Dnešní datum: 23. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 442 nalezených)

* Oslava slovanstva

Vydáno dne 22. 05. 2012

Vážení čitatelia. Každý rok organizuje naše SHO kultúrno-spoločenský program pod názvom Slávnosť predkov. Podujatie je oslavou slovanstva, našej slovanskej histórie, osobností a aj nášho Hnutia.

Srdečne vás pozývame na tohtoročnú Slávnosť predkov, ktorá sa uskutoční v sobotu 26. mája od 15.00 hod. na Pribinovom námestí pod Nitrianskym hradom. Tohtoročná slávnosť bude venovaná Bielorusku.

Program podujatia:

15.00 hod. – otvorenie
15.05 hod. – 16.00 hod. – program pre deti a mládež - deti sa „presunú v čase“ a zoznámia sa so životom starých Slovanov
16.00 hod. – 16.30 hod. – príhovory zástupcov mesta Nitry, Nitrianskeho samosprávneho kraja, partnerských organizácií zo slovanského sveta a predsedu SHO
16.30 hod. – 18.00 hod. – vystúpenie šermiarskych skupín: Berserk z Martina a Aldaron z Nitry

Počas slávnosti vystúpi aj spevácky súbor Glória. Tešíme sa na stretnutie s vami.

Podrobnejšie informácie získate na 0907 154 344.


Link | Infomail | Tiskni

* Tridentská mše a soubor přednášek v Praze

Vydáno dne 01. 05. 2012

V kostele sv. Kateřiny na Novém Městě v Praze se na sv. Pia V. (tj. v sobotu 5. května 2012) uskuteční:

8:00 – tichá mše svatá (celebruje otec Radim Valík)

9:00-9:45 – promluva P. Radima na téma Víra (v 1. patře bývalé zvonice)

10:00-10:45 – přednáška prof. Evžena Kindlera na téma Věda a víra, stvoření v 6 dnech

11:00 – 11:30 - diskuse a připomínky

11:30 – 12:00 - adorace v kostele


Link | Infomail | Tiskni

* POLITICKÝ ISLÁM A DEMOKRACIE

Vydáno dne 30. 04. 2012

Zveme Vás na přednášku s diskuzí pořádané AntiMešita o.s. a Mladými křesťanskými demokraty na téma

POLITICKÝ ISLÁM A DEMOKRACIE

Úvodní slovo
Benjamin Kuras

Přednáší

Fayez el Giheny (koptský křesťan, President of Voice of the Nile Coptic Association, an independent chapter of the American Coptic Association)

Benjamin Kuras (spisovatel a publicista známý sérií knih o západní civilizaci)

Přednáška proběhne 29.května 2012 od 18 do 20 hodin v malém sále, 1. patro kulturního domu Adalbertinum, ČSA 300, Hradec Králové.

Na přednášce bude možno zakoupit knihy pana Benjamina Kurase

Vstupné volné


Link | Infomail | Tiskni

* XI. ročník Zimní university VF

Vydáno dne 22. 04. 2012

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na přednášku Jana Skácela, která proběhne v rámci XI. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita.

28. dubna 2012

Italský fašistický stát

Přednáška se uskuteční v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha1.

Na setkání se těší

Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Streetkids 2012

Vydáno dne 17. 04. 2012


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Karel Habsburský

Vydáno dne 17. 04. 2012

Lipový kříž – Společnost pro kulturní identitu Vás zve na přednášku PhDr. Radomíra Malého: BLAHOSLAVENÝ KAREL HABSBURSKÝ- PŘÍTEL NEBO PROTIVNÍK?, která se bude konat v úterý 1. května 2012 od 18 hod v sále 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1.

V rámci tohoto filosoficko-teologického cyklu budou další přednášky vždy první úterý v měsíci tamtéž.


