Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

Uvahy

* Panoptikum voskových pravdoláskařů

Vydáno dne 03. 01. 2011

Prolézání pravdoláskařských blogů a webů by leckdo mohl považovat za stejně duševně povznášející zálibu, jako je třeba amatérské mapování funkčních městských stok. Leč nemylme se: je to činnost slastná, uchvacující, veskrze příjemná. Pravdoláskařské weby jsou něco na způsob východoasijských sekt. Všichni na nich stále dokolečka matlají vyvrženou mantru a v nekonečných diskusních hovorech se laskají, hladí se vzájemně, hlavně tedy po ramenou, souhlasí spolu, chválí se. V pravdoláskařských diskusích neexistuje nikdo, kdo by se odvážil vznést jakoukoli pochybnost či protiargument. Takový člověk je sektou neprodleně zatracen a vaporizován banem.

Marxisté kdysi uvěřili, že lze v komunistických zemích vydávat souborná díla Dostojevského, protože s jeho překonanými reakčními názory si moderní marxistická věda dokáže snadno poradit a vyvrátit je. Byla to přirozeně naprostá pitomost, protože jak by asi takový salonní žvanil dokázal potřít lidskou duši se všemi jejími běsy? Ale ono to jde. Stačí si vymyslet nového člověka. S ním se pak, jářku, marxistům a pravdoláskařům žije snadno.

Uzavřeni ve svých kabinetech, ve svých ghettech povýšeného intelektualismu, nípají a rýpají se pravdoláskařští čtvrtinteligenti ve svých umělých problémech s pocitem, že tím spasí celý svět. Tenhle něco řekl, tamten tím něco určitě myslel, tuhleten něco neudělal a přitom to byla jeho povinnost vůči celému Světu, Unii a Lidstvu, onen píše někam kam by neměl, Bartoš je debil a Haslingerová taky a musíme to opakovat aspoň pětkrát do měsíce, na Altermédiích nevyšel už týden článek a na Národní myšlence je rok starý odkaz na video, které přitom už někdo smazal, hahaha, to je neklamný znak jejich konce a až to a nebo je všechny zavřou, budou se lidi konečně vzájemně milovat bez výhrad.

Smrádek, ale pěkně teploučko je v tom jejich vzduchotěsném chlívku, monitor počítače tiše svítí a přitom venku za okny, kam není vidět, zatím duch času rychle žene pryč mlžné základy představ, na nichž je svět duševně zmrzačených kosmopolitů postaven. Nemůžeme za to my, nemůže za to těch pár tisíc lidí, které se nám snad kdy podařilo oslovit a ovlivnit. Samotná stavba byla už počátku nahlodaná červotočem. Teď se jen dobře dívejte, jak spadne. Chce to jen pořádný kopanec s rozběhem. Sami to nezvládneme, ale žádné strachy: chystají se na to miliony lidí po celé Evropě.

A my taky přiložíme nohy k dílu. Vás už nepotřebujeme. A i do toho muzea se radši půjdeme podívat na velrybu.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Neočubka a ultraprasák

Vydáno dne 29. 12. 2010

Sleduji zprávy. A je pocit přímo opojný. Události posledního roku dávají „pravicovým extremistům“ zbraně, jaké jsme v rukách už dávno neměli. A stačilo k tomu jediné. Mít celou dobu pravdu.

Evropská unie rozhazuje peníze a mocně tak pumpuje vodu do podpalubí lodi, kterou nelze zachránit. Katastrofu snad oddálí, ale jen proto, aby ta za pár let přišla s ještě ničivější silou a spláchla z paluby všechny, kdo se na ní ještě drží; ovšemže to budou již jiní kormidelníci. Těmhle jde jen o to doklouzat bezpečně do svých rakví a hodit problémy na krk svým nástupcům. Ostatně, na kolektivní nezodpovědnosti je dnes založena každá vláda.

Multikulturní sen se rychle rozplývá. O čem se smělo dříve jen šeptat, o tom se dnes hlasitě mluví. Naše extrémní a zločinné argumenty se prakticky přes noc staly ideovou výbavou silných tradičních i nových stran. Oslovují nejširší voličské vrstvy, iniciují referenda a vyhrávají je. Reálná, hmatatelná zkušenost vytlouká lidem z hlavy po léta usazovanou sedlinu levičáckých fantasmagorií, nutících lidi podrobovat se orwellovskému doublethinku.

