Dnešní datum: 18. 02. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 614 nalezených)

Uvahy

* Jako péra z gauče

Vydáno dne 28. 07. 2011

Breivik Vypadalo to tak snadno. Vpřed, stále vpřed. Dokonalá multikulturní společnost je jen otázkou času. Problémy růstu máme, ale stačí je bagatelizovat a ty, co na ně upozorňují nebo dokonce tvrdí, že naše úsilí směřuje k celoevropské katastrofě, rozebereme na prvočinitele, uděláme z nich nacisty, rasisty a xenofoby a spočítáme jim to tak, že už od nich nevezme kůrku ani jejich vlastní pes. Jsme kingové, povýšení a arogantní až k zešílení a nikdo nemá právo nám něco vypravovat. Importujeme hordy nepřizpůsobivých přivandrovalců, vypustíme je do společnosti jak vlky do ovčince a obětem se budeme veřejně vysmívat a doporučovat jim, že ve své vlastní zemi nemají nosit krátké sukně.

Přirozeně počítáme i s tím, že občas nějakému cvokovi z toho všeho rupne v bedně a vydá se upálit cikánskou rodinku nebo zapíchne šlechetného černého studenta, přivydělávajícího si na studia prodejem drog. Ruku na srdce; tyhle oběti jsou nám upřímně ukradené, dokonce se jich vlastně štítíme, ale je to úžasná příležitost jak prolít na stránkách novin hektolitry krokodýlích slz a ještě to celé hodit na krk nebohé rasistické společnosti, která nic nechápe a musí se proto zgruntu změnit. Fackujeme ji tím až do bezvědomí a dojíme tak z podobných incidentů vlastní prospěch. A na mysl nám nepřijde, že se v té ubité společnosti najde člověk, kterému dojde, že imigranti jsou jen důsledkem, nikoli prvotní příčinou toho, že se po něm šlape. A že příčina leží někde jinde. A že té příčině se pomstí tak, že ji nechá nachlemtat její vlastní krve.


Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Neprojevovat se, nemít názory, nemyslit!

Vydáno dne 28. 07. 2011

Breivik Někdo se opovážil souhlasit s pohnutkami A. B. Breivika, což vyvolalo poprask mezi česky píšícími novináři a zřejmě i v řadách Policie ČR. V této souvislosti je příznačné zejména vyjádření "experta" Brzybohatého, ve kterém údajně "odborník zmínil porušení tří paragrafů trestního zákoníku, jejichž obsahem je podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, projev sympatií k takovým hnutím a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia." To je trochu silná káva, především ve spojení s tím, že za porušení zmíněných paragrafů hrozí až 5 let vězení.

Ponechme stranou otázku, zda A. B. Breivik představuje nějaké "hnutí" a zaměřme se na problematiku genocidy. Ta bývá definována následujícím způsobem: "Genocidium je úmysl zničit některou ethnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu, některým z těchto prostředků: uvedení příslušníků takové skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit jejich úplné nebo částečné fyzické zničení, opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí, násilný převod děti z jedné takové skupiny do druhé, nebo těžkou újmou na zdraví nebo smrtí příslušníka takové skupiny. Genocidium je definováno v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocidia, vyhlášená pod 32/1955 Sb. Dilettanti genocidu redukují na vyvražďování." (zdroj: http://iuridictum.pecina.cz/w/Genocidium)


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kdo může za Utoyu

Vydáno dne 28. 07. 2011

Když odhlédneme od českého specifika, kdy je levicovými médii za hlavního viníka masakru na Utoye označován (Breivikem párkrát citovaný) Václav Klaus, musíme se zamyslet také nad tím, co bylo skutečnou příčinou tohoto masakru. A zároveň se nám nabízí základní otázka, zda mu šlo nějak zabránit?

Média Anderse Behringe Breivika označují jednoznačně za ideového vraha. Pokud to přijmeme jako neměnný fakt, tak vlastně stačilo, aby Breivik ztratil motivaci ke svému útoku a k žádnému masakru by nemuselo dojít.

Co vlastně tedy Breivik požadoval? Spíše je snadné napsat, co nepožadoval: nebyl ani křesťanským fundamentalistou, který by chtěl vyhladit jinověrce, nebyl nacistou, který by volal po holokaustu, nebyl rasistou s ideou rasové války - prostě ve svém Manifestu nemá žádné extrémní nesplnitelné požadavky. Jeho manifest je reakcí na dnešní neutěšenou dobu.

