Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

Informace

* Akce D.O.S.T. podporuje 20 kandidátů do senátu

Vydáno dne 04. 10. 2010

DOST V úterý 28. září se uskutečnil plánovaný “Pochod na Hrad 2010”. Následné shromáždění na Hradčanském náměstí pak stejně jako loni brilantně moderovala Dušica Zimová a z tribuny mimo jiné “odtajnila” jména 20 kandidátů do Senátu, jimž Akce D.O.S.T. vyjadřuje plnou podporu. Jedná se o kandidáty tří politických stran:

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Nová kniha V. Podrackého v prodeji!

Vydáno dne 30. 09. 2010

„Náš život, blahobyt a pokrok se mohou odvíjet ze zbytku prostředků poté, co jsme s největší mírou zodpovědnosti zajistili zdárné pokračování světa a lidstva.“

Vlastimil Podracký, spisovatel, publicista a politolog mimo svých beletristických děl: Hrdinům se neděkuje, Žluté nebezpečí, Poslední člověk, Temná komora a Sodoma a Gomora, napsal také politologické úvahy: Pozor na tunelování, Občanská obroda a Návrat k domovu. Politologické úvahy jsou vedeny konzervativními myšlenkami na řešení nepříznivých jevů současné evropské civilizace.

Ve svém novém filozoficko-politologickém rozboru Nadčasový humanismus vychází především z myšlenky, že zásahy člověka změnily svět tak, že neplatí vcelku žádné staré ideové teorie a je nutno zaujmout zcela nový postoj.

Člověk se mimo jiné zmocnil řízení vlastní reprodukce a silně ovlivnil procesy v přírodě. Přirozené zákonitosti přestaly platit, lidé a lidské skupiny mající v rukou vysoce účinné prostředky přistupují k bytostným otázkám chaoticky a ponechávání vývoje samovolnosti je jen ignorace ohrožení existence evropské civilizace, potažmo lidstva a celé přírody.

Autor předřazuje výslednému návrhu důkladný rozbor současného stavu a výklad přirozených principů, které jsou pro život podstatné. Vytváří novou antropologickou a ekologickou teorii nazvanou Nadčasový humanismus, řešící trvalou existenci lidského rodu a celé biosféry.

Brožovaná kniha má rozsah 158 stran.

Zvýhodněná cena 139,- Kč! Objednávejte na naší adrese.


Link | Infomail | Tiskni

* Vychází nové číslo Svobodných novin

Vydáno dne 27. 09. 2010

Stahovat ve formátu pdf můžete zde.

Link | Infomail | Tiskni

* O svobodě a nesvobodě v sovětském Gulagu

Vydáno dne 22. 09. 2010

Ústav pro studium totalitních režimů a Národní knihovna ČR – Slovanská knihovna zvou na setkání a besedu s ruským spisovatelem a básníkem, dlouholetým vězněm Gulagu a předsedou Moskevského historického a literárního sdružení Vozvraščenije Semjonem Vilenským.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 23. září 2010 od 17.00 v budově ÚSTR (Siwiecova 2, Praha 3-Žižkov). Vstup volný.


Link | Infomail | Tiskni

* 2. ročník Pochodu na Hrad

Vydáno dne 12. 09. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny občany, jimž leží na srdci budoucnost naší vlasti, na druhý ročník „Pochodu na Hrad“, který pořádá v úterý 28. září 2010. Sejdeme se v 15 hodin na Malostranském náměstí v Praze a následovat bude pochod Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení. Chceme tak manifestovat své odhodlání bránit občanské svobody, státní suverenitu naší země a tradiční hodnoty a vyjádřit podporu prezidentu republiky v zápase o jejich zachování.

