Dnešní datum: 21. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 253 nalezených)

Z domova

* Národní muzeum se rozpadá

Vydáno dne 13. 07. 2006

Národní muzeum Nedávno byl zveřejněn článek, který upozorňoval na velmi špatný stav budovy Národního muzea v Praze. Zmíněný článek končil obavou, zdali nebudeme svým potomkům jednou říkat - zde bývalo české národní muzeum. Situace se rapidně zhoršuje a obavy se pomalu stávají realitou. Včera odpoledne z fasády muzea odpadlo několik dalších kusů sochařské výzdoby a muzeum raději bylo uzavřeno. Pracovníci muzea opětovně upozornili na to, že na záchranu budovy je třeba alespoň čtyř miliard korun. Ty však stále nejsou. Národnímu muzeu byla pro příští rok schválena dotace ve výši miliardy jedné, ani to však již dnes není jisté.

Celý článek | Autor: František Nonnemann | Infomail | Tiskni

Z domova

* Že by Zelenkův duch?

Vydáno dne 10. 07. 2006

ct Způsob informování veřejnoprávní České televize o politickém dění u nás i ve světě je čas od času takového charakteru, že divák může nabýt dojmu, že snad v budově na Kavčích horách dosud sídlí duch nechvalně proslulého normalizačního ředitele Zelenky. Pokud by se vám zdálo takovéto tvrzení přehnané a znevažující poctivou práci nezávislých publicistů z ČT, uvedu názorný a kliknutím na web ČT ověřitelný příklad, na němž budu důkazy svých výše napsaných slov demonstrovat. Jedná se totiž o klasickou ukázku mediální manipulace, jejíž podstatou je sdělení víceméně pravdivých informací takovým způsobem, aby vyvolaly v adresátovi, v tomto případě divákovi, určitý dojem. Nuže konkrétně.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Nové volby jsou nejlepším řešením pro pravici

Vydáno dne 08. 06. 2006

Právo a spravedlnost ODS se po vyhraných volbách snaží sestavit křehkou vládu společně s lidovci a Stranou zelených. Mirkovi Topolánkovi jde o hodně. Pokud se mu to nepodaří a tato nesourodá koalice nezíská důvěru ve sněmovně, bude to zřejmě znamenat jeho politický pád. I kdyby se ale nakonec našel sociální demokrat, který by při hlasování o důvěře opustil sněmovnu a umožnil tak vznik vlády nebo kdyby došlo k dohodě s ČSSD a ta umožnila vládě důvěru získat, bude to pro pravici v naší zemi spíše Pyrrhovo vítězství.

Celý článek | Autor: František Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Kdo mů�e za povolební pat?

Vydáno dne 04. 06. 2006

volby2006 Patový výsledek právě skončených parlamentních voleb v ČR nastolil situaci, ke které i v demokratických systémech s dlouholetou tradicí dochází velice zřídka. Není toti� zdaleka pravděpodobné, �e se najde vůbec někdo, kdo bude schopen sestavit vět�inovou vládu a vzhledem k tomu, �e prezident Klaus před volbami prohlásil, �e není ochoten pověřit sestavením vlády nikoho, kdo nebude mít v ruce dohodu o vět�inové podpoře, mů�e se stát, �e se vbrzku dočkáme opakování volebního maratónu.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Galerie lží a zaprodanosti - euroústava, 66 vědců a tušení souvislostí

Vydáno dne 31. 05. 2006

evropska unie Podle zpráv z 24. května se 66 významných vědců a akademiků pustilo poměrně ostře do prezidenta Klause. Sepsali dopis, v němž mu v podstatě vytýkají, že soustavně brání přijetí Ústavy EU a svou kritikou nejen tohoto návrhu brání evropskému rozkvětu, který může zajistit jen další integrace a centrální instituce a právní normy zaváděné euroústavou. Podle vědců a akademiků tak hrozí naše zaostávání za Čínou, USA a dalšími mocnostmi.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Pavel Sedláček je pokrytec a lhář

