Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

Uvahy

* Selhání bratří Mašínů aneb je třeba mířit do správného terče

Vydáno dne 29. 07. 2010

Milan Paumer Ne, nemám tím na mysli jejich ozbrojený odpor proti komunistickému režimu. Ten byl v principu oprávněný, jakkoli mám jednotlivé činy bratří Mašínů za mravně sporné. Tato krátká úvaha míří jinam, do současnosti. Josef i Ctirad Mašínové se rozhodli nezúčastnit se pohřbu svého parťáka z třetího odboje Milana Paumera. Důvodem jejich absence není nemoc či nedostatek finančních prostředků na zpáteční let přes Atlantik. Rozloučení se s Milanem Paumerem proběhne bez jejich přítomnosti proto, že „právní situace v zemi se dosud nezměnila“. Prý bratři nepotřebují, aby tu někdo po nich plival. A protože jde o tak vážné věci, jako je právní kontinuita s komunistickým režimem, musí jít jakákoli „sentimentalita“ stranou.

Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Bártova módní policie

Vydáno dne 29. 07. 2010

Módní policie Bývalý poslanec, kněz, senátor a hlavně velmi koloristní figurka podpalubí české společenské a politické scény Zdeněk Bárta se konečně našel. Bude fungovat jako orgán módní policie veřejného života. Už jsme o nich slyšeli. Píšou v různých bulvárech o prohřešcích celebrit v oblékání. Bárta si pro začátek našel snadný terč a to sice mne. Já se nejlépe cítím oblečený jako bezdomovec, na mně si smlsne každý módní policajt. Za komunistů mě policajti opravdoví honili s nůžkami a zakazovali mi oblíbená trika, pan Bárta v této čestné tradici bolševické buzerace hrdě pokračuje.

Postavil svůj článek kolující po internetu (Zvykáme si opět postupně na hnědou) na tom, že jsem promluvil na demonstraci hnutí D.O.S.T. oblečený v hnědém. A pokračuje, že jsem tak byl oblečen v tradičné barvě myšlenkového směru, který jsem přišel podpořit.

Bárta pak kupí hromadu dalších sprostých urážek a pomluv, když mne a iniciativu D.O.S.T. dává do souvislosti s nacisty, rasisty, xenofoby, antisemity, fašisty, neofašisty, zjevnými neonacisty, holohlavci a tak dál. Nemá jediný argument, své sprostoty neopírá o jediný doklad podobných tendencí. Stačí mu barva oblečení. Bárta nás vítá v nových omyvatelných časech, kdy nás bojůvky podobných fanatiků budou odchytávat na ulici, strhávat nám šaty a navlékat nás do schválených uniforem.

Není divu, že tento Bártův text prezentovala na svém blogu jakási paní Tydlitátová, která nedávno inspirovala iniciativu Zelená levice, vyzývající k fyzické likvidaci, k postřílení, pověšení a spálení desítek konzervativních osobností včetně mne (Na webu je seznam konzervativců určených k likvidaci). Aspoň víme, jakými podzemními vodami je napájena politicky korektní agresivita lidí jako je Bárta a Tydlitátová.

Mimochodem, to mé oblečení je černé. Obávám se ale, že ani černá by u Bártovy módní policie neprošla.


Link | Autor: Ladislav Jakl | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Promiskuita vede k šíření pohlavních chorob – to je ale objev!

Vydáno dne 28. 07. 2010

To, co je zřejmé každému rozumně uvažujícímu člověku, je snad již konečně jasné i některým papalášům z OSN. Prý čím více svůj sexuální život omezíme na menší okruh lidí, tím více se sníží nebezpečí přenosu viru HIV. Těžko lze od tohoto synkretistického nadnárodního molocha očekávat více. Dá totiž rozum, že tou nejúčinnější ochranou před pohlavními nemocemi, a nejen jimi, jsou předmanželská zdrženlivost a následná manželská věrnost. Namísto toho však všemožné agentury OSN, zpravidla z důvodu populační kontroly, po desetiletí zasypávaly Afriku a jiné chudé kouty světa tunami kondomů, zatímco počet osob nakažených AIDS spolehlivě rostl.

Kde je kořen tohoto zla? Programově moderní člověk touží po stále širším vějíři pomyslných uspokojení. Chce spát kdykoli s kýmkoli a nenést za to žádné následky. Svoboda je pro něj svobodou od zodpovědnosti. Chová se jako dobytek a přitom se dere na trůn Boží. Chce vše, jen ne kontrolu vášní mravní zákon poznávajícím a jím řídícím se rozumem.

