Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

Uvahy

* Tajuplný Bilderberg na půdě Evropského parlamentu!

Vydáno dne 20. 05. 2010

O skupině elitních politiků, bankéřů, novinářů a především zastánců efektivní planetarizace financí i politiky se v českém kontextu hovoří a píše především v souvislosti s předsedou TOP 09 knížetem Karlem Schwarzenbergem, účastníkem několika předchozích přísně střežených setkání. O místě konání každoročních sletů členů Bilderbergu víme díky hrstce investigativních novinářů, z nichž někteří na vlastní kůži pocítili razanci bezpečnostních služeb, zajišťujících jejich hladký a před veřejností pečlivě skrývaný průběh. Pokud si chcete vyzkoušet, do jaké vzdálenosti od hotelu vás ochranka nechá projít, pak vězte, že letošní setkání ideových arciglobalistů se koná ve španělském městečku Sitges ve dnech 3. – 6. června.

Internetový magazín Reformy.cz zveřejnil zajímavý dokument s názvem Proč Schwarzenberg lže? A za co se stydí?. Doufám, že se autorům tohoto dokumentu podaří českým divákům zprostředkovat také průběh semináře, jenž na téma Bilderberg a nový světový řád pořádají 1. června poslanci Evropského parlamentu Mario Borghezio, Nigel Farage a Gerard Batten. Hlavním řečníkem má být jeden z největších odborníků na problematiku Bilderbergu Daniel Estulin, jehož kniha Pravda o skupině Bilderberg byla přeložena již do téměř 50 jazyků. Díky tomu, že se této publikace prodalo více jak 3, 5 miliónu výtisků, přestaly být zasedání Bilderbergu předmětem zájmu jen úzce vymezené skupiny zájemců o tzv. konspirační teorie a poutají dnes pozornost stále rostoucího počtu lidí na celém světě, kteří jsou procesem globální centralizace hospodářské i politické moci právem znepokojeni. Znamená to však, že zasedání Bilderbergu představují pro svobodu a obecné dobro menší nebezpečí než v časech jejich přísného utajení?


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je Liška pro rituální vraždy konzervativců?

Vydáno dne 17. 05. 2010

Liška Předseda zelených Ondřej Liška se pustil do kritiky občanského sdružení Akce D.O.S.T. Jeho představitelé jsou prý extrémisté. Skutečným extrémistům napomáhá ale hlavně on sám.

Liška se snaží diskreditovat představitele sdružení tím, že si vybral z kontextu vytržené citáty jednoho z 550 signatářů jeho výzvy. Skrze ty pak útočí na celé občanské sdružení a obviňuje ho z neonacismu, antisemitismu či homofobie.

"Stačí si najít několik klíčových jmen a textů ideologů této iniciativy a zhnusením nedokážete spát. Za korektní nálepkou konzervativních občanů se ukrývají úvahy o trestu smrti pro homosexuály, popírání holocaustu pod rouškou antijudaismu," píše Liška v polemice do Lidových novin.

"Aneto Langerová, Janisi Sidovský, Jiří Hromado, třeste se!" varuje pak emotivně známé homosexuály před představiteli Akce D.O.S.T.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kalouskova složenka aneb co si ještě všechno necháme líbit?

Vydáno dne 14. 05. 2010

Předvolební kampaň TOP 09 má svůj vtip. Hospodský kníže bude sice s koncem svého restauračního turné asi už namol, ale vzhledem k tomu, že jeho řečový projev zdá se být ve všech stavech více méně neměnný, nemělo by mu to v očích voličů nijak ublížit. Zato si nejsem jistý tím, zda humor, zvolený jeho soudruhem v lihu Miroslavem Kalouskem, nebude mnohými posouzen jako natolik černý, že by bylo bývalo lépe, kdyby si jej odpustil.

