Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Autoři CEPu o euru

Vydáno dne 11. 09. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář při příležitosti představení nové knihy

AUTOŘI CEPU O EURU

na kterém vystoupí

Václav Klaus, prezident republiky
Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky
Martin Slaný, poradce prezidenta republiky

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
pondělí 27. září 2010, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Odhalení pamětní desky

Vydáno dne 04. 09. 2010

Svátek sv. mučedníka biskupa Gorazda SOBOTA 4. září 2010

Sv. liturgie
9.30 hod. – katedrální chrám sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici

Panychida
14.35 hod. – Památník protifašistického odboje v Kobylisích – bývalá střelnice

Odhalení pamětní desky sv. biskupovi Gorazdovi 16.00 hod. – Pankrácká věznice


Link | Infomail | Tiskni

* Neexperimentujte s našimi dětmi

Vydáno dne 31. 08. 2010

Občanské sdružení Akce D.O.S.T. pořádá u příležitosti zahájení školního roku 1. září protestní shromáždění „Neexperimentujte s našimi dětmi!“. Protest svede před budovu ministerstva školství různorodou koalici kritiků sexuální výchovy ve školách, ale i odpůrců ve školách převažující levicové propagandy. http://www.akce-dost.cz/pdf/nesexveskole.pdf

„Chceme tak projevit svůj odpor proti nucenému zavádění sexuální výchovy do škol a proti genderovému znásilňování českého jazyka a dalším podobným experimentům, které pod vlivem Evropské unie pronikají do českých škol," uvedl předseda Akce D.O.S.T Ladislav Bátora, který v současnosti kandiduje do Senátu za Blok Suverenita v Praze 11.

Akce D.O.S.T. hodlá uspořádáním shromáždění podpořit Výbor na obranu rodičovských práv (VORP), který před časem spustil petici proti příručce sexuální výchovy na školách (více o petici - http://www.nesexuveskole.cz).

Protest se těší široké podpoře politiků a veřejně známých osob. Účast na něm přislíbil například zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek, poradce premiéra Petra Nečase pro lidská práva a ředitel Občanského institutu Roman Joch nebo lídr Bloku Suverenita Jana Bobošíková.

Jako tradičně akci podporují mnozí politici z řad občanských demokratů - bývalá poslankyně Eva Dundáčková, senátoři Jaroslav Kubera a Petr Pakosta, poslanci Evropského parlamentu Ivo Strejček a Hynek Fajmon - či bývalý europoslanec Vladimír Železný.

"Takhle intimní věci patří do rodiny a rodiče mají právo vychovávat své děti a stát nemá právo vnucovat jim nějaké ideologie. Ministerstvo školství má na starosti mnohem důležitější věci, třeba úpadek discipliny žáků. Dávat naše finance na takové příručky je vyhazováním peněz a zdá se, že někdo si potřeboval vydělat," řekl poslanec Strejček.

Demonstrující se sejdou v 17 hodin na Malostranském náměstí v Praze a po úvodním projevu předsedy Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory se účastníci vydají na pochod před budovu ministerstva školství.

Podle Michala Semína, jednoho z organizátorů akce, není demonstrace zaměřená pouze proti sexuální výuce, ale také proti propagandě homosexualismu, genderismu a feminismu na školách. V žádném případě ale nechce útočit na ministra školství Josefa Dobeše (VV). Jeho vstřícné kroky k rodičům, kteří si už dříve na příručku sexuální výchovy na školách stěžovali, občanské sdružení Akce D.O.S.T. vítá.

Závěrečná část akce proběhne před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kde vystoupí zástupci politických stran a občanských sdružení - vedle již výše uvedených i prezident Hnutí Pro život ČR Radim Ucháč, kancléř Konzervativní strany Martin Rejman, předseda Koruny České Václav Srb, místopředseda strany Právo a Spravedlnost (PaS) Kryštof Kindler a místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník.

Hudbou a zpěvem budou akci doprovázet písničkáři Petr Lutka a Pepa Nos.