Předpokladem zastavení tohoto sebedestrukčního procesu je předsazení povinností před práva a rozumu před vůli a žádostivost. Omezení svého sexuálního život na stav manželský. Mnohé tělesné neduhy, ty pohlavní jakbysmet, mají duchovní a mravní příčiny. A právě v těchto nemateriálních oblastech lidského života je i nezbytný počátek a předpoklad prevence i jejich úspěšné léčby. K tomu nepotřebujeme "kondomy spojených národů", a nakonec ani OSN samotnou.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Je všeobecné volební právo spravedlivé?

Vydáno dne 26. 07. 2010

pc Ústavní soud rozhodl, že lidé bez způsobilosti k právním úkonům nesmí být paušálně zbaveni volebního práva. Soudy mají přezkoumávat okolnosti jednotlivých případů a zjišťovat, zda konkrétní lidé rozumí významu, účelu a účinkům voleb. Ve státě, kde právo volit mají i pachatelé těžkých zločinů, má takový požadavek logiku. Proč by měli pro společnost představovat větší nebezpečí lidé s duševní poruchou než osoby s poruchou mravní?

Tato otázka nás přirozeně vede k úvaze, zda je všeobecné volební právo vhodným nástrojem k delegování moci ve státě. Je principálně správné, aby hlas každého jedince, bez ohledu na jeho intelektuální a morální kvality či jejich absenci, měl při spolurozhodování o určení nositelů politické autority stejnou váhu?

Co je spravedlivého na tom, aby ve volbách nebylo zohledněno, zda je volič člověk bezúhonný či vězení obývající recidivista? Má o politické budoucnosti společnosti stejnou měrou rozhodovat člověk, jenž je z vlastní vůle bezdětný a otec rodiny, jehož děti danou společnost uchovávají při životě?


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Agitace na fotbale

Vydáno dne 21. 07. 2010

PC Tak už onen odporný rituál, připomínající padesátá léta či povinné pětiminutovky nenávisti z Orwellova románu 1984, pronikl i k nám. Ano, mám na mysli povinné předčítání výzev proti rasismu před fotbalovými zápasy, které zahajovali mače na MS v JAR. Ačkoliv mne předzápasové blekotání Blažka docela pobavilo a představa, jak něco podobného čte distancovaný kapitán Řepka ještě víc, myslím si, že tato forma ,,boje proti rasismu“ je na fotbale nemístná.

Fotbal stejně jako jakýkoliv jiný sport by totiž měl být apolitický. Právě tuto správnou tezi vedení FIFA před začátkem nedávno skončeného šampionátu razilo a vyhrožovalo tresty těm, kdož v jeho průběhu budou na hřiště zatahovat jakékoliv politické symboly. A nejen je, sankcionováno mělo být i populární křižování se před vběhnutím na trávník a nábožensky motivované nápisy pod dresy. Nechápu tedy, co páprdy z vedení FIFA přivedlo k tomu, před začátek sportovního klání vnutili(pochybuji, že by šlo o spontánní iniciativu hráčů) podivný rituál, který ve své podstatě je dobovou variantou společné modlitby hráčů.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lidské oběti politické korektnosti

Vydáno dne 19. 07. 2010

PC 2 Staré indiánské kultury pravidelně obnovovaly smlouvy se svými bohy prostřednictvím lidských obětí. Aby se takový májský bůžek nenaštval a své věrné nehodil přes stupňovitou terasu, patřilo se čas od času přivléct mu do chrámu nějakého toho otroka, zajatce nebo nemanželské dítě, vesele nad ním zatančit, dát si pár panáků a pak mu vyříznout srdce z těla. A bůžek byl rád, zvlášť když ještě dostal ze srdíčka kousnout a mohl se na těžký žaludek nachlemtat lidské krve.

Horší bylo, když Indiáni spoléhající se na přízeň bohů až přespříliš zjistili, že je jejich pole najednou nedokáží uživit. Přístup vládnoucí nobility byl stejně tak iracionální, jako očekávatelný: nabídli svým bohům ještě více lidských srdcí a ještě více lidské krve a když na to nestačili otroci, sáhli po vlastních poddaných. Jednostranná strava se ale snadno přejí, takže přežraní bůžkové svůj lid s lehkým pokrčením ramen nechali na holičkách a dneska se to tam jmenuje Guatemala, Honduras, Salvador a kdovíjak ještě.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Berlín-Moskva

Vydáno dne 15. 07. 2010

Návrat Polska na mapu Německo a Rusko se v historii sbližovaly poměrně často. Jejich koalice byly vynikajícími šancemi, jak dostat pod svou kontrolu většinu Evropy a omezit moc Velké Británie. S jistými změnami, otupěním ideologických hran a faktem, že Velkou Británii nahradily v roli evropského vyvažovatele Spojené státy, zůstává německo-ruské sbližování jednou z hlavních otázek současné Evropy. Některé signály v poslední době ukazují, že se aliance Berlín-Moskva začíná prohlubovat. Co tyto mocenské tance znamenají pro Evropskou unii a jak se celková situace může podepsat na stabilitě střední Evropy?

