Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 447 nalezených)

Informace

* Pravda o Evropě.

Vydáno dne 06. 06. 2012

Nejhlasitější kritik EU z řad europoslanců bude hostem Akce D.O.S.T.

Do České republiky přijíždí v pondělí 18. června na pozvání konzervativního občanského sdružení Akce D.O.S.T. předseda frakce "Evropa svobody a demokracie" v Evropském parlamentu, europoslanec Nigel Farage.

Známého kritika unijních nešvarů přijme na Pražském hradě prezident republiky Václav Klaus.

V odpoledních hodinách se Nigel Farage setká při číši vína s vedením Akce D.O.S.T. a s některými představiteli euroskeptických stran a organizací v ČR. Přítomen bude i zástupce ředitele kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek a tajemník prezidenta republiky a ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Tisková konference proběhne v budově ČSVTS, sál č. 217, Novotného lávka 5, Praha 1 od 17. hodin.

Ve večerních hodinách pak Nigel Farage vystoupí na moderované přednášce s názvem "Pravda o Evropě".

Celým večerem bude provázet předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

„Návštěva Nigela Farage je pro vlastenecky smýšlející Čechy, odmítajicí zánik naší státní svrchovanosti, velkou událostí. Hlas zdravého rozumu nabírá postupně na síle a bude-li lidem, jakým je Nigel Farage, nasloucháno, může se Evropa katastrofickému scénáři tuhé centralizace a tupé ideologizaci veřejného života ještě vyhnout“, uvedl předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

Nigel Farage (* 3. dubna 1964 ve Farnborough) je britský politik United Kingdom Independence Party (UKIP). Do roku 2009 v Evropském parlamentu předsedal euroskeptické frakci "Nezávislost a demokracie", dnes společně s Francescem Speronim vede nástupnickou frakci "Evropa svobody a demokracie". Dříve byl členem Konzervativní strany, kterou opustil na protest proti schválení tzv. Maastrichtské smlouvy ze strany Velké Británie. V roce 1993 se stal členem UKIP, za níž pak pětkrát kandidoval v národních parlamentních volbách. Roku 1999 byl poprvé zvolen do Evropského parlamentu. Svůj mandát pak obhájil v letech 2004 a 2009. V roce 2006 byl Nigel Farage zvolen lídrem UKIP.

Za Akci D.O.S.T.

Michal Semín, Petr Bahník

www.akce-dost.cz


Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

* 75let od úmrtí prvního ministerského předsedy

Vydáno dne 29. 05. 2012

V sobotu, dne 26. května, se sešli představitelé Českého hnutí za národní jednotu, Národního sjednocení, Národní myšlenky a Vlastenecké fronty, spolu s dalšími, aby na místě posledního odpočinku v kryptě pravoslavného kostela na Olšanských hřbitovech uctili památku prvního ministerského předsedy Československé republiky JUDr. Karla Kramáře od jehož úmrtí v tento den uplynulo 75 let. Pietní akt byl zahájen položením kytice, následovala motlitba pravoslavného kněze. Po té se ujal slova předseda ČHNJ Jan Skácel, který připomněl, že Karla Kramáře vnímáme nejen jako nesmírně statečného a nekompromisního muže, který za samostatnost našeho národa byl ochoten položit svůj život, ale i jako nejvzdělanějšího našeho politika ve své době.

Připomněl některého jeho historické výroky, kdy již v roce 1919 prohlásil, že bez demokratického Ruska nedokážeme uhájit svou samostatnost, právě tak jako v předvečer schválení naší Ústavy dne 28. února 1920 apeloval na Národní shromáždění, abychom netahali Slováky do žádného centralistického chomoutu, že je na nich, aby si sami určili své postavení v novém státě. V roce 1935 tváří v tvář expansivnímu německému nacismu konstatoval smrtelné ohrožení naší samostatnosti. Předseda ČHNJ pak vzpomenul jeho přínos jako zakladatele Novoslovanství. V další části svého vystoupení pak projevil principielní nesouhlas s dnešní politikou naší vlády, zaprodávání našeho státu do nesmyslného projektu politické integraci Evropy, o což se pokouší naši němečtí sousedé a na závěr se pak distancoval od aktu uznání nezávislosti Kosova, což označil za akt zrady vůči bratrskému Srbsku.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Morální příčiny současné finanční krize

