Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Pozvánka CEP

Vydáno dne 29. 11. 2011

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

KONCEPT OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI - NEPŘÍTEL SVOBODNÉHO OBČANA?

na kterém vystoupí

Ladislav Jakl, tajemník prezidenta republiky

Lubomír Brokl, profesor sociologie, Univerzita H. Králové

Michal Semín, ředitel Institutu sv. Josefa

Vladimír Železný, bývalý senátor a poslanec Evropského parlamentu

Seminář moderuje Jiří Weigl

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1, úterý 6. prosince 2011, 17:30 hod

V 17:00 proběhne představení a autogramiáda knihy Vladimíra Tomšíka ,,Ekonomie a zdravý rozum"


Link | Infomail | Tiskni

* Zimný výstup SHO

Vydáno dne 28. 11. 2011

Prvý Zimný výstup SHO v tohtoročnej zimnej sezóne má za svoj cieľ Martinské hole, dominantu, ktorá sa týči nad mestom Martin. Hole sa nachádzajú na hrebeni Lúčanskej časti Malej Fatry. Pôjde o nie veľmi náročnú, skoro celodennú túru, približne 15 až 20 km. Keďže sa jedná o zimnú túru je potrebné sa pripraviť podľa snehových podmienok a počasia. Za priaznivého počasia môžeme očakávať nádherné výhľady. V tejto lokalite sa nachádza aj niekoľko spomienok na SNP, ktoré si budeme môcť cestou pozrieť. Stretneme sa v sobotu 17. decembra o 9.00 hod. v Martine, presnejšie – Podstráne, odkiaľ budeme pokračovať po žltej značke. Túru ukončíme v neskorších poobedňajších hodinách.

Doprava: Martin (vlak, autobus) - Podstráne, Stráne-konečná (MHD č. 40, 41)

Bližšie informácie získate na turistika@sho.sk.


Link | Infomail | Tiskni

* Spotkanie otwarte - "Ruch monarchistyczny w Polsce i na Słowacji"

Vydáno dne 28. 11. 2011

29.11.2011 o 18:00

Kraków, Zarządu Głównego TSP (ul. św. Filipa 7)

Dzielnica Małopolska organizacji Falanga oraz Towarzystwo Słowaków w Polsce zapraszają na spotkanie otwarte poświęcone tematowi "Ruch monarchistyczny w Polsce i na Słowacji". Gościem spotkania będzie Bartosz Bekier, Przywódca Falangi.


Link | Infomail | Tiskni

* Bez milosti a slitování - přednáška v Brně

Vydáno dne 25. 11. 2011

Vojenský historik František Hanzlík dlouhodobě zaměřuje svou badatelskou činnost na období mezi válkami a na poválečné období, zejména na období nástupu komunistického režimu. V archivech objevil dokumenty, které ukazují dosud neznámé skutečnosti ze zákulisí poválečného zápasu o politickou moc a v období po únoru 1948. Autor se věnuje jednotlivým aktérům dění, zejména nechvalně známému šéfovi vojenského obranného zpravodajství Bedřichu Reicinovi, který stál za poúnorovými perzekucemi vojáků a měl značný podíl na justiční vraždě gen. H. Píky. Následně se sám stal obětí režimu, který pomáhal vytvořit. V únoru 1951 byl zatčen, ve vykonstruovaném procesu s protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského odsouzen k trestu smrti a popraven v prosinci 1952. Za zločiny, kterých se dopustil, nebyl nikdy potrestán. V roce 1963 byl dokonce rehabilitován. 

Přednáška se koná dne 30. listopadu 2011 v 17:00 hodin v konferenčním sále Moravské zemské knihovny, Kounicova 65a, Brno.