Otto von Bismarck v devatenáctém století prohlásil, že tajemstvím úspěšné politiky je uzavřít výhodnou smlouvu s Ruskem. Vládci německého prostoru měli tendenci spojovat se s Rusy už od 18. století. Berlín se v minulosti vždy raději bavil s Petrohradem a Moskvou než například s Londýnem nebo Paříží.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Fašistou snadno a rychle

Vydáno dne 01. 07. 2010

Podvod! Jiří Peňás si ve svém volném čase přečetl jeden článek na mém blogu a z něj usoudil, že vyhlížím „diktátora a spasitele“, jenž zatočí s „pohanskou pakáží“ a zvláště pak s homosexuály, jež prý osobně nenávidím, snad i proto, že jím tak trochu i jsem. Pak do toho zamotá názorovou spřízněnost s Hradem a zakončí to obviněním z propagace fašismu (Kdo vyhlíží vůdce? LN 28. 6.).

Nevím, proč si Jiří Peňás zvolil pro politickou denunciaci kulturní rubriku LN, ale jako zkušený kulturtréger by mohl něco vědět o nadsázce, i té politické. Ano, nehlásím se k ideovému liberalismu a rozkladu hodnot, na nichž byla založena naše civilizace, ale proč z toho hned dělat extremismus? Po diktátorovi, natož pak katolickém, nevolám, neboť předpokladem společenské obrody v křesťanském duchu je křesťansky smýšlející a žijící obyvatelstvo, přičemž víra je žita bez donucení státními úřady. Naopak se obávám diktátu militantního sekularismu, jehož španělskému klonu jsem se na svém blogu věnoval.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Až na Vondru dobrý

Vydáno dne 29. 06. 2010

Alexandr Vondra Nečasovo nové vedení skýtá naději, že by se ODS mohla vrátit do pravicových pozic. Pokud tedy návrat ke kořenům nebude sabotovat "americký agent" Alexandr ´Saša´ Vondra.

Když se na kongresu ODS dostala na post prvního místopředsedy nečekaně Miroslava Němcová, sálem projela vlna údivu. Takový ´mazec´ nikdo nečekal, tím spíše ne mé pesimistické já.

Pak už šlo vše jako na drátku. "Hrdina" kongresu René Franěk vzal kmotrům vítr z plachet, když navrhl pokračovat ve volbě řadových místopředsedů bez přestávky (a tudíž bez možnosti narychlo sestavit alternativní hlasovací koalice, kterými by kmotři zachránili, co se dalo), Petr Nečas ukázal prstem na své vyvolené a kongres mu je posvětil.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Španělský pád do propasti aneb „Caudillo, vrať se!“

Vydáno dne 16. 06. 2010

FrancoLiberální i socialistická levice změnily Španělsko v posledních desetiletích k nepoznání. Pozvolný proces tohoto úpadku započal již za vlády Francisca Franca, když uvěřil v dobrou vůli stoupenců liberálních sil, opírajících se o podporu Juana Carlose II. Panovníka, jenž slib daný Francovi hanebně přetavil v alianci s odpůrci frankismu a křesťanského sociálního řádu. Monarchův pád byl letos v březnu dovršen podpisem zákona, liberalizujícím provádění potratů ve španělských „zdravotnických“ zařízeních.

Španělský pád, stejně jako úpadek celé naší civilizace, je ve své podstatě pádem duchovním. Řád nadpřirozený je s přirozeným řádem skrze svého Původce organicky spjat, proto má odpad od Boha a opuštění křesťanského mravního řádu důsledky i po výtce praktické – demografické či hospodářské.

Španělský socialistický vůdce Zapatero nemá nyní nic lepšího na práci, než vyvolat další konfrontaci s Církví a svými křesťanskými spoluobčany.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kocáb ombudsmanem

Vydáno dne 12. 06. 2010

Michael Kocáb Chápu, že je sice rekordní horko, ale to se v kedlubnách mediálních manipulátorů snad musel začít vařit mozek, že přišli s tímhle úplně šíleným nápadem, kam upíchnout našeho suverénně nejneoblíbenějšího politika – viz. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kandidati-na-ombudsmana-spidla-ruml-dundackova_171991.html .

