Bratrstvo protiklausovské pracky

Autor: Jan Kopal <>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 13. 07. 2007

hrad Blízkost prezidentské volby uvedla v život novodobé Bratrstvo kočičí pracky, jehož jediným cílem je škodit a negovat, a to vše jenom proto, aby nedej Bože nebyl podruhé zvolen prezidentem Václav Klaus, jeden z mála ústavních činitelů, který je za každého počasí i za každé situace mužem na svém místě.Ačkoliv nebylo svatého Jiří, ani nebyl Heloween, tak se na televizní obrazovce zjevil občan Václav Havel a začal národu vykládat, jak by bylo dobré, aby příštím prezidentem nejlépe byla žena. Scestné, zavádějící a falešné. Ostatně jako sám Havel.

To Jiří Dientsbier, to je jiný kanón. Ten už se vidí prezidentem a představuje svůj prezidentský program a na toto téma poskytuje rozhovory jako na běžícím pásu. Jenže porcuje zajíce, který ještě běhá po lese. Chtít neznamená ještě být.

Další antiklausovcem z principu je vůdce opozice a nadsamec Jiří Paroubek, který vědom si své politické impotence donekonečna opakuje, že je ochoten podpořit kandidáta politických rivalů, jen pokud to nebude Klaus.

Pro uvedené vejlupky se stalo rituální záležitostí každodenní vzývání antiklause, která na rozdíl od satana nepřichází. Pokud jde o kvalitu, která by se vyrovnala antipodu, mají pánové co dělat. Dopřejme jim tedy laskavě minimálně dalších pět let hledání.