Účastníci besedy si budou moci zakoupit knihu s podpisem autora za sníženou cenu.  Vstup volný


Link | Infomail | Tiskni

* Toulky havraním královstvím

Vydáno dne 09. 11. 2011

Pořádá Institut sv. Josefa, sobota, 26. listopadu 2011

Ne náhodou mají středočeské Veltrusy ve svém znaku havrana. Ostatně i název města s činností havranů úzce souvisí. A právě sem, do romantického okolí zdejšího zámku, zamíří předposlední letošní svatojosefský výlet. Jeho očekávaná délka je cca 11 km. Výlet je vhodný pro všechny věkové skupiny i jejich kočárky. V zámeckém parku čeká na děti a hravé dospělé pátrání po jednom zahleděném mladíkovi. Zájemci o účast a tedy i podrobnější informace nechť píšou na isj@upcmail.cz.


Link | Infomail | Tiskni

Informace

* Diskuze „Nebezpečí islamizace pro ČR“

Vydáno dne 08. 11. 2011

Zveme Vás na diskuzi pořádanou sdruženími AntiMešita o.s. a AntiMešita-Envi o.s.

Nebezpečí islamizace pro Českou republiku

Diskutující

Roman Joch (poradce premiéra ČR, ředitel Občanského institutu)
Béatrice Radosa (konvertitka k islámu, nyní z islámu vystoupila)
Alexander Tomský (publicista, nakladatel)
A. B. Bartoš (zakladatel iniciativy eurabia.cz, novinář První zprávy)
Valentin Kusák (předseda AntiMešita,o.s. a AntiMešita-Envi,o.s.)


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Informace

* Memorandum V. sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T.

Vydáno dne 07. 11. 2011

DOST Otřesy světové ekonomiky a obavy z jejich důsledků vyvolaly během posledních let v celé západní civilizaci hypnotizující atmosféru strachu.Ta na jedné straně ochromuje tolik potřebnou racionální aktivitu, a to až na hranici rezignace, na straně druhé pak vzbuzuje nervozitu a hysterii, ústící až v pouliční násilí. Krize, v níž se nacházíme, je však v prvé řadě krizí politických elit a jimi formovaných globalizačních a integračních projektů. Vždyť značná část těchto elit i dnes, tváří v tvář reálným hrozbám, nahrazuje potřebná řešení jazykovou ekvilibristikou zakrývající skutečný stav věcí a nadále plýtvají silami a prostředky západu na budování svých problematických vizí.

Česká republika bohužel nestojí mimo tento světový trend a nevyhne se jeho dopadům. U vědomí spoluodpovědnosti všech občanů za vývoj společnosti cítíme i my povinnost deklarovat v současné situci své postoje k některým konkrétním otázkám.

Předně, v návaznosti na dokumenty předešlých sněmů, i my znovu zdůrazňujeme odhodlání hájit tradiční a přirozené společenské hodnoty a občanské svobody. Současně s tím důrazně odmítáme dehonestující mediální kampaň, kterou proti nám v uplynulých měsících rozpoutali naši ideoví odpůrci, a distancujeme od xenofobních a extrémistických motivací, jež nám, ať již ze zlé vůle, nebo z nepochopení, podsouvali a podsouvají.


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* XI. ročník Zimní university VF

Vydáno dne 31. 10. 2011

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na první přednášku XI. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita.

19. listopadu 2011

Pavel Jiras – Český film v době německé okupace

Přednáška historika Pavla Jirase o založení Barrandovského studia a o jeho fungování v období Protektorátu.

Přednáška se uskuteční v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha1.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* We Wrocławiu wystąpi De Press i Andrzej Kołakowski

Vydáno dne 28. 10. 2011

We Wrocławiu już niebawem zagra zespół De Press ze swoimi utworami z płyty Myśmy Rebelianci poświęconego Żołnierzom Wyklętym, oraz bard pieśni patriotycznych Andrzej Kołakowski.

Muzycy wystąpią 12 listopada o godzinie 19.00 w klubie Od Zmierzchu Do Świtu przy Krupniczej 15 . Sprzedaż biletów rusza od 29 października, a można je nabyć:

- klub muzyczny Od Zmierzchu Do Świtu, ul. Krupnicza 15
- lokal stowarzyszenia Odra Niemen przy ul. Kołłątaja 24 (I piętro)
- sklep Kibol przy ul. Kościuszki 32

Bilety w cenie 40 złotych, a w dniu koncertu po 50 złotych. Zapraszamy serdecznie!