Link | Infomail | Tiskni

* SSO: Opět hrozí schválení ESM

Vydáno dne 16. 04. 2012

Senát má na 21. schůzi opět naplánované projednávání senátního tisk č. 82 - schválení ratifikace Rozhodnutí Evropské rady o změně článku 136 Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU). Tato změna umožní zavedení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jehož částí by se (bude-li včleněn do "evropského práva") Česká republika mohla stát automaticky jakmile by vstoupila do eurozóny. Na protestním shromáždění vystoupí předseda strany Petr Mach, místopředseda strany Radim Smetka, předseda pražského sdružení Karel Zvára a další hosté. Poslanecká sněmovna zařadila stejnou věc (sněmovní tisk 348-E) do projednávání na 38. schůzi.

Ve středu 25.4.2012 od 9:00 budeme na pražském Klárově protestovat proti případnému schválení ratifikace výše uvedeného rozhodnutí.


Link | Infomail | Tiskni

* Tridentina u příležitosti památky patronky hnutí pro-life

Vydáno dne 12. 04. 2012

V sobotu 28. dubna slaví Církev památku sv. Gianny Beretty Molly (1922-1962), patronky hnutí pro-life, která zemřela před 50 lety.

Při této příležitosti bude v Jihlavě v kostele Matky Boží sloužena tridentská mše s připomínkou této světice. Mše začíná v pravé poledne, celebrantem bude P. František L. Juchelka OFMConv. Dobrovolníci hlásící se o ministrování jsou vřele vítáni.


Link | Infomail | Tiskni

* Přednáška: Arabské jaro rok poté

Vydáno dne 10. 04. 2012

Centrum pro ekonomiku a politiku si Vás dovoluje pozvat na seminář

ARABSKÉ JARO ROK POTÉ
Naděje, nebo zklamání?

na kterém vystoupí

Jiří Weigl, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky
Ondřej Šlechta, bezpečnostní analytik Diplomatic Services

Seminář moderuje Václav Klaus

Autoklub, Opletalova 29, Praha 1
Úterý 17. dubna 2012, 17:00 hod.


Link | Infomail | Tiskni

* Requiem za arcibiskupa Lefebvra

Vydáno dne 26. 03. 2012

27. března 2012 bude v brněnské kapli FSSPX (Faměrovo nám. 26) slouženo chorální requiem s asistencí za Msgre. Marcela Lefebvra, zakladatele FSSPX. Arcibiskup Lefebvre zemřel 25. března 1991. Začátek v 17:30.

Link | Infomail | Tiskni

* XI. ročník Zimní university VF

Vydáno dne 21. 03. 2012

Občanské sdružení Vlastenecká Fronta si Vás dovoluje pozvat na přednášku Jiřího Urbana, která proběhne v rámci XI. ročníku cyklu přednášek nazvaného Zimní universita.

31. března 2012

Autochtonní teorie

Většinová představa o osídlení našich zemí je taková, že nejprve zde sídlili Kelti, pak Markomani a Kvádové a potom, v době tzv. stěhování národů ve 4. až 6. století, se do našich zemí nastěhovaly slovanské kmeny z Pobaltí nebo ze Zakarpatí.

Dle autochtonní teorie žilo na našem území slovanské obyvatelstvo již v době bronzové a bylo dočasně podmaněno Kelty, Markomany a Kvády.

Přednáška se uskuteční v sobotu od 14:00 hodin v ulici Revoluční 5, Praha1.

Na setkání se těší
Vlastenecká Fronta


Link | Infomail | Tiskni

* Wykład prof. Jacka Bartyzela "Kto się boi polskiego nacjonalizmu?"

Vydáno dne 18. 03. 2012

23.03.2012 o 17:30

Warszawa, Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, ul. Ostrobramska 72


Link | Infomail | Tiskni

* České děti - naše budoucnost

Vydáno dne 12. 03. 2012

(Vedení Akce D.O.S.T. na podporu života)

Obhajoba tradičních civilizačních hodnot Západu ztrácí naději na úspěch, ale i jakýkoli smysl, nedojde-li k obnově našich rodin a k probuzení nové národní vitality. Demografický vývoj evropských národů, včetně národa českého, dosáhl kritické hranice. Stárnoucí populace nebude nadále schopna zajistit normální fungování ekonomického a politického řádu. Masivní imigrace, doprovázená navíc nezodpovědnou multikulturní propagandou, zmíněnou situaci nevyřeší, naopak, jak z dlouhodobého pohledu dokazují západoevropské příklady, přináší spíše další nové problémy a komplikace. 