Nedaří se ani vynálezcům problémů, s nimiž si dokáží poradit jen jejich autoři. Pokud na to ovšem dostanou peníze z veřejných zdrojů. Globální oteplování připomíná v souboji s rekordními mrazy posledních let boxera ve dvanáctém kole zápasu, zahnaného do provazů a bitého až do bezvědomí. Parazitismus není v kurzu. Finanční zdroje vysychají a daňový poplatník se najednou začíná ptát.

A pak tu máme naše křiklouny. Štěkají až do ochraptění, podepisují petice, tlačí se do spřátelených médií. Vymýšlejí a přehánějí, vyzkoumávají nová slova, aby upozornili veřejnost na nebezpečí ze strany kleronacistů a ultraeuroskeptiků.

Najednou ale nikdo neposlouchá. Jsou jako párek mazavků, který se rozhodl rozdat si to v centru města ve sněhové závěji. Neočubka s ultraprasákem teď už ale nezaujmou nikoho. Někdo je překročí, jiný obejde. A třetí po nich rovnou hodí sněhovou kouli.

Za ty roky lží a podvodů.


Link | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* O kvazisanitárních hyenách

Vydáno dne 10. 12. 2010

Ladislav Bátora Tuhle mě znenadání oslovil z banneru na jedné české internetové stránce Ralph Waldo Emerson: „Demokracie je vláda tyranů, korigovaná novináři.“ Ovšem „oslovil“ asi není ten pravý výraz. Spíše zaskočil - tím svým přáním coby otcem nebezpečné myšlenky… Vždyť ve zdejších médiích – a bohužel i všude jinde ve světě – to přece už dávno neplatí. A beztak je otázkou, zda kdy platilo. A stejně pošetilá a nebezpečná je ona sugesce, že „novináři jsou hlídacími psy demokracie.“

Vždyť přece čeští novináři jsou už předlouho povýtce jen kvazisanitárními hyenami demokracie a jejími agilními hrobaříky zároveň. Kvazisanitární proto, že se na rozdíl od příslovečných hyen vrhají začasté i na zdravé kusy, a jako by to samotné nestačilo, se zvráceným apetytem se navíc každodenně zahryzávají do naší vlasti a do našeho národa.

A hrobaříci proto, že každý scestný argument a každá relativizace základních premis demokracie jsou jim dobré ve chvíli, kdy je zase přemůže to patologické nutkání přispěchat na pomoc onomu neblahému dnešnímu trendu, kterým je snaha o definitivní zničení naší suverenity a mravní a faktické rozložení našeho národa vůbec. A to ani nehovořím o tom, jak pořád hledají nějaké ty hroby…


Celý článek | Autor: Dr. Ladislav Bátora | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Evropská komise patří před soud. Pro šíření pedofilie.

Vydáno dne 02. 11. 2010

Zákaz vstupu! Přesněji řečeno, patří před něj komisařka pro spravedlnost a lidská práva Viviane Redingová. Jak se lze dočíst v informačně spolehlivém EUObserveru, v písemné odpovědi na dotaz dvou levicových poslanců uvedla, že homosexuální orientace učitele nesmí být důvodem k jeho profesní diskriminaci. A to ani na katolických školách, neopomněla zdůraznit. A právě katolické školy, konkrétně v Polsku, byly předmětem poslanecké interpelace, neboť na nich nesmějí homosexuálové, díky polské desetileté výjimce z antidiskriminační legislativy EU, vyučovat.