Za Akci D.O.S.T.: Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek


Link | Infomail | Tiskni

* Svatá pravda

Vydáno dne 11. 08. 2010

Proč má KDU-ČSL tak málo voličů? Agnostici a ateisti ji nevolí, protože si myslí, že je to křesťanská strana. A křesťané ji nevolí, protože vědí, že to není pravda.

Ignác Pospíšil


Link | Infomail | Tiskni

* Výstup na Kriváň

Vydáno dne 06. 08. 2010


Link | Infomail | Tiskni

* Neexperimentujte s našimi dětmi!

Vydáno dne 03. 08. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na protestní shromáždění

„Neexperimentujte s našimi dětmi!“, které pořádá ve středu 1. září 2010 na podporu Výboru na obranu práv rodičů.

Sejdeme se v 17 hodin na Malostranském náměstí v Praze a následovat bude pochod před budovu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Závěrečná část akce pak proběhne před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme tak projevit svůj odpor proti nucenému zavádění sexuální výchovy do škol a proti "genderovému" znásilňování českého jazyka a dalším podobným experimentům, které pod vlivem Evropské unie pronikají do českých škol.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud našich dětí!


Link | Infomail | Tiskni

* Přes sto kněží již podepsalo petici proti sexuální výchově

Vydáno dne 22. 07. 2010

Již přes 2 700 občanů z toho přes 100 katolických kněží podepsalo petici proti sexuální výchově ve školách. „Rodiče, věříme, že máte opravdu rádi své děti a chcete pro ně jen dobro. Proto se na vás obracíme s následující výzvou: nebojte se usilovat o zrušení státem zaváděné školní sexuální výchovy. V zájmu rodiny i vašich synů a dcer a dokonce i lidské důstojnosti nedovolte, aby děti byly státem uváděny do současného nezdravého pojetí sexuality jako neplodné rozkoše bez zodpovědnosti. I když je nám toto velmi rozšířené pojetí sexuality často předkládáno jako něco normálního - normální to není“, píše se v petici Výboru na obranu rodičovských práv, který obnovil svou činnost 19. června 2010 v Brně. Důvodem byl protest proti dvěma publikacím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ve kterých ministerstvo doporučuje základním školám vyučovat v rámci Výchovy ke zdraví Sexuální výchovu.

Pravdou totiž je, že lidská sexualita je velkým a krásným darem Božím a v tomto duchu je třeba k ní i přistupovat. Tím je ale zároveň i dáno její místo v životě člověka a ve vztazích. Tento dar nachází své pravé a plodné místo v manželství. Zároveň je v této souvislosti třeba zdůraznit i krásu a hodnotu čistoty. Vzhledem k tomu, že takovýto uctivý a zdravý přístup od školní sexuální výchovy jistě čekat nemůžeme, je na místě jasně a účinně říci zavádění sexuální výchovy do škol jednoznačné ne! Nenechte si kazit děti!

Celé znění prohlášení je na www.fatym.com. Bližší informace o protestech proti zaváděné sexuální výchově jsou na adrese www.nesexuveskole.cz.


Link | Infomail | Tiskni

* Letný výstup na Slavkovský štít

Vydáno dne 28. 06. 2010

Okresná rada Slovenského Hnutia Obrody v Poprade a Turistický oddiel SHO vás pozývajú na letný výstup na Slavkovský štít. Výstup sa uskutoční v sobotu 3. júla. Vyrážame o 8.30 hod. zo Starého Smokovca (stanica Tatranských elektrických železníc). Doprava je možná z Popradu najjednoduchšie električkou, prípadne autobusom. Starý Smokovec sa nachádza vo výške 1000 m.n.m. a vrchol Slavkovského štítu nás čaká vo výške 2452 m.n.m. Jedná sa o stredne náročnú túru. Je to celodenný výlet. Výstup trvá niečo medzi 3 až 4 hodinami a zostup je o niečo kratší. Naša trasa povedie zo Starého Smokovca (1000 m) na Hrebienok (1285 m) - Slavkovskú vyhliadku (1531 m) - Slavkovský nos (2273 m) - Slavkovský štít (2452 m).