Mám samozřejmě na mysli jím rozesílanou složenku, požadující od každého adresáta úhradu ve výši 121.000 Kč. Je v zásadě dobře, že se tu najde politik, který nám touto neotřelou formou připomíná, v jakém se nacházíme průseru. Ale zároveň si kladu otázku, jakou tloušťku má plech, jímž jest vystlán jeho žaludek. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že vícečetný ministr financí a vrcholný politik mnoha kabinetů, za jejichž vlády se tu nesmyslně utrácelo ve velkém, nyní vystupuje jako hlavní bojovník proti veřejnému zadlužování. Jak kdesi prohlásil předseda Svobodných Petr Mach, je to právě M. Kalousek, jenž „nese hlavní odpovědnost za rekordní nárůst dluhu o 193 miliard korun v roce 2009 a který jako ministr financí předložil na konci roku 2008 Sněmovně rozpočet se záměrně nadhodnocenými příjmy a růstem platů ve státní správě o 7 procent.“

Poslat někomu složenku a tím vyvolat zdání, že je adresát za dluh způsobený M. Kalouskem a jinými politiky osobně odpovědný, je pěkná lotrovina. Po pravdě řečeno, neměl by jít za tu naši dluhem plundrovanou vlast už někdo konečně bručet?


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* KLAUS SE MÝLÍ. Novým stranám křivdí

Vydáno dne 05. 05. 2010

Kalousek Zásadně nesouhlasím s prezidentem Václavem Klausem, který stranu Věci veřejné a TOP 09 označil za nebezpečí pro demokracii, čímž nepřímo voličům vzkázal, že je volit nemají.

Protože si myslím, že je pan prezident vůči těmto stranám zaujatý a chová se k nim nespravedlivě, chtěl bych připomenout, že i když možná neznáme názory pana knížete Karla Schwarzenberga nebo investigativce Radka Johna, stále existují důvody, proč tyto strany volit.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Tak trochu jiná občanská společnost

Vydáno dne 27. 04. 2010

DOST Ve středu se před sídlem vlády schyluje k velkému politickému střetu. Ne co do počtu lidí, ale co do vášnivosti a urputnosti, se kterou obě strany přijdou vyjádřit svůj názor. Protest "Dost bylo antidiskriminace" sice mainstreamová média okázale ignorují, mezi politiky jde ale už několik týdnů o žhavé téma.

Konečně nějaké zpestření v nudném čase předvolební kampaně, počítačově upravených billboardových kalousků, piva za dvě koruny, kompromateriálů, "strašení", "řešení" a pojízdných politických autobusů, kde se rozdávají škvarky nebo bramborové placky.

I přes vyostřenou a špinavou volební kampaň obě velké strany stejně nezapřou, že jsou mnohdy na chlup stejné, že si jejich exponenti až příliš dobře rozumějí a že se jejich program liší především v tom, že jeden slibuje 120 tisíc nových pracovních míst a druhý takových míst o deset tisíc více. To je houby politický střet. To je politický střed.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nestrašte Paroubkem

Vydáno dne 12. 04. 2010

Ne, nebojte se, Vážení čtenáři těchto řádek, rozhodně nehodlám horovat pro sexymozka Jyrku a jeho pochybnou oranžovou partu. Už z podstaty svého bytí ani nemohu, vlastním činžovní dům, obchod, restauraci a neomdlívám tudíž ve chvíli chvíli, kdy musím dát 30 korun za recept. Nevyužívám ani nemocenskou (když jsem byl poprvé a naposledy déle v nemocnici, tak jsem nedostal od státu ani korunu, protože jsem nic nikam nehlásil), takže na mne uboze primitivní ekonomické slogany strany těch, co jak se historicky traduje ,,kudy chodili, tudy kradli“ neplatí.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* BÍDA POLITIKY NEBO POLITIKA BÍDY?

