Kdo ovládl televizi?

Autor: Jiří Hojer <jhojer(at)seznam.cz>, Téma: Z domova, Vydáno dne: 30. 04. 2002

Zaměstnancům ČT se sníží reálné příjmy o 18 %. A přesto se podařilo vedení televize zažehnat stávku, kterou z tohoto důvodu všemocné a všehoschopné televizní odbory vyhrožovaly. Odbory přesto hrozí stávkou kvůli údajné cenzuře.

Vedení se jí mělo dopustit, když zamítlo pozvání, které Jan Kraus (drsný intoš) adresoval členům Rady ČT. Tato Rada totiž právě připravuje sankce za jisté nedostatky a pochybení, kterých se ČT dopustila. Údajně by mělo jít i o zlehčování holocaustu v jednom pořadu a ještě jedno z právního hlediska problematické odvysílání divadelní inscenace.

Nenáviděný a vyštvaný bývalý ředitel Hodač patrně hodlal utáhnout televizní opasek ještě víc. Nebo že by odbory násilně převzaly televizi vážně jen kvůli politice? Co je lepší možnost?

Je to taková pěkná mela. Kdo se v tom má vyznat? Každopádně se zdá, že ta slavná veřejnoprávní televize, kterou údajně chtějí opanovat politici, je opanovaná zcela jiným pánem. Říkejme mu třeba Chaos, zmatek, nebo binec. Tento chaos nás ale stojí pěkné peníze, bez nich by se při životě neudržel. Berním říká koncesionářské poplatky. A proto, že nám bere peníze říká sám o sobě, že je "veřejnoprávní".

Naši vládci se nechtějí potýkat s panem Chaosem veřejnoprávním I. před volbami a po volbách mu někteří asi budou zavázáni za podporu a ostatní se budou bát jeho moci, kterou ovládá milióny poddaných, tak ho radši nechají dál vysávat sílu ze svého lidu. Přicházejí dny mlhy a šera. Respektive mlžení v politických debatách a namodralého šera TV Chaos.