Link | Infomail | Tiskni

* Autoři CEPu o euru

Vydáno dne 11. 09. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář při příležitosti představení nové knihy

AUTOŘI CEPU O EURU

na kterém vystoupí

Václav Klaus, prezident republiky
Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky
Martin Slaný, poradce prezidenta republiky

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
pondělí 27. září 2010, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Odhalení pamětní desky

Vydáno dne 04. 09. 2010

Svátek sv. mučedníka biskupa Gorazda SOBOTA 4. září 2010

Sv. liturgie
9.30 hod. – katedrální chrám sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici

Panychida
14.35 hod. – Památník protifašistického odboje v Kobylisích – bývalá střelnice

Odhalení pamětní desky sv. biskupovi Gorazdovi 16.00 hod. – Pankrácká věznice


Link | Infomail | Tiskni

* Neexperimentujte s našimi dětmi

Vydáno dne 31. 08. 2010

Občanské sdružení Akce D.O.S.T. pořádá u příležitosti zahájení školního roku 1. září protestní shromáždění „Neexperimentujte s našimi dětmi!“. Protest svede před budovu ministerstva školství různorodou koalici kritiků sexuální výchovy ve školách, ale i odpůrců ve školách převažující levicové propagandy. http://www.akce-dost.cz/pdf/nesexveskole.pdf

„Chceme tak projevit svůj odpor proti nucenému zavádění sexuální výchovy do škol a proti genderovému znásilňování českého jazyka a dalším podobným experimentům, které pod vlivem Evropské unie pronikají do českých škol," uvedl předseda Akce D.O.S.T Ladislav Bátora, který v současnosti kandiduje do Senátu za Blok Suverenita v Praze 11.

Akce D.O.S.T. hodlá uspořádáním shromáždění podpořit Výbor na obranu rodičovských práv (VORP), který před časem spustil petici proti příručce sexuální výchovy na školách (více o petici - http://www.nesexuveskole.cz).

Protest se těší široké podpoře politiků a veřejně známých osob. Účast na něm přislíbil například zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek, poradce premiéra Petra Nečase pro lidská práva a ředitel Občanského institutu Roman Joch nebo lídr Bloku Suverenita Jana Bobošíková.

Jako tradičně akci podporují mnozí politici z řad občanských demokratů - bývalá poslankyně Eva Dundáčková, senátoři Jaroslav Kubera a Petr Pakosta, poslanci Evropského parlamentu Ivo Strejček a Hynek Fajmon - či bývalý europoslanec Vladimír Železný.

"Takhle intimní věci patří do rodiny a rodiče mají právo vychovávat své děti a stát nemá právo vnucovat jim nějaké ideologie. Ministerstvo školství má na starosti mnohem důležitější věci, třeba úpadek discipliny žáků. Dávat naše finance na takové příručky je vyhazováním peněz a zdá se, že někdo si potřeboval vydělat," řekl poslanec Strejček.

Demonstrující se sejdou v 17 hodin na Malostranském náměstí v Praze a po úvodním projevu předsedy Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory se účastníci vydají na pochod před budovu ministerstva školství.

Podle Michala Semína, jednoho z organizátorů akce, není demonstrace zaměřená pouze proti sexuální výuce, ale také proti propagandě homosexualismu, genderismu a feminismu na školách. V žádném případě ale nechce útočit na ministra školství Josefa Dobeše (VV). Jeho vstřícné kroky k rodičům, kteří si už dříve na příručku sexuální výchovy na školách stěžovali, občanské sdružení Akce D.O.S.T. vítá.

Závěrečná část akce proběhne před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kde vystoupí zástupci politických stran a občanských sdružení - vedle již výše uvedených i prezident Hnutí Pro život ČR Radim Ucháč, kancléř Konzervativní strany Martin Rejman, předseda Koruny České Václav Srb, místopředseda strany Právo a Spravedlnost (PaS) Kryštof Kindler a místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník.

Hudbou a zpěvem budou akci doprovázet písničkáři Petr Lutka a Pepa Nos.

Za Akci D.O.S.T.: Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek


Link | Infomail | Tiskni

* Svatá pravda

Vydáno dne 11. 08. 2010

Proč má KDU-ČSL tak málo voličů? Agnostici a ateisti ji nevolí, protože si myslí, že je to křesťanská strana. A křesťané ji nevolí, protože vědí, že to není pravda.