Norští levicoví politici měli neskutečných 9 dlouhých let na to, aby mu dokázali, že alespoň někdy myslí na etnické Nory. Místo toho devět let Breivika utvrzovali o tom, že s tím "něco" musí udělat. Příkladů je tolik, že je zbytečné je zde vypisovat. Možná by Breivikovi stačila alespoň obecná snaha, možná by svůj hrůzný čin provedl i při výraznější politické změně. Kdo ví.

Nicméně se za těch 9 let nikdo nikdy nepokusil obyčejným Norům dokázat, že Norsko je ještě jejich země. A tak Breivik svůj "krvavý protest" vykonal.


Link | Autor: Pavel Beskydský | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Intelektuální zvratky udýchaného pravdoláskaře Šídla aneb „antisemita Bátora povýšil“

Vydáno dne 28. 07. 2011

Ladislav Bátora Tak už zase začali přikládat pod kotlem. A svádí to dodat, že nikoliv uhlím, nýbrž hnojem. Redaktor Jindřich Šídlo, střídavě pendlující mezi Bakalovou mediální korporací, vydávající kupříkladu Hospodářské noviny a Respekt a Havlovou mediální korporací, toho času zvanou Česká televize, si ke svému pátečnímu svátku nadělil opravdu hodně zahnívající dárek.

Ve svém pravidelném pátečním mudrování, které nazval Pravdolásko, rozzlob se: antisemita Bátora povýšil, se mu zřetelně povedlo odkrýt karty, u koho že se to inspiroval při studiu žurnalistiky. Snad jediné racionální vysvětlení, jež se nabízí, je takové, že jeho „profesním“ vzorem není nikdo jiný než Dr. Joseph Goebbels, hlavní mozek propagandy nacistických zločinců. Postřeh o tom, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, totiž vyřkl právě on. Této taktiky se pan Šídlo poctivě drží. Jen ten Goebbels mi k němu stále nějak nepasuje, neboť musí být přece po vzoru svého ideového guru, velkým humanistou…

Šídlovy čtyři sloupky v pátečních Hospodářských novinách jsou úžasnou směsicí zmateného rádoby intelektuálského poučování, lží, konstrukcí a zcela otevřených totalitních choutek, které popírají nejzákladnější občanské svobody.


Celý článek | Autor: Radim Panenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Radeji selku nezli intelektualku

Vydáno dne 28. 07. 2011

Predevcirem vecer jsem mel moznost si pripomenout, jak dobrou scenaristkou a reziserkou byvala Olga Sommerova, nez se dala na politiku. Jeji starsi dokument, ve kterem priblizila osudy priblizne tuctu netuctovych zen, jsem nejen dokoukal, coz je v pripade vysilani Ceske televize dost nezvykle, ale dokonce se mi i libil.

Jen chvilemi to trochu mezi gaucem a obrazovkou skripalo, to kdyz nektere protagonistky neunesly tihu okamziku a zacaly se vyznavat ze sve prevahy nad muzi – jednou byly silnejsi, jindy citlivejsi, nasledne zase empatictejsi nez muzske pokoleni. To si musite vybrat, holky, bud jsou obe pohlavi stejna a naprosto nicim se nelisi, nebo mezi nimi jsou vyrazne rozdily. Takovyhle sexismus-nesexismus me nebavi.

Jedno tvrzeni – a zduraznuji, ze na nem nektere damy lpely opravdu vazne – znelo, ze nejdulezitejsi ve vztahu mezi muzem a zenou je casto si spolu sednout. To zaznelo vicekrat, skoro jak nejake zarikavadlo. Musime si spolu sednout a komunikovat… je dulezite, aby si spolu casto sednuli… hlavni je si vecer spolu sednout… ti dva si spolu musi predevsim casto sednout.

Tohle zaklinani me opravdu znejistelo, predevsim pak proto, kdyz jsem se pristihl, ze mam na danou problematiku nazor velmi odlisny. Ne snad zcela protichudny, ale o takovych devadesat stupnu pootoceny urcite. A tak jsem ho tedy vyjadril nahlas, nehlede na to, ze vedle me sedi moje zena.

“Chlapi a zensky si spolu musej predevsim lehnout.” znel ten muj nazor. A svete div se, manzelka se neurazila, ale smala se.

A proto my muzove mame radi selky nez intelektualky. Je s nimi legrace… a nechteji si furt sedat.


