Svazáci s baseballkami antikomunistickou demonstraci nezmařili

Autor: Lukáš Petřík <(at)>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 07. 12. 2004

Ve středu 17. listopadu se konala tradiční antikomunistická demonstrace Pražského klubu mladých konzervativců před sídlem KSČ(M), tentokráte ve spolupráci s Konzervativní stranou. Proč jsme šli demonstrovat? Chtěli jsme upozornit na to, že 15 let po pádu komunistického totalitního systému okupuje strana, která se stále hrdě hlásí ke svému předlistopadovému dědictví , druhý post na žebříčku popularity. Vzpomenuli jsme i oběti nacistické perzekuce z podzimu 1939. Protože jsme si vědomi stejné zločinné podstaty obou ideologií, požadovali jsme na této akci zákaz propagace všech totalitních ideologií od nacismu po komunismus ve všech jejich podobách a formách.

Dále jsme podpořili návrh na vyznamenání odbojové skupiny bratří Mašínů a skandovali jsme za to, aby byl proces s Vladimírem Hučínem veden veřejně. Tento bývalý důstojník BIS je popotahován za odhalení, že se mnoho jedinců aktivních za minulého režimu pohybuje ve státní správě a bezpečnostních složkách státu. Snažili jsme se o to, aby si lidé uvědomili, že nebezpečí komunismu a totalitních praktik nehrozí pouze přímo od KSČM, ale že řada faktů, jako je enormní výše odposlechů nesrovnatelná s žádnou demokratickou zemí světa a působení bývalých komunistických činitelů v bezpečnostní a státní službě, svědčí o tom, že u představitelů České strany sociálně demokratické narůstají totalitní způsoby vládnutí. O blízkosti postojů KSČM a ČSSD vypovídá i jejich častá spolupráce na celostátní i místní úrovni.

Jak vše probíhalo? Toho dne bolševici poručili větru, dešti a zavládlo deštivé a sychravé podzimní počasí. Jako organizátoři jsme s klukama přišli před sídlo KSČM o půlhodinku dříve. Vrata se náhle otevřela a v nich stálo asi deset mladých komunistů oblečených v černých bomberech a s kuklami a šátky na hlavách, a co bylo neméně milé, s baseballovými pálkami v rukách. Naštěstí jich nepoužili. Říkal jsem si: “Kéž nás ochrání grosstapo!” V tomto momentě bylo na ulici ještě málo lidí, mladí revolucionáři se nás tudíž snažili zastrašit. Několik chvil po tomto zastrašovacím manévru mladých Che Guevarrů se konečně pomalu začali scházet demonstranti a vrata se díkybohu opět zavřela.

Demonstraci jsem oficiálně zahájil společným prohlášením Pražského klubu mladých konzervativců a Konzervativní strany, které jsem nastínil výše. Poté se vrata opět otevřela: mladí komunisté šli mezi nás s transparenty, na kterých byly zobrazeny fotografie Vladimíra Hučína a - tuším- Milana Paumera s hanlivými nápisy. A také moje, což mi na jednu stranu polichotilo, ale na druhou stranu jsem si uvědomil, že zmínění mladí komunisté vlastní baseballové hole a mohli by je tedy použít. Musela zasáhnout policie, která celou situaci zvládala vcelku dobře a korektně. Rudí se potom stáhli na balkon, kde vykřikovali hesla typu “kapitalismus - špína, hnus” a mávali rudými vlajkami s portréty Vladimíra Iljíče Lenina.

Po tomto incidentu promluvil bývalý kapitán BIS Vladimír Hučín, který mluvil o prorůstání komunististických metastáz do státní správy. Také se zmínil o přítomném předsedovi Komunistického svazu mládeže Gottwaldovi a o jeho napojení na různé evropské extrémně levicové organizace. Pana Gottwalda si už dobře pamatujeme z minulé demonstrace pořádané na Letné na prvního máje, kdy s námi soudružsky diskutoval a rozdával nám cigarety. Nyní už bohužel tak štědrý a přátelský nebyl. Asi zjistil, že takové zatvrzelé reakcionáře stejně nepřesvědčí.

Dále promluvili např. i člen skupiny bratří Mašínů Milan Paumer, známý protikomunistický aktivista Jan Šinágl a mnozí další, kteří požádali o slovo. Mezi jednotlivými proslovy se skandovala protibolševická hesla. Nejvíce se asi uchytily “zrůdy rudý” a “Stáňa Gross - bolševiků boss!” Na naši demonstraci přišel např. i herec Ondřej Vetchý nebo známý bolševikobijec Cibulka. Klidný průběh demonstrace, které se zúčastnilo zhruba 200 lidí, opět narušila komunistická snaha o provokaci, kdy mladí svazáci chtěli opustit své sídlo. Nahrnula se kolem nich hromada lidí opětujíce jim jejich urážky. Některé z komsomolců zatkla policie. Pravděpodobně za předchozí narušování naší řádně nahlášené a jinak poklidné demonstrace a také za to, že si nechtěli sundat kukly a tím se demaskovat.

Při zakončení celé demonstrace jsme ještě zazpívali českou státní hymnu. Potom jsme se už jednotlivě a po hloučcích vydali zapálit svíčky u památníku na Národní třídě. Bolševici se na nás mohou příští rok opět těšit!