Strážník v akci aneb Zelená hysterka

Autor: Jan Kopal <>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 05. 05. 2006

zeleni Strážcům zákona není nutné jejich práci závidět, zvláště když jsou nuceni zasahovat na veřejných akcí, které mají politický nádech. to se potom zpětně jejich profesionální zásah politizuje a hodnotí v zorném úhlu politických ideologií, což je pochopitelně čirý nesmysl. Profesionalita strážců zákona musí vyplývat ze zákona, přiměřenosti a adekvátnosti zásahu.

V době, kdy největším politickým hitem volební kampaně jsou škrábance a modřiny zmlácených politiků, vrhla do boje též Strana zelených své želízko v ohni v podobě „lidskoprávní vládní aktivistky“ Kateřiny Jacques, která coby volební dvojka na pražské kandidátce SZ si přišla vyzískat nějaký ten bodík na prvomájovou demonstraci Národního odporu, přitom se zaštiťovala svou vládní funkcí a jako živé štíty si dovlekla i své malé děti. Vskutku odpovědná a dobrá máma, která vzorně pečuje o své potomky, když je takto lehkovážně vystavuje potencionálnímu nebezpečí vřavy konfrontačních demonstrací.

Je jasné, že každý, kdo neposlouchá pokyny policie a navíc k tomu i provokuje se záhy dostává do pozice narušitele zákona, a to bez ohledu jaké k tomu má motivy a jaké politické názory zastává. Z logiky věci zasahující policista jednal správně a doufám, že se za něj postaví alespoň jeho kolegové, když už ministr Bublan je jako třtina klátící se větru a plně podléhá politickým tlakům a zadání pana premiéra.

Samotná zelená aktivistka svým vystupováním v plné nahotě odhalila svou zjevnou duševní labilitu. Možné, že se brzy jako vtip bude vykládat, že Milka už nemusí být jenom fialová, ale že může být i zelená…