Link | Infomail | Tiskni

* Zádušní mše

Vydáno dne 22. 10. 2011

Dne 30. října letošního roku od 11 hodin se v katedrále sv. Víta na Hradčanech uskuteční zádušní mše za 294 zavražděných československých vlastenců – příbuzných a spolupracovníků členů paraskupin Anthropoid, Silver A a Out Distance, které ve dnech 24. října roku 1942, 26. ledna roku 1943 a 3. února roku 1944 zavraždili Němci v koncentračním táboře Mauthausen. Mši bude celebrovat arcibiskup pražský Mons. ThLic. Dominik Jaroslav Duka OP.

Během zádušní mše budou přečtena jména všech 294 zavražděných a zapálením 294 svící budou symbolicky připomenuty jejich životy.


Link | Infomail | Tiskni

* Prokop Drtina. Osud československého demokrata

Vydáno dne 22. 10. 2011

Ústav pro studium totalitních režimů a nakladatelství Vyšehrad srdečně zvou na besedu spojenou s prezentací knihy historika Ondřeje Koutka Prokop Drtina. Osud československého demokrata, která se uskuteční ve středu 26. října 2011 od 17.30 na Ústavu pro studium totalitních režimů (Siwiecova 2, Praha 3).

Link | Infomail | Tiskni

* Život a boj bratří Mašínů

Vydáno dne 22. 10. 2011

Přednášku "Život a boj bratří Mašínů" v pondělí 31.10. od 19.30h na VŠE (Náměstí W. Churchilla 4, Praha 3) v místnosti Rb210 organizují studenti VŠE.

Zúčastní se: Zdeňka Mašínová, historik PhD.Petr Blažek, Martin Vadas - diskusi povede David Rektorys


Link | Infomail | Tiskni

* Euro versus koruna: Kdy to praskne?

Vydáno dne 13. 10. 2011

Centrum pro studium demokracie a kultury si vás dovoluje pozvat na konferenci „Euro versus koruna", kterou v pondělí 17. října 2011 od 15.00 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu PČR (Valdštejnské náměstí 17/4, Praha) pořádá Výbor pro záležitosti EU Senátu PČR. Na konferenci moderované Ivanou Pečinkovou vystoupí předseda Výboru pro záležitosti EU Luděk Sefzig, guvernér ČNB Miroslav Singer, hlavní ekonom Raiffeisenbank Pavel Mertlík, poslanec Evropského parlamentu za ODS Hynek Fajmon, ekonom a předseda Fontes Rerum Jan Mládek a ekonom a ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík.

Link | Infomail | Tiskni

* Prezentace v Brně

Vydáno dne 12. 10. 2011

Centrum pro studium demokracie a kultury si vás dovoluje pozvat na prezentaci knihy Hugh Brogan: Alexis de Tocqueville. Prorok demokracie ve věku revoluce.

Prezentace se uskuteční v pondělí 17. října 2011 od 17:00 hodin v přízemí budovy sboru ČCE (Opletalova 6, Brno). Úvodní slovo pronese prof. Petr Horák, hudební doprovod zajistí Marin Kostaš a host. Občerstvení a možnost zakoupení knihy se slevou zajištěny. Kniha vychází s podporou Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.


Link | Infomail | Tiskni

* Demonstrace před Senátem

Vydáno dne 03. 10. 2011

6. října 2011
8:00 - 10:00

Zvedněte hlas proti transferu 250 miliard korun na záchranu eurozóny!

Senát bude ve čtvrtek 6. října hlasovat o odloženém vládním návrhu na vyslovení souhlasu s Rozhodnutím EU o změně Smlouvy o fungování EU.

Pokud Parlament návrh schválí, bude se muset Česká republika po zavedení eura podílet na záchranném mechanismu a přispět na krachující státy eurozóny 250 miliard korun. Podrobnosti o tom zde.

Sejdeme se ve čtvrtek 6. října 2011 v 8 hodin (v době, kdy senátoři budou přicházet na jednání) v Praze na Klárově (u stanice metra Malostranská, v parku u památníku) nedaleko sídla Senátu.

Petr Mach
předseda Svobodných


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.