Slavkovský štít je so svojou výškou, jedným z najvyšších zdolateľných vrcholov bez horského vodcu alebo použitia horolezeckej techniky. Počas výstupu sa naskytujú krásne panoramatické pohľady do Veľkej Studenej doliny a na masív Prostredného hrotu, z vrchu sa naskytnú krásne pohľady na Bradavicu a Gerlachovský štít.

Výstup je síce mierne náročný ale o to krajší. Všetkých milovníkov našich hôr s radosťou privítame v Starom Smokovci, 3. júla o 8.30 hod. Turistike zdar.

V prípade záujmu je možné sa ubytovať a pripraviť turistický program aj na nedeľu 4. júla.

Viac informácií získaš na turistika@sho.sk.

Turistický oddiel SHO


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro rodinu v Brně

Vydáno dne 23. 06. 2010

Akce D.O.S.T. podpoří Pochod pro rodinu

V sobotu 26. června se má uskutečnit v Brně setkání tak zvaných „gay a lesbických iniciativ“ s avizovaným pochodem homosexuálních párů - Queer Pride Parade - centrem Brna, jenž se podle dosavadní prezentace ponese v duchu propagandy „homosexualismu“. Akce D.O.S.T. proto vyjadřuje svou podporu Mladým křesťanským demokratům (MKD), kteří ve stejné době pořádají v Brně Pochod pro rodinu, který bude přirozenou protiváhou a odpovědí na aktivistické vystoupení „homosexualistů“, a obrací se na veřejnost a signatáře Manifestu D.O.S.T. s výzvou, aby se Pochodu pro rodinu zúčastnili.

Sraz účastníků Pochodu pro rodinu je ve 12 hodin u pasáže Padowetz naproti hlavnímu nádraží v Brně.

Za Akci D.O.S.T.
Ladislav Bátora, Petr Bahník, František Červenka


Link | Infomail | Tiskni

* IV. sněm signatářů Manifestu D.O.S.T.

Vydáno dne 08. 06. 2010

V pořadí již čtvrtý sněm signatářů Manifestu D.O.S.T. se konal v sobotu 5. června v pražském klášteře v Emauzích. Setkání zahájil předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora. V úvodním referátu shrnul činnost za loňský rok a uplynulé měsíce roku letošního a seznámil přítomné také s tím, že v únoru bylo založeno občanské sdružení Akce D.O.S.T., což by mělo mimo jiné přispět k zintezívnění a k profesionalizaci našich snah o obranu tradičních hodnot a státní suverenity.

Místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník ve svém projevu zhodnotil výsledky voleb do poslanecké sněmovny a s nimi spojená očekávání velké části naší veřejnosti. Upozornil na mnohá úskalí, která výsledek voleb přináší.

Sněm se rovněž zabýval podporou D.O.S.T. jednotlivým kandidátům v nadcházejících senátních volbách. Většina účastníků se shodla na potřebě společného postupu euoskeptických stran při sestavování senátních kandidátek. V ideálním případě by měla být v každém z třetiny senátních obvodů, kde se budou volby na podzim konat, nominována osobnost, kterou by mohla Akce D.O.S.T. s klidným svědomím doporučit voličům. Některé stávající senátory, jak se účastníci také shodli, je možné doporučit voličům již nyní, neboť svým jasným odmítnutím Lisabonské smlouvy a antidiskriminačního zákona dokázali, že jsou osobnostmi na pravém místě a zaslouží si podporu.

Většina účastníků sněmu se závěrem shodla na potřebě reakce na nominaci Martina Jana Stránského z Věcí veřejných do funkce ministra zdravotnictví v Nečasově vládě. Vzhledem k tomu, že se dr. Stránský prokazatelně podílel na komplotu lékařů snažících se zbavit prezidenta Václava Klause způsobilosti k výkonu úřadu, což účastníci považují za odsouzeníhodné a vlastizrádné, rozhodli se napsat předsedovi Věcí Veřejných otevřený dopis. V dopise Radka Johna vyzývají aby od nominace Stránského upustil.


