Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 256 nalezených)

Z domova

* Referendum o skládkách německého odpadu

Vydáno dne 19. 04. 2006

odpad Česká veřejnost je v posledních měsících poměrně pravidelně roztrpčována zprávami o zakládaných a často bohužel i zapalovaných skládkách odpadu (podle všeho tzv. komunálního) ze zahraničí, přesněji z Německa. Vláda se snaží veřejné mínění uklidnit s tím, že domluví odvoz odpadu zpět do Německa, k čemuž se zase německá vláda staví spíše obezřetně až odmítavě a zatím se s odpadem neděje nic. Tedy s výjimkou již zmíněného zapalování skládek, přičemž o identitě žhářů nám zatím nezbývá než spekulovat a domýšlet se třeba i poměrně divoké příběhy o jejich motivaci.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Zklamané naděje

Vydáno dne 19. 04. 2006

ct Duše nejednoho příznivce skutečně nezávislého zpravodajství a publicistiky se mohla radovat, když nedávno vznikal webový server "Aktuálně.cz", který rozjížděli skušení žurnalisté s tím, že chtějí svou práci dělat nově, tj. vyvarovat se zaběhaných stereotypů a přinést do dané oblasti nový úhel pohledu. Jak liché naděje! Po nezávislosti ani stopa, opět je zde další(kolikátý již) pokus pod zástěrkou "nezávislý" realizovat velmi tendenční web, téměř v ničem se nelišící od webů Idnes či Lidovek, jež lze bez zaváhání charakterizovat jalovým zpravodajstvím a abnormálním úsilím o zabránění jakékoliv opravdové názorové konfrontaci. A pakliže se Aktuálně.cz v něčem od svých ideově spřízněných webů obsahově nějak liší, tak je to jedině k horšímu. Typickým důkazem tohoto tvrzení budiž "aktuální" pokus o přiblížení názorů stran, kandidujících do letošních parlamentních voleb, čtenářům. Redakce zmíněného webu prokázala totiž buď takovou míru neprofesionality, že to až vzbuzuje dojem, že se danou oblastí zabývají pouze náhodně vedle své hlavní činnosti, jíž je obsluhování v Mc Donaldu, nebo takouvou míru snahy o manipulaci veřejného mínění, jíž by jí mohl závidět i dr.Goebbels či Vasil Bilak.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Národu navzdory ?

Vydáno dne 01. 04. 2006

znak V současné fázi předvolebního období, kdy jsou již podány všechny kandidátky a naplno se začíná rozebíhat kampaň jednotlivých kandidujících subjektů, jsou stále zřetelnější mnohé nedostatky demokratického systému jako takového, oné naší varianty obzvláště. Nechám-li stranou zásadní disproporci mezi hlásasnou teorií a praxí, a to totiž tu, že pakliže by to mysleli vládnoucí elity s demokracií skutečně vážně, musela by se první otázka všech voleb a referend tázat obyvatel, jestli si demokracii jako společenský systém, v němž mají žít, skutečně přejí. Za panující praxe, kdy je demokracie prohlášena jedinou možnou variantou společenského uspořádání se přímo vnucuje otázka, zda se po takovémto faktickém popření sama sebe vůbec ještě o nějakou demokracii jedná, není-li to pouze opiát vnucený nám skutečnými vládci s účelem zakrýt pravou povahu existující moci.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Otazníky kolem Otázek Václava Moravce II

Vydáno dne 28. 03. 2006

Právo a spravedlnost Tak jako asi každá ambiciózní politická strana či hnutí, pro niž je viditelnost v médiích v předvolebním období jedním z nutných předpokladů potenciálního úspěchu, rozhodli jsme se i my, kandidující za nové politické hnutí s názvem "Právo a Spravedlnost - Ano tradiční rodině, Ne korupci a kriminalitě", zúčastnit pořadu veřejnoprávní, tedy naší, televize a pokusit se doručit tímto způsobem divákům vzkaz, že takovýto volební subjekt v České republice existuje, že je i v regionech životaschopný a že klade otázky(nic jiného v tomto pořadu nelze), které jsou zásadní a tíží značnou část obyvatel země. Principiálně jsme odmítli organizačním štábem pořadu(možná nejen jím) vnucovanou strategii komunálních témat, neboť máme za to, že parlamentní volby by měly být o tématech celospolečenských a nikoli o počtu lůžek v nemocnicích, cyklostezkách či stavu komunikací v regionu. Naší strategií bylo položit co nejvíce otázek. Bylo nám však jasné, že to nebude vůbec jednoduché a že s podobným cílem do ústeckého Činoherního studia míří i zástupci mnohých dalších kandidujících stran.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Bordelpapá mentoruje