Vydáno dne 27. 03. 2010

17. březen 2010. Zažíváme předjaří, jakési trochu zimní. A to navzdory všem se vší glasností proklamovaným globálním oteplováním. Otevřu Právo a čtu komentář pana redaktora Jiřího Hanáka věnovaný 15. březnu 1939. Asi bych tento článek nekomentoval, kdyby se tam neobjevil věta: „Rojila se „nicnežnárodová spodina.“ Protože se k této spodině, kterou představoval i první ministerský předseda Československé republiky , hlásím, nezbývá mi než odpovědět. Toto heslo si vzalo do vínku Národní sjednocení, pod vedením dr. Karla Kramáře v roce 1935 jako nadstranické. Jeho autorem není totiž nikdo jiný než otec národa František Palacký. Pan redaktor Hanák by měl zřejmě podat návrh na zrušení tisícikorunových bankovek, kde je zobrazen. Představiteli této strany byli i poslanci sdruženi kolem časopisu Národní myšlenka Dr. Ladislav Rašín a dr. Vlastimil Klíma, oba dva důsledně bojující proti kapitulantské politice dr. Edvarda Beneše. Dr. Rašín nakonec zahynul v nacistickém koncentračním táboře. Tito „nicnežnárodovci“ ale po Mnichovu zastavili jakoukoliv kampaň proti Masarykovi i Benešovi. Dr. Ladislav Rašín dokonce napsal do exilu dr. Benešovi dopis, že se distancuje ode všech útoků vedených proti jeho osobě. Dále pak pokračoval, že v něm vidí příslušníka generace, která náš stát budovala. Takto rytířsky s ním hovořil jeho někdejší zásadní odpůrce. Tento dopis je otištěn v plném znění v Benešových „Pamětech“. Jeho odpověď lze nalézt opět v Benešově knize „Šest let v exilu a druhé světové války.“ Nicméně tento dopis není kompletní.

Celý článek | Autor: Mgr. Jan Skácel | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Proč by se měl Jaromír Dušek omlouvat?

Vydáno dne 07. 03. 2010

Zákaz vstupu! Odborářský činovník na dráze Jaromír Dušek poukázal v rozhovoru pro LN na údajnou síť homosexuálů ve vedení Českých drah a jejich napojení na samcoložce – toť termín z homofobní Bible kralické – v nejvyšších patrech státní exekutivy.

Už dlouho jsem nezaznamenal tak demonstrativní stranicko-politický jednohlas, jako v případě odsudků na adresu J. Duška. Naposledy snad, a to oprávněně, v případě zločinu ve Vítkově. Jen doufám, že Mirek Topolánek, Karel Bilderberg – pardon, Schwarzenberg – Jan Fischer či Jiří Paroubek nekladou mezi vítkovský atentát a Duškův slovní výpad morální rovnítko. Nebo snad ano?!

J. Dušek si nejspíš stejně jako já a navzdory všech virtuálním výzkumům veřejného mínění snad i většina české společnosti o homosexualitě myslí, že se jedná o úchylku či poruchu, vyšinutí z přirozeného řádu stvoření. Můžeme se snad lišit v názoru, do jaké míry se jedná o úchylku biologickou, psychologickou či mravní, ale shodujeme se v tom, že homosexuální chování odporuje lidské přirozenosti. O tom, že homosexuálové mají sklon vytvářet si svépomocné podpůrné sítě, jak soudí J. Dušek v souvislosti s ČD, bohužel svědčí i situace v některých církevních strukturách, zvláště pak kněžských seminářích, kde v důsledku pokoncilního aggiornamenta obsadilo homosexuální bratrstvo řadu klíčových funkcí. Tomuto nepříjemnému tématu jsem se podrobně věnoval v jiných příspěvcích, nebudu tedy zde své tvrzení dokládat.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kocáb je překvapen negativní reakcí odborníků na adopce dětí homosexuály

Vydáno dne 27. 02. 2010

Zákaz vstupu! Ministr Michael Kocáb sám pochybuje o správnosti novely zákona, která má homosexuálům umožnit adpotovat děti. Překvapilo ho totiž, že se proti postavili dětští psychologové a psychiatři. Ministr pro lidská práva proto včera odpoledne svolal kolokvium, aby se o celé záležitosti poradil. Schůzka ale Kocába o správnosti novely nepřesvědčila. "Sám jsem v neutrální pozici. Chápu církev, že je proti, chápu i lidskoprávní aktivisty a homosexuály, že jsou pro, ale nejde mi do hlavy, že jsou proti psychologové a dětští psychiatři," svěřil se ministr pro lidská práva Michael Kocáb Právě to bylo podle Kocába hlavním překvapením včerejší debaty. Kocáb na dotaz, jak kolokvium probíhalo, uvedl, že mezi přítomnými "mírně převládl názor, aby se to (návrh zákona) na vládu dalo". Rozhodnutí ale podle ministra nevzešlo. Proti totiž vystupuje katolická církev či KDU-ČSL. Kocába ale nejvíce překvapilo, že jsou proti dětští psychologové a psychiatři. "To je závažná věc, ti jsou přece dětem odborně nejblíže, takže pokud ti proti tomu protestují, to mne znejisťuje," řekl Kocáb.

Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Proč Nejvyšší správní soud nezrušil i jiné strany?!

Vydáno dne 20. 02. 2010

Ne-závislost Politicky motivovaný zákaz "xenofobně homofobní" Dělnické strany byl, jak jinak, předáky naší demogracie oceněn potleskem. Nezaregistroval jsem jediného výše postaveného politika, který by dal veřejně najevo alespoň pochybnosti o správnosti rozsudku. A tak když mluvil Pecina, slyšel jsem vlastně Langera. Díky těmto alternujícím šéfům prestižního silového rezortu víme, že „politickým stranám, jež ohrožují naše demokratické zřízení, musí být všemi dostupnými prostředky zabráněno v další činnosti“. Asi jsem nebyl sám, koho v tu chvíli napadlo, že má-li být po jejich, měli by soudci NSS vydat příkaz k rozpuštění většiny českých politických stran, najmě těch, které máme tu čest vídat, pokud zrovna nejednají v Belize o pokroku v chovu nutrií či na Bermudách o vlivu monoteismu na znečištění Sargasového moře, na půdě českého parlamentu.

Nebo snad neohrožují české demokratické zřízení všeobecně rozšířená korupce či nákupy mrtvých duší pro vnitrostranické mocenské střety? Proč nejsou zrušeny i jiné strany, jejichž členové porušují zákon či jinak odporují dobrým mravům?

Také by mne zajímalo, jak posiluje českou demokracii naše již téměř totální podřízenost eurosvazovým směrnicím, o níž se zasloužily, s výjimkou komunistů, všechny české parlamentní strany. Pokud se někomu zdá, že se česká stranická demokracie stává pouhou fasádou, za kterou, mimo zrak veřejnosti, se rozdávají karty podle zcela jiných pravidel, pak to v kontextu „lisabonského režimu“ platí dvojnásob. Možnost ovlivnit další vývoj veřejného života v naší vlasti bohužel roku od roku slábne. A bude ještě hůř, pokud budeme i nadále volit strany, jež tento stav přivodily a nyní jej nehodlají z důvodu vlastního prospěchu jakkoli měnit.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Bránící se demokracie

Vydáno dne 19. 02. 2010

Zebra Nejvyšší správní soud patrně v obavách o českou demokracii zakázal Dělnickou stranu. Perzekuce ji ve skutečnosti ještě více posílí. Její zákaz je nejlepším způsobem, jak ji dostat do Parlamentu, což je přesně to, co si její odpůrci nepřejí. Stačí se podívat na politické projevy předních „dělníků“. Demagogické výkřiky střídají plané fráze, kolem dokola obalené podivnou směsí vulgárního nacionalismu, ultrakonzervativních pseudomoralistických postojů a proletářské malosti.

Samotný verdikt (PDF) je podivný. Pro zákaz argumentuje například propojeností Dělnické strany s neonacisty, přičemž tato propojenost je ale individuální. Jestliže strana nacismus nepropaguje (a její program nacistický skutečně není), pak nemůže být o jejím propojení s neonacistickým hnutím řeč. Jednotliví členové strany, kteří o víkendech páchají např. rasově motivovanou násilnou činnost nebo nějakým způsobem propagují nacismus, zodpovídají za své činy sami, nikoli jejich strana za ně. Takto bychom rovnou mohli Dělnickou stranu vinit za všechno zlo, kolem kterého se někdo z jejích členů mihl. Rovněž argumentace požadavkem na evidenci etnické příslušnosti je úsměvný. Zatímco u nás je takový názor důvodem k rozpuštění strany, například v izraelské ústavě (je podle Martina Peciny Izrael demokratickým nebo nedemokratickým státem?) obdobný princip funguje od roku 1965. A podobnost ozubeného kola znaku DS s logem nacistických sjednocených odborů jako důkaz odkazu na nacistickou minulost? Fraška. Nejlepší cesta, jak podlehnout paranoii z heraldických symbolů a různě zakřivených tvarů.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

* Potřebujeme více Ivanů Klímů!

