Podivení se opravdu farizejské

Autor: Otakar Ševčík <(at)>, Téma: Uvahy, Vydáno dne: 28. 11. 2012

Premiér Petr Nečas se při výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 podivil nad tím, kolik lidí volilo KSČM. Bylo to podivení se opravdu farizejské, protože je to právě liberální duch současné ODS, který vydláždil Marxově družině cestu k moci a jednomu hejtmanovi. ODS už dávno není stranou konzervativní s pevnými hodnotami. Stranou, která byla pro ideové příznivce i odpůrce čitelnou a díky tomu se také stala zásadně významným prvkem naší politické scény. Byla to cesta, která vyžadovala politickou odvahu a neobešla se bez konfliktů. Ale voliči takové cestě takové ODS věřili.

Současnost i nedávná minulost tohoto dříve hrdého pilíře naší zastupitelské demokracie je hořká. Topolánkovské "rozkročení se" bylo následováno nečasovským "úkrokem kamkoliv jen když budeme ve vládě." Koalice s podivnými subjekty typu Věcí veřejných nebo nikým nevolených LIDEM, zvyšování daní, nejasný postoj k t. zv. evropské integraci... Delegáti potvrdili na sněmu na předsednickém postu Petra Nečase a nastoupená cesta ztráty jakýchkoli idejí může pokračovat.

Voliči buďto nevolí nebo volí protestně. Výsledek sice není pro naši zemi ničím dobrým, ale pane Nečasi - čemu se divíte?