Dělníci vs. véčkaři: Nás zakázali, ABL nevadí?

Autor: Adam Bartoš <(at)>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 30. 07. 2010

Dělnická strana Představitelé zakázané Dělnické strany kritizují Věci veřejné. Podivují se, že státu nevadí spojení strany a soukromé firmy.

"Když letos v únoru Nejvyšší správní soud v Brně rozpustil Dělnickou stranu, jedním z jeho argumentů byla činnost Ochranných sborů DS. Plno řečí o tom, jak jsme nebezpeční, že naše monitorovací hlídky složené ze studentů a učňů ohrožují demokracii a další nesmysly," napsal šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela.

"Zatímco DS byla s velkým humbukem zakázána, zcela mimo zájem médií, BIS, protiextremistického oddělení policie atd., se jedna bezpečnostní agentura pečlivě připravovala na převzetí moci v České republice. Její šéf a majitel Vít Bárta to napsal počátkem roku ve firemním bulletinu ABL dostatečně srozumitelně: Jsem mezi politiky a snažím se získávat státní zakázky… Srozumitelné i pro děti, ne však pro ministerstvo vnitra, plně vytížené bojem proti nebezpečným samolepkám a tetování adolescentů," stěžuje si šéfredaktor.

Kritizuje i to, že Věci veřejné "ve svém tažení ke státním zakázkám" dokonce napodobily zakázanou DS, když ABL vyslala do ulic jakési monitorovací hlídky. "Bez povšimnutí Peciny, Komorouse a všech rytířů demokracie a odchovanců StB."

Investice do strany se podle Zbely Bártovi vyplatila a "véčkaři" vstoupili do parlamentu. "Invaze pracovníků ABL do vysokých státních funkcí přišla takřka okamžitě. Státní zakázky pomalu a jistě padají lidem z ABL do klína, není dne, kdybychom se nedozvěděli něco nového o této soukromé firmě a raketovém vzestupu jejích manažerů," napsal také.

Podivuje se ale nad tím, že v tomto případě se nic neděje a to ani přesto, že Věci veřejné tak vytvořily nebezpečný precedens, který je se skutečnou demokracií naprosto neslučitelný.

Převzato z webu První zprávy.