ČR posílá denně do Bruselu 100 milionů Kč

Autor: Národní myšlenka <redakce(at)narmyslenka.cz>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 31. 05. 2009

Česká republika posílá denně do Evropské unie 100 milionů Kč "O tyto peníze pak musíme složitě žádat formou různých grantů. Každý starosta přitom ví nejlíp, co by za 100 milionů dokázal pořídit pro svou obec," řekl 28.5.v České televizi ve speciálním vydání pořadu Události komentáře leader kandidátky Svobodných do Evropského parlamentu Jiří Payne. Dle jeho slov se úředníci spojili, vytvořili komisi a v ní o těchto penězích rozhodují. "To ale nejsou bruselské peníze, to jsou naše!" zdůraznil Payne.

"Lisabonská smlouva tyto náklady zdvojnásobí," upozornil dále v pořadu Jiří Payne. To znamená, že pokud vstoupí LS v platnost, bude naše země do Bruselu posílat 200 miliónů Kč denně!

Dále Payne připomněl hlavní chybu EU, což je tzv. demokratický deficit:

"Po staletí se v Evropě hledal systém, jak chránit malé státy proti těm velkým, tj. že každý, i malý, stát má právo říct my s tím nesouhlasíme a nebudeme spolupracovat. EU ale tuto dosavadní suverenitu odstraňuje a umožňuje prolomit hranici, která malé státy po staletí chránila. EU to přitom nenahrazuje žádnou jinou pojistkou. Vidíme na příkladu Irska, jak velké státy nerespektují názor těch malých. Tamní občané v referendu řekli, že nechtějí Lisabonskou smlouvu, ale velké státy to prostě nerespektují! To je demokracie v Evropě – kde občan a jeho vůle nemá vliv na to, co se děje v Bruselu. To je ten demokratický deficit. To je ta hlavní chyba EU," řekl dále v České televizi Jiří Payne.