Vydáno dne 01. 02. 2010

Klímův článek, 7. 8. 1952 Ivan Klíma obdržel na počátku nového roku cenu Karla Čapka za svou poslední autobiografickou knihu „Moje šílené století“. Někdo by snad nad tím mohl pohrdlivě ohrnouti nos. Avšak právě nad takovým škarohlídem každý slušný muž a žena ohrnují nos! Vždyť Ivan Klíma představuje naše národní bohatství, studnici moudrosti, historické a národní uvědomění a především pak chodící národní svědomí!

Ivan Klíma vždy stál na správné straně. Všichni hrdinové dávných bylin, bájí a pověstí, stejně jako Zorro Mstitel, Batman či Mirek Dušín se nemohou ani zdaleka rovnat Ivanu Klímovi, stojícímu zde z masa a kostí! Ivan Klíma nikdy neměl slabou chvilku – a proto právem obdržel výše zmíněné ocenění. Vždyť přeci Ivan Klíma nepochybuje o svých činech jako malomyslný odpadlík Pavel Kohout, zabývající se směšnou maloměšťáckou buržoasní morálkou a tématy správných rozhodnutí, životních kroků a chyb! Ivan Klíma nepochybuje o svých činech a nesnaží se rozmělnit údajnou vinu intelektuálským rozumbradováním o špatné a vinu nesoucí společnosti jako Milan Kundera, nedostatečně pevný na to, aby vydržel boj s kontrarevolucí a tudíž odpadlík! Ivan Klíma nepochybuje o správnosti cesty, po níž se vydal a nestal se z něj jezevec, opěvující pochybnou krásu odvrácené tváře prostého života a drobných radostí, jako Bohumil Hrabal! Ivan Klíma nepochybuje o jediné skutečně správné budoucnosti lidstva, která jediná může přinést světlé zítřky, a nikdy se proto nestane (ani pod vlivem ženy!) zavilým reakcionářem, jako Ludvík Vaculík!

Proto potřebujeme více Ivanů Klímů! Naše nastupující novinářská generace by si měla právě z Ivana Klímy brát příklad, neboť on je skutečný bojovník, nesoucí plamen Dobra statečně přes všechny nevypočitatelné nástrahy doby! Jen s novináři, ukovanými Klímovým způsobem myšlení a psaní, vybudujeme skutečnou Evropskou unii postavenou na skutečných evropských hodnotách! Dokud nad námi bude bdít ze stránek Lidových novin, můžeme klidně spát – pokrok je hlídán uvědomělým strážcem.

(Pro plnou velikost Klímova článku na něj klikni)


Link | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Američané chtějí být otroky

Vydáno dne 07. 01. 2010

Podvod! Opravdu chtějí Američané vyměnit své svobody za falešný pocit bezpečí?

Tak zní hlavní otázka, na kterou bychom si měli odpovědět předtím, než se můžeme pustit do úspěšného boje za svobodu. Pokud se ukáže, že většina Američanů ochotně vymění svoje svobody za falešný pocit bezpečí, pak je tento boj předem ztracen. Na základě několika případů z minulých dvou měsíců si můžeme zkusit odpovědět na tuto zásadní otázku, pokusit se zjistit, co Amerika chce a kde stojí. Nedávno jsme byli vzrušeni zprávou o pokusu vyhodit do vzduchu letadlo nad Atlantikem bombou ukrytou ve spodním prádle jednoho z cestujících. Zatímco okolnosti případů zůstávají nejasné, naopak velmi jasně rozpoznatelný je pokus využít tuto událost jako urychlovač pro další drakonická bezpečnostní opatření. Ta zahrnují mj. návrhy na zavedení tzv. body scannerů, v některých případech jako jedné z alternativních možností prohlídky cestujících, jinde jako povinnou součást odbavení. Ve skutečnosti Nizozemí již prohlásilo, že bude prostřednictvím body scannerů kontrolovat všechny cestující jako součást své bezpečnostní politiky. Dodejme, že TSA (Transportation Security Administration – Úřad bezpečnosti dopravy; federální úřad založený v listopadu roku 2001 – pozn. překl.) se chce chopit této příležitosti a pokusit se změnit letadlo prakticky ve vězení.