Považuji za prokázané, že údajná síť pedofilů v řadách katolického kléru se personálně a tedy i zájmově více méně kryje se sítí homosexuálů. Není totiž mnoho kněží, kteří zneužívali děvčata. Většina obětí těchto zvrhlíků jsou ve skutečnosti náctiletí chlapci. Tato souvislost není všem zřejmá pouze z toho důvodu, že pedofilie je prozatím trestná a proto není v zájmu homosexuálních aktivistů na propojenost gay a pedofilní scény veřejně poukazovat. Bylo to až v roce 1994, kdy byla z řad Mezinárodní asociace gayů a leseb (ILGA) vyloučena NAMBLA, usilující o plnou legalizaci pederastie a to jenom proto, že ILGA hrozila ztráta statutu konzultanta při OSN. Pokud je mi známo, tak ani nedávno rozpuštěná (nikoli však soudním rozhodnutím, nýbrž z nedostatku veřejné podpory) holandská Strana bratrské lásky, svobody a rozmanitosti neměla ve svých řadách heterosexuály, ale jen osoby, usilující o legální sex s mladíky téhož pohlaví.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Charles Dickens na škripci multikulturalizmu

Vydáno dne 01. 11. 2010

Dickens V nekonečnom prílive duchovných močoviek, ktorými sme denne glazovaní, sa z času na čas vynoria zvyšky zaplavenej atlantídy minulosti. K tým bezpochyby patria aj filmové adaptácie diel klasikov, pamätajúcich časy, ktoré by sa dali zjednodušene nazvať „iné“. S pribúdajúcou technickou zručnosťou filmových kostymérov a architektov sa ilúzia minulosti, v týchto subtílnych ódach na staré časy, približuje k hraniciam dokonalosti. Najmä seriály britskej BBC adaptujúce diela Jane Austenovej, Elisabeth Gaskellovej alebo Charlesa Dickensa a voľne dostupné v stánkoch s papierovými fekáliami, dokážu na niekoľko hodín zaplašiť pocit hnusu z modernej doby. Zjav o to neočakávanejší, že počet konzumentov tohto milosrdného duchovného sedatíva určite nepôjde do tisícov. Buďme teda za to Bohu vďační.

To čo je však jednému predmetom blaženého obdivu, to môže iného privádzať do stavu bezmedznej zúrivosti. A tak práve tá dokonalá ilúzia starých časov zrejme niekomu nedala spať. Niekomu zo strážcov Veľkého brata to docvaklo. Veď taký súdruh, čo pozerá s úľubou tieto seriály sa nakoniec môže pýtať: a prečo už Európa nie je taká ako na tých pohyblivých obrázkoch, ktoré sa mi tak páčia? Taký súdruh vidí od začiatku až do konca seriálu samých bielych kresťanov, jeho myseľ je infiltrovaná perverznými predstavami slušne oblečených dám s bledými líčkami a džentlmenov, ktorí sa stále ukláňajú, majú len jednu ženu, potrpia si na česť a vôbec majú spústu podvratných názorov. Po registrovaných partneroch nikde ani stopy. Taký súdruh vyjdúc na ulicu by mohol začať porovnávať a krásna Nová doba by z toho porovnávania nemusela vyjsť ako víťaz. No a nakoniec by mohlo súdruha napadnúť, že treba vrátiť tú starú dobu bielych kresťanov späť. Hrôza pomyslieť.


Celý článek | Autor: BSM | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Senátní volby: Čísla a interpretace

Vydáno dne 26. 10. 2010

Ladislav JaklUž od prvních minut po zveřejnění výsledků letošních senátních voleb se mezi novináři začali rojit překladatelé z češtiny do češtiny, aby přispěchali národu vysvětlit, jak vlastně hlasoval.

Svá hodnocení měli napsána už před volbami a ať by voliči hlasovali jakkoli, vždy by si tito překladatelé našli způsob, jak ve výsledcích odhalit oporu pro své předem učiněné závěry.

A co takhle reálná čísla a skutečná srovnání? Ta jsou při překladu z češtiny do češtiny vedlejší. Proto vám nikdo z překladatelů neřekl, že senátní volby přinesly:

1. Jednoznačný návrat dvou tradičních stran (ČSSD a ODS) na své dlouhodobé pozice a naprosté vyhoření jarních prskavek VV a TOP 09.

2. Zastavení strmého růstu ČSSD a obnovení pozic ODS.

3. Porážku probruselských hujerů a posílení protilisabonských postojů.


Celý článek | Autor: Ladislav Jakl | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Expert Kopečný

Vydáno dne 21. 10. 2010

Autobus Lepší PR, než vystoupení experta ministerstva vnitra na extremismus Jiřího Kopečného v Hydeparku, si Liana Janáčková před druhým kolem senátních voleb nemohla přát ani ve snu. Může v klidu hodit za hlavu Zaorálkovy urážky i neloajalitu ódeesáků v Ostravě. Tohle socan Maštalíř nepřebije, i kdyby strana růže investovala na jeho podporu miliony.

