Výrok týdne: „imigranti vítejte!“

Autor: Karel Kaiser <(at)>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 03. 09. 2007

Antifašisti Při sobotní demonstraci občanského sdružení Vlastenecká fronta, které si kladlo na cíl „upozornit na vzrůstající nebezpečí rudo-zelené koalice“, si česká média opět neodpustila celou akci předem odsoudit jako „neonacistickou“. Na akci přišel i člověk, který jako jeden z prvních na své kůži pocítil dopad politických priviliegií pro výtržníky, kteří jsou dopředu amnestováni svou zelenou barvou, ano šlo o policistu Tomáše Čermáka. Je i on neonacistou?

Podotýkám, že spousta lidí, které bychom za „neonacisty“ označit mohli, na zmiňovanou akci přišlo a osobně mi to je líto a příjde mi velice nešťastné, že takoví lidé organizátorům v jistém smyslu „kazí práci“, neboť pro česká masmédia je něco podobného velice vítaným soustem. Vlastenecká fronta však rozhodně žádným neonacistickým spolkem není.

Akce si vůbec nekladla za cíl nějakou konfrontaci, jen poklidné vyjádření vlastního názoru na určitou věc. Svou netolerantost naopak prokázala média a jacísi „protidemonstranti“, z nichž byl jakýsi pravděpodobně řízený provokatér policií pro jistotu zajištěn.

Zajímavé byly zejména transparenty, které si tito s sebou přinesli. Na jednom stálo doslova: „Imigranti vítejte!“. Vzhledem k tomu, že od mladých zelených, nebo mladých socialistů rozhodně nemůžeme čekat tolik představivosti a kreativity, aby byli schopni alegorické akce, je takový transparent jen ukázkou intelektuální slabosti dotyčného. Za to transparent, který byl nesen v čele, je z naprosto jiného těsta. Co si myslet o větě Proti fašismu VŠEMI prostředky? Vzhledem k tomu, jak je v poslední době oblíbené označovat za „fašistické“ všechno, pomalu i vypouštění skleníkových plynů, nahání takový nápis mráz po zádech. Chtějí „lidskoprávní aktivisté“ proti všem svým oponentům (tedy proti „fašistům“) bojovat skutečně VŠEMI prostředky? Zajímalo by mě, co by se dělo, pokud by s podobným transparentem pochodovala nějaká pravicová klika. Už vidím ty titulky a sáhodlouhé eseje samozvaných „expertů na extremismus“, hovoříci o skrytých narážkách na zabíjení...

Jestli jste si mysleli, že se v demokracii měří stejným metrem a že se můžete odvolávat proti rozhodnutí, kterým se cítíte poškozeni, pak jste na omylu. Vlastně můžete, ale připravte se na to, že budete fašisty...