Ne že by většina ostatních aspirantů (se vzácnou vyjímkou paní Dundáčkové) byla o moc lepších, jména jako Pithart, Ruml či Špidla by v úřadě ombudsmana coby nástupci lidmi vcelku váženého Otakara Motejla nepochybně řádně snížili hodnověrnost této instituce, ale Kocáb? Co je moc, to je prostě moc!

Kdopak by ho asi navrhl, když jeho domovští zelení extremisté vypadli, doufejme, že navždy, ze sněmovny? To by si havlisté napříč stranami museli být hodně jistí v kramflecích, aby přišli s touhle fantasmagorií.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Václav Moravec má problém

Vydáno dne 09. 06. 2010

Homosexuálové O konfliktu zájmů se psalo již v různých souvislostech. Známé jsou například případy, kdy si senátoři či poslanci jako své asistenty vybírali své příbuzné. To nic ale není proti tomu, co se šíří po internetu v poslední době. Doflagrantního konfliktu zájmů se totiž dostal prominentní moderátor politických debat Václav Moravec. Jak? Velice jednoduše, nejnavštěvovanější webový portál pro homosexuály zde totiž přinesl informaci, že Václav Moravec bydlí coby milenec s politikem ODS a exministrem vnitra Jiřím Pospíšilem. To je přece střet zájmů jako hrom! Je to ve své podstatě asi stejné jako kdyby politické debaty za účasti svého manžela moderovala Petra Paroubková.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Popravčí evropských národů v rouchu bankovního úředníka

Vydáno dne 05. 06. 2010

EU táhneBritský poslanec Evropského parlamentu Nigel Farage si pustil pusu na špacír. Jako jeden z mála nahlas řekl, co si o novém evropském prezidentovi Hermanu Van Rompuyovi myslí. A byl to trochu drahý špás – v přepočtu ho vyjde na 80 tisíc korun.

Europoslanec Farage byl vždy budovatelům evropského superstátu trnem v oku. Břitkým humorem a řečnickým umem dokáže tento politik za britskou stranu nezávislosti (UKIP), který si na svou poslaneckou lavici hrdě vztyčil britskou vlaječku, rozzuřit europeisty k nepříčetnosti.

Ve svém posledním vystoupení vystupňoval Farage svou kritiku natolik, že se poslanci neudrželi a bušili do stolů – někteří nesouhlasně, druzí ze solidarity – a lídři Evropské unie celí zkoprnělí nebyli schopni slova. Naposledy je takto vyprovokoval snad jen český prezident Václav Klaus.

Co řekl Farage tak hrozného, že si ho poté předseda Parlamentu Jerzy Buzek předvolal do své kanceláře a vyměřil mu snížení poslaneckých náhrad ve výši 3000 eur?


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Musíme šetřit. Na Džamila?

Vydáno dne 04. 06. 2010

Peníze V Národní myšlence máme tendenci věnovat se hlavně takzvaným nadčasovým otázkám. Vedle mnoha výhod a kladů to přináší zásadní nevýhodu v tom, že některé důležité aktuální otázky probereme spíše osobně a na síťové stránky nebo do tiskovin naše postřehy k nim cestu nenajdou. Jde třeba o nedávné zrušení Dělnické strany nebo případy některých ošklivých násilných a kriminálních činů zhusta medializovaných a některých dalších tutlaných, což byly přitom události pro naši dobu velmi důležité a příznačné.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Jediné přednášky, na kterých kníže neusíná

Vydáno dne 28. 05. 2010

Schwarzenberg Také bych chtěl být na takové přednášce. To musí být něco. Žádné blbiny. Protože když se kecají blbiny, kníže-admirál spí. Tady ale ne. Na Bilderbergu si totiž velmi kvalitní přednášky Karel Schwarzenberg vždy s chutí vyslechne. Bez klimbání.

Měli bychom se proto šlechtice zeptat - co je to za přednášky? Co je to za prezentace? Co je to za fórum a co se na něm probírá?

Odpověď ale nedostaneme. Až na kost transparentní předseda TOP 09 zarytě mlčí. Prostý lid by zřejmě nepobral tu tíhu vznosných myšlenek, kterými se na Bilderbergu mocní obšťastňují.

Inu, dobrá. Setkání bilderbergovců je tajné setkání okultní skupiny. Dovedeme pochopit, že kníže nechce říci, co se za zavřenými dveřmi šeptá. Třeba složil nějakou tajnou přísahu, a kdyby ji porušil, museli by ho potrestat. Vykuchat mu břicho nebo tak nějak podobně, jako to činí zednáři svým žvanivým soudruhům. A to bychom mu jistě nepřáli.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.