Nejvíce znepokojující na této věci je zdánlivá ochota Američanů přijmout oficiální verzi případu bez jakýchkoliv otázek a pochybností a ochota podřídit se jakémukoliv rozsahu domněle nezbytných opatření přijatých naší „benevolentní“ vládou. Nyní, za prezidenta Obamy, občanské svobody hoří jasným plamenem a pouze několik lidí oponuje novému liberálnímu/neokonzervativnímu fašismu.


Celý článek | Autor: Alan Murdock | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Uplácení novinářů

Vydáno dne 04. 01. 2010

EU táhne Za jednu z hlavních priorit vyhlásila úřednická vláda premiéra Fischera boj proti korupci. To zní samo o sobě jistě krásně, problém však nastává, poměříme-li obecné proklamace s praktickými kroky vlády, konanými prostřednictvím jednotlivých ministerstev. Rázem zjistíme, že vláda nejen dosud žádných hmatatelných výsledků nedosáhla, což se za tak krátkou dobu nedalo ani očekávat, ale dokonce sama pomáhá některými svými postupy korupční prostředí vytvářet. Řeknete si:,,To je odvážné tvrzení, dokaž to, internetový pisálku!" Pokusím se.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Od kytary po pohorky

Vydáno dne 28. 12. 2009

Středověcí rytíři Humor může být útočištěm v rozbouřených dobách, aby se člověk nezbláznil, ale také zbraní, která neviditelně proniká do ledví nepřátel. Ostatně náš národ i v těch nejtěžších časech dokázal vtipem čelit protivenství osudu. Někteří to považují za slabost, já však za sílu. A tak pro mne není žádnou urážkou, označil-li nacistických říšský protektor Reinhard Heydrich Čechy za „smějící se bestie“, neboť právě z jeho úst je to poklona, ač nechtěná.

Kolumbijský katolický filosof Nicolás Gómez Dávila s trochou cynismu napsal: „Při pohledu na dnešní Církev (klérus – liturgie – teologie) je tradiční katolík nejdříve pobouřený, poté zarmoucený, a nakonec propuká v smích.“ Účelem toho článku není zesměšňovat duchovní osoby či instituce, nýbrž poukázat, k jakým podivným, až komickým, někdy tragikomickým, projevům vede nové náboženství zvané „pokoncilním katolicismem“, a poodhalit hlubší problém. Proto zde neuvádím konkrétní jména, zaručuji se však za pravost všech uváděných citací.

Jedním z pokoncilních symbolů se stala kytara, která vtrhla do liturgie s elánem revolucionářů šedesátých let minulého století. Někteří kněží to jistě mysleli a myslí dobře. Když kytary svolaly do Woodstocku téměř milion a půl zdrogovaných hippies, proč by nemohly přivábit na mši duchovněji založenou mládež? A tak výzva jednoho kněze, připomínající halucinogenní vizi, zní: „Chlapci a děvčata, kteří čtete tyto řádky: nám je třeba Krista a je nám třeba toho velkého dne v týdnu: naše kytary a zpěvy nechť bijí do klenby chrámů a nechť mu zpívají, ať splyne s námi! Ale to nestačí: splyňme se svými kytarami a zpěvy v jedinou živou kytaru bratří a sester s Kristem! Staneme se s ním při svatém přijímání jedinou kytarou, božskou, věčnou...“ Jelikož nejen zvukem kytary živa jest mládež, nýbrž také slovem, najdeme ve zpěvníku jisté farnosti tento oduševnělý text: „Ježíš je Pán a já mám Ho rád. Haleluja šabalaba labam bam.“ A když je vše ještě navíc doprovázeno dramatickým liturgickým vstupem, např. po vzoru kněze, který k oltáři přiskákal v převlečení za klokana a po cestě rozhazoval z kapsy bonbóny, může si farní rada říci, že se pastorační dílo daří.


Celý článek | Autor: Martin Čejka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.