Vydáno dne 26. 03. 2006

havel Bývalý prezident naší země Václav Havel veřejně zkritizoval odpůrce zákona o registrovaném partnerství (tedy právního uznání normálnosti poruch-úchylek sexuální orientace). Zaměřil se na lidovce Kalouska a prezidenta Klause, jejichž argumenty o smyslu rodiny spočívajícím zejména v plození a výchově dětí se pokusil shodit přirovnáním k představě o teletníku a odsouzením jako ryze materialistického vidění rodiny. Ačkoliv argumenty ani jedné ze stran sporu nejsou zcela vyčerpávající, je pro Havla typické, že není schopen nahlédnout duchovní podstatu péče o pokračování naší současnosti a starosti o budoucí generace. Vrchol civilizace vidí naopak v péči o maximalizaci co nejbizarnějších okamžitých a krátkodobých požitků, jakoby se snažil psát scénář další ze svých co nejabsurdnějších "jednoaktovek". Jakoby zamrznul někdy v 60. letech, kdy byl programem všech levičáků hlavně boj proti "maloměšťáctví" a nevšiml si, že všechny dobré i špatné maloměstské tradice už byly zbořeny a v dnešní době už bojuje jen destruktivní dekadence, úchylnost a vyložená zločnnost proti ještě snesitelné výstřednosti a troskám tradičních hodnot zajišťujících jakous takous funkčnost společnosti.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Budoucnost českého nacionalismu

Vydáno dne 23. 03. 2006

znak Současná Česká republika (dnes spíše nazývána zkomoleně „Česko“) je ve stavu, kdy zde existuje pouze jeden politický směr, tímto směrem je pseudodemokracie, nebo také liberální demokracie, která se dnes prosazuje po celém světě. Nedivme se potom globalizací a jiným jevům s liberální demokracií spojených.

Celý článek | Autor: Jiří Orálek | Infomail | Tiskni

Z domova

* Předseda Strany zelených Martin Bursík je manipulátor a korupčník

Vydáno dne 20. 03. 2006

zeleni Praha – Předseda Strany zelených (SZ) Martin Bursík je politický manipulátor a korupčník spojený s tuneláři a podivnými podnikateli. V rozhovoru pro deník Právo to uvedl bývalý předseda Strany zelených Jakub Patočka. “Martin Bursík a jeho skupina, jak jsem je poznal zblízka, prostě nejsou tou alternativou, za kterou se vydávají; lidé, kteří si myslí, že když budou volit Stranu zelených, dají hlas slušné politice, žijí v iluzi. Ve skutečnosti budou volit směsici ambiciózních politických manipulátorů, korupčníků... a několika izolovaných úctyhodných osobností, které dělají reklamu podniku, o jehož pravé povaze toho vědí velmi málo,“ uvedl doslova Patočka.

Celý článek | Autor: Národní tisková agentura | Infomail | Tiskni

Z domova

* Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

Vydáno dne 16. 03. 2006

radost homosexualnich aktivistu Poslanecká sněmovna včera na třetí pokus odhlasovala zákon o registrovaném partnerství homosexuálů. Stalo se tak i přes veto prezidenta Klause. Zákon byl přijat tou nejtěsnější většinou – 101 hlasy. Zákon zavádí mimo jiné právo partnerů dědit po sobě, vyživovací povinnost, právo zastupovat partnera při styku s úřady a podobně. Tyto samotné věci jsou skutečně absolutně neškodné, odpůrcům zákona však zejména vadilo, že zákon neobvyklým způsobem reguluje mezilidské vztahy, samotný návrh je ve své podstatě legislativní zmetek (diskriminuje například heterosexuální páry) a dále také to, že uzákonění registrovaného partnerství znamená otevření Pandořiny skřínky.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Otazníky kolem otázek Václava Moravce

Vydáno dne 11. 03. 2006

ct Ve čtvrtek uvedla Česká televize již druhý díl předvolebního seriálu "Otázky Václava Moravce - speciál". Jakékoli hodnocení je samozřejmě zatím předčasné, přesto bych se chtěl pozastavit na některými aspekty, které svou nedomyšleností vzbuzují nedůvěru hraničící až s podezřením z politické manipulace v režii veřejnoprávního molocha. Zcela při tom pominu skutečnost, že při známé "důvěryhodnosti" předvolebních průzkumů je sporná již sama forma výběru "Vyvolených" politických stran, vnášející od samého počátku do předvolebního boje na ČT očividnou nerovnost. Protože si myslím, že toto již dostatečně shrnul p. Vašíček na Politikonu článkem "Česká demokratická televize", budu se věnovat dalším podivnostem tohoto projektu.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Zelení do vlády?

