pocítili razanci bezpečnostních služeb, zajišťujících jejich hladký a před veřejností pečlivě skrývaný průběh. Pokud si chcete vyzkoušet, do jaké vzdálenosti od hotelu vás ochranka nechá projít, pak vězte, že letošní setkání ideových arciglobalistů se koná ve španělském městečku Sitges ve dnech 3. – 6. června.

Internetový magazín Reformy.cz zveřejnil zajímavý dokument s názvem Proč Schwarzenberg lže? A za co se stydí?. Doufám, že se autorům tohoto dokumentu podaří českým divákům zprostředkovat také průběh semináře, jenž na téma Bilderberg a nový světový řád pořádají 1. června poslanci Evropského parlamentu Mario Borghezio, Nigel Farage a Gerard Batten. Hlavním řečníkem má být jeden z největších odborníků na problematiku Bilderbergu Daniel Estulin, jehož kniha Pravda o skupině Bilderberg byla přeložena již do téměř 50 jazyků. Díky tomu, že se této publikace prodalo více jak 3, 5 miliónu výtisků, přestaly být zasedání Bilderbergu předmětem zájmu jen úzce vymezené skupiny zájemců o tzv. konspirační teorie a poutají dnes pozornost stále rostoucího počtu lidí na celém světě, kteří jsou procesem globální centralizace hospodářské i politické moci právem znepokojeni. Znamená to však, že zasedání Bilderbergu představují pro svobodu a obecné dobro menší nebezpečí než v časech jejich přísného utajení?


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je Liška pro rituální vraždy konzervativců?

Vydáno dne 17. 05. 2010

Liška Předseda zelených Ondřej Liška se pustil do kritiky občanského sdružení Akce D.O.S.T. Jeho představitelé jsou prý extrémisté. Skutečným extrémistům napomáhá ale hlavně on sám.

Liška se snaží diskreditovat představitele sdružení tím, že si vybral z kontextu vytržené citáty jednoho z 550 signatářů jeho výzvy. Skrze ty pak útočí na celé občanské sdružení a obviňuje ho z neonacismu, antisemitismu či homofobie.

"Stačí si najít několik klíčových jmen a textů ideologů této iniciativy a zhnusením nedokážete spát. Za korektní nálepkou konzervativních občanů se ukrývají úvahy o trestu smrti pro homosexuály, popírání holocaustu pod rouškou antijudaismu," píše Liška v polemice do Lidových novin.

"Aneto Langerová, Janisi Sidovský, Jiří Hromado, třeste se!" varuje pak emotivně známé homosexuály před představiteli Akce D.O.S.T.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kalouskova složenka aneb co si ještě všechno necháme líbit?

Vydáno dne 14. 05. 2010

Předvolební kampaň TOP 09 má svůj vtip. Hospodský kníže bude sice s koncem svého restauračního turné asi už namol, ale vzhledem k tomu, že jeho řečový projev zdá se být ve všech stavech více méně neměnný, nemělo by mu to v očích voličů nijak ublížit. Zato si nejsem jistý tím, zda humor, zvolený jeho soudruhem v lihu Miroslavem Kalouskem, nebude mnohými posouzen jako natolik černý, že by bylo bývalo lépe, kdyby si jej odpustil.

Mám samozřejmě na mysli jím rozesílanou složenku, požadující od každého adresáta úhradu ve výši 121.000 Kč. Je v zásadě dobře, že se tu najde politik, který nám touto neotřelou formou připomíná, v jakém se nacházíme průseru. Ale zároveň si kladu otázku, jakou tloušťku má plech, jímž jest vystlán jeho žaludek. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že vícečetný ministr financí a vrcholný politik mnoha kabinetů, za jejichž vlády se tu nesmyslně utrácelo ve velkém, nyní vystupuje jako hlavní bojovník proti veřejnému zadlužování. Jak kdesi prohlásil předseda Svobodných Petr Mach, je to právě M. Kalousek, jenž „nese hlavní odpovědnost za rekordní nárůst dluhu o 193 miliard korun v roce 2009 a který jako ministr financí předložil na konci roku 2008 Sněmovně rozpočet se záměrně nadhodnocenými příjmy a růstem platů ve státní správě o 7 procent.“

Poslat někomu složenku a tím vyvolat zdání, že je adresát za dluh způsobený M. Kalouskem a jinými politiky osobně odpovědný, je pěkná lotrovina. Po pravdě řečeno, neměl by jít za tu naši dluhem plundrovanou vlast už někdo konečně bručet?


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* KLAUS SE MÝLÍ. Novým stranám křivdí

Vydáno dne 05. 05. 2010

Kalousek Zásadně nesouhlasím s prezidentem Václavem Klausem, který stranu Věci veřejné a TOP 09 označil za nebezpečí pro demokracii, čímž nepřímo voličům vzkázal, že je volit nemají.

Protože si myslím, že je pan prezident vůči těmto stranám zaujatý a chová se k nim nespravedlivě, chtěl bych připomenout, že i když možná neznáme názory pana knížete Karla Schwarzenberga nebo investigativce Radka Johna, stále existují důvody, proč tyto strany volit.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Tak trochu jiná občanská společnost

Vydáno dne 27. 04. 2010

DOST Ve středu se před sídlem vlády schyluje k velkému politickému střetu. Ne co do počtu lidí, ale co do vášnivosti a urputnosti, se kterou obě strany přijdou vyjádřit svůj názor. Protest "Dost bylo antidiskriminace" sice mainstreamová média okázale ignorují, mezi politiky jde ale už několik týdnů o žhavé téma.

Konečně nějaké zpestření v nudném čase předvolební kampaně, počítačově upravených billboardových kalousků, piva za dvě koruny, kompromateriálů, "strašení", "řešení" a pojízdných politických autobusů, kde se rozdávají škvarky nebo bramborové placky.

I přes vyostřenou a špinavou volební kampaň obě velké strany stejně nezapřou, že jsou mnohdy na chlup stejné, že si jejich exponenti až příliš dobře rozumějí a že se jejich program liší především v tom, že jeden slibuje 120 tisíc nových pracovních míst a druhý takových míst o deset tisíc více. To je houby politický střet. To je politický střed.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.