Udo Di Fabio 1. prosince 2009 v Praze

Autor: Národní myšlenka <redakce(at)narmyslenka.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 19. 11. 2009

Centrum pro studium demokracie a kultury ve spolupráci s Výborem pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR a s podporou Konrad Adenauer Stiftung pořádá v úterý 1. prosince 2009 ve 14:00 v prostorách Senátu PČR (Valdštejnské nám 17/4, Praha) veřejnou prezentaci nově vydané knihy "Kultura svobody". Spolu s profesorem Di Fabiem v diskuzi vystoupí osobnosti z řada akademické obce, politici a novináři.

Udo Di Fabio je profesorem veřejného práva na Univerzitě v Bonnu a od roku 1999 působí také jako soudce německého Spolkového ústavního soudu v Karlsruhe. Patří k nejznámějším reprezentantům právnické obce v Německu. V roce 2009 byl soudcem zpravodajem v ústavní stížnosti týkající se slučitelnosti Lisabonské smlouvy s německou ústavou.

V případě zájmu se prosím registrujte na frizlova@cdk.cz.

Centrum pro studium demokracie a kultury letos s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti vydalo český překlad Di Fabiovy knihy Kultura svobody. Autor se v ní věnuje jednotlivým fenoménům života moderní společnosti a podmínkám jejího svobodného vývoje.více