Vydáno dne 19. 02. 2006

zeleni Abych se přiznal, již dlouhodobě nemám velkou důvěru ve zveřejňované výsledky výzkumů volebních preferencí. Stačí si pouze vzpomenout na okolnosti raketového nástupu Unie svobody po setkání jejích čelních představitelů s ředitelem jedné party výzkumníků nebo na předvolební data slibující úspěch tu důchodců, tu Sládkovců. Nízké mínění o hodnověrnosti těchto dat ještě snížily předpovědi účasti občanů před referendem o vstupu zamě do EU. Obávám se, že stejně důvěryhodné jsou i publikované výsledky ze dne 16.2.2006, v nichž je nejzásadnější změnou oproti dřívějším prognózám překročení 5% hranice nutné pro vstup do PSPČR stranou Zelených. Spíše lze asi důvodně předpokládat, že přání exprezidenta Havla je ohledně daného výzkumu nejen otcem, ale i matkou, babičkou a všemi příbuznými zároveň, nepochybně i milenkou myšlenky Hartlových terénních pracovníků.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Kauza v Letech, hysterie a nepochopitelné osočování

Vydáno dne 22. 01. 2006

lety Národní strana se na místě bývalého pracovního tábora v Letech v sobotu 21.1. sešla i přesto, že památník, který tam instalovala (a který měl být 21.1. slavnostně odhalen), byl dva dny před tím odstraněn. Tato více než týden trvající kauza se opět stala ukázkou překrucování faktů, nepochopitelné hysterie a napadání názorů a osob, které si dovolily vystoupit jinak, než způsobem, jaký považuje za vhodný hrstka samozvaných, tzv. ochránců „lidských práv“ a nevládních organizací.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Homosexuály nikdo nediskriminuje

Vydáno dne 31. 12. 2005

gays Jaroslav Zvěřina ve svém článku „Nedůstojné výpady vůči homosexuálům“ (Právo 23.12.2005), vítá návrh zákona o registrovaném partnerství homosexuálů a tvrdí, že homosexuálové jsou celou dobu diskriminováni, když jim údajně zatím nebyla přiznána jistá práva, dle názoru pana Zvěřiny a zastánců registrovaného partnerství, přirozená.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Podivný nezájem

Vydáno dne 29. 12. 2005

ct Za věru velice podivných okolností si v těchto dnech připomínáme páté výročí tzv. Vánoční krize v České (tedy od oné doby jejich) televizi. Nebýt málo sledovaného zpravodajského kanálu 24.cz, který aktuálně uvedl dokument Davida Čálka a Radima Špačka "Bezesné noci", prošlo by toto výročí bez jakéhokoliv povšimnutí těch médií, která se v oněch dnech nejvíce oháněla takovými pojmy jako jsou vyváženost a veřejnoprávnost. Divné že? Že by tak brzo téměř všichni novináři u nás zapomněli na tak významnou událost dějin našich médií, jež vyvolala největší zájem veřejnosti (soudě alespoň podle počtu účastníků největšího shromáždění) od roku 1989? Říkáte, že to přeci není možné? Samozřejmě, že není. Onen momentální výpadek paměti totiž žádným výpadkem není, jedná se pouze o nechuť se k této době jakkoli vracet, protože tehdejší vítězové a dnešní vládci veřejnoprávních médií a jejich kamarádi v médiích soukromých jsou si dobře vědomi, že jakýkoliv návrat k událostem oněch dnů by si nutně vyžadoval jejich zhodnocení v podobě odpovědí na tak zásadní otázky jako: "Proběhly tehdejší události v ČT v souladu se zákony (pakliže ne, kdo je porušil a proč za jejich porušení nebyl nijak potrestán)? Byly požadavky tehdejších rebelů v ČT oprávněné? Byly tyto požadavky splněny, zlepšila se od té doby vyváženost a veřejnoprávnost v ČT, byly odstraněny vlivy politiků na veřejnoprávní média? Nedošlo tehdy k fatálnímu selhání celého našeho ústavního zřízení? Obstála tehdy skutečně tzv. intelektuální a kulturní elita národa?" a další.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Porušuje KSM zákon ?

Vydáno dne 18. 12. 2005

stopkom Ministerstvo vnitra nedávno upozornilo Komunistický svaz mládeže (mládežnické občanské sdružení, hlásající komunistické myšlenky) na porušování zákona, kterého se tato organizace má dopouštět. Komunistický svaz mládeže není oficiálním mládežnickým sdružením KSČM, avšak mnozí členové KSM jsou zároveň členy KSČM a mnozí členové KSM se účastní akcí KSČM a naopak.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Pár otázek nad RP

Vydáno dne 15. 12. 2005

teplousi S článkem Pavla Bratinky s názvem "O jedné bigotnosti" (MF Dnes 12.12.) se nedá než souhlasit. Autor velmi dobře vystihl, jak horliví zastánci registrovaného partnerství (dále jen RP) odbočují od jádra problému, když odpůrce tohoto zákona označují za zpátečníky a jejich názory za archaické.


Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.