Link | Infomail | Tiskni

* Otevřený dopis signatářů Manifestu D.O.S.T. Radku Johnovi

Vydáno dne 08. 06. 2010

Vážený pane předsedo,

dovolte nám, účastníkům IV. sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T., abychom Vás a Vaším prostřednictvím stranu Věci veřejné upozornili na to, že mezi demokratické tradice naší národní svrchovanosti bezesporu patří i úcta k úřadu prezidenta republiky, který mimo jiné reprezentuje naši zemi.

Tomu ovšem hrubě odporuje chování vašeho stínového ministra zdravotnictví Martina Jana Stránského, který se v televizním pořadu ČT Hyde park 2. června pokusil veřejně snížit autoritu prezidenta a hlavy našeho státu vyjádřením pochybností o duševním stavu Václava Klause a o jeho způsobilosti vykonávat úřad prezidenta.

Proto se na Vás obracíme se žádostí o zastavení případných jednání ohledně delegace pana Stránského do vládních funkcí, natožpak do funkce ministra zdravotnictví. Pokud by k jeho navržení přesto došlo, my jako signatáři Manifestu D.O.S.T. v zájmu ochrany tradičních hodnot budeme iniciovat demonstrace občanské nespokojenosti v celé naší zemi až do doby, než bude takový návrh odvolán.

V Praze dne 5. června 2010

Za signatáře manifestu D.O.S.T.: Ing. Mgr. Ladislav Bátora, Ph.D. - předseda Akce D.O.S.T.; Mgr. Petr Bahník - místopředseda Akce D.O.S.T.


Link | Infomail | Tiskni

* Sobotní demonstrace Akce D.O.S.T. byla odvolána

Vydáno dne 01. 06. 2010

Výbor Akce D.O.S.T. oznamuje, že ruší ohlášenou sobotní demonstraci "Volbami to nekončí." Výsledky voleb jsou tak překvapivě rezolutní, že nyní již nepředpokládáme, že by pan prezident při svém rozhodování o budoucí vládě potřeboval veřejnou demonstraci podpory.

Za Akci D.O.S.T.: Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek


Link | Infomail | Tiskni

* Volbami to nekončí

Vydáno dne 29. 05. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na pochod „Volbami to nekončí“, který pořádá v sobotu 5. června 2010.

Sejdeme se v 15:00 jako již tradičně na Malostranském náměstí v Praze, odkud se vydáme Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde zazní projevy představitelů Akce D.O.S.T. a pozvaných hostů.

Tímto pochodem chceme v povolebním čase demonstrovat spoluodpovědnost občanů za politické klima a vyjádřit důvěru prezidentu republiky při formování nové vlády v naší zemi.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud svobody a politické kultury v ČR.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška VHÚ: Operace Anthropoid

Vydáno dne 27. 05. 2010

Přednáška historika Mjr. Michala Buriana z VHÚ Praha na téma Operace Anthropoid se koná 28. května od 19.00 v netradičním prostředí Kostela sv. Petra a Pavla v Praze 8 – Bohnicích (Bohnická ulice).

Po skončení přednášky následuje varhanní koncert.


Link | Infomail | Tiskni

* Zemřel Milo Komínek

Vydáno dne 26. 05. 2010

Milo Komínek
vydavatel Svědomí,
který slovem i se zbraní v ruce se dokázal postavit proti nacistům i bolševikům,
který zabezpečil rodinu, pomáhal přátelům a zbytečně neublížil snad ani mouše,
který vyprávěním dokázal upoutat dnešní mladé a starší upozornit na nedostatky dnešní svobody a demokracie,
který byl pomlouván jako údajný extremista,
zemřel 25. května 2010 ve frýdecké nemocnici.

Rozloučení s Milo Komínkem se koná v pondělí 31. května 2010 ve 13 hodin v kostele sv. Jana a Pavla v Místku, odkud M. Komínka doprovodíme na hřbitov v Hodoňovicích. (Kostel je naproti Lidovému domu v Místku, moravské části Frýdku-Místku, autobus pro smuteční hosty bude přistaven u kostela.)


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.