Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

* Pozvánka: Vzestupy a pády hrdiny od Zborova

Vydáno dne 26. 04. 2011

Rád bych tímto pozval všechny naše návštěvníky a příznivce na sobotní přednášku prof. Milana Nakonečného o životě čs. generála Radoly Gajdy. Přednáška nese název Vzestupy a pády hrdiny od Zborova a koná se v rámci X. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita VF.

Profesor Milan Nakonečný je znám především díky své publikační činnosti v oblasti psychologie, ale také magie. Ve vlasteneckých kruzích (a nejen v nich) však vzbudily velký ohlas jeho historické monografie Vlajka, Český fašismus a vůbec první souborná biografie prof. Františka Mareše.

Přednáška se koná v sobotu 30. dubna od 14:00 v ulici Revoluční 5, Praha 1


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška CEP

Vydáno dne 19. 04. 2011

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

David Hume – 300 let od narození

na kterém vystoupí

Robert Holman, profesor VŠE v Praze
Zdeňka Jastrzembská, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity
Josef Moural, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí n. L.
Zuzana Parusniková, Filozofický ústav AV ČR
Ján Pavlík, vedoucí katedry filozofie VŠE v Praze

Seminář moderuje Marek Loužek

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1, čtvrtek 28. dubna 2011, 17:00 hod


Link | Infomail | Tiskni

* Vystoupení z EU - pohroma nebo záchrana?

Vydáno dne 14. 04. 2011

Seminář na téma "Vystoupení z Evropské unie - pohroma nebo záchrana?" se koná v úterý 24. května 2011 od 17 hodin v sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, v 5. podlaží.

Na akci s příspěvkem vystoupí:

Petr Hájek, zástupce vedoucího Kanceláře presidenta republiky
Adam B. Bartoš, novinář a zakladatel webu FreeGlobe.cz
Václav Veber, historik z Univerzity Hradec Králové
Radko Hokovský, předseda sdružení Evropské hodnoty


Link | Infomail | Tiskni

* X. ročník Zimní university Vlastenecké Fronty

Vydáno dne 11. 04. 2011

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na poslední dvě přednášky, které se uskuteční v rámci X. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita VF. Na přednášky jste srdečně zváni jak Vy, tak i Vaši přátelé či známí.

30. dubna 2011

Radola Gajda – Vzestupy a pády hrdiny od Zborova

Přednáška univerzitního profesora Milana Nakonečného, který se, kromě psychologie, věnuje studiu českých politických dějin dvacátého století a zejména ideologii a činnosti pravicových politických organizací této doby.

28. května 2011

Viktor Dyk a T. G. Masaryk – Dvojí reflexe češství

Přednáška známého historika Josefa Tomeše, který se zaměřuje především na novodobé české dějiny.

Přednášky se konají vždy v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha 1.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Centrem hlavního města projde průvod účastníků XI. Pochodu pro život

Vydáno dne 25. 03. 2011

Centrem hlavního města projde v sobotu 26. března průvod účastníků XI. Pochodu pro život. Budou protestovat proti provádění umělých potratů. Denně je umělým potratem zabito téměř 70 počatých dětí. Pochod pro život se koná u příležitosti Dne nenarozených dětí, který připadá na 25. března. Organizátoři akce očekávají, že se akce zúčastní 3 tisíce účastníků. V loňském roce přijelo z celé ČR 2 tisíce osob.

Pochodu pro život bude předcházet dopolední doprovodný program, v jehož rámci od 9 hodin představí svou činnost v pražském dominikánském klášteře (Husova 8, Praha) 24 neziskových organizací z celé republiky. Věnují se obnově kultury života, hospicové péči, provozují azylové domy pro těhotné, podporují předmanželskou a manželskou čistotu a rodiny. Patří mezi ně například Hospic Anežky České, Výbor na obranu rodičovských práv nebo Institut bioetických studií. Akce je otevřená pro veřejnost.

Pochodu pro život bude předcházet mše svatá obětovaná za děti zabité při umělých potratech, za uzdravení a obrácení rodičů a lékařů. V kostele sv. Jiljí ji bude od 13 hodin celebrovat pražský arcibiskup Mons. Dominik Duka OP.

V roce 2010 touto násilnou smrtí zemřelo 24 tisíc dětí před narozením. Od roku 1957 jde o více než 3,3 milionů lidí, kteří se nenarodili, což má hluboký dopad na demografickou situaci České republiky. Podle Ivo Patty se "již mnoho let rodí dvakrát méně dětí, než by bylo třeba. V celém hospodářství tak chybí deseti tisíce lidí. Proto stojíme tváří tvář demografické katastrofě. Hroucení důchodového a zdravotního systému je otázkou několika let. "

Vlastní Pochod pro život začne ve 14 hodin v Husově ulici a projde přes Staroměstské náměstí až k soše sv. Václava na Václavském náměstí, kde bude v 16 hodin ukončen. Účastníci ponesou bílé kříže připomínající ztracené životy nevinných dětí.


Link | Infomail | Tiskni

* Národní myšlenka na Facebooku

Vydáno dne 22. 03. 2011

Navštivte naši novou facebookovou stránku! Denně aktualizujeme a můžete si s námi samozřejmě taky popovídat.

Najdete nás zde.