Ignác Pospíšil


Link | Infomail | Tiskni

* Výstup na Kriváň

Vydáno dne 06. 08. 2010


Link | Infomail | Tiskni

* Neexperimentujte s našimi dětmi!

Vydáno dne 03. 08. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny svobodomyslné občany na protestní shromáždění

„Neexperimentujte s našimi dětmi!“, které pořádá ve středu 1. září 2010 na podporu Výboru na obranu práv rodičů.

Sejdeme se v 17 hodin na Malostranském náměstí v Praze a následovat bude pochod před budovu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Závěrečná část akce pak proběhne před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení.

Chceme tak projevit svůj odpor proti nucenému zavádění sexuální výchovy do škol a proti "genderovému" znásilňování českého jazyka a dalším podobným experimentům, které pod vlivem Evropské unie pronikají do českých škol.

Přijďte všichni, komu není lhostejný osud našich dětí!


Link | Infomail | Tiskni

* Přes sto kněží již podepsalo petici proti sexuální výchově

Vydáno dne 22. 07. 2010

Již přes 2 700 občanů z toho přes 100 katolických kněží podepsalo petici proti sexuální výchově ve školách. „Rodiče, věříme, že máte opravdu rádi své děti a chcete pro ně jen dobro. Proto se na vás obracíme s následující výzvou: nebojte se usilovat o zrušení státem zaváděné školní sexuální výchovy. V zájmu rodiny i vašich synů a dcer a dokonce i lidské důstojnosti nedovolte, aby děti byly státem uváděny do současného nezdravého pojetí sexuality jako neplodné rozkoše bez zodpovědnosti. I když je nám toto velmi rozšířené pojetí sexuality často předkládáno jako něco normálního - normální to není“, píše se v petici Výboru na obranu rodičovských práv, který obnovil svou činnost 19. června 2010 v Brně. Důvodem byl protest proti dvěma publikacím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ve kterých ministerstvo doporučuje základním školám vyučovat v rámci Výchovy ke zdraví Sexuální výchovu.

Pravdou totiž je, že lidská sexualita je velkým a krásným darem Božím a v tomto duchu je třeba k ní i přistupovat. Tím je ale zároveň i dáno její místo v životě člověka a ve vztazích. Tento dar nachází své pravé a plodné místo v manželství. Zároveň je v této souvislosti třeba zdůraznit i krásu a hodnotu čistoty. Vzhledem k tomu, že takovýto uctivý a zdravý přístup od školní sexuální výchovy jistě čekat nemůžeme, je na místě jasně a účinně říci zavádění sexuální výchovy do škol jednoznačné ne! Nenechte si kazit děti!

Celé znění prohlášení je na www.fatym.com. Bližší informace o protestech proti zaváděné sexuální výchově jsou na adrese www.nesexuveskole.cz.


Link | Infomail | Tiskni

* Letný výstup na Slavkovský štít

Vydáno dne 28. 06. 2010

Okresná rada Slovenského Hnutia Obrody v Poprade a Turistický oddiel SHO vás pozývajú na letný výstup na Slavkovský štít. Výstup sa uskutoční v sobotu 3. júla. Vyrážame o 8.30 hod. zo Starého Smokovca (stanica Tatranských elektrických železníc). Doprava je možná z Popradu najjednoduchšie električkou, prípadne autobusom. Starý Smokovec sa nachádza vo výške 1000 m.n.m. a vrchol Slavkovského štítu nás čaká vo výške 2452 m.n.m. Jedná sa o stredne náročnú túru. Je to celodenný výlet. Výstup trvá niečo medzi 3 až 4 hodinami a zostup je o niečo kratší. Naša trasa povedie zo Starého Smokovca (1000 m) na Hrebienok (1285 m) - Slavkovskú vyhliadku (1531 m) - Slavkovský nos (2273 m) - Slavkovský štít (2452 m).