Link | Autor: Boris Alexandrov | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Volný pád blonďatého Nora

Vydáno dne 26. 07. 2011

BreivikNemohu říci, že bych mu zcela nerozuměl. Když si přečtu noviny či poslechnu některá komentovaná takyzpravodajství, mám chuť pro uklidnění své mysli střílet ne jen z útočné pušky, ale ještě lépe z kulometu – a kdo ví, zda by mi stačilo několik desítek minut. Jen tábor socialistické mládeže bych rozhodně zaměnil za metabilderberg či alespoň redakce Mladé fronty, Respektu či Českého rozhlasu 6 (býv. Svobodné Evropy).

Vzhledem k úctě k mnohým obětem však opusťme tuto snad až příliš cynickou notu (jakkoli jsem názoru, že drtivá většina současných profesionálních plaček z hromadných sdělovacích prostředků by v případě obdobného útoku na „fašistickou“ omladinu neuronilo slzu a ti útlocitnější by slzy nechaly téci jen v soukromí – buďme však vyrovnanější v úctě k lidskému životu bez ohledu na původ a politické přesvědčení jeho držitele) a podívejme se, co čin, který zřejmě spáchal Nor Anders Behring Breivik, spustil.

Okamžitě po té, kdy byla potvrzena identita předpokládaného pachatele, tedy že se jedná o rodilého („etnického“, jak dnes novináři razí; přidržme se však osvědčeného slova národ a s ním související národností) Nora, byli jsme zaplaveni neuvěřitelnou záplavou informací, které by po sobě na síti v případě, že by plánoval podobný útok, mohl zanechat jen mimořádně hloupý a zabedněný jedinec. Co se dalo předpokládat, se záhy vyrojilo: úvahy o selhání zpravodajských služeb, nutnost „monitorování internetu“ (a – nevyřčeno – dopisování a telefonních hovorů), zpřísnění podmínek držení (nejen) střelných zbraní, atd. atd., známe to všichni velmi dobře.


Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Kamberského mozek, Kamberského chlív

Vydáno dne 21. 07. 2011

Michal Semín Kdyby si snad někdo myslel, že zásadním tématem české politiky jsou vládní krize či rozpočet na příští rok, měl by si občas přečíst Lidové noviny. Zjistil by, že snad ještě větší problém představuje působení Ladislava Bátory na ministerstvu školství. Skoro každý článek na toto téma si koleduje o kritickou reakci, ale zpravidla nad tím mávnu rukou a věnuji se něčemu užitečnějšímu. Stejně bych byl podezírán z předpojatosti, vždyť s Ladislavem Bátorou mne pojí nejen společný občanský vzdor proti sociálnímu inženýrství, ale i přátelství. Po přečtení článku Petra Kamberského je však s mojí trpělivostí konec. Ostatně to se má člověk zastávat jenom svých nepřátel? Již název článku - Bátorův mozek, Bátorův domek - je exemplárním příkladem novinářského hyenismu. Autorovi ovšem děkuji, že po šesti set padesáté sedmé připomněl, že Bátora kandidoval za extrémistickou Národní stranu. Ono totiž hrozilo, že na to i pravidelný čtenář LN zapomene a začne se zajímat o to, jaké má Bátora názory či jaké jsou výsledky jeho práce na MŠMT. Čím dál tím trapnější repetice s extremismem už ale nezabírá a tak je zapotřebí najít nějaký jiný prohřešek, který by Bátoru jednou provždy diskvalifikoval. Má jím být fotografie, na níž Bátora nese heslo „Intelektuálové, jděte už do hajzlu“. Stalo se tak nikoli v hospodě či na blogu, jak naznačuje Kamberský, ale na happeningu odpůrců Václava Klause před Pražským hradem v roce 2009. Mnozí signatáři manifestu D.O.S.T. přišli Václava Klause podpořit a to s použitím podobných prostředků, jaké používali svolavatelé akce. Kamberský by se asi více zapotil, kdyby měl psát komentář na jiný transparent nesený Ladislavem Bátorou - Dazangal: hetý sach 2011! (Oruma?) - neboť s tím prvním, jak je vzdělaným lidem zřejmé, bezprostředně souvisí. Je možná nad síly Kamberského pochopit, že mezi vzdělancem a intelektuálem je podstatný rozdíl. Číst ale umí, tak zvládne přelouskat i chronicky známou knihu „Intelektuálové“ od Paula Johnsona a třeba se mu rozsvítí. Nebo se snad Kamberský pohoršuje nad tím „hajzlem“? Když tak hovoří ministerský šlechtic, považují to intelektuálové za roztomilé. Tak by to neměli upírat ani lidu, a dokonce ani vzdělancům.

Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Když se náš transgenderový spojenec hněvá

Vydáno dne 08. 05. 2011

Michal Semín Kníže Schwarzenberg tvrdí, že Petr Hájek urazil spojence a hlavu spřáteleného státu, znevážil dobré jméno České republiky a ohrozil její zájmy. Vzhledem k tomu, že ještě před pár dny o názorech Petra Hájka mluvil shovívavěji, jakkoli je zesměšňoval, nelze se ubránit podezření, že změna jeho tónu je výsledkem úhlavně spojeneckého kartáče.

Rozumím tomu, že se americké administrativě nelíbí, když o její věrohodnosti veřejně pochybují osoby, zastávajícími významné místo ve státní správě cizího státu. Ani mně se nelíbí, když politici jiných států vyhrožují českému prezidentovi sankcemi, nepodepíše-li Lisabonskou smlouvu či jej lacině shazují na veřejném fóru za jeho nestádní postoje k evropské integraci, globálnímu vládnutí či ještě globálnějšímu oteplování.


Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Pivo nesmí. Za volant nesmí. Zabít však smí.

Vydáno dne 06. 05. 2011

Ministr Heger ze zaručeně konzervativní TOP 09 navrhuje, aby již šestnáctileté dívky mohly podstoupit potrat bez vědomí rodičů. Jako by nestačilo, že podle stávající „právní“ úpravy může zabíjet též, ovšem s tím rozdílem, že je o jejím činu následně informován její zákonný zástupce. Barbarizace české společnosti tím pod taktovkou TOP 09, sdružující mnohé bývalé lidovce a věřící křesťany, dosahuje nové mety. Jak se k návrhu zákona postaví katolík Nečas?

Ministerstvo zdravotnictví obhajuje další liberalizaci potratové praxe poukazem na potřebu uvedení zákona do souladu s Úmluvou o právech dítěte. Již to samo o sobě ukazuje, jak perverzní je soudobé pojetí lidských práv. Adolescent si nesmí dát frťana, koupit si tabák nebo sednout za volant. Smí však bez vědomí rodičů souložit a počatý lidský život hned v zárodku nezvratně uhasit. A tomu dnešní liberální Západ říká dětská práva.

Společnost, která takto přistupuje k lidskému životu, na sebe svolává Boží hněv. A na něj jsou i americká komanda krátká.


Link | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Petr Hájek jako další oběť mediálních fikcí

Vydáno dne 05. 05. 2011

Petr Hájek Když tak pročítám tištěná i internetová média, komentující ohlášené zabití Usámy bin Ladina, zjišťuji, že se téměř v ničem od sebe neliší. Důvod je prostý. Oficiální verzi Ládinovy smrti, pateticky ohlášenou Barackem Obamou a doplněnou výstupy světových agentur, považují za věcně věrohodnou. Také si notují v jiném ohledu, to když svorně zesměšňují krátké vyjádření vicekancléře Petra Hájka, jenž si dovolil o pravdivosti politicko-mediální podoby příběhu o zakladateli Al Kajdy zapochybovat. Ve své snaze čtenáře šokovat jdou tak daleko, že Hájkovi vloží do úst něco, co nikdy neřekl. Napíší-li Lidové noviny, že Petr Hájek popírá samotnou existenci Usámy bin Ládina, dopouští se tím slušně a kalouskovsky řečeno mystifikace. Pokud zde Hájek vůbec něco popírá, tak nikoli existenci dané osoby, ale to, že jeho mediální obraz odpovídá realitě. Při té příležitosti všechna média, jak jinak, neopomněly připomenout jiné Hájkovy údajně kontroverzní výroky, mezi nimiž titulkově dominuje patrně skandální sdělení, že nepochází z opice. Čtenář konzument má jasno, Hájek nepatří na Hrad, ale do blázince.

Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Barva pleti jako polehčující okolnost?

Vydáno dne 01. 05. 2011

Černoch Už dlouho mě nic tak nenadzvedlo ze židle jako tenhle článek. Říkám si: „To se v té Jihlavě všichni zbláznili?“ Tři nadržení studenti - vládní stipendisté (!), dva z Angoly, jeden z Nigérie, znásilní mladou ženu a po dopadení tvrdí, že neumí česky. Rektor školy uvedl, že„není vyloučeno, že škola zahájí se studenty disciplinární řízení.“ A vyšetřováni jsou na svobodě!