Vydáno dne 27. 05. 2012

5.6.2012 18:00 – 20:00

Přednáší Michal Semín, ředitel Institutu sv. Josefa V sídle Českého svazu vědeckotechnických společností: sál 318 (3. patro)

Novotného lávka 5, Praha 1


Link | Infomail | Tiskni

* Průvodce sociální naukou ve světle víry

Vydáno dne 23. 05. 2012

Monarchistické občanské sdružení MONOS shromáždilo zvukové záznamy přednášek Michala Semína, ředitele Institutu sv. Josefa, na témata související se sociální naukou Církve. Přednášky jsou distribuovány na dvou CD ve formátu MP3. Délka přednášek je obvykle okolo dvou hodin.

Seznam přednášek:

Společnost
Manželství a rodina I
Manželství a rodina II
Manželství a rodina IIII
Stát I
Stát II
Pravá a nepravá svoboda
Může být stát nábožensky neutrální?
Může být monarchista demokratem?
Vnady a úskalí demokracie
Nejlepší státní zřízení

Cena 50 Kč + poštovné (25 Kč, nebo doporučeně 37 Kč). Zájemci z Ostravy a Prahy mohou odebrat osobně. Objednávejte prosím na adrese monos@monarchista.cz; v objednávce uveďte variantu zaslání a nezapomeňte na adresu. Úhradu proveďte na účet č. 2500254866/2010 a uveďte variabilní symbol 100. Viz též E-Shop Monos.


Link | Infomail | Tiskni

* Blokuj!

Vydáno dne 23. 05. 2012


Link | Infomail | Tiskni

* Oslava slovanstva

Vydáno dne 22. 05. 2012

Vážení čitatelia. Každý rok organizuje naše SHO kultúrno-spoločenský program pod názvom Slávnosť predkov. Podujatie je oslavou slovanstva, našej slovanskej histórie, osobností a aj nášho Hnutia.

Srdečne vás pozývame na tohtoročnú Slávnosť predkov, ktorá sa uskutoční v sobotu 26. mája od 15.00 hod. na Pribinovom námestí pod Nitrianskym hradom. Tohtoročná slávnosť bude venovaná Bielorusku.

Program podujatia:

15.00 hod. – otvorenie
15.05 hod. – 16.00 hod. – program pre deti a mládež - deti sa „presunú v čase“ a zoznámia sa so životom starých Slovanov
16.00 hod. – 16.30 hod. – príhovory zástupcov mesta Nitry, Nitrianskeho samosprávneho kraja, partnerských organizácií zo slovanského sveta a predsedu SHO
16.30 hod. – 18.00 hod. – vystúpenie šermiarskych skupín: Berserk z Martina a Aldaron z Nitry

Počas slávnosti vystúpi aj spevácky súbor Glória. Tešíme sa na stretnutie s vami.

Podrobnejšie informácie získate na 0907 154 344.


Link | Infomail | Tiskni

* Tridentská mše a soubor přednášek v Praze

Vydáno dne 01. 05. 2012

V kostele sv. Kateřiny na Novém Městě v Praze se na sv. Pia V. (tj. v sobotu 5. května 2012) uskuteční:

8:00 – tichá mše svatá (celebruje otec Radim Valík)

9:00-9:45 – promluva P. Radima na téma Víra (v 1. patře bývalé zvonice)

10:00-10:45 – přednáška prof. Evžena Kindlera na téma Věda a víra, stvoření v 6 dnech

