Předseda Strany zelených Martin Bursík je manipulátor a korupčník

Autor: Národní tisková agentura <(at)>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 20. 03. 2006

zeleni Praha – Předseda Strany zelených (SZ) Martin Bursík je politický manipulátor a korupčník spojený s tuneláři a podivnými podnikateli. V rozhovoru pro deník Právo to uvedl bývalý předseda Strany zelených Jakub Patočka. “Martin Bursík a jeho skupina, jak jsem je poznal zblízka, prostě nejsou tou alternativou, za kterou se vydávají; lidé, kteří si myslí, že když budou volit Stranu zelených, dají hlas slušné politice, žijí v iluzi. Ve skutečnosti budou volit směsici ambiciózních politických manipulátorů, korupčníků... a několika izolovaných úctyhodných osobností, které dělají reklamu podniku, o jehož pravé povaze toho vědí velmi málo,“ uvedl doslova Patočka.

Patočka také naznačil, že ví o propojení Bursíka s tuneláři a podivnými lidmi z bezpečnostních agentur. „Vím například, že Martin Bursík se kvůli tomu, aby porazil Jana Beránka, spojil s lidmi, kteří tu stranu tunelovali. A také s velice podivnými „podnikateli“. Vím, že do vedení karlovarské radnice instaloval tamního šéfa nechvalně proslulé bezpečnostní agentury. Vím, že masový nábor hlasů pro něj dělal se svými lidmi pán, který v obchodním rejstříku figuruje jako likvidátor asi deseti firem,“ uvedl v rozhovoru Patočka.

Martin Bursík, který je znám jako chráněnec a politické dítě Václava Havla a celé multikulturní lobby, prošel před vstupem do Strany zelených Občanským hnutím (OH), později působil ve vedení Svobodných demokratů, kteří v koalici s národními socialisty (ČSNS) tuto bohatou stranu přivedli do konkurzu, když zmizelo podivným způsobem několik milionů z majetku ČSNS. Později přešel Bursík k lidovcům, kde působil na pražském magistrátu a v Tošovského vládě.