Link | Infomail | Tiskni

* Varhanní "Koncert pro Japonsko"

Vydáno dne 19. 03. 2011

27. březen · 16:00 - 17:00

kostel sv. Jindřicha
zastávka tramvaje Jindřišská
Praha

Dobrovolné vstupné bude věnováno Charitě ČR na pomoc Japonsku postiženému katastrofou


Link | Infomail | Tiskni

* Evropská unie v pasti centralizace

Vydáno dne 08. 03. 2011

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

Evropská unie v pasti centralizace

na kterém vystoupí

Tomáš Břicháček, člen redakční rady Revue Politika

Lukáš Petřík, politilog

Alexandr Tomský, publicista a politolog

Seminář moderuje Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
středa 23. března 2011, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška R. Dolečka

Vydáno dne 03. 03. 2011

V sobotu 5. března pokračuje čtvrtou přednáškou X. ročník ZU Vlastenecké Fronty. Přednášet bude prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. na téma: JUGOSLÁVSKÉ PRAVDY: ULOUPENÉ KOSOVO A ŽIVOT GENERÁLA RATKO MLADIČE.

Koná se na adrese Revoluční 5, Praha, od 15:00.


Link | Infomail | Tiskni

* Běž domů, Hermane!

Vydáno dne 22. 02. 2011

Ve středu přijíždí na pracovní návštěvu naší vlasti euronáčelník Mokrý hadr. Říká se o něm, že je prezidentem Evropské unie. Pevně doufám, že až bude přijímán na Pražském hradě prezidentem Václavem Klausem, že bude na sídle české státnosti vlát tak jako dosud jen jediná vlajka – ta česká. To aby bylo Hermanu van Rompuyovi zřejmé, že navzdory faktické podřízenosti Prahy Bruselu si alespoň někdo ve vedení českého státu troufne připomínat, že když Česká republika vstupovala do Evropské unie, bylo její obyvatelstvo přesvědčováno propagandou cizí i domácí, že tím neztrácí svou státní svrchovanost. Je to sice málo, ale i v nepatrném gestu může být skryta jistá síla, jež se projeví, někdy až s nečekanou razancí, až o něco později. Takový Mubárak či plukovník Kaddáfí by o tom mohli dlouze vyprávět.

Hradčanské náměstí není žádný Tahrír, ale nějaké ty demonstrace proti nelegitimním vládcům ve své pohnuté historii již také zažilo. Ta prozatím poslední se uskuteční ve středu od 11 hodin, dva dny před výročím „vítězného Února“, a to pod taktovkou Jany Bobošíkové. Zaslouží si podporu všech upřímných vlastenců a odpůrců prokazatelně „lepších zítřků“.


Link | Infomail | Tiskni

* Změna poštovní adresy

Vydáno dne 11. 02. 2011

Vážení přátelé, upozorňujeme, že od února 2011 má Národní myšlenka novou poštovní adresu: Národní myšlenka, Sobotecká 7, Praha 10 - Král. Vinohrady, 100 00

Link | Infomail | Tiskni

* Přehlídka street artu

Vydáno dne 01. 02. 2011

International Street Art competition – 14. května, Řím

Největší setkání evropských writerů a streetarterů se bude konat na post-nukleárním místě v Římě, v zadní části hrozného Bomarzu, v srdci Area 19. Pokud je to umění, když to dělá Banksy, a degradace, když to děláš ty, pokud jsi unavený z pouličního diktátu, pokud chceš mít vlastní hlas a způsob sebevyjádření, udělej další krok a přidej se k nám 14. května na největší události v historii: International Street Art Competition. Estetika ve službách politiky, politika ve službách estetiky. Sleduj prosím další instrukce.

Přehlídka street artu


Link | Infomail | Tiskni

* Demoliberální poučení z nacistického vývoje

Vydáno dne 01. 02. 2011

"Veškeré prostředky propagandy, zejména tisk, rádio a kinematografie, ale také letáky, brožury a přednášky, musí vštěpovat myšlenku, že je škodlivé mít větší počet dětí. Musíme zdůrazňovat výdaje, které dítě stojí, a jak snižuje životní úroveň rodiny."

Erhard Wetzel, říšský komisař pro rasovou politiku, 1943


Link | Infomail | Tiskni

* + Vladimír Krajina

Vydáno dne 21. 01. 2011

Dne 14. ledna letošního roku nás navždy opustil ve věku 76 let

VLADIMÍR KRAJINA

Zesnulý byl synovcem univerzitního profesora Vladimíra Krajiny, světoznámého botanika, vůdce 2. domácího odboje vyznamenaného Řádem Bílého lva, generálního tajemníka Národně socialistické strany v letech 1945-1948 a jejího exilového předsedy.

Vladimír Krajina byl po roce 1990 členem ústředního výkonného výboru Národně sociální strany – Československé strany národně socialistické. V roce 2006 se stal vedoucím kandidátem Národní strany pro volby do Poslanecké sněmovny v kraji Pardubice.

Do konce svého života byl neúnavným vlastencem bojujícím za práva českého národa v této velmi složité době.

Pohřeb zesnulého se koná v pátek, dne 21. ledna 2011 v Chotěboři, v kapli Povýšení sv. Kříže v 10,00 hodin, odkud se po církevním obřadu průvod odebere na místní hřbitov, kde budou ostatky Vladimíra Krajiny uloženy do rodinného hrobu.

ČEST JEHO PAMÁTCE!


Link | Infomail | Tiskni

* Ronald Reagan at 100

Vydáno dne 21. 01. 2011

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na přednášku/invites you to the lecture

Ronald Reagan at 100

kterou přednese/by

John O’Sullivan

Executive Editor, Radio Free Europe / Radio Liberty

Former Adviser to Mrs Thatcher

Seminář moderuje/Introduced by Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1, čtvrtek / Thursday 3.2.2011, 17:30

Conference language: English


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.