11:00 – 11:30 - diskuse a připomínky

11:30 – 12:00 - adorace v kostele


Link | Infomail | Tiskni

* POLITICKÝ ISLÁM A DEMOKRACIE

Vydáno dne 30. 04. 2012

Zveme Vás na přednášku s diskuzí pořádané AntiMešita o.s. a Mladými křesťanskými demokraty na téma

POLITICKÝ ISLÁM A DEMOKRACIE

Úvodní slovo
Benjamin Kuras

Přednáší

Fayez el Giheny (koptský křesťan, President of Voice of the Nile Coptic Association, an independent chapter of the American Coptic Association)

Benjamin Kuras (spisovatel a publicista známý sérií knih o západní civilizaci)

Přednáška proběhne 29.května 2012 od 18 do 20 hodin v malém sále, 1. patro kulturního domu Adalbertinum, ČSA 300, Hradec Králové.

Na přednášce bude možno zakoupit knihy pana Benjamina Kurase

Vstupné volné


Link | Infomail | Tiskni

* XI. ročník Zimní university VF

Vydáno dne 22. 04. 2012

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na přednášku Jana Skácela, která proběhne v rámci XI. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita.

28. dubna 2012

Italský fašistický stát

Přednáška se uskuteční v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha1.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Streetkids 2012

Vydáno dne 17. 04. 2012


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Karel Habsburský

Vydáno dne 17. 04. 2012

Lipový kříž – Společnost pro kulturní identitu Vás zve na přednášku PhDr. Radomíra Malého: BLAHOSLAVENÝ KAREL HABSBURSKÝ- PŘÍTEL NEBO PROTIVNÍK?, která se bude konat v úterý 1. května 2012 od 18 hod v sále 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1.

V rámci tohoto filosoficko-teologického cyklu budou další přednášky vždy první úterý v měsíci tamtéž.


Link | Infomail | Tiskni

* SSO: Opět hrozí schválení ESM

Vydáno dne 16. 04. 2012

Senát má na 21. schůzi opět naplánované projednávání senátního tisk č. 82 - schválení ratifikace Rozhodnutí Evropské rady o změně článku 136 Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU). Tato změna umožní zavedení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jehož částí by se (bude-li včleněn do "evropského práva") Česká republika mohla stát automaticky jakmile by vstoupila do eurozóny. Na protestním shromáždění vystoupí předseda strany Petr Mach, místopředseda strany Radim Smetka, předseda pražského sdružení Karel Zvára a další hosté. Poslanecká sněmovna zařadila stejnou věc (sněmovní tisk 348-E) do projednávání na 38. schůzi.

Ve středu 25.4.2012 od 9:00 budeme na pražském Klárově protestovat proti případnému schválení ratifikace výše uvedeného rozhodnutí.


Link | Infomail | Tiskni

* Tridentina u příležitosti památky patronky hnutí pro-life

Vydáno dne 12. 04. 2012

V sobotu 28. dubna slaví Církev památku sv. Gianny Beretty Molly (1922-1962), patronky hnutí pro-life, která zemřela před 50 lety.

Při této příležitosti bude v Jihlavě v kostele Matky Boží sloužena tridentská mše s připomínkou této světice. Mše začíná v pravé poledne, celebrantem bude P. František L. Juchelka OFMConv. Dobrovolníci hlásící se o ministrování jsou vřele vítáni.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Arabské jaro rok poté

Vydáno dne 10. 04. 2012

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

ARABSKÉ JARO ROK POTÉ
Naděje, nebo zklamání?

na kterém vystoupí

Jiří Weigl, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky
Ondřej Šlechta, bezpečnostní analytik Diplomatic Services

Seminář moderuje Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
Úterý 17. dubna 2012, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Requiem za arcibiskupa Lefebvra

Vydáno dne 26. 03. 2012

27. března 2012 bude v brněnské kapli FSSPX (Faměrovo nám. 26) slouženo chorální requiem s asistencí za Msgre. Marcela Lefebvra, zakladatele FSSPX. Arcibiskup Lefebvre zemřel 25. března 1991. Začátek v 17:30.

Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.