Přitom měl expert Kopečný v mnohém pravdu. Minimálně v tom, že ukládání vyšších trestů za trestné činy s rasovým podtextem se děje na základě zákona a tresty ,,vítkovským žhářům“ nejsou v tomto směru žádným vybočením. Že je tento zákon aplikován jednostranně, pouze vůči rasově motivovaným trestným činům většiny, již není věc p. Kopečného, nýbrž tendenčních soudů, i v tom by měl býval pravdu, kdyby se nepokoušel tuto zcestnou praxi hájit způsobem ,,neznám“, ,,nejsem informován“ nebo dokonce ,,to je daleko od Prahy“. Že si podobně fundovaný ,,expert“ za svou aktivitu a orientaci v problematice zasloužil povýšení na ministerstvo, je skutečně na pováženou. Takováto vystoupení ihned evokují všemožné vtipy o pologramotných policistech, kteří jsou v nich v pozicích Záhoráků na Slovensku. Sama se pak vnucuje otázka, k čemu takovéto experty ministerstvo vnitra v době všeobecných škrtů potřebuje. Kdyby se jich zbavilo, bylo by možná na důležitější věci – žrádlo pro psy, vybavení služeben, příplatky za přesčasy.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Milé děti, máte snad něco proti orgiím?

Vydáno dne 16. 09. 2010

Zákaz vstupu! Venku se již setmělo, ale děti, účastnící se tzv. adaptačního kursu před nástupem na střední školu, čeká ještě jedna hra. Instruktor, vyžadující tykání mezi dětmi a středoškolskými pedagogy, příjemně znějícím, ztišeným hlasem vysvětluje její pravidla. Hra začíná. Kdo souhlasí se sebevraždou, postaví se na určené místo, kdo sebevraždu odmítá, postaví se na opačnou stranu. Instruktor vybírá zástupce z každé skupiny, jenž má svoje stanovisko hájit. Následuje potrat. Zatímco v případě sebevraždy či trestu smrti byly skupiny početně vyrovnanější, stoupenců potratu už je výrazně víc. Natož pak užívání antikoncepce. Poněkud však překvapí, když v otázce manželské nevěry zůstává na straně odpůrců již jen jediná studentka. A zůstává tam téměř osamocena i po zbytek „hry“. A témata, předložená instruktorem dětskému kolektivu k posouzení, začnou přestupovat hranici, věcně spojovanou s trestní odpovědností za ohrožení mravní výchovy mládeže. Děti se nyní mají vyjádřit k tomu, zda souhlasí se sledováním pornografických filmů a striptýzem. A co takový homosexuální styk? Také prima? A hra graduje dotazem, zda je dobrý skupinový sex.

Patnáctileté slečně, stojící po většinu hry proti své třídě, nejde na rozum, jak taková hra může přispět ke stmelení skupiny, stojící na prahu společných čtyř let studijního života. A proč ještě dříve, než si zapamatuje jména svých spolužáků a zjistí, jaké má kdo zájmy, musí vědět, kdo nemá problém s análním či skupinovým sexem.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Sarrazin kopl do vosího hnízda

Vydáno dne 14. 09. 2010

Sarrazin Nic nemohlo lépe ilustrovat a definitivně podtrhnout fakt, že Evropa stěží může být jednotná už jen proto, že v ní existují dva odlišné světy - obyčejní lidé a politická třída -, než odvolání člena předsednictva Bundesbank Thila Sarrazina za výroky, nad kterými evropské elity vynesly nekompromisní fatvu, zatímco valná část občanů s nimi souzní. Úspěšný berlínský senátor a mezinárodně uznávaný ekonom ztratil veškeré renomé v jednom jediném okamžiku - když se stal rasistou a antisemitou.