Při průběhu vládní krize jsem někde četl, že ministr John musí odejít kvůli stavu, v jakém se jím řízený resort nachází. Že prý funguje ze všech nejhůře. To si tedy ani náhodou nemyslím, daleko hůře, jak ukazuje i jihlavský případ, totiž funguje u nás justice. A to celá, od hlavy (Ústavního soudu) až dolů. Neuplyne totiž měsíc, aby nebylo zveřejněno nějaké naprosto šílené rozhodnutí nějakého soudu či zastupitelství (o jednom jsem psal zde), které je v příkrém rozporu nejen s duchem zákona, nýbrž i s obyčejnou lidskou logikou.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Nekončící odysea

Vydáno dne 20. 04. 2011

Jan Skácel Nekončící krize na Blízkém a Středním východě se začíná stále více soustřeďovat na společného jmenovatele, kterým je Libye. Současné elity Evropy i USA ve svém naprostém diletantismu si vůbec neuvědomují, že tou konečnou výslednicí bude nakonec obecná animosita vůči Západu jako takovému, která skončí nenávistí k celé naší současné Euroamerické civilizaci. Jedná se o faktickou vojenskou intervenci bez vyhlášení války, což se stává módou mocných tohoto světa. Původní „internetová revoluce“ mládeže byla nakonec úspěšně utlumena. V Tunisku, které přece jen určité demokratické tradice má, zřejmě dojde k obnovení nějaké formy svobodnějšího režimu, aniž se to jakkoliv projeví na růstu životní úrovně. V Egyptě zůstala nakonec moc v rukou armády, padl pouze Mubarak, v podstatě loajální prozápadní politik. Pokud se týče Syrie, režim strany BAAS zůstane zachován. V Bahrainu, kde šlo o konflikt dvou muslimských vyznání, vyřešila krizi vojenská intervence Saudské Arábie. V chudém Jemenu bude další dění dost problematické, zde jde však, z hlediska Západu, o dost politicky nezajímavou oblast do doby, než se tam uhnízdí radikální Islamistický režim, z čehož bude mnohé nakonec bolet hlava.

Celý článek | Autor: Mgr. Jan Skácel | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Haagský tribunál je třeba zrušit

Vydáno dne 18. 04. 2011

Gotovina Páteční verdikt Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) je dalším v řadě rozhodnutí, očividně diskreditujících samou podstatu souzení historických událostí ze současného, věřím,. že krátkodobého, úhlu pohledu. Stejně jako předešlé pokusy není totiž triumfem práva nad bezprávím, nýbrž projevem kosmopolitizace světa, kdy je nám sdělováno, že jakýkoliv boj za státní a národní svobodu, není-li v souladu s názorem západních mudrlantů typu humanitárního bombometčíka Václava Chemapol Havla, bude ztrestán.

Netvrdím přitom vůbec, že se za války v bývalé Jugoslávii nestaly žádné zločiny a je mi úplně jedno, zda do nich byli souzení generálové Gotovina a další zapleteni či nikoliv. Pokládám však za zavrženíhodný způsob, kterým jsou jednotlivé oběti haagské justiční mašinérie vybírány. Až to někdy vypadá, že ICTY potřebuje nějak ospravedlnit svou existenci, a tak soudí a odsuzuje Chorvaty a Srby za to, že se nepodvolili „mezinárodnímu moudru“. Přitom stačí jenom trochu nahlédnout do historie a hned vidíme, že důvodem války nebyl krvelačný nacionalismus Srbů či Chorvatů, ale právě sjednocující proces nikoliv nepodobný budování dnešní EU, kdy byla nesourodá území uměle spojena do jednoho celku.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Uvahy