Slavkovský štít je so svojou výškou, jedným z najvyšších zdolateľných vrcholov bez horského vodcu alebo použitia horolezeckej techniky. Počas výstupu sa naskytujú krásne panoramatické pohľady do Veľkej Studenej doliny a na masív Prostredného hrotu, z vrchu sa naskytnú krásne pohľady na Bradavicu a Gerlachovský štít.

Výstup je síce mierne náročný ale o to krajší. Všetkých milovníkov našich hôr s radosťou privítame v Starom Smokovci, 3. júla o 8.30 hod. Turistike zdar.

V prípade záujmu je možné sa ubytovať a pripraviť turistický program aj na nedeľu 4. júla.

Viac informácií získaš na turistika@sho.sk.

Turistický oddiel SHO


Link | Infomail | Tiskni

* Pochod pro rodinu v Brně

Vydáno dne 23. 06. 2010

Akce D.O.S.T. podpoří Pochod pro rodinu

V sobotu 26. června se má uskutečnit v Brně setkání tak zvaných „gay a lesbických iniciativ“ s avizovaným pochodem homosexuálních párů - Queer Pride Parade - centrem Brna, jenž se podle dosavadní prezentace ponese v duchu propagandy „homosexualismu“. Akce D.O.S.T. proto vyjadřuje svou podporu Mladým křesťanským demokratům (MKD), kteří ve stejné době pořádají v Brně Pochod pro rodinu, který bude přirozenou protiváhou a odpovědí na aktivistické vystoupení „homosexualistů“, a obrací se na veřejnost a signatáře Manifestu D.O.S.T. s výzvou, aby se Pochodu pro rodinu zúčastnili.

Sraz účastníků Pochodu pro rodinu je ve 12 hodin u pasáže Padowetz naproti hlavnímu nádraží v Brně.

Za Akci D.O.S.T.
Ladislav Bátora, Petr Bahník, František Červenka


Link | Infomail | Tiskni

* IV. sněm signatářů Manifestu D.O.S.T.

Vydáno dne 08. 06. 2010

V pořadí již čtvrtý sněm signatářů Manifestu D.O.S.T. se konal v sobotu 5. června v pražském klášteře v Emauzích. Setkání zahájil předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora. V úvodním referátu shrnul činnost za loňský rok a uplynulé měsíce roku letošního a seznámil přítomné také s tím, že v únoru bylo založeno občanské sdružení Akce D.O.S.T., což by mělo mimo jiné přispět k zintezívnění a k profesionalizaci našich snah o obranu tradičních hodnot a státní suverenity.

Místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník ve svém projevu zhodnotil výsledky voleb do poslanecké sněmovny a s nimi spojená očekávání velké části naší veřejnosti. Upozornil na mnohá úskalí, která výsledek voleb přináší.

Sněm se rovněž zabýval podporou D.O.S.T. jednotlivým kandidátům v nadcházejících senátních volbách. Většina účastníků se shodla na potřebě společného postupu euoskeptických stran při sestavování senátních kandidátek. V ideálním případě by měla být v každém z třetiny senátních obvodů, kde se budou volby na podzim konat, nominována osobnost, kterou by mohla Akce D.O.S.T. s klidným svědomím doporučit voličům. Některé stávající senátory, jak se účastníci také shodli, je možné doporučit voličům již nyní, neboť svým jasným odmítnutím Lisabonské smlouvy a antidiskriminačního zákona dokázali, že jsou osobnostmi na pravém místě a zaslouží si podporu.

Většina účastníků sněmu se závěrem shodla na potřebě reakce na nominaci Martina Jana Stránského z Věcí veřejných do funkce ministra zdravotnictví v Nečasově vládě. Vzhledem k tomu, že se dr. Stránský prokazatelně podílel na komplotu lékařů snažících se zbavit prezidenta Václava Klause způsobilosti k výkonu úřadu, což účastníci považují za odsouzeníhodné a vlastizrádné, rozhodli se napsat předsedovi Věcí Veřejných otevřený dopis. V dopise Radka Johna vyzývají aby od nominace Stránského upustil.


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.