Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Pozvánka na seminář „SNB po roce 1948“

Vydáno dne 02. 11. 2010

Ústav pro studium totalitních režimů si Vás dovoluje pozvat na seminář s historiky na téma „SNB po roce 1948“, který se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu 2010 od 17.00 hod. v budově ÚSTR (Siwiecova 2, Praha 3–Žižkov, zasedací místnost 1. patro).

* Moderátor: Libor Svoboda

* Hosté: Ivo Pejčoch, Prokop Tomek, Jan Kalous


Link | Infomail | Tiskni

* Sviečka za nenarodené deti

Vydáno dne 02. 11. 2010

V tento deň, keď si budeme spomínať na našich drahých zosnulých, venujme tichú spomienku aj nenarodeným detičkám, ktorým nebolo dopriate prísť na tento svet. Spomienku na nenarodené deti môžeme vyjadriť aj umiestnením horiacich sviečok v oknách našich domovov. Nežiadam veľa... a nežiadam pre seba... A verím, že tých rozžiarených okien bude čo najviac, nech tie maličké anjeliky vedia, že nezabúdame...

"Nech ich kratučký život sa aj vďaka našej spomienke stáva veľkým mementom pre všetkých..."


Link | Infomail | Tiskni

* Svobodní, 28. 10. 2010

Vydáno dne 26. 10. 2010

Zveme všechny příznivce nezávislé a svobodné České republiky na shromáždění Strany svobodných občanů u příležitosti státního svátku 28. října, v den 92. výročí vyhlášení nezávislosti na rozpadající se nadnárodní říši.

Setkání Svobodných ke DNI NEZÁVISLOSTI se uskuteční ve čtvrtek 28. října 2010 od 15 hodin v Praze na Jungmannově náměstí.

Přijde čas, kdy Česká republika bude opět svobodná a nezávislá na bruselském diktátu.


Link | Infomail | Tiskni

* Otevřené dveře v Kramářově vile

Vydáno dne 21. 10. 2010

28. října, 10:00 - 17:00

Residence předsedy vlády bude veřejnosti zpřístupněna po více než roce. Vila bude otevřena u příležitosti oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. Zároveň bychom touto cestou rádi připomenuli, že 27. prosince tohoto roku uplyne přesně 150 let od chvíle, kdy se ve Vysoké nad Jizerou narodil původní majitel vily, první československý premiér a muž, který se o vznik samostatného státu nemalou měrou zasloužil – Karel Kramář.

Adresa: Kramářova vila, Gogolova 212/1, Praha


Link | Infomail | Tiskni

* Republika Saló: skutečný fašismus

Vydáno dne 19. 10. 2010

Sborník věnovaný druhému italskému fašistickému státu, kdy se navzdory válečným poměrům a postupující okupaci země Spojenci pokusili skalní stoupenci fašismu vybudovat skutečné nekompromisní fašistické státní zřízení, neovlivněné nutností ohledů na reakční a konservativní kruhy, representované v první fázi především monarchií, dynastií, králem a kruhy velkostatkářů a šlechty. První stať představuje druhý text volné trilogie Ettore Verniera "K problematice třetí cesty", původně psané pro časopis Junges Forum, a věnující se Italské sociální republice (RSI) a s ní porpojeným obrozením fašismu v neofašismus, hlásící se k původní sociální revolučnosti 20tých let. Karel Veliký se v následující stati věnuje poválečnému italskému neofašismu více či méně odkazujícímu k dědictví RSI až do počátku nového století. Poslední část sborníku dokumentuje odraz vzniku RSI v českém tisku v období t. zv. Protektorátu. Všechny stati jsou doplněny obsáhlými přílohami, jež přináší m. j. první český překlad úplného znění t. zv. veronského manifestu, jakéhosi programového prohlášení neofašistů z listopadu r. 1943. Sborník uzavírá obrazová příloha.

106 stran, cena 129 Kč

Přečtěte si ukázku a objednávejte na adresách redakce!


Link | Infomail | Tiskni

* Mezinárodní vědecká konference „Středoevropská šlechta v konfrontaci s totalitními režimy 20. století“

Vydáno dne 18. 10. 2010

Konference se koná pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga.

Dvacáté století postavilo středoevropskou šlechtu před několik výzev. Byly spojeny s hledáním identity ve světě, který se stále rychleji mění – to přinášelo kompromisy mezi přijímáním hodnot nové, občanskými složkami utvářené společnosti na jedné straně a na straně druhé snahou uchovat hodnoty staré, typické pro šlechtický svět a mentalitu.

Konference přispěje k poznání problematiky dosud komplexně nezpracované ve středoevropském rámci. Přinese poznatky o vztazích, postojích a chování šlechty vůči oběma totalitám: a to o jejím odboji či odporu proti nacismu nebo komunismu a její následné perzekuci, i o kolaboraci a sympatizování šlechty s totalitarismy, zvláště s nacismem.

Termín: 19.–20. října 2010
Místo konání: Aula Filozofické fakulty UK, nám. Jana Palacha, Praha
Jednací jazyky: čeština, slovenština, němčina a polština
Organizátoři: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Ústav pro studium totalitních režimů
Garanti: Mgr. Zdeněk Hazdra (Ústav pro studium totalitních režimů), Doc. PhDr. Jan Županič, Ph.D. (FF UK Praha), Doc. PhDr. Václav Horčička, Ph.D. (FF UK Praha)

Více informací zde


Link | Infomail | Tiskni

* Novosvětská symfonie k 28. Říjnu

Vydáno dne 15. 10. 2010

28. října 2010, čtvrtek v 16.30 h.