Vydáno dne 22. 05. 2006

Národní strana Tak mám prý stanout před Národním tribunálem, alespoň to požaduje jistý Martin Verner na webu Národní strany, více viz zde. Abych se přiznal, velice rád bych před tímto tribunálem stanul již jenom proto, aby bylo nějakou důvěryhodnou institucí posouzeno mé provinění a abych si vyslechl za to, že jsem byl v období od 30. září 1987 do listopadu 1989 členem zločinecké organizace a věděl jsem to, nějaký trest.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Česká televize kádruje již i diváky

Vydáno dne 18. 05. 2006

ct Již delší dobu je Česká televize v průběhu předvolebního období kritizována, že nepřistupuje vyváženě k jednotlivým kandidujícím subjektům při rozdělování prostoru ve vysílání a snaží se tímto způsobem manipulovat průběhem nejdůležitějšího politického klání. Václav Moravec a další lidé spojení s organizací volebního vysílání ČT pak argumentují průzkumy různých agentur na výzkum veřejného mínění a tím, že jednotlivá kandidující uskupení dostanou prostor ve spotech, "Dobrém ránu s ČT či "Událostech, komentářích". Jejich argumenty znějí na první poslech logicky, při jenom trochu hlubším zamyšlení se a v konfronataci s výslednou podobou předvolebního vysílání však berou rychle zasvé.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Plíživá mentorizace české společnosti ?

Vydáno dne 08. 05. 2006

havel Václav Havel varuje před „plíživou fašizací české společnosti“. Pomineme-li samotnou absurditu tohoto tvrzení, Havlův blábol je spíše historickým a politologickým nesmyslem. Pod pojem „fašizace“ totiž zahrnul pozoruhodně pestrou směsici názorů, postojů a činností, které spolu sotva souvisejí a rozhodně dohromady nedají „fašismus“.

Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Z domova

* Strážník v akci aneb Zelená hysterka

Vydáno dne 05. 05. 2006

zeleni Strážcům zákona není nutné jejich práci závidět, zvláště když jsou nuceni zasahovat na veřejných akcí, které mají politický nádech. to se potom zpětně jejich profesionální zásah politizuje a hodnotí v zorném úhlu politických ideologií, což je pochopitelně čirý nesmysl. Profesionalita strážců zákona musí vyplývat ze zákona, přiměřenosti a adekvátnosti zásahu.

Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Z domova

* Proti komunistům jenom někdo

Vydáno dne 02. 05. 2006

stopkom Je sympatické, že se podařilo Konfederaci politických vězňů komunistům doslova před očima vyfouknout Letnou a zlikvidovat tím jeden ze symbolů bolševických veselic. Bohužel ne vše, co se s touto akcí pojí má takovouto kladnou konotaci. V určitých aspektech dokonce existuje reálné nebezpečí na účelovost konání této akce.

Celý článek | Autor: Jan Kopal | Infomail | Tiskni

Z domova

* Sever není rudý

Vydáno dne 02. 05. 2006

stopkom Také aktivisté a sympatizanti politického hnutí Právo a Spravedlnost - Ano tradiční rodině, Ne korupci a kriminalitě se připravili na příjezd premiéra Paroubka do Děčína a svým transparentem umístěným oproti akci ČSSD demonstrovali, že neplatí okřídlené klišé o "rudém severu". Bylo potěšující, že si upozornění na stálou aktuálnost starého hesla, přijel přečíst i otec-zakladatel úspěchů ČSSD Miloš Zeman. Jména jako Svoboda + Snopková, Doležel, Srba, Kavan, Gross, Sznapka, Schling, Součková, Medek a mnohá další by měla být mementem před nadcházejícími volbami. O tom, že si toho jsou Děčíňáci vědomi, svědčily mnohé reakce procházejích i projíždějících. Například z okýnka projíždějícího autobusuzdvižené palce slečen představovaly pro organizátory tohoto varování velké zadostiučinění.


Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Odvrácená odstrašující tvář Strany zelených

Vydáno dne 21. 04. 2006

zeleni Otevřený dopis z lůna SZ o grandiózním podvodu voličů :

„Konečně změna! Kvalita života!“ Na takové a podobné třpytky loví dnes Strana zelených (SZ) ve všech voličských vodách. V televizních diskusích hraje na voličovu ekologickou, sociální i etickou strunu. Veřejnosti nastavuje tvář odbornosti, sociální ohleduplnosti a slušnosti. Není divu, že jí pak rostou preference jedna radost. SZ však má i tvář jinou. Tvář odvrácenou, leč o to skutečnější. A ta je natolik odpudivá, ba až děsivá, že ji SZ ukrývá jak jen to jde. A sází na to, že do voleb se podaří uchovat ji skrytou pod tlustou vrstvou frází, velkoústých slibů a nablýskaných úsměvů.

Celý článek | Autor: Národní tisková agentura | Infomail | Tiskni

Z domova

* Referendum o skládkách německého odpadu

Vydáno dne 19. 04. 2006

odpad Česká veřejnost je v posledních měsících poměrně pravidelně roztrpčována zprávami o zakládaných a často bohužel i zapalovaných skládkách odpadu (podle všeho tzv. komunálního) ze zahraničí, přesněji z Německa. Vláda se snaží veřejné mínění uklidnit s tím, že domluví odvoz odpadu zpět do Německa, k čemuž se zase německá vláda staví spíše obezřetně až odmítavě a zatím se s odpadem neděje nic. Tedy s výjimkou již zmíněného zapalování skládek, přičemž o identitě žhářů nám zatím nezbývá než spekulovat a domýšlet se třeba i poměrně divoké příběhy o jejich motivaci.

Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Z domova

* Zklamané naděje

Vydáno dne 19. 04. 2006

ct Duše nejednoho příznivce skutečně nezávislého zpravodajství a publicistiky se mohla radovat, když nedávno vznikal webový server "Aktuálně.cz", který rozjížděli skušení žurnalisté s tím, že chtějí svou práci dělat nově, tj. vyvarovat se zaběhaných stereotypů a přinést do dané oblasti nový úhel pohledu. Jak liché naděje! Po nezávislosti ani stopa, opět je zde další(kolikátý již) pokus pod zástěrkou "nezávislý" realizovat velmi tendenční web, téměř v ničem se nelišící od webů Idnes či Lidovek, jež lze bez zaváhání charakterizovat jalovým zpravodajstvím a abnormálním úsilím o zabránění jakékoliv opravdové názorové konfrontaci. A pakliže se Aktuálně.cz v něčem od svých ideově spřízněných webů obsahově nějak liší, tak je to jedině k horšímu. Typickým důkazem tohoto tvrzení budiž "aktuální" pokus o přiblížení názorů stran, kandidujících do letošních parlamentních voleb, čtenářům. Redakce zmíněného webu prokázala totiž buď takovou míru neprofesionality, že to až vzbuzuje dojem, že se danou oblastí zabývají pouze náhodně vedle své hlavní činnosti, jíž je obsluhování v Mc Donaldu, nebo takouvou míru snahy o manipulaci veřejného mínění, jíž by jí mohl závidět i dr.Goebbels či Vasil Bilak.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Z domova

* Národu navzdory ?

Vydáno dne 01. 04. 2006

znak V současné fázi předvolebního období, kdy jsou již podány všechny kandidátky a naplno se začíná rozebíhat kampaň jednotlivých kandidujících subjektů, jsou stále zřetelnější mnohé nedostatky demokratického systému jako takového, oné naší varianty obzvláště. Nechám-li stranou zásadní disproporci mezi hlásasnou teorií a praxí, a to totiž tu, že pakliže by to mysleli vládnoucí elity s demokracií skutečně vážně, musela by se první otázka všech voleb a referend tázat obyvatel, jestli si demokracii jako společenský systém, v němž mají žít, skutečně přejí. Za panující praxe, kdy je demokracie prohlášena jedinou možnou variantou společenského uspořádání se přímo vnucuje otázka, zda se po takovémto faktickém popření sama sebe vůbec ještě o nějakou demokracii jedná, není-li to pouze opiát vnucený nám skutečnými vládci s účelem zakrýt pravou povahu existující moci.

Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.