* Extrémisti ve školství aneb proč má Dobeš padáka

Vydáno dne 15. 04. 2011

Josef Dobeš Asi čekáte, že po krátké mediální pauze hodlám opět připomenout příběh národního konzervativce Bátory. Není tomu tak. Návrh premiéra Nečase na odvolání Josefa Dobeše ve mne vyvolal živé vzpomínky na dobu, kdy bylo české školství pod přímým vlivem opravdových extrémistů. A zdaleka tu nešlo o poradce. Ministři Kuchtová, Liška… Vzpomínáte? Vysocí představitelé strany, plující na vlně permanentní revoluce. Právem je „zeleným“ vytýkáno, že jejich pojetí ochrany životního prostředí často vede k neoprávněným zásahům do občanských práv a svobod či k nehospodárným a v posledku i přírodě škodlivým regulacím. Pod jejich kuratelou a za pomoci podjatých evropských programů docházelo k zaplevelení českých škol alarmistickou propagandou oteplovačů, za níž se skrývají ambiciózní programy státní kontroly lidského chování. Včetně toho reprodukčního (čím víc dětí, tím větší uhlíková stopa), čímž se dostáváme k tématu v naší hédonistické době zásadnímu, a to bohužel i v politice, k sexu. Ačkoli se mnohým zdá, že je osvobozené libido cestou ke svobodě, není tomu tak. Člověk, jehož poučené svědomí nevládne tělesným silám, je snadno manipulovatelný druhými. Proto se všechny úspěšně kulturní revoluce, předznamenávající diktaturu, neobejdou bez uvolnění sexuálních norem. Je třeba vyvolat ve společnosti představu, že tradiční heterosexuální manželství, zaměřené k řádnému rodinnému životu, je, slovy voliče zelených Václava Havla, teletníkem. V tomto kontextu je vysvětlitelné, proč tato strana podporuje plné hodnotové zrovnoprávnění dvou zcela protikladných typů soužití – přirozeného heterosexuálního a protipřirozeného homosexuálního. To, co jsem nyní napsal, by mělo být podle představy zelených předáků, v čele s homoaktivistou Jiřím Hromadou, trestné. Bylo to za jejich ministrování, kdy se po učitelích začalo vyžadovat, aby v třídních kolektivech začali aktivně zjišťovat, zda některé z dětí netrpí homofobií. Připomenout si můžeme i ministerskou příručku o zavádění genderově uvědomělého jazyka do výuky či program sexuální výchovy, hraničící s pornografií. Nešlo o ojedinělé výstřelky, ale o propracovaný systém. Ministr Dobeš ví, o čem mluví, zmiňuje-li ohrožení dětí sexuálním byznysem, napojeným na ministerstvo za působení svých předchůdců.

Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Uvahy

* U Krupky se bojuje i za Madrid

Vydáno dne 11. 04. 2011

Rudoch Bylo by záhodno, aby ve vztahu k předvčerejšímu pochodu DSSS a související protiakci cikánského obyvatelstva Krupky a levicových (asi nejen krupeckých) aktivistů, některé detaily nezanikly ve všeobecném mediálním bzukotu.

K samotnému pochodu DSSS se nevyjadřovat nehodlám, na to téma už bylo popsáno papíru i webu víc než dost. Ani o dlouhodobé situaci v Krupce psát nebudu, nemám pro to podklady a především rovnou přiznám, že ani jedno z těch témat není pro mě tím hlavním. Jde mi totiž právě o onu protiakci uspořádanou v převlečení za náboženské shromáždění.

Na základě zveřejněných materiálů a videoklipů se domnívám, že se o žádné náboženské shromáždění nejednalo. Aktivisté přiznali, že jim jde jen o využití zákonné možnosti, jak uspořádat blokádu trasy pochodu, když otevřené narušování legální akce legální politické strany by jim neprošlo. Dopustím se teď určité generalizace, ale to mi jistě čtenáři odpustí – vždyť naši novináři se sami (a to nejen v souvislosti s pochodem DSSS) dopouštějí takové míry generalizace, že jejich výplody často nemají hlavu ani patu či jsou vyloženě lživé.

Zaprvé by stálo za úvahu, jaký vztah k náboženství mají levicoví aktivisté pořádající krupecké protisetkání. Pokud mohu usuzovat z mnoha svých rozhovorů s dnešní pokrokovou mládeží, z webových diskusí (a to, prosím, dávno před jakoukoliv Krupkou), z přehršle článků na téma (především křesťanské) víry, tak na místě samém se sešli lidé, kteří vírou (a obzvláště vírou křesťanskou) rozhodně nežijí, pokud jí rovnou neopovrhují. Přesto ji neváhají zneužít, když se jim zrovna hodí k politické akci. Jediné, co na tom vnímám jako positivum, je to, že teď máme zase další argument pro tvrzení, že leckteré údajné církevní poklesky minulých staletí můžeme z církevního účtu v klidu vyškrtnout a připsat je naopak nepřátelům církve.


Celý článek | Autor: Alexandr Bátora | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.