DVOŘÁK: NOVOSVĚTSKÁ SYMFONIE

Slavnostní koncert k státnímu svátku ČR

Národní památník na Vítkově - Slavnostní síň

U Památníku 1900, 130 00 Praha 3


Link | Infomail | Tiskni

* Fotovoltaika a růst cen elektřiny - hrozba pro český průmysl

Vydáno dne 13. 10. 2010

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

Fotovoltaika a růst cen elektřiny - hrozba pro český průmysl

na kterém vystoupí

Martin Kocourek, ministr průmyslu a obchodu
Jan Světlík, předseda představenstva Vítkovice, a.s.
Josef Fiřt, předseda Energetického regulačního úřadu

Seminář moderuje Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1, středa 20. října 2010, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Soutěž: poznej osobnost

Vydáno dne 08. 10. 2010


Link | Infomail | Tiskni

* Seminář Jan Neruda a Židé

Vydáno dne 08. 10. 2010

11. a 12. 10. se v zasedací místnosti ÚČL AV ČR (Na Florenci 3/1420, 110 00 Praha 1) uskuteční mezioborové diskusní setkání nad otázkou Nerudova protižidovského postoje a jeho dobového kontextu.

Účast přislíbili literární vědci, historici, politologové a další specialisté. Účastníci připraví badatelsky orientovaný referát (20 minut), diskusní teze nebo mohou i navrhnout krátký text ke společné diskuzi. Setkání, které bude mít formát workshopu s dostatečným prostorem pro diskuzi, pořádá Židovské muzeum v Praze ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu Akademie věd České republiky.

Podrobný program zde


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Akce D.O.S.T. podporuje 20 kandidátů do senátu

Vydáno dne 04. 10. 2010

DOST V úterý 28. září se uskutečnil plánovaný “Pochod na Hrad 2010”. Následné shromáždění na Hradčanském náměstí pak stejně jako loni brilantně moderovala Dušica Zimová a z tribuny mimo jiné “odtajnila” jména 20 kandidátů do Senátu, jimž Akce D.O.S.T. vyjadřuje plnou podporu. Jedná se o kandidáty tří politických stran:

Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* Nová kniha V. Podrackého v prodeji!

Vydáno dne 30. 09. 2010

„Náš život, blahobyt a pokrok se mohou odvíjet ze zbytku prostředků poté, co jsme s největší mírou zodpovědnosti zajistili zdárné pokračování světa a lidstva.“

Vlastimil Podracký, spisovatel, publicista a politolog mimo svých beletristických děl: Hrdinům se neděkuje, Žluté nebezpečí, Poslední člověk, Temná komora a Sodoma a Gomora, napsal také politologické úvahy: Pozor na tunelování, Občanská obroda a Návrat k domovu. Politologické úvahy jsou vedeny konzervativními myšlenkami na řešení nepříznivých jevů současné evropské civilizace.

Ve svém novém filozoficko-politologickém rozboru Nadčasový humanismus vychází především z myšlenky, že zásahy člověka změnily svět tak, že neplatí vcelku žádné staré ideové teorie a je nutno zaujmout zcela nový postoj.

Člověk se mimo jiné zmocnil řízení vlastní reprodukce a silně ovlivnil procesy v přírodě. Přirozené zákonitosti přestaly platit, lidé a lidské skupiny mající v rukou vysoce účinné prostředky přistupují k bytostným otázkám chaoticky a ponechávání vývoje samovolnosti je jen ignorace ohrožení existence evropské civilizace, potažmo lidstva a celé přírody.

Autor předřazuje výslednému návrhu důkladný rozbor současného stavu a výklad přirozených principů, které jsou pro život podstatné. Vytváří novou antropologickou a ekologickou teorii nazvanou Nadčasový humanismus, řešící trvalou existenci lidského rodu a celé biosféry.

Brožovaná kniha má rozsah 158 stran.

Zvýhodněná cena 139,- Kč! Objednávejte na naší adrese.


Link | Infomail | Tiskni

* Vychází nové číslo Svobodných novin

Vydáno dne 27. 09. 2010

Stahovat ve formátu pdf můžete zde.

Link | Infomail | Tiskni

* O svobodě a nesvobodě v sovětském Gulagu

Vydáno dne 22. 09. 2010

Ústav pro studium totalitních režimů a Národní knihovna ČR – Slovanská knihovna zvou na setkání a besedu s ruským spisovatelem a básníkem, dlouholetým vězněm Gulagu a předsedou Moskevského historického a literárního sdružení Vozvraščenije Semjonem Vilenským.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 23. září 2010 od 17.00 v budově ÚSTR (Siwiecova 2, Praha 3-Žižkov). Vstup volný.


Link | Infomail | Tiskni

* 2. ročník Pochodu na Hrad

Vydáno dne 12. 09. 2010

Akce D.O.S.T. si dovoluje pozvat všechny občany, jimž leží na srdci budoucnost naší vlasti, na druhý ročník „Pochodu na Hrad“, který pořádá v úterý 28. září 2010. Sejdeme se v 15 hodin na Malostranském náměstí v Praze a následovat bude pochod Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde vystoupí se svými projevy zástupci politických stran a občanských sdružení. Chceme tak manifestovat své odhodlání bránit občanské svobody, státní suverenitu naší země a tradiční hodnoty a vyjádřit podporu prezidentu republiky v zápase o jejich zachování.

Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.