Proč? Celá kauza je v podstatě trapně nudná. Autor sepíše kontroverzní publikaci, kritizuje společenské přešlapy evropských států (nejčastěji multikulturalismus), pronese něco v tom smyslu, že na to Evropa doplatí, přidá pár nekorektních poznámek a pak už jen čeká, až vzájemné mediální přestřelky mezi rozhořčenými odpůrci a stoupenci zajistí reklamu a PR zdarma.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Na brzkou shledanou, Piráti!

Vydáno dne 13. 09. 2010

DOST 2 V pátek 10. září zveřejnila Česká pirátská strana (ČPS) prohlášení, v jehož úvodu vyzývá kandidáty za Suverenitu-blok Jany Bobošíkové, kteří jsou na společné koaliční kandidátce Změna pro Prahu 4, aby se distancovali od podpisu Manifestu D.O.S.T. Janou Bobošíkovou. Zarazilo mě již to, že jedna politická strana vyzývá členy strany jiné, navíc strany nepochybně spřátelené, aby se distancovali od jednání svého celostátního volebního lídra. Přišlo mi to přinejmenším - neobvyklé. Zdůvodnění oné výzvy však už považuji za skutečnou nehoráznost: "Iniciativa D.O.S.T., které Jana Bobošíková oficiálně vyjádřila podporu v pondělí 30. srpna, je antiliberální, xenofobní a nacionalistické uskupení, které si pohrává také s náboženským radikalismem."

Proti takovému výroku musím důrazně protestovat. Jednak jako předseda Akce D.O.S.T., jednak proto, že za Suverenitu kandiduji v Praze 11 do Senátu. A v neposlední řadě také proto, že si Jany Bobošíkové velmi vážím pro její nezlomné vlastenectví a pro její hrdost na to, že je Češka, zkrátka pro všechnu tu její setrvalou osobní statečnost, kterou dává veřejně najevo i tím, že již druhým rokem s námi úzce spolupracuje, přičemž její kurážné proslovy na našich demonstracích jsou jen viditelnou částí oné dlouhodobé spolupráce. Spolupráce, s kterou se nikdy nijak netajila, a její nedávný podpis Manifestu D.O.S.T. z listopadu 2007 tak byl jen formálním stvrzením faktického stavu. Leč pro ČPS zřejmě teprve v ten okamžik podpořila "antiliberály, xenofoby a nacionalisty, pohrávající si navíc s náboženským radikalismem".


Celý článek | Autor: Dr. Ladislav Bátora | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Díky za sudetské Němce

Vydáno dne 07. 09. 2010

Spravedlnost Za co by se Češi měli sebemrskačsky omlouvat? Kolonie jsme nikdy neměli, původní obyvatelstvo nevyvraždili, nadvládu českého bílého muže nikde po světě nepraktikovali. Aspoň že máme ty sudetské Němce.

Je to těžké. Jako příslušníci západní civilizace infikované virem politické korektnosti, mezi jehož příznaky patří ustavičného hledání chyb ve vlastní minulosti, bychom se tak rádi rituálně sebetrýznili, veřejně se omlouvali a prosili za odpuštění. Ale nemáme před kým se trýznit, komu se omlouvat, koho žádat o odpuštění. To je značně prekérní situace.

Nemáme nacistickou či fašistickou minulost, abychom se za ni museli stydět jako Němci a pokaždé se červenali, když nám někdo připomene hříchy našich dědů.

Máme sice komunistickou minulost, ale ta je příliš tabu. Ani politická korektnost ho ještě neprolomila. Ti, co za minulého režimu druhým šlapali po hřbetech, potrestáni nebyli a daří se jim i v novém režimu lépe, než těm pošlapávaným. Za nic se nestydí. Národ jako celek svou komunistickou minulost spíše omlouvá, než že by se za ni chtěl omlouvat.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Falešný lidovecký tribunál nad Cyrilem Svobodou

Vydáno dne 10. 08. 2010

Cyril Svoboda Přední osobnosti volbami rozkolísané KDU-ČSL, jmenovitě Michaela Šojdrová a Marián Hošek, vyzývají Cyrila Svobodu k vystoupení ze strany. Důvodem je Svobodovo podání stížnosti k Ústavnímu soudu ve věci sporu o závěť Marie Kaprálkové. Neutuchající úsilí C. Svobody o získání činžovního domu v Praze 6, který v případě jeho neúspěchu připadne Domovu svaté rodiny, prý značnou měrou přispělo k volebnímu debaklu strany a nyní zpochybňuje její věrohodnost před dalším volebním kláním.