Proto je třeba, jakkoli jsou dnes hmotné podmínky k založení rodiny pro mnoho lidí obtížné, podstoupit tento zápas o lidské štěstí a přivádět na svět, zajistit a vychovat potomstvo, neboť v něm, v našich dětech, je budoucnost a pointa našeho každodenního úsilí. Bez této pozitivní změny ze současné ekonomické krize nevybředneme. Bez této pozitivní změny nemá naše společnost žádnou perspektivu.

Akce D.O.S.T. si proto dovoluje pozvat své příznivce i všechny odpovědně uvažující občany na shromáždění ČESKÉ DĚTI-NAŠE BUDOUCNOST, které se uskuteční v sobotu 24. března od 13.30 na Staroměstském náměstí v Praze.

Akce D.O.S.T. se shromážděním rozhodla podpořit pochod každoročně pořádaný Hnutím pro život v ČR.


Link | Infomail | Tiskni

* UK si připomene rozdělení Karlo-Ferdinandovy univerzity

Vydáno dne 12. 02. 2012

Dne 28. února 2012 uplyne 130 let od vydání zákona o rozdělení pražské Karlo-Ferdinandovy univerzity. Rozdělení se stalo důležitou součásti procesu formování moderního českého národa v rámci habsburské monarchie. Univerzita Karlova si tuto významnou událost připomíná veřejnou přednáškou.

Rozdělením univerzity na německou a českou část v roce 1882 byl v rámci českých zemí završen delší zápas o zrovnoprávnění českého jazyka na nejvyšší úrovni vzdělání, který trval několik desítek let.

Veřejná přednáška, která události s tím spojené připomene, se koná 28. února 2012 v Zelené posluchárně Univerzity Karlovy od 16 hodin (Celetná 20, Praha 1). Přednášku pronese PhDr. Milada Sekyrková, CSc. z Ústavu dějin UK a archiv UK.

Univerzita Karlova


Link | Infomail | Tiskni

* Marine Le Penová chce zrušení smlouvy o fiskální unii

Vydáno dne 01. 02. 2012

Tiskové prohlášení Marine Le Penové, předsedkyně Národní Fronty

Na žádost Německa, Nicolase Sarkozyho a pětadvaceti evropských vlád z dvaceti sedmi členských zemí EU, rozhodly se vlády zbavit občany svých zemí suverenity přijetím nové dohody o rozpočtové kázni.

Díky této dohodě vyrovnané veřejné finance nejsou prorůstové a pro zaměstnance, ale v konečném důsledku mají zachránit euro za každou cenu.

V případě, že dogma nebude respektováno, lidé budou potrestáni absurdním způsobem – quasiautomatickými sankcemi. Budou penalizování, dokud jejich rozpočty nebudou upravené. Pokud budu zvolena, vrátím se k této antidemokratické a antiekonomické dohodě.

Británie a Česká republika měly dost moudrosti odmítnout další amputaci své suverenity, a to v zájmu demokracie ve svých zemích.

Byl to francouzský lid, který měl pravdu v roce 2005 tím, že řekl své ne Evropské ústavě, a jsou to elity, které zradily společné dobro protlačením Lisabonské smlouvy silou.

S touto novou evropskou regresí je Nicolas Sarkozy vinen pošlapáváním národních zájmů a Francois Hollande se také utápí v evropské ideologii.

Chci obnovit plnou demokracii ve Francii, aby se podpořilo hospodářské a sociální vlastenectví, které jedině umožní reindustrializaci, a tak návrat zaměstnanosti. Francouzi budou moci zvítězit návratem ke zdravému rozumu , svobodným hlasováním pro zrušení těchto absurdních smluv.

Marine Le Pen


Link | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.