Dopis Dr. Malého v Lidových novinách

Autor: PhDr. Radomír Malý <redakce(at)narmyslenka.cz>, Téma: Odjinud, Vydáno dne: 24. 09. 2007

Potrat Myslím, že Zdeňka Rybová skvěle vystihla mentalitu naší současné veřejnosti, která považuje za normální a přirozené zabít nenarozené dítě, existuje-li jen nepatrné podezření na jeho tělesné nebo duševní poškození. Jí odpovídá i naše legislativa, povolující umělé potraty. Nechtěnou ironií je však v tomtéž čísle umístěna zpráva o tom, že Senát navrhuje trestnost používání nacistických a komunistických symbolů. Budeme tedy posílat do vězení každého skina, který si z pitomosti zahajluje, ale klidně akceptujeme nacistický názor, že postižení nemají nárok na život.

A opíráme se o tytéž důvody jako nacisté - stačí si jen pročíst jejich tiskoviny ze 30. let: Neplnohodnotný život není důstojný, jeho ukončení je vlastně milosrdenstvím... Touto krásně znějící frází však jenom zakrýváme - jak skvěle analyzuje paní Rybová - své odporně zapáchající sobectví, podobně jako německá veřejnost za nacismu.

Když tedy chceme trestat nacistické projevy na veřejnosti, ale přitom nestoudně používáme nacistickou argumentaci, abychom ospravedlnili vraždy nenarozených dětí, jmenovitě těch postižených, co vlastně jsme? Šašci, nebo hnusní pokrytci?