Z veřejně dostupných informací se mi Svobodovo počínání také jeví jako nemravné. Ale rovněž chovám pochybnost, že je v tomto majetkovém sporu padouchem jen bývalý lidovecký předák. Dům, o který C. Svoboda původně usiloval (vila ve Fetrovské ulici) nakonec díky pozměněné závěti připadl rodině, se kterou zesnulá M. Kaprálková svá jednání s advokátem Svobodou konzultovala.

Lidovecký tribunál nad Cyrilem Svobodou však vyznívá ještě trapněji než Svobodova soudní pře samotná. Měl bych pro Hoškovo a Šojdrové stanovisko více pochopení v případě, kdyby se stejnou vehemencí kritizovali svého ještě donedávna předsedu ve věcech, v nichž pověsti i politické budoucnosti KDU-ČSL uškodil ještě více, než jak to svým jednáním činí dnes.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Tragický omyl druhého odboje?

Vydáno dne 08. 08. 2010

Masinove Jozef Gabčík a Jan Kubiš jsou vrazi. Zákeřně přepadli nic netušícího říšského protektora, který ani neměl v ruce zbraň. Kvůli jejich klukovskému kousku zahynuly tisíce Čechů.

Samozřejmě, že s touto větou nesouhlasím a nesouhlasil by s ní asi nikdo. Pokusil jsem se jen na hrdinský čin českých výsadkářů z druhé světové války důsledně aplikovat myšlenkové postupy nové generace historiků, Tomáše Zahradníčka, Petra Zídka a dalších.

Zmínění pánové zveřejnili nedávno texty, které kritizují čin Milana Paumera a bratří Mašínů. Zahradníčkův "Tragický omyl třetího odboje" (MF DNES 28. července 2010) a Zídkův "Životní omyl jedněch odbojářů" (LN, 4. srpna 2010) mají kromě téměř identického názvu společnou i míru pohrdání činem odbojové skupiny bratří Mašínů.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Anarchofýrer Ganéša

Vydáno dne 05. 08. 2010

Ganéša Antifašist –é, –ky a –čata se rozhodl -i, -y, že nás místo unavujících keců, co jsou ale víc než slova, začnou bavit. Kdo by čekal, že si revoluční mládež začne dělat jemnou intelektuální srandu z ideových argumentů svých odpůrců, zklamal by se. Legrace se zpravidla odehrává na mnohem nižších patrech lidského rozumu, takže si znepřátelené partičky navzájem posílají v první řadě videa z hospodských radovánek, kde se ožralí náckové povalují po podlaze a kde na sebe antifašisté navzájem močí. Na druhou stranu, nelze to samozřejmě šmahem odmítat, protože takové chování má i pozitivní stránky. Přibližuje velkoměsto venkovu a boří třídní rozdíly. Věřím, že si od pražské revoluční mládeže jistě nějaké pěkné myšlenky převezmou třeba venkovští pasáci prasat.

Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Lepší tmář než úchyl

Vydáno dne 01. 08. 2010

Nambla Českou veřejnost rozdělil spor o příručku sexuální výchovy, kterou se ministerstvo školství pokouší do hlav dětí vtlouci zase o trošku více levicově liberální prostopášnosti.

Ozvali se rodiče, kterým zmíněná aktivita vadí, ozvali se ti, kterým vadí, že příručka někomu vadí. Jeden z nich, sexuolog Radim Uzel, opět vystřelil stokrát omšelý jedovatý šíp, který pokrokáři vrhají na všechny své kritiky, kdykoli nemají adekvátní protiargumenty na jejich připomínky.

Ten, kdo příručku odmítá, je podle Uzla "tmář", "fanatik" a "zabedněnec". Cituji doslova.

Nepíšu příspěvek kvůli panu Uzlovi, který mne nezajímá a kterého ani nepovažuji za autoritu či osobnost, jako spíše za postmoderními sdělovacími prostředky uměle vyrobeného "experta". Jeho rady se podle mne hodí do nějakého krampolovsko-paroubkovského varieté, než aby se jimi člověk skutečně řídil.


Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.