Utrpení mladého sportovce

Autor: JP <redakce(at)narmyslenka.cz>, Téma: Fejetony a básně, Vydáno dne: 02. 11. 2000

Tak jsem si hnul krkem. No co, stát se to může každému. Tělo celkem v pohodě, ale hlava... Dokonale blokovaná. Inu v takových chvílích napadají člověka myšlenky nejrůznější. Tak třeba proč vlastně zablokovaný jsem.

Mno nebudu napínat. Sportoval jsem. Ačkoliv několikrát varován, že je třeba nejprve přezkoumat a přezkoušet veškeré hybné systémy, těchto rad jsem nedbal, odvolávajíce se na výsostné právo nakládat s mým tělem dle vlastního uvážení. Sousedské připomínky typu "není to jen tvoje věc" jsem nebral vážně, ačkoliv mi bylo jasně naznačeno, že mi to připomenou.

A opravdu. Blokáda se dostavila se sobotním ránem. Nebyl jsem schopen komunikovat se zbytkem těla, hlava se odmítala pootočit o více než 5 stupňů, a to kamkoliv. Zahájil jsem vyjednávání. Dlužno předeslat, že od počátku jsem byl postaven do nevýhodné pozice. Vše započala má žena extrémně vyděračskou formou, kdy vyjádřila ochotu mne namasírovat, ovšem s podmínkou, že se sportu navždy zřeknu. Na mou námitku, že neexistuje alternativní forma šlechtění těla podobného účinku a kvality, uvedla, že se mohu jen tak "provětrat", popřípadě "zůstat v teple". Ohradil jsem se, že z větru ani tepla mi pražádný prospěch nekyne. Její následné odmítnutí dalšího dialogu mne urazilo.

Blokáda se prohlubovala. Bolest se nespokojila s oblastí krku a počala vystřelovat do oblasti pánevní. Zdálo se, že nastupuje hexenschüssel. Zpočátku pouze mírně, tak na 5% výkon. Nicméně postupně se dostal do další fáze a ze mne se začalo kouřit. To popudilo mou domácí odpůrkyni natolik, že vznesla následující požadavky:

    Najedu na alternativní sporty typu šachů, domina, event. karetních her
  1. Nebudu už do ničeho kafrat

Na požadavky jsem po zvážení veškerých okolností přistoupil. Blokáda byla následně k nedělnímu večeru zrušena. V prší jsem se ženou prohrál týdenní mytí nádobí, pětkrát vyluxování celého bytu, zákaz sledování sportovních přenosů po dobu trvání Karjala Cupu a pravidelnou teplou večeři.